Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Kako se ono bese podesava ispisivanje naziva mreze?
Kod mene trenutno pise VIP SRB lVIP SRB. Kako da ga namestim da VIP SRB ne pise dva puta nego samo jednom?

Naisao sam na taj info negde ali ne mogu da ga nadjem.

Ovo trazim i ja, stvarno je bezveze da pise dva puta Vip SRB gore levo, da li neko zna kako to da promenimo, da pise samo jednom?
 
To mislim da je do samog Vipa i ne može drugačije. Ili trpi ili gasi skroz da ne piše ništa. :d
 
Pa i P8 lite radi fluidnije. Cak i onaj samsung j5 lepse i brze otvara neke aplikacije iako ima losije apecifikacije. Dakle zaista koliko para toliko i muzike, ne mozete dobiti nista za dz... Dobar je fon ali znatno sporiji nego sto pise na papiru.

Ovo uopste nije tacno. Imao sam uporedo P8 Lite sa P9 Lite i P9 Lite radi dosta brze od P8 Lite... sve je fluidnije i brze se otvara, brze skroluje... kamera brza... potpuno drugi dozivljaj telefona. Probao sam Samsung J7 (nisam J5) i on je sporiji od P9 Lite... u pocetku ne deluje tako ali cim otvoris vise od dve aplikacije Samsung umre odma, dok P9 Lite fino sljaka.
 
Ma nagrdise ga opasno, ja vec poceo da ga pakujem da ga ozenim ;) Salim se, sem multitaskinga sve ostalo radi sasvim dobro, da ne kazem odlicno. Fotofrafije su super na dnevnom svetlu, a po neka i u.nocnom rezimu. Baterija kolko god mi buljili i trazili dlaku u jajetu je odlicna. Meni radi bas fluidno, ne sece nista. Ne koristim FB, Instagram i sl kao aplikacije vec otvaram preko CM Browsera.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21C432B370 uz pomoć Tapatoka
 
Jedno pitanje.
Ukljucio sam otkljucavanje pocetnog ekrana PIN kodom i otiskom. Sve radi savrseno. E sad ne mogu da nadjem gde se to iskljucuje. Za otisak sam nasao ali za PIN kod ne mogu da nadjem gde da ga iskljucim.
Pomagajte!
 
Settings>screen lock and password, prva opcija.
 
Nema to veze. P10 i treba prvi da dobije najnovije azuriranje, kao poslednji flegsip. Ali to da nece prodavati P10 ako i P9 ima isti softver nema nikakve logike. Mozda je to zaista njihovo razmisljanje, ali je to skroz suludo. Niko to ne radi, svi pustaju novo azuriranje prvo za poslednji flegsip, pa onda za prethodne, redom. Ne razumem zasto bi stali odmah sa P9, nije to tri generacije iza, telefon je izasao pre godinu i nesto dana, nije prastaro cudoviste.



Custom rom je uvek tu, ali nije poenta. Kao sto sam napisao malo pre, telefon je relativno mlad, stati sa daljim azuriranjem je bezobrazluk.
5754bc60f9e32790bac54c73be4b4ed5.jpg


Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Settings>screen lock and password, prva opcija.

tu mi je prva opcija "screenlock style". Druga je "password" gde je izabrano pin i tu kad udjem, mogu da biram nacin zakljucavanja izmedju none, pattern, pin ili password.
Taj NONE koji bi trebalo da bude iskljucivanje ne moze da se izabere. Pise da je ta opcija "disabled by administrator encription policy or credental storage". U prevodu: онемогућен политиком администратора за шифровање или складиште акредитива.
:mad:
 
Poslednja izmena:
Sjuper, bice fleshovanja ;)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21C432B370 uz pomoć Tapatoka
 
Drug ima p9l, uradio apgrejd na nugat i brljavi mu muzicki plejer, tipa radi pa prestane i tako ukrug. Nije radio reset posle apgrejda, da ne brljavi mozda nesto zbog tog ili je nesto drugo?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
tu mi je prva opcija "screenlock style". Druga je "password" gde je izabrano pin i tu kad udjem, mogu da biram nacin zakljucavanja izmedju none, pattern, pin ili password.
Taj NONE koji bi trebalo da bude iskljucivanje ne moze da se izabere. Pise da je ta opcija "disabled by administrator encription policy or credental storage". U prevodu: онемогућен политиком администратора за шифровање или складиште акредитива.
:mad:
http://ministryofsolutions.com/2016/10/disable-screen-lock-huawei-devices.html
Ovo će ti pomoći, dešavalo se to kod mene i još nekima.

