Šta je novo?

HTC HD2

E konacno sam se snasao,ja sam citao neki tutorijal na nasem jeziku koji nema veze sa ovim sto si mi ti rekao i sto pise na xda,sad sam sve lepo odradio,ubacio sam nexus,svidja mi se prvi utisak,u telefonu imam 202 mb free,idem sad na market da skidam aplikacije.pozdrav
 
Da li neko zna kako da promenim onaj prvi ekran kad upalis telefon,pre magldr.To mi se promenilo jos dok sam koristio energy wm i sad mi je neki njegov plavi logo koji bih da zamenim a ne znam kako se zove da bih izguglao nesto.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
flesujes sa oficijalnim sw-om.. pa onda ponovo magldr i ostalo..
 
Pozz svima...

Pre koji dan sam uzeo hd2 pa bi hteo da mu stavim android umesto wm...

E sad koristio bi NAND pa me interesuje sta moram da uradim sve od pripremnih radova pre flesovanja androida,prevashodno mislim na HSPL koji god itd...inace moj je zakljucan na telebor ,da li ga moram otkljucavati ?

info od mog hd2:
OS: 5.2.21869
Manila: 2.5.192116
ROM: 1.66.479.2
Radio: 2.07.51.22_2

Protocol: 15.32.50.07U

i sta je od ovih podataka bitno?

uf puno pitanja....
 
ako izvuces RUU_signed.nbh iz oficijelnog .exe-a pa onda iz njega izvuces samo nbh od spashscreen i flesujes preko mem kartice tako sto ga preimenujes u LEOIMG.NBH.. sad, ne mogu da se setim, kojom alatkom mozes izvuci splashscreen iz .nbh-a
 
Interesuje me, kako se ponasa baterija i uopste, kakva je stabilnost na MIUI romovima, ako moze jedno poredjenje sa romovima koji imaju sense 2.0!
Neka preporuka, koji je dobar MIUI rom?
Hvlala unapred!
 
Poslednja izmena:
Već mesecima nisam probao Sense ROMove, a napustio sam ih baš zato što su ovi drugi bolji :)
Trenutno koristim MIUI US, i jako sam zadovoljan. Ne radi mu out of the box podrška za app2sd (instaliram posebno), i nisu uključeni poslednji tytung-ovi gps fixevi (i to dodajem ručno). Koristim sa GO launcherom, i prezadovoljan sam. Petkom izlaze nove verzije.
Vidim da dosta hvale HD2 NDT MIUI GINGER ROM, on treba da ima sve uključeno. Planiram da ga probam.
 
Hvala Kibicer, na brzom i konkretnom odgovoru! :)

Upravo taj HD2_NDT_MIUI_GINGER merkam vec dva dana! :)

HD2_NDT_MIUI_GINGER_DEVELOPMENT_V23.2_MAGLDR_SENSE
HD2_NDT_MIUI_GINGER_DEVELOPMENT_V23.2_MAGLDR_GALAX Y
HD2_NDT_MIUI_GINGER_DEVELOPMENT_V23.1_MAGLDR

Koji preporucejes od ova tri?
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Dobio sam HD2 sa vec instaliranim androidom (ovaj rom: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=918899), verzija magldr je 1.13 i CWM 3.0.0....e sad ja bih hteo da isprobam neki sense rom ali shvatam da ne znam nista o particionisanju kartica, vidim da neki romovi imaju posebne prohteve sto se toga tice, da li se romovi instaliraju kao i svi drugi iz cwm (imao sam galaxy s nisam potpuno noob), uopste mi treba neko uputstvo o tim stvarima ali od nule jer sam u teskom kanalu :rupa:
 
Jel bi znao neko resenje za mene:

Imam hd2 sa telenora pod garancijom,a hteo bi nand android,naravno hd 2 je zakljucan i to je firmin tel....

kako da stavim android a da mogu da vratim winmob ukoliko zatreba?i dali je potrebno otkljucati tel ukoliko se stavlja android?
 
@ Atm0:
verovatno moraš da promeniš partition layout. Non-sense ROM-ovi koriste manju particiju.
Način pravljenja particije određene veličine treba da stoji u opsiu koji daje kuvar samog ROMa (Pongster to daje - pogledaj post #2, pod 3.).
Ako već menjaš i partition size, korisno je i da uradiš task29.

@Mobtel063:
Stavljanjem Androida, zaključan telefon ostaje zaključan. Procedura stavljanja Androida je ista, bez obzira da li je tel zaključan ili ne.
Da bi stavio Android, moraš prvo staviti HSPL. Istim HSPL alatom se i skida HSPL, u slučaju da moraš da se pozoveš na garanciju.
Prati uputstva, sve 100% bezbedno.
 
Dobio sam HD2 sa vec instaliranim androidom (ovaj rom: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=918899), verzija magldr je 1.13 i CWM 3.0.0....e sad ja bih hteo da isprobam neki sense rom ali shvatam da ne znam nista o particionisanju kartica, vidim da neki romovi imaju posebne prohteve sto se toga tice, da li se romovi instaliraju kao i svi drugi iz cwm (imao sam galaxy s nisam potpuno noob), uopste mi treba neko uputstvo o tim stvarima ali od nule jer sam u teskom kanalu :rupa:

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044830

ovde imas sve objasnjeno za pocetnike. ako nesto jos ima da ti nije jasno, procesljaj xda, ima i video tutorijala

obavezno cekiraj i ovaj thread, ima sve sto je potrebno instalaciju bootloader-a, cwm i reparticionisanje nand memorije
forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1090783
 
Koliko prosecno traje prvi boot roma, posto sam sigurno sve odradio kako treba po uputstvu kuvara i instalacija je prosla kako treba ali mi telefon vec 20mina stoji na htc logou i nista, u pitanju Sense rom

Update: greska je ipak bila moja, sve je proradilo! Hvala svima puno na linkovima!
 
Poslednja izmena:
da li postoji htc sense tastatura kao poseban apk koja se moze koristiti na hyperdroid-v12 romu? i da li bi iskusniji korisnici mogli da mi preporuce neki dobar ginger rom sa sensom 2.1 (probao sam ove sa 3.0, previse laga)
 
Poslednja izmena:
SmartKeyboard има скин сличан као оригилна sense тастатура. Sense 2.1 ромови са Gingerbread-ом имају багове око графике, јер још увек није изашао оригинал Gingerbread за Desire HD

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
Primetio sam te bagove, na kraju sam se nasao na bpsense od desire z. Vrlo sam zadovoljan performansama, ima malo glitcheva ali nista sto bi omelo koriscenje. Baterija fino drzi (5% opala tokom noci). Dok ne dodje ginger oridjica ovo ce da radi posao

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
ocigledno nisu portovani na HD2 posto idalje imaju problema sa grafikom

DHD ima Adreno 205 VGA, HD2 Adreno 200, verovatno je problem drajvera, nije dobro napisan. Plus romovi za DHD su teski pa se treba to sve spakovati za 512MB rom koliko ima HD2. DHD ima 1.5GB ROM i po instalaciji ostaje 0.95GB slobodno.. Ne znam kakvi su Sense 2.1 romovi za TMOUS HD2 koji ima 1GB rom..
 
Вероватно је то у питању јер пратим само hd2 дешавања па сам због тога помислио

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
Koje programe koristite za backup na racunaru, a koje na micro kartici? 3 puta do sada mi me brisao imenik i pisao onaj koji je zatekao u outlook-u racunara na koji je prikljucen, izludeo sam zbog toga. Znam da je moja greška, ali koji mozak je po defaultu stavio da primarni imenik bude na outlook-u, a da briše sa telefona sve konflikte? Ovo mi je jako bitno, pa bih molio za preporuku za što bolje rešenje, neki koji imam na telefonu (nisam siguran da li je spb backup ili resco backup) mi je vratio sve kao što je bilo, ali bez ijednog telefona, s drugi je nakon restore-a obrisao bacup file sa kartice, što je meni poprilično čudno.
Drugo, telefon mi je skoro iskljucivo za poslovnu upotrebu, da li ću u tom smislu nešto dobiti prelaskom na android (a šta izgubiti), tu posebno mislim na autonomiju baterije, na WM6 ne može da mi izdrži ceo dan, tako da sam okružen raznim punjačima za svaku eventualnost.
 
Koje programe koristite za backup na racunaru, a koje na micro kartici? 3 puta do sada mi me brisao imenik i pisao onaj koji je zatekao u outlook-u racunara na koji je prikljucen, izludeo sam zbog toga. Znam da je moja greška, ali koji mozak je po defaultu stavio da primarni imenik bude na outlook-u, a da briše sa telefona sve konflikte? Ovo mi je jako bitno, pa bih molio za preporuku za što bolje rešenje, neki koji imam na telefonu (nisam siguran da li je spb backup ili resco backup) mi je vratio sve kao što je bilo, ali bez ijednog telefona, s drugi je nakon restore-a obrisao bacup file sa kartice, što je meni poprilično čudno.
Drugo, telefon mi je skoro iskljucivo za poslovnu upotrebu, da li ću u tom smislu nešto dobiti prelaskom na android (a šta izgubiti), tu posebno mislim na autonomiju baterije, na WM6 ne može da mi izdrži ceo dan, tako da sam okružen raznim punjačima za svaku eventualnost.

sto se tice outlooka ponekad zna da zabaguje i da za kontakte u kojima si menjao broj telefona daje prioritet outlook verziji. komletan kontakt mi nikad nije obrisao pri sinhronizaciji. ako ti pravi probleme mozes s vremena na vreme da obrises sve kontakte iz outlooka i ubacis opet imenik preko telefona ( uradi backup outlook baze pre toga ako se nesto s**** da ne ostanes bez svega meni se nikada nije desilo ali bolje da pomenem)

ima negde i opcija gde se bira sta ima prioritet telefon/outlook to bi trebalo da se nalazi u activesync opcijama ( u novim verzijama windowsa ovo je valjda mobility center ili tako nesto)

wm6.5 je sa baterijom izuzetno prijateljski nastrojen i sumnjam da ce ti android doneti poboljsanje, po meni winmo 6.5 najbolje barata sa baterijom od svih operativnih sistema. naravno nije iskljucivo da ti neki pozadinski program ili push za mail srche bateriju
 
A koje programe koristiš za backup telefona?

nijedan, ja sam mislio na backup outlook fajla ( default.pst bi trebalo da bude ako se dobro secam nisam ovo dugo radio)

trenutno mi je glavni telefon iphone, tamo imam sinh sa outlookom ( iphone uvek ima prioritet), program koji radi backup na gmail/google contacts i backup samog telefona :) tako da sta god da se desi uvek cu moci da vratim stanje koje mi odgovara ;)
 
pozdrav ljudi..imam htc hd2 vec nekih godinu dana iz telenora mada sumnjam da je to bitno...imao sam prvo WM pa preshao na android nexus 2.2..sve je radilo super do pre nekih 2-3 meseca kada svremena na vreme kada otkljucham telefon pochne "sam da pritiska" po ekranu ulazi u random aplikacije sam kuca poruke itd...neki su mi rekli da je to do androida a neki do telefona,pa me zanima vashe mishljenje da li postoji shansa da je do androida? jer ne bih da nosim u servis izgubim mesec,dva ili tri da chekam da mi kazu da je do androida..
 
samo da pitam, posto sam ispao iz koloseka na neko vreme...

android na hd2, koji je najbolji (up to date, gps assist, programi, kernel.. itd...):
a) sa sense GUI (3.0)
b) bez sense GUI
pozeljno da bude android gingerbread

kao i eventualno linkovi na xda ili gde vec kuvar odrzava svoj "specijalitet" :))

hvala unapred...

i moze procedura u nekoliko koraka od wm do android tipa... koji hspl. koji loader.. sta posle... (nije obavezno, nego cisto onako.. vise me interesuje savet oko android builda.. ja bih voleo sense3+gingerbread u sto sredjenijem obliku (nije brzina na prvom mestu, nego opsti utisak i bagovi)
 
Nazad
Vrh Dno