Šta je novo?

HTC HD2

Kibi, ladno si promenio rom :D
 
Majstore, ubi me ovaj ROM, nema teorije da ga nateram da prepozna ext particiju i a2sd (probao i ext 2 i 3 i 4). Da li on to uopšte podržava? Kao ima Darktremorov, built in..
Probao sam i sa terminal komandama nakon instalacije roma, ali ništa...

uhhh. ja ti app2sd uopste ne koristim. za moje potrebe, move to SD zavrsava posao. ovako imam 30-ak aplikacija i 90MB slobodno
 
Trenutno drzim JW MIUI samo zbog a2sd, radi ko sat, ali mi taj us delovao lepse.
Hvala, svakako!

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
Izasle GPS Libraries od Tytunga verzija 1.7, konacno radi AGPS bez potrebe za hot rebootom. Probao na njegovom ROMu vise puta i radi savrseno.
Sad jos samo da sredi neko data na CLK.

Edit: sad videh da je dusko vec napisao...

Sent from Leo via TT
 
Poslednja izmena:
kako?
 
Ipak cu se danas vrnuti na droid.. To many applications missing...
 

proradio i kod mene. ubacio si mi buvu i ja sam morao da ga napravim. a nije proradio dok nosam instalirao darktremor ponovo. sreca da sam imao titanium backup. nesto sam s*ebo u postupku pa sam morao da vratim backup od pre nedelju dana kad nisam imao ni jednu aplikaciju instaliranu...grrrrrr
 
krastavac, sori :)
Još se grčim sa ovim njihovim launcherom. Al izgleda da sam mator, pa slabo kapiram...

TT
 
ja sam odustao od rvanja sa launcher-om posle 10-ak minuta. ADW-EX rules
 
Pozdrav narode!Na ovom telefonu mi je ubacen Android 2.3,moze li mi neko reci,zasto aplikacije,skinute sa ''marketa''nakon gasenja telefona jednostavno nestanu?Isto nije slucaj sa aplikacijama,koje su prebacene na memorijsku.Iii da,telefon se sam ugasi ako mu se ne iskljuci rucno alarm-budilnik???Unaprijed hvala!
 
Sve to ne sme da se dešava, većina 2.3 ROMova radi odlično. Nisi nam mnogo rekao, tako da ne znam kako da ti pomognemo.
 
@beato: da nisi ukljucio u magldr "use last 24M"? To ume da napravi problem koji imas.
Takodje, ako koristis reboot kod vecine romova to ume da izazove gubitak podataka.

Sent from Leo via TT
 
Pozdrav narode!Na ovom telefonu mi je ubacen Android 2.3,moze li mi neko reci,zasto aplikacije,skinute sa ''marketa''nakon gasenja telefona jednostavno nestanu?Isto nije slucaj sa aplikacijama,koje su prebacene na memorijsku.Iii da,telefon se sam ugasi ako mu se ne iskljuci rucno alarm-budilnik???Unaprijed hvala!

Ако ниси ти убациовао Андроид и ако не знаш шта је тачно инсталирано онда је веома тешко утврдити проблем. Мој је савет да све лепо инсталираш испочетка, уз упутства са XDA Developers
 
@ dusko_m

Instalirao sam 1.7.15. Opet ne radi a2sd, mora ručno da se instalira (Darktremorov). Onda je sve ok :)

sinoc instalirao. nisam ni probavao da li radi a2sd koji dolazi sa romom...odmah u recovery-iju reinstalirao darktremor.

ovi ne menjaju pomalo. settings kompletno istumban.
 
Trenutno mi jos uvek super funkcionise stari SD darkstonov ROM v4.0 ali bih presao na neki noviji sa Gingerbreadom i Sense 3.0 pa ako neko moze da mi preporuci neki od takvih ROM-ova ali ne NAND vec SD.

Nekako mi je za sada OK imati WM 6.5.5 i Android SD ROM kao dual-boot i ne bih prelazio na NAND android.

Ja sam gledao neke BoxmaX KS 6.1 i MccBoxmaX GS V8 ali ne znam nista o njima tj. kakvi su pa ako neko zna bilo bi mi od koristi par podacica. Ili ako ima neki treci za koji sigurno zna da ispunjava gornje postavljen uslov (Gingerbread 2.3.3 i Sense 3.0) a da neko zna da je dobar...
 
