Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Napisah juče. Posle skidanja sa punjača za sat vremena skinuto 5% ,a ništa nije radio. Sad je stao na 68% 2 sata sot 1 sat razgovora. Nešto loše nekada čita batteriju. Predpostavljam da će sa nekim pechom to zakkrpiti

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Izgleda, evo u 7h30 sam ponovo uključio režim aviona i sad ponovo pokrenuo telefon i nije pomerio ni procenat, to je nekih 2-3 sata.

P9 Lite
 
Jako utiče i to kako i pod kojim opterećenjem radecpresajnici tj prijemnici. Kod mene je u sobi loš signal wifi gde je nocu i tada baterija ide brže. Isto tako uradionici mi je los signal mobilni i ide baterija brzee. Tako da ako je signal nestabilan .....isto tako kada je aparat u režimu kako kažeš aviona,svi su predajnici i prijemnici proglašeni.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ima li neko ideju zbog čega mi ne radi Nova Launcher na B371? Kad probam da prebacim na Novu izbaci mi neku grešku i ne mrda sa default launchera...

Takođe, šta označava ova ikonica oka gore desno u notification bar-u, pored WiFi indikatora?

Pogledajte prilog 228275

Jesi resio problem sa Nova Launcher? Probaj da ugasis Huawei Home i stavi Nova Launcher da se refreshuje u pozadinu. Treba da ga podesis da bude default launcher, znas to. Nisam ni ja pokusavao da koristim Nova nakon azuriranje, ali trebalo bi da radi.
 
Dal je moguce da ovaj ne moze da drzi nijednu aplikaciju u RAM-u,svaku ponovo ucitava.Da li ima neko resenje da ne gasi bar zadnje 2/3 poktenute aplikacije ili da omogucim nekoj aplikaciji da je stalno aktivna,tako nesto?

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Jesi resio problem sa Nova Launcher? Probaj da ugasis Huawei Home i stavi Nova Launcher da se refreshuje u pozadinu. Treba da ga podesis da bude default launcher, znas to. Nisam ni ja pokusavao da koristim Nova nakon azuriranje, ali trebalo bi da radi.

Reinstalirao sam Novu i sada radi ali čim stavim neki defaultni widget, krahira i vrati me na EMUI launcher. To se dešava mnogima ako ubace Huawei widget, koliko sam video po netu. Ne znam kako bi to moglo da se reši sem da se ne ide na EMUI widgete, već na 3rd party.
Nije mi problem da koristim Huawei launcher, sada je sasvim upotrebljiv, htedoh da pređem na Novu jedino zbog manjih ikonica, po defaultu su velike za moj ukus...
 
Definitivno vuče bateriju malo više barem kod mene, ali zadnje dve tri noći mi izvuče u mirovanju za 6-7 sati 12-13% iako je uključen režim aviona, na mm mi uglavnom nije skidao ništa ili 1%. Nešto definitivno nije u redu.
Pogledajte prilog 228281Pogledajte prilog 228282

P9 Lite
Tebi se telefon non stop budi. Pogledaj sve vreme dok ti je ekran ugašen tebi nešto radi u pozadini. Pokušaj da otkriješ koji je to proces.

Poslato sa telefona.
 
Dve nedelje od kako je na N, međutim ovo se dešava zadnje dve-tri noći iako je sve isključeno. Korišćenje isto kao na MM, isti broj aplikacija instaliran, messinger, viber i tapatalk uključeni kao zaštićene apk. itd. U principu potpuno isto korišćenje telefona.

P9 Lite
Već sam napisao, sve isto koristim kao na MM-u. Nisam pametan šta može biti.

P9 Lite
 
Pre neki dan je neko pitao oce li P9 Lite ikad videti EMUI 5.1. Evo odgovora direktno sa Huawei.

"The Chinese company has decided: the Huawei line P9, and P9 P9 Lite Plus will never receive the update EMUI 5.1. It focuses on security and constant updates.". Sprema se update i security patch u mesec Juni.
 
Tebi se telefon non stop budi. Pogledaj sve vreme dok ti je ekran ugašen tebi nešto radi u pozadini. Pokušaj da otkriješ koji je to proces.

Poslato sa telefona.
Ma Faceebook jede bateriju i budi fon samo se izlogujes sa Fb i mirna glava, meni.je skinuo 3 % za 8 h mirovanja kad sam se izlogovao sa Fb, Preagresivna je aplikacija iako sam.je onemogucio da se refresuje i onemogucio notifikacije a cim se izlogujem onda je druga prica..

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Do sad nisam imao problema, kad se uključi režim aviona telefon pogasi sve, mrežu, wi-fi... tako da je malo verovatno da je do face-a. Opet kažem nisam imao problema do pre 2-3 dana.

P9 Lite
 
Evo koliko troši i lite FB. Fb je ubica baterije.
009af3f9f1d15bac4b8f714afc13f2f6.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Lite troši više bateriju od fb aplikacije

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pre neki dan je neko pitao oce li P9 Lite ikad videti EMUI 5.1. Evo odgovora direktno sa Huawei.

"The Chinese company has decided: the Huawei line P9, and P9 P9 Lite Plus will never receive the update EMUI 5.1. It focuses on security and constant updates.". Sprema se update i security patch u mesec Juni.

Koji smradovi, razumeo bih za P9 Lite, eventualno za Plus, ali P9 da ne dobije sledece vece azuriranje je bezobrazluk. Pa nije telefon izasao pre dve-tri godine i da prestanu da azuriraju. Huawei sad, i nikad vise.
 
Rant time! :d

E ovako, pošto je P9 lite morao na servis jer mi je ekran počeo brljaviti (servis ustanovio problem, menjaju ekran) od 25. aprila koristim zamenski Alcatel Idol 3 (4.7) iz Vipa. Ovom prilikom moram da malko pljucnem kako po Huawei-ju, tako i po *censored* zvanom EMUI.
Znači telefon sa SD410 i 1.5 GB RAM radi osetno brže i ima (bar) tri puta bolji multitasking!
Instalirao sam SVE app koje koristim (moralo na SD karticu što je moglo... 'bem ti 8GB interne) i poulogovao se na SVE moje naloge i telefon već 9 dana radi bez potrebe za restartom i sa aplikacijama u pozadini koje ubiju P9 lite... i opet iz app u app leti skoro momentalno, bez rifrešovanja! Ne mogu da verujem koliko šminka ubije toliko jači hardver, a čist Android (samo sa custom ikonicama) radi na slabijem hardveru osetno bolje.
Ok, mogu da nastavim dalje i da uporedim i druge stvari, kao što su zvučnici, ali s obzirom da je glavni adut Idol trojke upravo stereo JBL zvučnici, to već ne bi bilo fer tako da ovde završavam rant time. :d
 
Poslednja izmena:
Koji smradovi, razumeo bih za P9 Lite, eventualno za Plus, ali P9 da ne dobije sledece vece azuriranje je bezobrazluk. Pa nije telefon izasao pre dve-tri godine i da prestanu da azuriraju. Huawei sad, i nikad vise.

Ma nije to da oni ne mogu, vec kako bi oni prodavali P10, ako P9 ima sve sto ima i P10. Ne preopterecujem se licno puno sa EMUI 5.1, i pored toga sto ima neke dodatci sto bi mi dobro dosli. Nego, barem da pustaju konstantno azuriranja i security patches. I da pustaju svima podjednako, a ne ti dobijes danas, a komsija tvoj koji je kupio telefon zajedno stobom, nakon 2 meseca.
 
Poslednja izmena:
Ma uskoro ce da mu ubacimo neki dobar Custom Rom tipa Revolution, cim stanu nadogradnje. Vidim da ima Revolution RC4, da li je iko probao taj Rom?.... Ili nesto kao ovo
https://youtu.be/5CC8hG_b2Io

Poslato sa HUAWEI VNS-L21C432B370 uz pomoć Tapatoka
 
Kako se ono bese podesava ispisivanje naziva mreze?
Kod mene trenutno pise VIP SRB lVIP SRB. Kako da ga namestim da VIP SRB ne pise dva puta nego samo jednom?

Naisao sam na taj info negde ali ne mogu da ga nadjem.
 
Poslednja izmena:
Idol 3 je ok ,a koliko ti se greje?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Idol 3 je ok ,a koliko ti se greje?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Ovako dok ga koristim je ladan k'o špricer, dok koristim navigaciju bude tek tek mlak. Greje se jedino dok buljim u YouTube uveče dok se puni i to nešto više nego P9 lite. Znači ništa strašno, ali moglo bi to slabije. :)
 
To ti kažem. Ja sam ganrazmatrao jer sam imao Idol i meni je bio super. Ali greje se.puno taj

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ma nije to da oni ne mogu, vec kako bi oni prodavali P10, ako P9 ima sve sto ima i P10. Ne preopterecujem se licno puno sa EMUI 5.1, i pored toga sto ima neke dodatci sto bi mi dobro dosli. Nego, barem da pustaju konstantno azuriranja i security patches. I da pustaju svima podjednako, a ne ti dobijes danas, a komsija tvoj koji je kupio telefon zajedno stobom, nakon 2 meseca.

Nema to veze. P10 i treba prvi da dobije najnovije azuriranje, kao poslednji flegsip. Ali to da nece prodavati P10 ako i P9 ima isti softver nema nikakve logike. Mozda je to zaista njihovo razmisljanje, ali je to skroz suludo. Niko to ne radi, svi pustaju novo azuriranje prvo za poslednji flegsip, pa onda za prethodne, redom. Ne razumem zasto bi stali odmah sa P9, nije to tri generacije iza, telefon je izasao pre godinu i nesto dana, nije prastaro cudoviste.

Ma uskoro ce da mu ubacimo neki dobar Custom Rom tipa Revolution, cim stanu nadogradnje. Vidim da ima Revolution RC4, da li je iko probao taj Rom?.... Ili nesto kao ovo
https://youtu.be/5CC8hG_b2Io

Poslato sa HUAWEI VNS-L21C432B370 uz pomoć Tapatoka

Custom rom je uvek tu, ali nije poenta. Kao sto sam napisao malo pre, telefon je relativno mlad, stati sa daljim azuriranjem je bezobrazluk.
 
Jel se samo meni desava da telefon nece da pusta Youtube live strimove u 1080p? Obicne klipove pusta u 1080p.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Aaaaaaaaaaaa...
Kako da resim ovaj glupi srpski jezik?
Pola pise latinicom pola cirilicom, u nekim recima je pola slova na latinici a pola na cirilici.
Jel postoji latinicna verzija srpskog jezika?
 
Leleeee pa na hrvatskom tek nista ne razumem... Bice on na engleskom vidim ja.
 
Da li to znaci da nista od zvanicnog nougata za ovaj telefon? To mi nije bas jasno ako su neki dobili vec.

Inace sto se tice multitaskinga i brzine uopste ne znam kako to tek sad ljudi pocinju da kritikuju ovaj telefon. Meni je u startu bilo jasno da tu nesto nije ok. Pa i P8 lite radi fluidnije. Cak i onaj samsung j5 lepse i brze otvara neke aplikacije iako ima losije apecifikacije. Dakle zaista koliko para toliko i muzike, ne mozete dobiti nista za dz... Dobar je fon ali znatno sporiji nego sto pise na papiru.
 
Telefon uopšte nije spor. Moja zena na telfonu ima u recent aps 15 aplikacija otvoreno. I kada uzmem njen telefon ili sestin samsun tek tada skapram koliko se to vuče sa tim silnim jednom dnevno otvorenim aplikacijama. Ima mane,ali ako ti aparat dosadi za mesec dana zato sto nema poslednji firmver ili je izašao drugi model ,ne znači da je on loš. Ali j5 i ovo? Molim te

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da li to znaci da nista od zvanicnog nougata za ovaj telefon? To mi nije bas jasno ako su neki dobili vec.

Inace sto se tice multitaskinga i brzine uopste ne znam kako to tek sad ljudi pocinju da kritikuju ovaj telefon. Meni je u startu bilo jasno da tu nesto nije ok. Pa i P8 lite radi fluidnije. Cak i onaj samsung j5 lepse i brze otvara neke aplikacije iako ima losije apecifikacije. Dakle zaista koliko para toliko i muzike, ne mozete dobiti nista za dz... Dobar je fon ali znatno sporiji nego sto pise na papiru.

Ja sam posle tri godine korišćenja WP prešao na P9 lite tako da je meni od početka telefon delovao sporiji, ali sam se vremenom navikao jer, krastavac, Andoid. Međutim kada sam video da ga dosta lošiji telefon sa istim OSom ovako šije, malo sam se skenjao. Za J5 ne znam šta da kažem. Sestra ima J5 2016 i još je sporiji od P9 lite u nekim slučajevima.
 
Kad vec poredite, ja sam na p9 lite presao takodje sa WP ali bas kante, Lumia 750. Naravno da ovaj leti u odnosu na taj stari. Prednost starom dajem samo u kvalitetu zvuka prilikom razgovora ali to sam vec iskusio sa prethodnim androidom. To je jedna stvar, druga je rad pojedinih aplikacija ali tu sam I sam kriv. krastavac, hocu da mi Flashscore ne stuca nego da klizi. A poredim rad sa ortakovim S7 edge. Koji kosta tri puta vise. Mada, ne svidja mi se ni da radi kao ortakov Acer od sto evra. Sto se baterije tice, ni manje ni vise nego sto sam ocekivao kod androida. To je ukratko moje poimanje vrlina I mana, vise cu znati posle azuriranja koje jos nije stiglo za moj model. Uostalom, tek sam ga uzeo, dao koliko sam mogao I sad nema kajanja. Kao sto kaze narodna.
 
Nazad
Vrh Dno