Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

.
4369a9a7c3f01645e1006b6c5c7ff7d4.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zagrevanje atmosfere, pred glavnu stvar za sat vremena. :D
 
Poslednja izmena:
Zlatan je stari gamer, tako da je OK što je on. Bolje on nego neki tamo najbolji u kanteru koji igra sve na low.
 
^^
Da su imali cojonas jos neki yt tech influenseri pa da su kao HardwareCanucks bojkotovali ovaj launch jer ne zele da dizu hajp za ovaj paper launch...
Sad bih iskreno i voleo da ih isprasi AMD, ako nista bar da se unormale cene, jer se opet vracamo na 20xx pricu...
 
Što i očekujemo, ne bi oni spustili cene i digli permormanse tek tako da nemaju insajderske informacije o BigNavi-u.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Evo 3090 se raprodala opet botovi pokupili :d
 
Evo 3090 se raprodala opet botovi pokupili :d

Bilo i za ocekivati, jer su cifre smesne.
Preksinoc je bio neki co-stream dva tech kanala (level1 i moore's law), informacije koje su dobili od retailera kazu da su dobijali smesne brojke/"zalihe" 3080, fazon 15-20 komada.
I Linus u nekom streamu takodje potvrdio od svojih kontakta da je brojka pustena u opticaj mizerna...
 
I da ih ima na stanju koliko hoces cene su visoke, sam asus strix 3090 prodaje 1800$. Ne zure sa kolicinama da vide kakva je potraznja na trzistu, lagano ce napraviti ako zatreba. Sigurno je tako zbog 2000 serije koja je prosla lose a cekaju zvanicno i amd.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Godinama posmatrajuci techpowerup kada se overall rezultati kroz rezolucije procentualno porede u realnijim uslovima taj procenat je visi nego sto je kod njih deklarisano.
Ovo sto pricam je 100% provereno. A da i ne ulazim u procente. Meni su reference najvise frejmovi. Dakle, 3090 baca dosta vise, znacajno vise od 3080 kao npr.

metro-exodus-2560-1440.png metro-exodus-3840-2160.png


20 i 30 frejmova nije zezanje. Razlika je velika.

Ceo roundup:

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3090-graphics-cards-review-roundup
 
Poslednja izmena:
The RTX 3090 has already sold out, in less than 30 minutes

lol bas se se ljudi navatali na hajp..
 
Hoce ljudi siti da se naigraju...

Hbg, ne zalim ih, ovce su za shishanje...
Nvidia vrhunski odradila domaci i na to im treba skinuti kapu.
 
Ako su drajveri problem to ce biti najmanji problem ispraviti. Ako je nesto od hardvera (iskljucujuci OC) onda je fijasko. Nista bolje od starog blizarda i "bice gotovo kad bude gotovo". Al dobro, ako izuzmemo 970 i kako su odradili ram na njoj, od serije 400 nije bilo nekih ozbiljnijih hardverskih problema. Drajvere ne racunam.

И ако не рачунаш често цркавање ддр6 меморије на 2080 на почетку, микрон ако се добро сећам.

Као што рекох, 20% бржа 3090 од 3080 (у 4к наравно, где једино има смисла)

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3090-strix-oc/32.html
 
Dobre performanse, ocajna potrosnja, mala dostupnost, cene naduvane.. Za sada situacija ne deluje uopste dobro.

Jos me samo kopka jedna nepoznata a imam osecaj da ce tako i biti. 3080 sa 20GB moze da se desi da bude 3080 OC pa samim tim i nesto brza u odnosu na 3080 10GB.
Cena sigurno nece biti primamljiva, tipujem 200$ preko ponudjene 700$ za referentnu 3080. Jedini pametan potez bi bio sacekati pravi momenat i uzeti kartu povoljnije u trenutku kada
su zaista na lageru. Svakako i AMD da izbaci pa da koliko toliko utice na trziste.

Inace Samsung-ov proces se ocigledno nije proslavio. nVidia je ovde napravila strahovito los potez.
 
NVIDIA i partneri trenutno i nemaju ne znam koliko podsticaja da prodaju 3080, kada se zna da dolazi verzija sa 20GB koja ce biti skuplja... siguran sam da se malo cuvaju cipovi za tu reviziju gde ce i zarada biti visa. Tako da... "nestasica" je ocekivana. Performanse 3090 i njena nestasica - ista stvar. Te cipove ce vecinom cuvati za quadro koje kostaju ~3000 usd/eur navise, ko zna koliko ih je uopste i pusteno u prodaju.
 
Dobre performanse, ocajna potrosnja, mala dostupnost, cene naduvane.. Za sada situacija ne deluje uopste dobro.

