Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Ja sam se malo zeznuo. Ja sam uzeo sa Banggood-a pre mesec dana, ne Gearbest-a. Izvinjavam se.

Iako zvuči rasistički, ovi kinezi mi svi isti. :)

Tako da za GearBest ne znam kako ide ovih dana. Za Banggood oko mesec dana da dođe u Srbiju. Ja sam prošao bez pdv-a i carine, pa je paket od 25e samo proleteo. Da je ostao na carini, računaj još nedelju-dve minimum.
 
Ja sam se malo zeznuo. Ja sam uzeo sa Banggood-a pre mesec dana, ne Gearbest-a. Izvinjavam se.

Iako zvuči rasistički, ovi kinezi mi svi isti. :)

Tako da za GearBest ne znam kako ide ovih dana. Za Banggood oko mesec dana da dođe u Srbiju. Ja sam prošao bez pdv-a i carine, pa je paket od 25e samo proleteo. Da je ostao na carini, računaj još nedelju-dve minimum.

Ok, hvala na odgovorima
 
Uzeo sa Gearbesta 13.11. 20. Sad je na carini. Vrednost paketa je 15€. AirMouse je u pitanju. Šta će da rade neznam. Do 50€ nemogu da ga nategnu pa da carine, nikako.
Imam i SMS od banke koliko je uplatila Gearbestu.
fd98c9af328d6a69eaf28c757d874251.jpg
9d1d9128b61ac69ff812aa7e24461d43.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Mogu da ti naplate otvaranje paketa.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mogu i pdv da ti naplate, kako budu raspolozeni.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Upravo tako...mogu kako hoće a to što imaš od banke sms nikakve veze nema, imao sam i ja dokaza i sve ss sam im poslao pa su mi trazili fakturu od prodavca i izvod iz banke.

Poslato sa Nova 5t
 
Zar prodavac ne šalje fakturu?
Za izvod iz banke nije problem. Pdv normalno je da se plaća.
Ja sam nov u tom kupovanju, pa da pitam:
1. Šalju li robu sa carine ili me zovu da preuzmem tamo.
2. Koliko traje ta procedura carinjenja u Beogradu.


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Vidi, možeš proći da ne platiš ni dinar...zaista nema pravila i zavisi od radnika u pošti, tj. carini. Donese ti poštar na kućnu adresu. Prodavac ne šalje fakturu osim ako ne tražiš.

Poslato sa Nova 5t
 
Uzeo sa Gearbesta 13.11. 20. Sad je na carini. Vrednost paketa je 15€. AirMouse je u pitanju. Šta će da rade neznam. Do 50€ nemogu da ga nategnu pa da carine, nikako.
Imam i SMS od banke koliko je uplatila Gearbestu.
fd98c9af328d6a69eaf28c757d874251.jpg
9d1d9128b61ac69ff812aa7e24461d43.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Ovo možda i ne ide na carinu. Nedeljom svaki paket dobija status za carinu.
Javi sutra sa li će otići na carinu ili ne.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Negde sam pročitao da nedeljom carina ne radi i da obično sve što piše "za carinu", a nedelja je... neće biti na carini i automatski se produžava odmah na razvrstavanje i slanje u obližnju poštu.

Tako da, moguće da ćeš proći bez ikakvih dažbina (bukvalno ništa, ni pdv, ni carina, ni poštanske usluge).
 
Zasto nagadjate ???
Sve je objasnjeno ( po vise puta ) u TOP temama :) i stalno se ponavlja :( :(


VR375031849YP- RH151262290TR

https://posta.rs/cir/alati/pracenje-posiljke.aspx?broj=RH151262290TR

Ako sutra ne prodje carinu , posalji dokaze o kupovini CI Posta Beograd na mejl postabg @ carina . rs

Naslov poruke : Za carinu - VR375031849YP - RH151262290TR
U mejlu prilozis sliku narudzbine sa sajta gde se vidi koliko si platio i sliku izvoda sa platne kartice

Ako ode u proces carinjenja , do 50€ se placa samo PDV ( + otvaranje paketa i postarina za uplatu - oko 150 din )
https://www.carina.rs/lat/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx
 
Nema potrebe da bilo sta salje, nije to priblizna vrednost granici od 50e nego 15e i ako ce mu zaracunati, zaracunace pdv i nece mnogo omase a ovako moze da prodje bez pdv i bez postarine. Nedavno sam i ja tako imao vrednost od 26e pa nisam platio a posle toga wi-fi sluske od 12e i opet nista nije placeno.

