Šta je novo?

HTC HD2

I ja sam na HyperDroidGBX-v12.. Ali, u poslednje vreme se restartuje samo tako. I to kad sam u firmi, gde signal varira. Kad sam kuci, gde je full signal restart se ne moze desiti.. Isao sam full flash 5-6 puta, sve po PS-u i isti djavo...
Ne znam da li je mozda hardwerski prob u pitanu.. Neke sugestije od kolega?

Ako sam dobro razumeo, telefon se restartuje sam od sebe? Ako je tako, uopšte nemam taj problem, moguće da je kod tebe nešto na telefonu.

Ima lepo tamo odeljak za sd romove, probao sam jedno 6-7 i ne moze da se nadje da valja jedan. Mora da mu fali nesto sto ovaj prethodni ima. Npr nadjem da radi fino, ali kamera losa, previse svetla i mutljikava. Onaj amrican android radi brzo i sve to, al dzabe kad nema sense i dve trecine stvari. Bas me smorilo ljudski. Posebno kad crashuje web browser. Izludjuje me.

Jedno vreme sam koristio Android sa SD kartice na HD2 i mislio da to solidno radi, ali ipak ima nedostataka (velika potrošnja baterije, zatvaranje aplikacija...). Od kad sam instalirao NAND rom, apsolutno nikakvih problema nemam (naravno, nisam sve ni testirao, samo ono što najviše koristim), a što je najvažnije, potrošnja baterije je skroz ok.
 
akobogda, stize novi kernel. postojeci je generacija 2.6.32 i baziran je na HTC EVO kernelu. charnsingh_online radi na portovanju AOSP kernela (tj. CM kernela) za HD2 i to bi trebalo da resi preostale probleme koji su vezani za kernel (BT, touch, lag...) i da olaksa dalje peglanje i prelazak na nove verzije. naranvno, nova generacija, pa je za ocekivati i poboljsanja u performansama, stabilnosti i sl.

Charan je misljenja da najveci broj bubica koje se sada pojavljuju na HD2 androidu potice od HTC-ovog kernela. jednostavno, taj je kernel modovan na nacin da odgovara HTC Sense i iz tog razloga postojali su cuveni BT, WiFi i GPS battery drain na svim non-Sence build-ovima. Novi kernel bi trebalo da popegla sve to. + bicemo u mogucnosti da koristimo AOSP libs prilagodjene za HD2. + (a ovo mene apsolutno ne intresuje al' se mnogo ljudi pali) mozda cemo dobiti video snimanje u 720p

Hvala na objašnjenju.
 
Ima lepo tamo odeljak za sd romove, probao sam jedno 6-7 i ne moze da se nadje da valja jedan. Mora da mu fali nesto sto ovaj prethodni ima. Npr nadjem da radi fino, ali kamera losa, previse svetla i mutljikava. Onaj amrican android radi brzo i sve to, al dzabe kad nema sense i dve trecine stvari. Bas me smorilo ljudski. Posebno kad crashuje web browser. Izludjuje me.

Избор ромова за картицу је доста мали јер су скоро сви прешли на интерну меморију. Покушај да нађеш неки старији SD ром, нпр неки старији Desire са Sense а да је портован на картицу. Ови нови су сви мање више експериментални осим American и Nexus рома. А шта ти тачно фали код American рома? За 90% ствари које Sense има могуће је пронаћи замену итд
 
kod mene je svakako vreme za promenu roma/kuvara (UD zamro), tako da ću probati nešto, vrlo brzo. Bez Sense, podrazumeva se :)
 
Избор ромова за картицу је доста мали јер су скоро сви прешли на интерну меморију. Покушај да нађеш неки старији SD ром, нпр неки старији Desire са Sense а да је портован на картицу. Ови нови су сви мање више експериментални осим American и Nexus рома. А шта ти тачно фали код American рома? За 90% ствари које Sense има могуће је пронаћи замену итд

Pa sam izgled i sve ostalo mi odgovara u sensu. Sat onakav, prognoza, friend stream, bla bla. To mi glavna stvar na telefonu i taj Sense je ono zbog cega sam i kupio htc, sto i obelezava taj brend. Inace, nadjoh neki rom koji dobro radi, jes da zakoci ponekad, al sve radi ok. Mislim da sam nasao link na nekom non-xda forumu. Sad nemam pojma kom :/
 
Ljudi da li postoji sansa da se HD2 otkljuca sa Telenor mreze?

Pre neko vece otkljucani HD2 sa telenora i LG P990 sa MTS-a, kodovi su stigli za 10-ak minuta.

Napomena: u telefonu mora za vreme otkljucavanja biti kartica sa kojom telefon radi.