P9 Lite
 
Treba da obrises fingerprint da bi mogao da podesis otkljucavanje bez icega. Nisam siguran.
 
tu mi je prva opcija "screenlock style". Druga je "password" gde je izabrano pin i tu kad udjem, mogu da biram nacin zakljucavanja izmedju none, pattern, pin ili password.
Taj NONE koji bi trebalo da bude iskljucivanje ne moze da se izabere. Pise da je ta opcija "disabled by administrator encription policy or credental storage". U prevodu: онемогућен политиком администратора за шифровање или складиште акредитива.
:mad:

Settings, pa security, nadji clear credentials. Ne znam kako je na Huawei-u, ali to moraš uraditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Bilo je reci o tome,zasto ne mogu da izaberem nijedan custom launcher za default,krahuje mi svaki,javlja neku gresku,pomagajte.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Reseno.
Ne znam kako ali sad mi ne trazi otisak i pin za otkljucavanje. Verovatno posle clear credentials-a.
Kod NONE i dalje pise da je ta opcija "disabled by administrator encription policy or credental storage".

Hvala! :D
 
Cekajte ljudi ajde da jednom razjasnimo I ako neko ima neko resenje da kaze postoji li mogucnost da zastitim bar jednu jedinj aplikaciju koju pokrenem da ne dolazi do reloadovanja nakon ponovnog pokretanja,ima li kakvo resenje?!
Ovo je strasno pokrenem tapatalk I otvorim chrome pa se vratim u tapatalk a on se reloaduje ispocetka,uzas..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Na kom si softveru?
Ne bi trebalo tako da radi.
Jel si radio hard reset?

Na nougatu kas udjes u Recent imas katanac pored x-a za gasenje, na MM-u je isto u recent, radis swipe u suprotnom smeru od swipe-a koji cisti aplikaciju iz rama.

Probaj da obrises cache.
Ugasi telefon, power button+volume up da udjes u recovery, Wipe Cache Partition.
 
Video sam da ima taj katanac,al nesto nisam primetio da pomaze da drzi app otvorenu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Reseno.
Ne znam kako ali sad mi ne trazi otisak i pin za otkljucavanje. Verovatno posle clear credentials-a.
Kod NONE i dalje pise da je ta opcija "disabled by administrator encription policy or credental storage".

Hvala! :D

Onda si jos nesto cackao. Mada mozda je i kod Huawei-a drugačije. Nešto u administraciji si dao dozvolu, a vidi i u credentials storage i tamo da obrišeš.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Definitivno na B381 mora da se restartuje telefon jednom u nekoliko dana.

Nije mi uijk da ubacujem preko FF-a ovo, ako ne izadje neki update uskoro morace da padne rollback.
 
U security imam samo "trusted credientals" i "clear credientals"... To clear credientals sam odradio i verovatno tako otkljucao pocetni pendzer. Ona prva fora sa 5 puta pogesnim paternom NE RADI.
 
Cekajte ljudi ajde da jednom razjasnimo I ako neko ima neko resenje da kaze postoji li mogucnost da zastitim bar jednu jedinj aplikaciju koju pokrenem da ne dolazi do reloadovanja nakon ponovnog pokretanja,ima li kakvo resenje?!
Ovo je strasno pokrenem tapatalk I otvorim chrome pa se vratim u tapatalk a on se reloaduje ispocetka,uzas..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Tapatalk ubija i kod mene cim udjem u Chrome ili neku zahtevniju app, dok mi recimo FB,WhatsApp,FB Messenger itd. drzi u RAM-u dosta duze.
 
Potrebno je da zakljucas aplikacije koje zelis da ti stalno budu u memoriji. U principu treba dve stvari da odradis:

- u recent apps aplikaciju zakljucaj na katancic
- u podesavanju baterije nadji podesavanje koje aplikacije se gase kad zakljucas telefon (close apps after screen lock) i tu ostikliraj iste aplikacije koje si sa kantancicem zakljucao

Nakon ovoga si telefonu rekao koje aplikacije treba da drzi stalno u memoriji.
 
Probacu bas kako to funkcionise u praksi.
Uglavnom,uradio sam mu HR,I sad deluje malo bolje multitasking,ali sto rece momak iznad cim pokrenem Chrome puca sve ostalo sto je bilo u Ramu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Reseno.
Ne znam kako ali sad mi ne trazi otisak i pin za otkljucavanje. Verovatno posle clear credentials-a.
Kod NONE i dalje pise da je ta opcija "disabled by administrator encription policy or credental storage".

Hvala! :D
Meni je takogje ta opcija bila siva i nisam mogo da kliknem dok sam bio na MM. Sad kad sam na N, opcija radi super. Radio sam factory reset.
 
Koliko vam traje baterija prosecno na sedmici,koliko rada ekrana za koliki uptime uz neko prosecno koriscenje?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno