Šta je novo?

HTC HD2

Da li je moguce da niko ne moze da mi preporuci neki dobar SD ROM sa Gingerbreadom i Sense 3.0?

Ili bar da da neki link gde ima ROM-ova a da nije XDA!:eyebrows:
Jedva i Sense 2.1 sljaka kako treba..
A neki poseban razlog zasto ne XDA? Tamo su najbolji kuvari..

ttalk
 
Probao sam par njih ali iz nekog razloga sa svakim imam poneki problem - ili iz nekog cudnog razloga ne radi mobile network, ili pobrljavi nakon restarta (mora da se ide preko turn off), ili ne reaguje na dugi pritisak power off dugmeta, ili ima graphic bug... Ovaj sa 2.1 je radio bez ijednog od navedenih problema (ili bilo kog drugog) tako da ne bih sa njega prelazio na neki ako vec ima problema, a ne bih prelazio ni na NAND Android posto mi nekako ovaj dual boot sistem vise odgovara.:S:
 
Evo i ja da se prikljucim temi...dakle HD2 imam skoro cetiri meseca i konacno sam izdvojio vreme da mu stavim neki nand build...probao par puta sd ali potrosnja divljala pa odustao. Juce sam stavio NexusHD2-Gingerbread V2.8 i moram da kazem da sam prezadovoljan, potrosnja u idle-u 3-5ma uglavnom, sve prosto klizi i sto je najbitnije sve radi!!! :) Eto moja preporuka za sve one koji se razmisljaju (kao ja) da li da idu na nand ili sd, definitivno nand zato sto je veci izbor, i za sd previse stvari treba da ti se poklopi da bi umirio potrosnju.

Ako nekoga interesuje, moj HD2 je sa telenora i pritom je otkljucan za sve mreze (uzeo sam ga polovnog sa garancijom), e sad caka je u tome sto je telefon izgleda otkljucavan sa kodom posto su pozadi nalepnice netaknute pa mislim da veoma mala sansa postoji da je kacen na kablove jer ko ce da se toliko cima da jos stavlja i nalepnice... u bootloaderu prikazuje sledece informacije:

Security unlocked
PB81*** SS-BC
SPL-2.08.HSPL 8G XE
0x05
cotullaHSPL 0x50
 
Postoji li mogucnost,da se pojaca ton u slusalici vise od onog na tasteru ili soundu setingsu,jer nakon reinstaliranja androida kao da je tise a pojacano je na maximum?Hvala
 
Odradjeno,nema rezultata.Postoji li mogucnost ulaska na ovom aparatu u ''tajni meni'',mozda u njemu ima opcija pojacavanja decibela?
 
Ja jos uvek imam takve probleme. Bez obzira da li je win mo ili android telefon se zablokira ili restartuje sam od sebe kada se koristi bilo sta zahtevnije. YouTube preko WIFI kad se gleda duze od 5-6 minuta.... GPS bilo koji program IGO ili bilo koja njegova verzija tu uvek zablokira kada se koristi duze od 10 min. Znaci sve sto optereti telefon malo vise. Cak i u toku malo duzeg razgovora se jednostavno blokira. Donji deo telefona se greje neverovatno i jedino resenje je vadjenje baterije hladjenje telefona jedno 10-ak min ispod klime i onda jovo na novo.

Moje pitanje je da li postoji neki servis u BG gde mogu da ga odnesem da provere sta je i da se to resi (tel nije pod garancijom).
Ja sumnjam na plocu ili nesto tog tipa.

Unapred hvala za odgovor.

ja sam imao skoro iste probleme do skoro :) ...posle 1-2min na Youtube preko mreze...a posle 3-5min preko Wi-Fi...odmah se restartuje...i naravno posto je Win u pitanju na kraju i pukne i ne moze vise ni da se podigne!...takodje se grejao jako u dnu!
...posto mi je bio u garanciji (Telenor paket) odneo sam njima i za 5 dana je stigao sa popravke (servis im je negde na dorcolu) ....mislim da su promenili maticnu plocu!...i promenili software...a usput su me i castili otkljucavanjem....tj.verovatno ga nisu ponovo zakljucali niti stavili onaj glupi telenorov logo :)
...tip u telenoru mi rece da dosta raznorazhoh HTC im stize na reklamaciju zbog pregrevanja!
...sad radi bez problema i ceo dan pod full opterecenjem.
 
Ja jos uvek imam takve probleme. Bez obzira da li je win mo ili android telefon se zablokira ili restartuje sam od sebe kada se koristi bilo sta zahtevnije. YouTube preko WIFI kad se gleda duze od 5-6 minuta.... GPS bilo koji program IGO ili bilo koja njegova verzija tu uvek zablokira kada se koristi duze od 10 min. Znaci sve sto optereti telefon malo vise. Cak i u toku malo duzeg razgovora se jednostavno blokira. Donji deo telefona se greje neverovatno i jedino resenje je vadjenje baterije hladjenje telefona jedno 10-ak min ispod klime i onda jovo na novo.

Moje pitanje je da li postoji neki servis u BG gde mogu da ga odnesem da provere sta je i da se to resi (tel nije pod garancijom).
Ja sumnjam na plocu ili nesto tog tipa.

Unapred hvala za odgovor.

Kao sto sam obecao javljam se sa novitetima...U zvanicnom (citaj ovlascenom ) servisu za HTC proizvode (adrese i telefone ces naci na srpskom sajtu HTC) su mi zamenili osnovnu plocu i uz to sto ide (bakarna folija i nalepnica sa novim IMEI) i od tada telefon radi sasvim normalno...za sada.Za cenu ces morati sam da se raspitas,meni nisu hteli da saopste koliko bi ostalo da telefon nije u garanciji.Znam samo da pregled telefona kosta kod njih 1000 din. i ako se odlucis da popravku odradis kod doticnih za toliko ti smanjuju cenu same popravke.Ipak je bio u pitanju hardware,nazalost.
Pozz. i srecno sa popravkom!
p.s. pocetno slovo servisa je B!
 
Sa najnovijim regularnim updateom za skype potpuno normalno rade video pozivi :D
 
Jedino ako si ga flash-ovao sa nexus s ili desire s androidom a onda zasigurno "radi" front facing camera! :D al' pred ogledalom.
 
typhoon cm7 rom je a za ogledalo apsolutno tacno. Mada jos je bolje kada pricas sa sagovornikom a on gleda okolinu :D
 
Instalirao sam po prvi put android,prethodno je bio Windows 6.5 i pre toga sam sacuvao kontakte preko aplikacije microsoft my phone,na serveru i pim backupa na hard disku. Na koji nacin ih mogu sad prebaciti na telefon sa androidom? Hvala
 
Нажалост не верујем да ћеш моћи те податке да увезеш у Android. Најједноставнији начин за пребацивање контаката је синхронизација са Gmail налога из WinMobile 6.5 и онда ће се све то пребацити када се на Android-у улогујеш у тај исти налог.
 
Нажалост не верујем да ћеш моћи те податке да увезеш у Android. Најједноставнији начин за пребацивање контаката је синхронизација са Gmail налога из WinMobile 6.5 и онда ће се све то пребацити када се на Android-у улогујеш у тај исти налог.

Problem je sto sam ja uradio pim backup u binarnom obliku, koji nije sad citljiv i pokusavam da nadjem nacin da ga prebacim u oblik koji ce biti citljiv za gmail, posto ovako nije. Jedini nacin je tako kako ti kazes, ali onda moram da instaliram Win 6.5, da ubacim pib fajl, da sinhronizujem i onda da instaliram android ponovo, pa da exportujem fajlove sa Gmaila. Pokusacu da nadjem jednostavnije resenje. Dosta ljudi na netu je ovako uradilo i traze pomoc. Koja je svrha programa koga svi hvale a ispostavi se da pravi problem kod osnovne stvari...Hvala ti na odgovoru, a ja cu se potruditi da nadjem neko resenje, koje ce pomoci drugima.
 
Ako se ne varam, backup napravljen PIM backupom, može se pročitati samo PIM backupom. A on je napravljen za WM.
Taj duži postupak (ponovo WM, sinhronizacija sa Gmail, pa ponovo Android) uzeće ti možda sat vremena, a rezultat je sasvim izvestan. Ne vidim razlog da to ne uradiš.
Ako na postojećem Androidu imaš nešto što ti je važno, napravi backup kroz CWM, i posle se vraćaš na 100% identičnu stvar.
 
Ako se ne varam, backup napravljen PIM backupom, može se pročitati samo PIM backupom. A on je napravljen za WM.
Taj duži postupak (ponovo WM, sinhronizacija sa Gmail, pa ponovo Android) uzeće ti možda sat vremena, a rezultat je sasvim izvestan. Ne vidim razlog da to ne uradiš.
Ako na postojećem Androidu imaš nešto što ti je važno, napravi backup kroz CWM, i posle se vraćaš na 100% identičnu stvar.

Ako je backup uradjen PIM backupom,ali da se destiklira kompresija i binarni oblik,onda nije problem. Taj dobijeni fajl *.pib preimenuje u *.zip fajl i otvori i tamo se nalazi fajl contacts.csc onda se ta ekstenzija iz csc preimenuje u contacts.csv i kao takva moze da se ucita iz gmaila! Bar tako kazu na forumima...Problem je ako se tokom pravljenja bekapa stiklira to za binarno onda se dobija contacts.pbc koja ne moze da se odradi...Na kraju cu instalirati WM6 i uraditi. Nadam se da ce nekome pomoci ovo i da ima u vidu kako da radi sa PIM backupom da se ne sjehe kao ja.
 
У сваком случају коришћење Андроида ће ти бити неупоредиво лакше ако синхронизујеш све контакте на Gmail тако да што пре то урадиш то ће мање да те боли глава у будућности
 
Posle servisa telefona, dobio sam ga sa nekim verovatno zvanicnim ROM-om. Ali kad hocu da instaliram bilo koji HSPL ili neki ROM jednostavno mi kaze da ne moze i prijavljuje gresku da to nije taj uredjaj koji treba da se flesuje.

Elem kad startujem bootloader (prvi ekran sa onim sarenim linijama) pise mi sledece:
PB81100 HX-BC
SPL-3.03.0000 XE
MicroP(LED) 0x05
MicroP(Touch) 0x05

Jeste da pise da je SPL 3.03 ali ja nista od ovih cuda ne mogu da instaliram.

Moze pomoc?
 
treba ti HSPL4 da bi instalirao 2.08.HSPL
 
Mogao sam i sam sebi odgovoriti :) upravo nadjoh resenje na netu. A sve probao HSPL, 2, 3 rekoh ako ne radi 2 i 3 nece ni 4 :)

Hvala u svakom slucaju radi sad bez problema.
 
Poz drustvo... HD2 imam vec godinu dana i ranije sam malo ovde razmenjivao misljenja sa vama o njemu. Android nisam nikad pokusavao da stavim na njega,ali cu sutra verovatno da kupim karticu od 16gb pa reko da probam i ja to cudo,do sad sam koristio uglavnom samo energy romove i jedno vreme sam drzao elegancia rom. Prvo sto me interesuje jeste,koju klasu kartice da uzmem,tj sa kojom cu moci da bez brige gledam filmove na fonu i da furam android,posto sam ranije nasao neku karticu u balkanskoj za male pare,klasa 2 je bila u pitanju, ali mi je lik nije preporucio jer kaze da je on imao tu karticu na hd2 i da je spora... Druga stvar koja me zanima jeste kako da instaliram hspl4,na fonu imam trenutno hspl2,jel moram to da brisem ili mogu preko toga da instaliram hspl4. Za ostalo mislim da cu se snaci u instaliranju nand androida. Verovatno ima dosta resenja ovde na forumu,ali nisam citao redovno,pa mi je sad prevelik zalogaj da procitam sve odjednom :) Zanima me koliko je funkcionalan taj nand android,jel su to fino ispeglali? Ne razumem se bas najbolje u sve to,ali kontam da je sad verovatno i vek baterije duzi posto se sad ne podize android iz windowsa,pa podelite iskustva samnom :) Nadam se da cete mi pomoci,i da necete zameriti na gomili pitanja,ja cu vec sad nastaviti iscitavnaje foruma u potrazi za nekim odgovorima iz posta,jer svakako planiram da iscitam temu do kraja
 
Ovako, dugo sam na ultimate droidu. Ko ga je koristio zna koliko je brz i stabilan ali na žalost odavno nema nikakav update za njega. E sad treba mi nešto novo, malo da promenim. Naravno brzina, stabilnost i baterija moraju da budu barem na nivou UD3.3 koji koristim. Ako neko ima nešto aktuelno da predloži, hvala.
 
Jel moze neko da mi objasni kako da prebacim kontakte na gmail i posle da ih postavim na android... Iscitao sam temu i mislim da cu uspeti da instaliram android. Uzeo sam memorijsku karticu od 8gb,klasa 10,jel to ok da android sljaka kako treba,proizvodjac je transcend...? Mislio sam da ne mogu da instaliram android sa hspl2 ali sam procitao negde da moze i sa njim pa valjda nece biti problema,ispravite me ako gresim. Moze i neka preporuka za android...Hvala
 
Jel moze neko da mi objasni kako da prebacim kontakte na gmail i posle da ih postavim na android... Iscitao sam temu i mislim da cu uspeti da instaliram android. Uzeo sam memorijsku karticu od 8gb,klasa 10,jel to ok da android sljaka kako treba,proizvodjac je transcend...? Mislio sam da ne mogu da instaliram android sa hspl2 ali sam procitao negde da moze i sa njim pa valjda nece biti problema,ispravite me ako gresim. Moze i neka preporuka za android...Hvala

Sinhronizuj telefon iz winmo sa google (imas na netu brdo objasnjenja kako ovo da uradis) i kasnije kad upalis andriid svi kontakti ce biti tu

Klasa 6 je odlicna a sve preko toga je cist ćar

HSPL 2.08 ti treba. HSPL4 (3.03.HSPL) ne podrzava niti android niti WP7. Svrha HSPL4 je da se na zadnji SPL moze direktno flešovati 2.08 bez prethodnog dowgrade-ovanja oficijelnog roma

Sto se tice romova, pretpostavljam da ce ti s' pocetka najvise odgovarati neki sense rom dok se malo ne usemis i ne akontas prednosti nekog AOSP, CM ili MIUI roma....neki DHD rom bi bilo po meni najlogicnije mesto da krenes

TT HD2
 
hvala na odgovoru,uspeo sam prebaciti kontakte na gmail,za posle ću se snaći,važno da su oni sad na sigurnom,napravio sam i backup sa pimbackup ako odlučim da se vratim 6.5-ici :) skinuo sam nexusov rom,mislim da on nema sense,ali dobro,promeniću ih verujem dosta dok se ne odlučim da jedan furam duže vreme. idem se sad baciti na posao
 
Tytung-ov nexus je extra rom...doduse goli aosp

TT HD2
 
Typhoon је по мени најбоља замена за UltimeteDroid. Добар је и Nexus, али ако могу да ти зафале неке ствари које ромови базирани на Cyanogen моду имају. Ако си баш hard core user можеш да пробаш и dorimanx ром, хвале га многи

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
Ljudi sinoc sam jedva uspeo da instaliram neki nand android rom (instaliram preko MAGLDR 1.13),ne zato sto se nisam snasao,nego sto jednostavno koji god rom da skinem kad ga raspakujem,pojave mi se 3 foldera u kojima nema daf ikonce preko koje pokrecem instalaciju roma,jedva sam nasao neki rom koji je imao instalaciju pa sam bacio njega na hd2. Neki stariji rom je u pitanju,ali mi stalno prijavljuje da nemam dovoljno memorije,i ne mogu nista da instaliram,niti mogu neku zahtevniju aplikaciju da otvorim. Ako moze neko da mi da direktan link za download nekog novijeg roma koji cu moci da instaliram preko magldr 1.13,i da mi pojasni malo stvari oko te memorije,citao sam o tome ovde ali mi nije najjasnije.
 
Ne da se nisi snaso no si skroz promasio temu :)

Po instalaciji MAGLDR-a, instaliraj clockwork mod recovery. Izaberi partition layout koji preporucuje sef i onde instaliraj taj zip koji si skinuo iz recovery-a. Daf ti treba samo za instalaciju recovery-a. Posle toga vise ti nije potreban

Btw, za nexus ti treba 150mb partition layout

TT HD2
 
Vrh Dno