Šta je novo?

HTC HD2

@ Boban712
Nisi napisao da li koristiš korporativni Exchange account, ali predpostavljam da ne, čim sinhronizuješ sa Outlookom.
Dobro reče thepace, Activesync ti daje opciju šta raditi u slučaju konflikta podataka, tj koji kontakt je primarni.
Backup - ja sam uvek na WM koristio backup procedure samih aplikacija, plus PIM backup za SMS. Kontakte, mailove i kalendar nisam bekapovao, jer koristim exchange account.
Ako ti je svejedno, verujem da bi ti koristio Android. Titanium beckup je odličan (iako ga ja ne koristim). Kroz ClockworkMode recovery možeš raditi full backup, praktično image celog sistema + podataka (automatizovan proces).
Autonomija ne može biti bolja na Androidu, ali na dobrim ROM-ovima i dobrim postavkama može biti identična. A može biti i potpuni fijasko, posebno u početku, tako da - ne daj se obeshrabriti.
WM na HD2 je odličan - za izbegavanje. Android je mnogo lepše iskustvo.

@ Serpente
mora da je do samog telefona, verovatno touchscreen brljavi. Ako želiš da budeš siguran, uradi CWM backup, flešuj drugi ROM (ili samo uradi hard reset), i vidi da li se opet javlja.

@ xWoLf
izvoli
 
Instalirao sam HD2_NDT_MIUI_GINGER_DEVELOPMENT_V24.2_MAGLDR_iOS, ROM je savrsen i prelep.
Imam samo jedno pitanje.
Interesuje me, slika koja je wallpaper, nece da se pomera kada listam MENI na stranu, nego je fiksirana, dok kod drugih ROM-ova, NDT MIUI GINGER i sviju ostalih, standarno se pomera! Interesuje me, da li postoji u podesavanjima negde da se to ukljuci, ili ima neki program, koji mora da se instalira, da bi se slika fakticki videla kao 3D!
Hvala unapred!
 
ma... kibicer je oduvek bio *****... ovo je samo jos jedna potvrda ...

ako bas hoce da zna, i dalje imam wm... android sam koristio neko vreme preko sd kartice..

cisto hocu da predjem na android zbog softwera... jer vidim da sve manje developera radi na wm platformi, a sve vise na androidu...
pa iz cisto prakticnih razloga :)
 
^
Kriješ se iza zvezdica? Ili forum progutao?
Napiši, slobodno. Neće odudarati - ništa pametno u ovoj temi nisi rekao. Ni jednom.
 
nisam mislio nista mnogo strasno, uvredljivo..
nego vise odomacen naziv za tvoj karakterni sklop.. secam se da sam isto jednom ranije pitao nesto oko androida.. i opet si se SAMO TI javio , da si mi bar pomogao nego si isto palamudio na racun mojih ranijih postova...

ja mislim da to ipak govori vise o tebi nego o meni...
 
Ocemo android protivu Win Phone 7 na HD2 da raspalimo loma? :p
 
Мала помоћ? Немам гугл мапс и не могу да их скинем са маркета као да не постоје нигде.. cyanogen hiperdroid-cm7-v 2.0.1. користим..
 
Skini market enabler sa marketa, odradi proceduru i skinu ces ;)
 
Pokusavam da ubacim ovaj rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1199917 - 4. post - ali kako pokrenem instalaciju iz cwm odmah mi izbaci installation aborted. Sve je odradjeno kako kuvar na stranici zahteva ali idalje nista, ovo mi je prvi problem ovog tipa pa mozda neko zna razlog...hvala :)
 
Poslednja izmena:
Stavio ja Mango na test...
Prosli put kad sam testirao WP7, potrajao je odokativno, 2-3 sata...
A na na mangu sam sad, evo vec nedelju dana. Mogu ti reci da nije los uopste, pogotovo sto me android malo i smorio, pa je metro ui pravo osvezenje. Dosta je ispeglanije no pre, market vec ima dosta upotrebljivih, free aplikacija... Nijedno kucanje telefona, nijedno resetovanje, usporavanje... Butuje za 10 sec, i oma se moze skrolovati, otvarati app, mail.. Nije kao na droidu da se saceka koji min. Sve u svemu, i ako nisam ljubitelj ms mobile os, cini se da idu u pravome smeru.
Preporuka, bar da se istestira. Ima zaista par osvezavajucih pristupa :)
P.S.
Jedino mi za sad fali team viewer od aplikacija (generalno, nema valjanog program za RDP?! ms wtf), sve ostalo se moze naci sto i na droidu....
 
Poslednja izmena:
Stavio ja Mango na test...
Prosli put kad sam testirao WP7, potrajao je odokativno, 2-3 sata...
A na na mangu sam sad, evo vec nedelju dana. Mogu ti reci da nije los uopste, pogotovo sto me android malo i smorio, pa je metro ui pravo osvezenje. Dosta je ispeglanije no pre, market vec ima dosta upotrebljivih, free aplikacija... Nijedno kucanje telefona, nijedno resetovanje, usporavanje... Butuje za 10 sec, i oma se moze skrolovati, otvarati app, mail.. Nije kao na droidu da se saceka koji min. Sve u svemu, i ako nisam ljubitelj ms mobile os, cini se da idu u pravome smeru.
Preporuka, bar da se istestira. Ima zaista par osvezavajucih pristupa :)
P.S.
Jedino mi za sad fali team viewer od aplikacija (generalno, nema valjanog program za RDP?! ms wtf), sve ostalo se moze naci sto i na droidu....

jesu li napravili kakav pomak za multitouch ili i dalje funkcionise samo kada se istovremeno ostvare dva kontakta
 
Hmm, pojasni mi sta je problem kod multija? Nisam izvalio da nesto zeza...
 
na pocetku je bio problem da telefon ne moze da provali multitouch ako se prvo uspostavi jedan kontakt prstom a kasnije drugi vec samo ako se istovremeno uspostave oba kontakta
 
Stavio ja Mango na test...
Prosli put kad sam testirao WP7, potrajao je odokativno, 2-3 sata...
A na na mangu sam sad, evo vec nedelju dana. Mogu ti reci da nije los uopste, pogotovo sto me android malo i smorio, pa je metro ui pravo osvezenje. Dosta je ispeglanije no pre, market vec ima dosta upotrebljivih, free aplikacija... Nijedno kucanje telefona, nijedno resetovanje, usporavanje... Butuje za 10 sec, i oma se moze skrolovati, otvarati app, mail.. Nije kao na droidu da se saceka koji min. Sve u svemu, i ako nisam ljubitelj ms mobile os, cini se da idu u pravome smeru.
Preporuka, bar da se istestira. Ima zaista par osvezavajucih pristupa :)
P.S.
Jedino mi za sad fali team viewer od aplikacija (generalno, nema valjanog program za RDP?! ms wtf), sve ostalo se moze naci sto i na droidu....
super.
iskreno, popizdeo sam od androida:
1. što sam razgovorao od ujutru do 12-14h, to sam razgovarao, posle toga, prva rečenica mi je: "halo, reci samo brzo, crkava baterija"
2. barem 2-3 puta nedeljno mi zaključava domenski nalog u firmi kada radi exchange sinhronizacija, domen administratori su poludeli od mog "otključaj mi nalog"

samo jedno pitanje: koju microSD karticu imaš, kolikog kapaciteta, i šta misliš da li na performanse utiče brzina kartice?
 
Poslednja izmena:
Dusko_m
Pa pazi, sad sam probao na slikama, stavim prst pa onda drugi, i nece zoom.. Kad krenem u isto vreme hoce... Ne znam da li ima te primene jos negde sem mozda u browseru? Realno, ovo mi ne smeta ni malo :)

Zver
Pazi, baterija se svodi na isto... Ima neki battery hack, i on dovodi do normalne potrosnje u iddle stanju, oko 4...
Meni outlook preko exchange servera funkcionise fantasticno, mislim, stock mail u droidu nije vredno ni podesiti a kamoli koristiti... Tamo sam koristio moxier mail i dosta mi je toga :)

SD 16GB, kingston, klasa 4. Sem ako nije neki no name, ne bi trebalo da utice previse...

Jos nesto ? :)
 
Poslednja izmena:
Da taj.
Malo je komplikovana procedura, ali se na kraju isplati :)
 
ok, idem da pojurim neku karticu klase 10, pa čim kupim, da bacim mango.
ako je baterija ista kao i android kao što kažeš, onda se vraćam na wm gde sam gurao 2 dana ladno.
 
Hehe, tesko druze.. 2 dana mozda u teoriji :)
Ali dan da izgura uz dosta poziva i sinhronizacija, nikakav problem.
 
da odgovorim, možda još nekom bude pritrebalo.

zovite ms podršku, 0700 300 300, opcija 4.

tu onom psihopati NEMOJTE reći da vam treba key za HD2 (kao što sam ja rekao), jer će razveze kako je to nelegalno, već za HD7. kad vas pita zašto vam to treba, recite za Marketplace. onda će vas pitati za HD7 IMEI. tu sam prekinuo vezu, misleći da je gotovo, otkud mi HD7 imei, ali sam onda našao HD2 IEMI konvertor u HD7 imei

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11270151

skinite odatle fajl "hd7ifier.zip"

unesete HD2 imei, i html napravi HD7 kompatibilni imei. ponovo sam ga pozvao, izdiktirao mu "HD7" imei, pitao me za mail, telefon, i izdiktirao mi 25 kakraktera key.
 
nije on psihopata.. covek ti je lepo objasnio da je nelegalno a JESTE.. ne mislis valjda da je legalno budziti telefone??? on mozda privatno nema nista protiv toga i da si ga zvao na privatni broj, mozda bi ti i pomogao, ali ti ga zoves zvanicno na sluzbeni broj i odvalis da ti treba aktivacija za crackovani hd2... mozda ga i snimaju, i sad treba da ti pomogne :) :)
 
Meni MS nije trazio IMEI, rekao sam mu da mi treba key za aktivaciju HD7, dao ime, email i broj telefona (za njega vezuju kljuc), i dobio sve. Maksimalno brzo i ljubazno sam sve odradio :)

Inace, koristim vec neko vreme Yukijev WP7 rom i mogu vam reci da sam prezadovoljan, moram da priznam da su odradili dobar posao (naravno govorim o Mangu)
 
Takodje sve brzo i korektno.. Bez imei broja.
 
Nazad
Vrh Dno