Jos me samo kopka jedna nepoznata a imam osecaj da ce tako i biti. 3080 sa 20GB moze da se desi da bude 3080 OC pa samim tim i nesto brza u odnosu na 3080 10GB.
Cena sigurno nece biti primamljiva, tipujem 200$ preko ponudjene 700$ za referentnu 3080. Jedini pametan potez bi bio sacekati pravi momenat i uzeti kartu povoljnije u trenutku kada
su zaista na lageru. Svakako i AMD da izbaci pa da koliko toliko utice na trziste.

Inace Samsung-ov proces se ocigledno nije proslavio. nVidia je ovde napravila strahovito los potez.

Ako je suditi po istoriji, bez obzira šta Jensen kaže da je MSRP, to nema blage veze sa stvarin cenama koje su od prvog dana veće za nekih 25% od najavljenih i to se ne spušta ni kada inicijalni hype splasne. Jedino što može da unormali cene je dobra ponuda konkurencije, kada se i ako se uopšte desi.

Što se tiče Samsunga i dalje mislim da je to bolje za nas kupce jer imamo jednu kompaniju manje koja se bori za wafere iz TMSC-a. Možda bi GA102 iz TSMC-a bio 10-ak procenata brži, ali bi bio još skuplji.
 
Ako je suditi po istoriji, bez obzira šta Jensen kaže da je MSRP, to nema blage veze sa stvarin cenama koje su od prvog dana veće za nekih 25% od najavljenih i to se ne spušta ni kada inicijalni hype splasne. Jedino što može da unormali cene je dobra ponuda konkurencije, kada se i ako se uopšte desi.

Što se tiče Samsunga i dalje mislim da je to bolje za nas kupce jer imamo jednu kompaniju manje koja se bori za wafere iz TMSC-a. Možda bi GA102 iz TSMC-a bio 10-ak procenata brži, ali bi bio još skuplji.
AMD takođe voli lepe cene. Ne, ono što će vratiti stare cene je borba 2-3 generacije za svaki segment, za svaki fragment tržišta a nVidia trenutno beži 2 generacije i čitavu jednu tehnologiju više od AMD-a.

Dakle, prvo tehnološka ekvivalencija a onda performanse.

Dakle, za 10 godina može se očekivati da nVidia smanji cene i to samo ako AMD bude konkurentan sve to vreme.

AMD će i imati šta da ponudi ali u low end i mid-range-u, koji veliki većinu vas i ne zanima. Tamo u rangu 200-300 EUR.
 
Sto se mene tice ja ne zelim da probijam vise barijeru i da se priblizavam cifri od 1000$=1000€. To nVidia i hoce, da se prati korak njihovog diktiranja.
Secam se davno je neko rekao da im je bio cilj da dodju do te famozne cene od 1000$ sto su sa Titanom svakako uspeli a danas odavno i prestigli.
Trazicu RTX 3080 10GB za neke normalnije novce, model sa 20GB siguran sam da nece biti ispod 900€ sto je vec nerealno.
 
^ po vidjenim cenama tesko ce biti 3080 sa 10gb za 900€, sa 20gb ocekuj preko 1000€.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Sada i nije vreme za kupovinu. Videcu sta se desava za black friday pa ako i tada ne bude nesto zanimljivo do Nove Godine cu sigurno nesto naci.
Normalizovace se cene.

P.S. Sad vidim da ti nisam odgovorio. Saljem ti p.m.
 
Ako je drkavi Palit kod madjara 1100eur,sta ocekivati u Srb radnjama za strix,gaming trio
 
Šta je ovo, problem drajveri? Jel ovo AMD tema ili? :D

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Ne razumem cemu tolika jurnjava za kupovinom nove serije kada nijedna krstena igra nije izasla a da zahteva snagu jedne RTX 3080, niti ce kako stoje stvari skoro. Pricamo naravno o igrama koje vrede nesto.

Problem je sto reklama i sam hype odradi odlican posao kod vecine ljudi, a to nVidia kao i druge ozbiljne firme itekako znaju da naprave. Realno gledano trenutno nit RTX 3080, a pogotovo RTX 3090 nemaju smisla jer sve igre koje su sada na trzistu mogu itekako da se igraju u fulu i sa starom generacijom (2080 Ti, 2080, 1080 Ti...)...

Tako da moj savet pamet u glavu i cekajte bolje vreme za kupovinu, ne gori ni onima koji nemaju kartu jer mogu na oglasima kao prelazno resenje da uzmu 1080 Ti/2080 ili slicno i da se igraju za sve pare, a tek ne gori onima koji imaju iste karte.
 
@gulftown samo polako, ima vremena i za amd drivere sa novom serijom[emoji16]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno