Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Nema sanse da odjednom naprave toliki skok i stignu Nvidiu.
I za Ryzen im je trebalo 3 generacije da stignu Intel i da postanu bolja kupovina za gaming.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jel ima neko neki drugi info kad ce se pojaviti kod nas,moj izvor kaze nema u najavi kod nas kao mozda krajem novembra,al ne znam koliko je tacan taj info
 
Jedno je sigurno: imace kartu jacu od 2080Ti.

Realno je za ocekivati: imace kartu negde izmedju 3070 i 3080.
 
Ako gledamo samo gejming, Intel je tu opet najbolji uz nVidiu. I ja bih voleo da ih AMD što više natera da spuste cene, bolje po nas.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ako bi NAVI 21 imao performanse približne 3080 (ovom sada sa 10GB), sa 16 GB VRAM i cenom od 600$ mislim da bi to bio takav šamar Nvidiji da je to neverovatno.

Ne vidim da bi to bio neki šamar. Sačekaću Big Navi ali mora da bude baš dobar da bih se odlučio za njega. 16Gb ne znači ništa trenutno ali meni DLSS za 4K znači mnogo, makar i u selektovanom broju igara. Dalje, to što će Cyberpunk imati punu RTX + DLSS podršku na launch-u mi vredi jedno 50$ dolara od karte :D

Poređenje RTX 2080 Ti sa RTX 3080 u RTX igrama:

https://www.youtube.com/watch?v=RyYXMrjOgs0

U najzahtevnijim situacijama, razlika ide i do 50%. To naravno ne znači da će u budućnosti biti tolika razlika u proseku ali može da bude u ponekoj RTX/DLSS igri.
 
^Vlažni snovi. :D

Moguće. Samo prenosim ono što se vidi na YT i nekim usko specijalizovanim sajtovima. Naravno da su ovo spekulacije još neko vreme.

Kod ATi grafika mi je uvek smetala podrška, očajni drajveri i zbog toga ih smatram poluproizvodom. To se nastavilo i od kad ih je AMD preuzeo.
Nisam zagrižen ni za jedan brend ali ću kupiti 3060 da me glava ne boli, prošlo je vreme kad sam imao energije da se zezam sa računarom.

Slažem se. Imao 5850 i R9 270X i nikada nisam mogao da odigram ono što hoću, a da sve funkcioniše.
Kada sam uzimao 5700Xt bio sam spreman na svašta, pogotovo čitajući sajtove i gledajući YT iskustva, jer cena i performanse su apsolutni Best Buy. Ne bih žalio rešavanje problema. Ali od Februara do danas nisam imao NI JEDAN JEDINI problem. Ne samo da sve nove igre rade fenomenalno, nego sam, iz čiste radoznalosti, instalirao Mafia igru iz 2002. i Star Wars: KotOR (piratsku verziju, imam ih na Steam) samo da probam ono što mi nije radilo na prethodnim ATI/AMD katicama.
Na moje opšte iznenađenje, praterija stara 17+ godina bez problema radi na 5700Xt, a sve novije ne vredi trošiti reči.
Teško da će im se fijasko sa 57xx desiti opet.
 
RTX 3090 je stvarno 8K karta, po konzolnim standardima ali poprilicno stabilnih 30tak fps. Uz malo cackanja mogli bi da lockuju fps na 30 i kazu next next generation 8K gaming ko sto Sony i Microsoft najavljuju 4K. Za 5 puta vise para doduse ali biti jedno 7 godina ispred ima cenu.



Testirao GN Steva RTX 3090 SLI i tu je oko 50 posto dobitak, u Quake II RTX vise. Mada taj Quake II RTX je pokazatelj kako od pravog rejtrejsinga nema nista bar jos 20 godina, ne mogu dve ultra besne karte da pojedu igru iz 1998. godine ful rejtrejsovanu. Cekanje na ful rejtrejsing igre je ko cekanje na microLED PC monitore, ce da bidne nikad.

 
Ipak neki sklapaju.

EjVLgwGVkAARAsD.jpg
 
fake verovatno :) koje to napajanje moze da izdrzi 6 ovih grafika? kapiram da mora jedno 2500w da bude. a ovo ne deluje tako napajanje tu na slici?

ja se razmisljam da uzmem jednu za rudarenje i gaming. al cu jos da razmislim kad ih bude u ponudi. bez da usput i rudarim nikad ne bih uzimao 3080 odmah kad izadje. i trenutna 5700xt mi obavlja posao
 
Nije fake, to su Galax aka KFA2 u evropi karte. Do sada su bile odlicne, videcemo kako ce se ovde pokazati.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Lici na ona power station napajanja, imamo ih u firmi kod velikih upravljackih kontrol panela, papreni ali odlicni.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Napajanje nije problem jer se undervoltuju kartice ali i pored toga ko će to da ohladi?
Može jedan rig da se sastavi eto probe radi ali praviti farmu sa 3080 je van svake pameti.
 