LINK
 
Мислиш картица са којом је телефон купљен или која је тренутно у њему, већ дуже време?
 
Valjda bilo koja sa kojom radi telefon.
 
Kartica sa mreze na kojoj radi telefon, ako je telenora njihova, ako je mts, njihova...
 
Axa, a само још једно питање, како наплаћују оних 25 е ?
 
Pa sam izgled i sve ostalo mi odgovara u sensu. Sat onakav, prognoza, friend stream, bla bla. To mi glavna stvar na telefonu i taj Sense je ono zbog cega sam i kupio htc, sto i obelezava taj brend. Inace, nadjoh neki rom koji dobro radi, jes da zakoci ponekad, al sve radi ok. Mislim da sam nasao link na nekom non-xda forumu. Sad nemam pojma kom :/

Питам те зато што и ја много волим Sense изглед али сам ипак прешао на ром који није Sense и направио га да личи на Sense у потпуности. Нпр LauncherPro+ има доста widgetа које има и Sense а има и тема да интерфејс изгледа исто. Fancy Widget, Beautifull Widget или GoWidget имају сличну прогнозу итд. Ако будеш некада имао времена и жеље пробај то са нпр AmericanDroid па ћеш видети о чему причам :)
 
Питам те зато што и ја много волим Sense изглед али сам ипак прешао на ром који није Sense и направио га да личи на Sense у потпуности. Нпр LauncherPro+ има доста widgetа које има и Sense а има и тема да интерфејс изгледа исто. Fancy Widget, Beautifull Widget или GoWidget имају сличну прогнозу итд. Ако будеш некада имао времена и жеље пробај то са нпр AmericanDroid па ћеш видети о чему причам :)

Sad cu tokom leta malo vise da se zezam sa time, samo na isprobavanje i skidanje raznih verzija mi je oduzelo par dana, a spremam ispit. Za koji dan da to prodje pa cu malo vise da se zaludim. Video sam da se u AmAndr moze vrati sense, pa cu to da probam posto bas dobro radi. Ja se i dalje nadam da ce neki od onih boxmax da se stabilizuju pa da koristim neki od tih, bas je kul onaj 3d efekat i kad vrtis ekran :)
 
duze vremena koristim ultimate droid. koliko god da mi se svidja 3 meseca nema updatea i mislim da je to to sto se tice ud razvoja.
sada vidim ovaj SENSE 3.0 i jako mi se svidja. jel zna neko da preporuci neki SENSE 3.0 rom koji se sa trajanjem baterije i stabilnosti moze porediti sa ud.
hvala
 
Тешко да било који Sense ром може да се пореди по питању трајања батерије са овим огољеним Cyanogen ромовима као што је UD. Jедноставно ови ромови испод 100 мб ће увек трошити мање него они од по 200-300. Највише би волео да изађе Sense ром који ће бити једнако брз, стабилан и штедљив као UD, Typhoon или HyperDroid али то ће тешко да се деси. Ако хоћеш нешто новије на UD фазон пробај овај Тyphoon
 
Typhoon CM7 ili HyperDroid GBX v12, najbrzi i najbolji ROM za HD2 po mom misljenju.
 
probavam zadnjih dana MIUI i mogu reci da sam prijatno iznenadjen. default launcher ne kontam al' to se lako prevazidje sa ADW EX. ostalo je fenomenalno...kamera, dialer...a tek theme manager
 
izasao v1.7 GPS libs. agps konacno radi bez manualnog injektovanja
 
dusko_m, koji MIUI ROM koristiš? Vidim ima ih nekoliko, ni jedan nisam probao.
Hvala!

TT
 
Hvala, probacu.
Pretpostavljam da je 150 MB particija ok?

TT
 
Cisto da javnem, vrnuh se na winmo 6.5.5 :) I jeste malo osvezenje posle dugo vremena, dobio sam na vremenu, nema tolko igranja kao na droidu :D
 
I ja sam zadnjih mesec-dva bio na winmo.. Ali moracu da se odjavim iz ove teme jer je moj HD2 otisao pa-pa (drugom vlasniku, da ne mislite da je crkao :d).. I... stigao mu je naslednik pa odoh u drugu temu :p:p
:wave:
 
Sta si uzeo ako nije tajna :)
 
I ja sam zadnjih mesec-dva bio na winmo.. Ali moracu da se odjavim iz ove teme jer je moj HD2 otisao pa-pa (drugom vlasniku, da ne mislite da je crkao :d).. I... stigao mu je naslednik pa odoh u drugu temu :p:p
:wave:
vratices se ti ko i vise puta do sad :)
 
Nazad
Vrh Dno