Poslato sa Nova 5t
 
@ Gilgamesh

Mozda ce sutra "proleteti" carinu.
Ako dobije status Podnosenje na carinski pregled , onda se salje mejl
 
@sasa022

Nema to pravila, meni su obe pošiljke prošle kroz carinu i nisam ništa platio a ima pošiljki za koje sam bio siguran da neću platiti ništa pa sam platio. Nikad ja ne šaljem carini mejlove osim ono jednom kada su mi carinili kamere pa sam slao reklamaciju i odustao od slanja fakture koju su mi tražili i izvod iz banke. Nisam hteo da se maltretiram za crvenu.
6f50a3570cbc2d3cca553082c0590de6.jpg
b231e704282518b035ac63781249c17a.jpg


Poslato sa Nova 5t
 
Išo sam na Cancel ispod ordera jer je prošlo 15 dana a nije još šipovano, i nigde ne piše da će da vrate pare niti bili šta? GearB
 
Pošiljka sa Bangood-a poslana 26.11. stigla juče. 11 dana preko Turske.
Vrijednost 18€ sa dostavom, nije ni carinjeno ni otvarano.
 
I meni 14,2€ stiže za 18 dana preko Turske, u petak na carinu. U ponedeljak doneo poštar. U original pakovanju, nije otvarano. Izgleda ako stigne u petak ništa ne gledaju.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Da, BG pošiljke u poslednje vreme stižu neobično brzo.
 
šta se dešava sa joybuy? neke sulude cene, 7.000 dolara telefoni, robo usisivači 1000 dolara, električno kuvalo 400 dolara, i tako dalje...? znam da ponekad dignu cene ali se vrate nakon par dana, sad je ovo potpuno blesavo...naručuje li neko uopšte nešto tamo?
 
JoyBuy već neko vreme ne radi više sa fizičkim licima, isključivo sa pravnim. Plus, ne isporučuju više za Srbiju. Tako da ne možemo poručivati tamo, nažalost.
 
Poslednja izmena:
Bojim se da je i 17Track višak aplikacija. Daje mi prepuno besmislene statuse i za pošiljke koje su mi već stigle i one koje još čekam.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Meni 17track previše kasni u odnosu na postal ninja u međunarodnom delu (plus ne ume za pola pošiljaka da odredi koja je pošta u pitanju, pa mora ručno), a još više od naše pošte u domaćem delu saobraćaja. Tako da, slažem se da je višak.
 
Ja sam do sada isključivo sa Alija narucivao a vidim da se dosta koristi i Gear kao i Bang. Jel nešto određeno bolje preko nekog od njih ili zavisi kako na šta naletis? Kakvi su što se tiče reklamacija kad ne stigne paket? Na aliju mi otprilike 30% porudžbina ne stigne ali mi uvek refundiraju novac...
 
Ja evo desetak nardužbina preko Banggood u zadnjih 3-4 meseca, sve preko Turske i nijedna duže od mesec dana. Prosek oko dvadeset do mene.

Nemam iskustva sa reklamacijama :)
 
Kinez sa ebay-a mi poništio porudžbinu i vratio pare uz obrazloženje da ne dostavljaju u Srbiju (ponovo). Jutros poništena i porudžbina sa banggood-a bez ikakvog obrazloženja.
 
Ima li neko neki "invite" kupon za banggood?
 
Nazad
Vrh Dno