Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Pa sljaka solidno vecini ljudi.
Nekima, koji maltretiraju telefon, radi losije nego MM :D
 
Takodje prešao na b371.. Nije los, ali ima bagova, npr. Treba mu skoro 10tak sekundi da otvori aplikaciju kamere. Takodje, ako ga ne restartujem na nekih 10tak dana on se poprilično uspori
 
Takodje prešao na b371.. Nije los, ali ima bagova, npr. Treba mu skoro 10tak sekundi da otvori aplikaciju kamere. Takodje, ako ga ne restartujem na nekih 10tak dana on se poprilično uspori
Meni kameru otvara za 2 do 3 sekunde i nisam imao tih problema nikad na B371

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Nemam problema s kamerom, otvara je skoro odmah. Obično mi je slobodno nekih gigabajt memorije...za sada je ok.
 
Dobar dan svima. Novi sam korisnik. Imam ovaj telefon oko 4 meseca, uzet u MTS-u, oznaka VNS-L21C432B371. Pre dva dana sam dobio zvanicni update na EMUI 5.0 i ANDROID 7.0, tj. NUGAT. Ono sto je moje pitanje je da li neko ima problema sa baterijom? Konkretno, brze se trosi, ali neznatno, a ono sto je veci problem je sto se tokom noci, bez neta i bilo cega prazni izmedju 15 i 20 posto baterije. Po prethodnoj verziji softvera, nocu mi je curelo 1-3 % baterije. Posto je ovde dosta upucenih, zamolio bih za odgovor i savet. Hvala.
 
Probaću onda hard reset pa da vidim kako ce onda da radi
 
@amigs86

Uradi hard reset.
 
Dobar dan svima. Novi sam korisnik. Imam ovaj telefon oko 4 meseca, uzet u MTS-u, oznaka VNS-L21C432B371. Pre dva dana sam dobio zvanicni update na EMUI 5.0 i ANDROID 7.0, tj. NUGAT. Ono sto je moje pitanje je da li neko ima problema sa baterijom? Konkretno, brze se trosi, ali neznatno, a ono sto je veci problem je sto se tokom noci, bez neta i bilo cega prazni izmedju 15 i 20 posto baterije. Po prethodnoj verziji softvera, nocu mi je curelo 1-3 % baterije. Posto je ovde dosta upucenih, zamolio bih za odgovor i savet. Hvala.
Posle update-a,jesili napravio FR (napisano par stranica unazad).Jesili proverio sva podešavanja (pošto je ovo drugi sistem) N.P. da ti ne ažurira vremensku prognozu svakih sat vremena nego svakih 3 ili 6 sati (a ovo imaš isto i u Googl aplikaciji),ovo je banalan primer,ali kad se sve skupi na gomilu ispadne,kriva je baterija.
A da nepričamo o Facebook,Messenger i sličnim aplikacijama koje žderu memoriju a stime i bateriju.Ali uvek postoji rešenj, Rollback na EMUI 4.1.1 (i to je napisano).
 
Na bateriju se puno zale, a u princip svi oni imaju ostavljeno da im se sve aplikacije refreshuju u pozadinu. To bi trebalo da se resi odma nakon nadgradbe. Nema potrebe od 3/4 od aplikacije da se refreshuju.
 
Poslednja izmena:
Da se i ja nadovezem na bateriju, nisam uradio FR ali mije cudno sto sistem i neaktivni hardver najvise trosi bateriju. Da ne objasnjavam, mozda cu nesto pogresiti evo slika na kojima se sve vidi.
Screenshot_20170503-135709.pngScreenshot_20170503-135858.png
 
Da li mislite da cemo nekim buducim apdejtom dobiti EMUI 5.1, i koje su razlike u odnosu na 5.0?
 
Mislim da Nugat ima problem sa čitanjem ili ti očitavanjem baterije

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Na bateriju se puno zale, a u princip svi oni imaju ostavljeno da im se sve aplikacije refreshuju u pozadinu. To bi trebalo da se resi odma nakon nadgradbe. Nema potrebe od 3/4 od aplikacije da se refreshuju.
Na koji način onemogućiti da se aplikacije ne refrešuju u pozadini? Nisam ažurirao telefon još uvek, imam L31 i čekam zvanični apdejt. A to oko baterije, ono što sam sigurno utvrdio je da mi Chrome jede bateriju a i stalno uključen wi-fi zna da troši. Ono što sam kao laik podesio je da, kad je ekran zaključan rade samo WA i Flashscore zbog notifikacija. Noću kad sve poisključujem pa i wi-fi, potroši 1-2 % iako mi pošalje notifikaciju da je u pozadini radio neki power intensive app. To mi je čudno.
 
Ne mozes da sprecis da ne dolazi do reloadovanja aplikacija pri ponovnom pokretanju,los mu je Ram Menadment.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Kako idu verzije softvera? Meni je 371, a vidim dosta ima 381... Od cega to zavisi, ima li neke razlike? Jeli se 381 odnosi na tutovan, beta ili koje vec verzije?
 
Evo kako je kod mene.
68c31e81fa96caaa070069e0b23b21b4.jpg
89b1e94bb56c51d21785c3650445c775.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nemojte da se opterecujete sa tom baterijom. Generalno i meni slabije izvlaci na Nougat, na MM mi je bilo 6+h sot, sada oko 5h, nekada i manje. Ali mi je to i vise nego dovoljno, sasvim dugo izdrzi, taman za ceo dan i da mi ostane uvece. Tako sam i ja jedno vreme stalno gledao bateriju i potrosnju na Nexus 5, ono jedva izvlaci, neki dan izvuce malo vise i ja se ponadam, kad ono sledeci put bude katastrofa. I onda sam prestao da gledam u to i nisam uopste pravio problem oko toga. Tako je kako.
 
Na koji način onemogućiti da se aplikacije ne refrešuju u pozadini? Nisam ažurirao telefon još uvek, imam L31 i čekam zvanični apdejt. A to oko baterije, ono što sam sigurno utvrdio je da mi Chrome jede bateriju a i stalno uključen wi-fi zna da troši. Ono što sam kao laik podesio je da, kad je ekran zaključan rade samo WA i Flashscore zbog notifikacija. Noću kad sve poisključujem pa i wi-fi, potroši 1-2 % iako mi pošalje notifikaciju da je u pozadini radio neki power intensive app. To mi je čudno.

Na MM to je bilo u Phone Manager/Protected apps. Na N to je Phone Manager/Lock screen cleanup. Tamo podesis koje aplikacije da rade i kad ti je telefon ugasen, odnosno u sleep mod. Chrome nema potrebe da se refreshuje, dok na primer Viber, Messenger trebalo bi.
 
Chrome treba onemoguciti i to u App pa na Disable. Na taj nacin cete ustedeti neki procebat baterije. Vecina nas koristi CM browser ne i bez razloga. Fantastican pregledac, a ne jede bateriju poput Chrome.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21C432B370 uz pomoć Tapatoka
 
Ima li neko ideju zbog čega mi ne radi Nova Launcher na B371? Kad probam da prebacim na Novu izbaci mi neku grešku i ne mrda sa default launchera...

Takođe, šta označava ova ikonica oka gore desno u notification bar-u, pored WiFi indikatora?

Screenshot_20170504-005003.jpg
 
Za lancer ne znam jer ne koristim
2c9f6b8e70ea77d0f2b652d59c20ac64.jpg
ni jedan,a ikonica ti je eye confort. Povuci control panel na dole i u editu imaš ikonicu

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li neko ideju zbog čega mi ne radi Nova Launcher na B371? Kad probam da prebacim na Novu izbaci mi neku grešku i ne mrda sa default launchera...

Takođe, šta označava ova ikonica oka gore desno u notification bar-u, pored WiFi indikatora?

Pogledajte prilog 228275
Samo te posmatram :D

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока
 
Definitivno vuče bateriju malo više barem kod mene, ali zadnje dve tri noći mi izvuče u mirovanju za 6-7 sati 12-13% iako je uključen režim aviona, na mm mi uglavnom nije skidao ništa ili 1%. Nešto definitivno nije u redu.
Screenshot_20170504-055719.pngScreenshot_20170504-055702.png

P9 Lite
 
Ta slika Android os nešto nije dobro. Cpu ti nešto baš mnogo radi. Zavisi i kako koristiš aparat.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dve nedelje od kako je na N, međutim ovo se dešava zadnje dve-tri noći iako je sve isključeno. Korišćenje isto kao na MM, isti broj aplikacija instaliran, messinger, viber i tapatalk uključeni kao zaštićene apk. itd. U principu potpuno isto korišćenje telefona.

P9 Lite
 
Napisah juče. Posle skidanja sa punjača za sat vremena skinuto 5% ,a ništa nije radio. Sad je stao na 68% 2 sata sot 1 sat razgovora. Nešto loše nekada čita batteriju. Predpostavljam da će sa nekim pechom to zakkrpiti

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
presao sam na android 7.0 verzija B370. posto se vratiolo sve stock rom i ne postoji twrp recover , da li je neko radeo relock bootloadera jel me nervira poruka prilikom ukljucivanja telefona i kako najbolje odradeti???'
 
Nazad
Vrh Dno