Pozdrav svim poznavaocima i ljubiteljima HD2!
Po prvi put se pojavljujem ovde na ovaj nacin,do sada sam samo citao vase postove i ucio iz njih...svaka cast!
Ali,u poslednje vreme imam opasnih poteskoca sa legendarnim HD2.Naime,posle X pokusaja instaliranja i koriscenja mnogih Android NAND i WM ROM-ova,aparat pokazuje iste simptome prilikom povezivanja na net preko mobilne mreze(wifi radi bez tih problema):posle izvesnog vremena se zablokira i jedini spas je baterija napolje (pri tom malo podigne temperaturu u predelu gde je smestena sim kartica,nista preterano) i kada pustim bilo koji od video fajlova sa youtube,kroz minut-dva se zustavi video i telefon pocne jezivo da zuji!
Trenutno koristim Radio 2.10....i clk/LADY MIUI v.18 build 1.7.15 sa 8gb SD class 6.
Unapred zahvalan svakom ko prepoznaje resenje ovog glupog problema!
 
To je razumljivo za clk ROMove, ali nikako ne sme da se dešava na magldr, ili wm. Ja skidam ROMove brauzerom telefona (~100MB), i nemam nikakvih problema.
Taj Radio jeste stariji, ali sumnjam da on pravi problem. Većina nas (rekao bih) koristi 2.15 ili 2.12 Radio.
Ja bih tu task29, noviji radio, magldr, i neki od pouzdanih magldr Android ROMova, pa probaj. Naravno, formatiraj i karticu.

P.S. dobrodošao na Bench!
 
@kibicer:
hvala na dobrodoslici,pre svega!
svaki put odradjujem isto...kao sto si i sam naveo,medjutim problem i dalje postoji.Cak mi se sa oficijelnim ROM-om tel restartuje kada sam na netu duze od 2 min.
Pocinjem da sumnjam u hardver,a sumnju pokusavam da otklonim ovde-na benchmarku!
 
Ja jos uvek imam takve probleme. Bez obzira da li je win mo ili android telefon se zablokira ili restartuje sam od sebe kada se koristi bilo sta zahtevnije. YouTube preko WIFI kad se gleda duze od 5-6 minuta.... GPS bilo koji program IGO ili bilo koja njegova verzija tu uvek zablokira kada se koristi duze od 10 min. Znaci sve sto optereti telefon malo vise. Cak i u toku malo duzeg razgovora se jednostavno blokira. Donji deo telefona se greje neverovatno i jedino resenje je vadjenje baterije hladjenje telefona jedno 10-ak min ispod klime i onda jovo na novo.

Moje pitanje je da li postoji neki servis u BG gde mogu da ga odnesem da provere sta je i da se to resi (tel nije pod garancijom).
Ja sumnjam na plocu ili nesto tog tipa.

Unapred hvala za odgovor.
 
@Marko_S:
s obzirom da imamo iste simptome,mogu ti preneti svoja iskustva...probao sam BUKVALNO sve moguce ROMove,od ship,kuvanih WM do svih mogucih Andriod opcija,i NAND i SD,telefon se isto ponasa,pri malo vecem opterecenju se pregreje i blokira.Cak sam obrisao google account iz hd2,ogranicio takt procesora na 600MHz i opet isto.
Pre neki dan sam ga odneo na servis u Telenor jer je u garanciji pa cemo videti sta ce ovi nasi "serviseri" da kazu (koliko ja znam,u Bg neka firma koja je navodno ovlasceni serviser za htc zna samo da flashuje software a za sve hardware-ske zahvate salje aparate u Cro.)Btw.,ne nadam se mnogo da ce saradnja sa tim servisom teci glatko jer,koliko sam upoznat,veliki broj ljudi se zali na servisnu podrsku HTC-a u celoj Evropi.
Postovacu novitete cim se nesto desi!Pozz.
 
Hvala unapred. Sve sto si radio ti radio sam i ja, apsolutno identicne stvari. S`tim da si ti u maloj prednosti u odnosu na mene posti ti imas garanciju a ja ne :(. Bas me zanima da li bi servis neki prihvatio da radi ovo bez garancije pa neka kosta sta kosta.
 
ja sam prezadovoljan MIUI romom..mislio sam da nece nista ni prici hyperdroidu..ali ovo je super..jos kad izadje novi kernel i novi clk...sto je veoma realno..
 
Da li je moguce da niko ne moze da mi preporuci neki dobar SD ROM sa Gingerbreadom i Sense 3.0?

Ili bar da da neki link gde ima ROM-ova a da nije XDA!:eyebrows:
 
Mislim da je retko ko ostao na SD ROM-u i iz tog razloga ti niko nista ne predlaze.
 
Nazad
Vrh Dno