Ja bas mislim da je ok ideja praviti rig sa ovim kartama, koliko se god otplate ( a otplatice se vjerovatno vise puta) ove karte ce dugo vremena biti na cijeni, ipak Nvidija je to u ovome momentu razumna opcija. Hocu da kazem nema nekog velikog rizika u investiciji.
 
Komsije ce izgleda da otkinu cene za 3000 seriju,na kp mi neko ponudio najjeftiniju 3080 koja postoji ccc

GIGABYTE GV-N3080EAGLE OC-10GD GeForce RTX 3080 10GB GDDR6X EAGLE OC PCIE....1.153e

GIGABYTE GV-N3080VISION OC-10GD GeForce RTX 3080 10GB GDDR6X VISION OC PCIE....1.195e

a poruka od uvoznika Nvidie


Poštovani,


Mi smo veleprodaja i radimo samo sa pravnim licima. Ne očekujemo ih skoro na lageru.
 
Poslednja izmena:
Jel ima nekog u svajcarskoj ? Kakvo je stanje sa nabavkom tamo? Imam neku rodbinu pa mozda mogu da ih upeglam da mi nabave preko.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Septembar, oktobar i novembar su po trenutnom stanju UBEDLJIVO najgori meseci za kupovinu hardvera ako želiš novitete. Zaista mi nije jasno zašto su ljudi zapeli za kupovinu 3080 ili bilo čega drugog?? Šta ako AMD izbaci 6900XT koja ima performanse kao 3080 a košta 100-150€ manje, a ima više VRAM??? Hoće li onda biti isto kao onima što su nedavno kupili (bacili pare) 2080TI ?? Pa da bude :rtfm: ...
Ali ako želiš da kupuješ nešto što je jednu generaciju staro, onda je ovo odlično vreme. Jedan R5 3600 ne verujem da će ići mnogo niže od 160-ak evra koliko je sad. B550 ploče mogu jeftino da se nađu. 5700XT je sića u odnosu na cene nvidia 2000 serije, a nosi se sa 2070 Super. 16GB Corsair Vengeance Pro može da se nađe za 70 evrića. Za 800€ (bez monitora i par sitnica) imaš hardver koji će u 1080p sve da žvaće maksimum u narednih 2-3 godine minimum, a u narednih 5-6 na high.
Ali, ako želiš da imaš sve nove tehnologije, mnogo je pametnije sačekati početak sledeće godine, kad prestane berba ušiju i zavrtanja.
 
Asbis odgovorio,a troje ih pitao ne secam se sad imena ne odgovaraju
 
vidi ga pike kako juri 3090, ako nema dovoljno će uzme od šakire :d
 
Šta ako AMD izbaci 6900XT koja ima performanse kao 3080 a košta 100-150€ manje, a ima više VRAM??? Hoće li onda biti isto kao onima što su nedavno kupili (bacili pare) 2080TI ??

Sanse za to su kao da dobijem sedmicu na lotou (koji ne igram).
Pa cak i da se to desi, bice mi drago, jer sam uvek za napredak.
 
Da genericki svi isto dobijaju,ovaj eagle je na iponu 1265eur komedija
 
Kao velika potražnja, a u stvari napravili hiljadu kartica za ceo svet. Samsung odštampao četiri vafera i prešao na GA104.
3070 pomerili dve nedelje da bude kao više kartica od starta prodaje, a u stvari ne znaju sa kojom cenom da nastupe zbog AMD-a.
Poprilično pilićarski potezi...
 
Nikad mi nece biti jasni ovi pariteti:trust:
Zar ne bi trebalo da bude

6900~3080
6900XT~3080TI

da bi bili ravnopravni?:)
 
Kao velika potražnja, a u stvari napravili hiljadu kartica za ceo svet. Samsung odštampao četiri vafera i prešao na GA104.
3070 pomerili dve nedelje da bude kao više kartica od starta prodaje, a u stvari ne znaju sa kojom cenom da nastupe zbog AMD-a.
Poprilično pilićarski potezi...

Pilicarski i jadni, ili ce amd imati nesto mnogo dobro, pa se ovako ponasa nv ili nesto jedva dobro :p.... ovako kako vidim 3080/90 su restriktivno dostupni pa ce i "odlozeni" ;) 3070 imati ne cenu od 500$ nego za par dana 700+ posle launch-a....
 
Eve ih 3080 na MF, lep tempo prodaje:
eacbfbeb894507113876b09c8f2d71c9.jpg


Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno