Šta je novo?

Frižideri

Dobro jutro,
Potreban mi je savet u vezi kupovine side by side frizidera.
Budget je oko 100k i frizider bi trebao da bude crne boje - (svidja mi se onaj finish sa staklom na vratima ali koliko sam primetio u ovom budzetu samo Tesla ima to, tako da to verovatno ispada... Ukoliko ne preporucujete neki Tesla frizider?)

Posle par dana pretrazivanja suzili smo izbor na sledeca dva modela:

Midea - MDRS619FIE28​

Hisense RS 711 N4AFE ili RS 711 N4WFE​

Svaki savet je dobrodosao bilo da je u vezi gore navedenih modela ili vasa preporuka nekog drugog proizvodjaca/modela.

Hvala.
 
Od ova dva Hisense. Koliko vidim nema nista mnogo bolje do 100k, jedino Samsung RS66A8100B1/EF al on je oko 114k.
 
Dobro jutro,
Potreban mi je savet u vezi kupovine side by side frizidera.
Budget je oko 100k i frizider bi trebao da bude crne boje - (svidja mi se onaj finish sa staklom na vratima ali koliko sam primetio u ovom budzetu samo Tesla ima to, tako da to verovatno ispada... Ukoliko ne preporucujete neki Tesla frizider?)

Posle par dana pretrazivanja suzili smo izbor na sledeca dva modela:

Midea - MDRS619FIE28​

Hisense RS 711 N4AFE ili RS 711 N4WFE​

Svaki savet je dobrodosao bilo da je u vezi gore navedenih modela ili vasa preporuka nekog drugog proizvodjaca/modela.

Hvala.
Tesla je isto sto Midea.Ne sumnjam da su Midea losi,ali je upitna servisna podrska.
 
Ima li ko iskistva sa Haier frižiderima. Kakav je brend? Trenutno sam u fazi kupovine side by side frižidera, pa sam video da su prilično zastupljeni i da daju granciju 7 godina. Pretpstavljam da je garancija za motor, ne za ceo frižider. Ili da ipak idem na LG, Samsung ili Bosch? Budžet oko 200000.
Moguće da je za ceo frižider, pošto za veš mašine daju 7 godina garancije na uređaj i 15 na motor. Naravno, za produženu garanciju je neophodna registracija.
Kotiraju se kao premijum kineski brend, a iskustva za frižidere teško da ćeš naći kod nas.
 
Da li je problem za frižider (samostojeći) da bude potpuno prilepljen sa elementima kuhinje sa leve i desne strane? Nazad bi imao nekih 5-6cm do zida i sa gornje strane oko 30cm.
 
Važnije je da ima prostor iza... svi proizvođači savetuju i da sa strane ostaviš bar malo prostora i sa strane, ali meni je ranije frižider stajao prilepljen uz šporet, što se definitivno navodi kao zabranjeno, pa je i tako radio nekoliko decenija...
 
Moj Samsung No-Frost odaje toplotu dosta sa strane, mislim i da pise u uputstvu da mora imati neki luft, tako da zavisi i od frizidera.

U suprotnom trosice i radice ti kompresor mnogo vise.
 
Ima li neko preporuku za neki kombinovani frižider za sledeće okvirne parametre:
  • najmanje 200 cm visine
  • širina 60-70 cm
  • dubina 65-70 cm
  • zapremina pa bar 350 l, ali svakako što više to bolje.
Budžet negde do 65-70k.

Ja sam našao neke poput

Ima li neko iskustva sa ovim Candy frižiderima. Vidim da imaju svašta nešto od funkcija za manje para od ostalih ali ne bih voleo da bude kao platim u početku manje ali posle da se zezam sa servisom (koji ne znam ni kakav je u Srbiji) i majstorima.

Ako iko ima i neku drugu preporuku, voleo bih da je čujem, ili bar da pomogne oko ovih koje sam ja naveo gore.

Koja je razlika između No frost, Total no frost i Neo frost? Šta je zapravo tu najbolje.
 
Poslednja izmena:
Idi na eponudu.Pored Lg-a i Liebherr-a Samsung su se isto odlicno pokazali.
 
Ima li ko iskistva sa Haier frižiderima. Kakav je brend? Trenutno sam u fazi kupovine side by side frižidera, pa sam video da su prilično zastupljeni i da daju granciju 7 godina. Pretpstavljam da je garancija za motor, ne za ceo frižider. Ili da ipak idem na LG, Samsung ili Bosch? Budžet oko 200000.
Koliko znam, prilično su novi na našem tržištu. Sa druge strane, 200k je prilično velik budžet za koji možeš da nađeš i LG modele side-by-side frižidera.
 
Idi na eponudu.Pored Lg-a i Liebherr-a Samsung su se isto odlicno pokazali.
Hvala. Naletih na ovo

Je l' stvarno Samsung toliko bolji od Beka i Gorenja? Kakvi su sa servisom?
 
Samsung, Lg i Liebherr su se do sad najbolje pokazali.Gorenje i Beko su okej kupovina od tih jeftinijih.Servisna podrska zavisi sve u kom gradu imaju servis.
 
Pozdrav
Treba mi veći samostojeći kombinovati frižider crne boje
Vodeći se poznatim, gledao sam LG, Samsung i Liebherr
Negde mi je izbor spao na ova 3 modela:

Liebherr Kombinovani frižider CNbdd5733​

https://www.inelektronik.rs/liebherr-kombinovani-frizider-cnbdd-5733

LG KOMBINOVANI FRIŽIDER GBV7280DEV​

https://drtechno.rs/bela-tehnika/frizideri-i-zamrzivaci/lg-kombinovani-frizider-gbv7280dev.html

Samsung RB38C650EB1/EK​

https://www.dsmarket.rs/kombinovani-frizideri/samsung-frizider-rb38c650eb1-ek-detail

Da li je svaki dobar model, da li je neki drastično bolji od drugih ili biste možda preporučili nekog drugog proizvođača i model?
 
Liebherr i LG nude 5 godina garancije.
 
Nudi i Samsung
 
Preporuka za frižider sa jednim vratima (bez zamrzivača) od 300 do 400 litara zapremine. Obavezna što duža svežina hrane (da se ne kvare namirnice, suhomesnato, kačkavalji...). Budžet oko 500e.
 


koji je po vama bolji? ima li ko iskustvo sa bilo kojim od ova dva
 
Mislio sam na preporuku nekih od best buy budget opcija, tj. prosecni kombinovani frizider ciji se kvalitet pokazao dobro, a i cena je srednja.

Nesto sto se najvise isplati za kupovinu, a da pri tom ima zadovoljavajuci kvalitet.
Fokus nije na dizajnu, niti mnostvu elektronike i lampica, vec pouzdanoj funkciji i prakticnom radu.

(No frost, do 300lit, zamrzivac dole, standardne sirine, visina nebitna)
Izgleda da je Gorenje najbolji odnos ulozenog/kvaliteta. Koji se model Gorenje kombinovanog frizidera (srednjeg budzeta) pokazao dobrim?
Koji bi ste preporucili?
 
Pozdrav, treba mi preporuka za kombinovani frižider, što jeftiniji, a upotrebljiv i sa što dužom garancijom.
 
Dal je realno da i dalje postoje ljudi koji se loze na ove “akcije” gde prodavci nabiju cenu i onda kao daju neki neverovatan popust?

Ne bih da te razocaram ali taj frizider i kosta otprilike toliko, a moze da se nadje i za 5000 jeftinije.
 
Dal je realno da i dalje postoje ljudi koji se loze na ove “akcije” gde prodavci nabiju cenu i onda kao daju neki neverovatan popust?

Ne bih da te razocaram ali taj frizider i kosta otprilike toliko, a moze da se nadje i za 5000 jeftinije.
Da li bi mogao da daš link gde ima po toj ceni?
 
Kada sam pisao post, na tom linku je bio 67k, snizili ga sad dodatno i ne stoji vise da je provobitna cena preko 100k i usteda od neverovatnih 39k!!! :D
 
Stvarno od danas je cena 62k, hahah e kakav sam ja maler mada nije strašno.
 
Burazer uzeo Gorenje NRK6202AW4 model. Evo radi mu oko 3 sata, temperature normalne unutra, ali vani na limove sa bočnih strana se baš zagrejao.
Da li je to normalno? Nešto sam gledao po netu, neki kažu jeste, neki nije...
Ono baš je vrućo kad se pipne na dodir.
Kupljen pre mesec, ali je tek sada otpakovan i prikačen.
Reklamacije ili ne?
 
Verovatno je radio motor da postigne temperaturu pa se zagrejao frižider, ako je konstantno toplo, maltene vruće onda reklamirati, inače greje se samo kad radi motor da bi postigao temperaturu. Tako je bar bilo kod mene na Beko kombinovanom frižideru.
 
Na Samsungu isto spoljne bocne strane vruce kada radi kompresor, mislim da preko bocnih stranica predaje toplotu.
 
Nazad
Vrh Dno