Šta je novo?

Frižideri

Kakav je ovaj model?
S obzirom na dimenzije i tehnologije, nekako mi je to sumnjivo niska cena, iako znam da je sniženje u pitanju (redovna je oko 48k). Još ima i 2+3 god. garanciju.
Ja sam ga kupio rodjaku.Covek sam zivi i ovo mu je i vise nego sto treba.Koliko znam nema inverter motor,radi na principu klima uredjaja,ono kao no frost tehnologija.
I uopste nije bucan prilikom rada.
Jedina da kazemo neka mana je ta sto nema trecu fioku u zamrzivacu.Dolazi sa dve fioke i umesto jos jedne gornje fioke ima staklo.
Platio ga 43 soma tada i dobio 5 godina garancije.Kupio u radnji na G u beogradu i platio dostavu jos 1500 dinara.
Sve u svemu rodjak prezadovoljan,obzirom da je imao neki stari samootapajuci frizider koji je morao na svakih 15 dana da cisti od leda.
 
Ja izeh Liebherr Fnd 7227.
Hteo sam uzeti Bosch GSN36BIEP zbog design-a, ali je Liebherr 363 litre zapremina, što je za nekih 121lit razlika između njega i Bosch modela, a prostora nikad dosta.
Navikao sam na Bosch, sve u kući od aparata je od njih, videću za ovaj Liebherr freez kako će se pokazati.
 
Poslednja izmena:
Stigao Liebherr, navedeni model iz mog posta, iznad.. , prošle sedmice.
Kupio sam ga u Tehnomediji, koji su ga poručili u Gemma, zvaničnom zastupniku za Liebherr za Srbiju. Sve sam proverio.
Čekao sam 10 dana, jer ga, očigledno, ni Gemma nije imala na stanju.
Platio sam prevoz, jer Tehnomedia ima dva svoja kršna momka za utovar / istovar , a na teren izlazi i trgovac iz Tehnomedije, koji na licu mesta pregleda da li ima nekih oštećenja.
I.. naravno, doneli su fizički oštećen zamrzivač. Ima ulubljenje na desnoj strani lima, tj. od koje je legure napravljen već. Farba nije oštećena, ali je fino udaren, ulubljen.

Dobro došli u Diznilend.
 
Proveri samo cene na Eponuda i ovako proguglaj konkretan model, iznenadićeš se ako/kad pronađeš još jeftinije na drugim mestima.
Što se iskustva sa brendom tiče, imam samo sa inverter klimama i tu sam zadovoljan, a prijatelji su kupili jedan veliki samostojeći frižider sa jednim vratima (NoFrost) i prezadovoljni su u ovoj prvoj godini. Garancija 5 godina i to ti je to, koliko para - toliko muzike, a ponekad svira i preko pa te (prijatno) iznenadi.
 
Proveri samo cene na Eponuda i ovako proguglaj konkretan model, iznenadićeš se ako/kad pronađeš još jeftinije na drugim mestima.
Što se iskustva sa brendom tiče, imam samo sa inverter klimama i tu sam zadovoljan, a prijatelji su kupili jedan veliki samostojeći frižider sa jednim vratima (NoFrost) i prezadovoljni su u ovoj prvoj godini. Garancija 5 godina i to ti je to, koliko para - toliko muzike, a ponekad svira i preko pa te (prijatno) iznenadi.
Ovo je trenutno najbolja ponuda sa besplatnom isporukom Vox kombinovani frižider NF 3790 F Skoro istih dimenzija kombinovani NF gorenje košta 5-6 hiljade više i plus dostava oko 1800+ dinara. Pa to me i plaši što kažeš kolko para tolko i muzike, za dodatnih oko 6000 bih ipak dobio pouzdaniji model. Već imam gorenje frižider kupljen pre 3 ili 4 godine i radi odlično.
 
Nije ni samo do marke, koliko do tier-a, tj. klase proizvoda... Ovaj frižider koji su kupili moji prijatelji je ranga 60ak hiljada i možda je malo bolja kontrola izrade i kvaliteta (možda su i imali samo sreće)... Ja sam pre godinu-dve uzeo neki Hisense kombinovani na akciji i radi posao, gledao sam Beko i Gorenje u sličnoj klasi i na to bih išao, ali je akcijska cena i ušteda od skoro 15K presudila. Prijatelju sam pre toga predložio neki Gorenje NF, zadovoljan je. Sve u svemu, tamni vilajet...
 
Šta je bolje kupiti, polovni bosh kombinovani frižider model kge36al41 bosch proizveden otprilike pe 10 godine za 300 evra,
Ili novi vox NF 3790 F 3600 din. Ili se ipak produžiti za gorenje NRK6191EW4 čija je gorenje cena 46000 ali se može ugrabiti na popustima oko 40000 - 41000 din.
Bosh prodaje čovek u gradu gde živim a za ova dva je dostava besplatna.
 

Prilozi

  • bosh kge36al41.jpg
    bosh kge36al41.jpg
    30 KB · Pregleda: 34
  • Gorenje-frižider-NRK6191EW4.png
    Gorenje-frižider-NRK6191EW4.png
    184.2 KB · Pregleda: 23
  • Vox-kombinovani-frižider-NF-3790-F.png
    Vox-kombinovani-frižider-NF-3790-F.png
    125 KB · Pregleda: 33
Gorenje, imas 5god garancije. Polovan frizider star 10god za 300eur... Ni u ludilu.
 
Imam neki problem sa friziderom, valjda curi amonijak ili nesto tako, nemam pojma tako su nesto rekli. Bili su da rese taj problem pre 2-3 ned, resili, ali evo opet frizider ne hladi, zamrzivac izgleda radi. Prosli put je bio nekakav error code, sad ni toga, samo ne hladi kako treba.

Bas je zanimljivo da nakon 5 god, frizider, bojler, ves masina, svi imaju nekakve probleme. Mada za bojler i ves masinu su bile neke komponente promenjene, s tim nema problema, ali sve za 4-5god.
 
Naopako ako curi amonijak. Bež'te iz stana glavom bez obzira, i zovite centar za krizne situacije...
:p

Nema amonijaka u današnjim rashladnim uređajima. Može da curi freon.
 
Kakva su iskustva sa Vox kombinovanim frižiderima, na ekupi ih ima po povoljnim cenama. Taj brend mi ne uliva poverenje ali ove cene baš mame za kupiti.
Ja imam slican VOX sivi, sad vec 3-4 godine. NF kombinovani od 2m. Kupljen sa 5 god garancije.
Imam i neki LG dosta stariji NF.
Sto se tice hladjenja nema razlike. Odlicno radi VOX.
Zamerka za VOX u odnosu na LG malo vise "smrducka" sadrzaj iako NF manje smrde od ostalih.
VOX je bucnji, i sam motor i hladnjaci ispustaju cudne zvukove, od pocetka.
Jedan prilicno gadan zvuk-brujanje sam resio sam. Plastika - isparivac koja ide na motor nije bila najsrecnije nemstena pa sam dotegao to.
Zvuk se nije promenio za 3-4 godine i naravno sam se navikao vise i ne primecujem.
Kvalitet izrade po meni najbolji za te pare. Dosta bolji od Gorenja u svakom pogledu sto se tice kvaliteta. Mozda zavrsna obrada na strani Gorenja ali neznatno.
Da hocu kupim opet neki friz a da gledam ulozeno za novac sigurno Vox.
Mada kad sam ga ja kupovao bio je bas povoljniji od sledecih NF modela istih velicina.
Sad mi se cini da nije tolika razlika vise.

Nadjoh model ovaj kao moj:
 
Poslednja izmena:
Vec sam pisao o tome ovde ali da ponovim. U vreme kupovine tog VOX-a sam uporedjivao recimo sa Gorenjem jednu karakteristiku - tezinu frizidera. Sto bi se reklo old school provera :).
Jeste da recimo VOX ima staklene police (barem taj moj model) a Gorenje uglavnom plasticne i da tu ima razlike u tezini, ali ukupna razlika za slican frizider je bila oko 20%.
Zakljucak da je verovatno sve malo teze u VOX, od polica do verovatno izloacije, plastike, lima. Razliku sam tada mogao da osetim svakodnevno na koriscenju jer smo imali 2 Gorenje friza na poslu, i svakodnevno se oseti ta razlika u tezini na otvaranju-zatvaranju vrata :)

Moguce da se sve to izmenilo od pre 3-4 godine. Od tada nisam koristio neki Gorenje friz, mozda i VOX nije vise isti bas :)
 
Moram da se ispravim, Ovo je moj VOX friz:
Razlika u F slovu od onog gore i 7KG je tezi taj moj. Hmm, to je 10%. Znaci ukradose negde na materijalu. Priblizil se Gorenju.
To je ona cuvena filozofija mas produkcije. Daj tanji lim za 2 mikrona i to na 100k frizidera 100k eur barem, a niko nece primeti :)
 
Poslednja izmena:
Koji prodavci frizidera su OK?

Jel moze preporuka za kombinovani frizider do oko 70 000 din?
 

Lg GBP61SWPGN, GBB61BLJMN ili GBP31SWLZN.Samsung RB34C652EB1,RB34C652ESA su takodje odlicna kupovina.Pogledaj na eponudi cene radnji pa uporedi.Lg i Samsung su najbolja kupovina.​

 
^ Da li je garancija na LG frizidere samo 2 godine?

Lg GBP61SWPGN,​

Ovde se covek zali za taj model da je garancija samo 2 god:

"
Međutim, želeo bih da istaknem da mi je nezadovoljstvo izazvala relativno kratak garancijski period od samo 2 godine.
U poređenju s drugim proizvođačima kao što su Hisense i Gorenje, koji nude impresivnih 5 godina garancije na svoje frizidere, ova ograničena garancija od strane LG-a od 2 godine za ceo uređaj, iako nude produženu garanciju od 10 godina na kompresor, deluje neozbiljno.
"

 
Poslednja izmena:
Naopako ako curi amonijak. Bež'te iz stana glavom bez obzira, i zovite centar za krizne situacije...
:p

Nema amonijaka u današnjim rashladnim uređajima. Može da curi freon.
Bili su pre neki dan i kaze da salju novi frizider. Beko je marka frizidera, skoro 5 god od kupovine. Ne znam da li je to normala, verovatno jeste, ali Beko u buducnosti ne prilazim.
 
Bili su pre neki dan i kaze da salju novi frizider. Beko je marka frizidera, skoro 5 god od kupovine. Ne znam da li je to normala, verovatno jeste, ali Beko u buducnosti ne prilazim.
Koju tehnologiju hladjenja ima taj Beko što te je izdao, klasičan ili nofrost ili nešto slično? Meni teba jedan kombinovani pa se razmišljam izmedju klasičnog frižidera i sa nofrost hladjenjem. Kod klasičnog se zna šta ima, komresor i to je to, kod ovih sa ovim novim tehnologijama elektronika je ubačena za komandu i to je dodatna stavka za dodatni kvar.
 
Koju tehnologiju hladjenja ima taj Beko što te je izdao, klasičan ili nofrost ili nešto slično? Meni teba jedan kombinovani pa se razmišljam izmedju klasičnog frižidera i sa nofrost hladjenjem. Kod klasičnog se zna šta ima, komresor i to je to, kod ovih sa ovim novim tehnologijama elektronika je ubačena za komandu i to je dodatna stavka za dodatni kvar.
Ne znam za ostale, ali kad sam presao na NF, sad vec pre solidnih 15 i vise godina, ne pada mi na pamet klasicni friz nikada, a ni samootapajuci.
Jedine 2 mozda negativne stavke (uslovno negativne) kod NF je sto ima ventilator koji eto pravi malo dodatne buke i ima jos nesto sto moze da crkne.
I druga manjkavost sto isto proizilazi iz ventialtora, moze se reci da NF friz isusuje namernice (narucito voce i povrce).
To je vrlo lako resivo. Drzati voce i povrce na mestu namanjeno za to (ako ima regulaciju vlaznosti) ili ubaciti u posude ili kese da sprece isusivanje.
A opet i to isusivanje nije toliko znacajno da predstavlja veliki problem, cak i ako se namernice ne drze u zatvorenom.
Ima jos jedan korak koji se preporucuje sa vremena na vreme. Zavisi od uslova gde je friz i "higijene". Da se ponekad obrise posuda isparivac.
 
Ma verujem ja da će to raditi delux dok je novo i ispravno, ali kako danas ta bela tehnika brzo zastareva gde naći rezervni deo elektronike nakon 5+ godina. Za veš mašinu za pranje zna se, nakon pet godina prvi naredni kvar uglavnom bude nova mašina ali bi da mi frižider ipak bude ispravan malo duže.
 
Bili su pre neki dan i kaze da salju novi frizider. Beko je marka frizidera, skoro 5 god od kupovine. Ne znam da li je to normala, verovatno jeste, ali Beko u buducnosti ne prilazim.

Ja ne bih tek tako odustajao od firme koja na isteku garancije posalje nov frizider.
Vecina bi to razvlacila dok ne prodje garancija i ne bude vise njihov problem.
 
Самсунг ме данас баш позитивно изненадио, негде тамо у фебруару приметим да је почела да пуца ручица на фрижидеру, мало сам гугловао и нашао коментаре да је то потрошни део, и да у најбољем случају важи гаранција од 2 године (у Норвешкој је право на рекламацију за сву белу технику 5 година). Није ме мрзело, сликао сам ручку и пријавио квар преко чет бота (који је одмах проценио да је то у оквиру гаранције) и неке странице на коју ме проследио. Међутим нисам добио никакву потврду ни на маил ни на телефон, па нисам био сигуран ни да је заведена рекламација, а ни могућост да проверим јер нисам имао никакву референцу.
Малопре звони курир и доноси пакет из Самсунга, ја изненађен, нисам очекивао ни курира ни пакет, али сам одмах схватио да је то то. Послали су исти дан (28.2) ручку из Холандије, и већ данас стигла до мене. :) Ручка иначе кошта преко 100 евра на сајтовима који продају делове, надам се да ће ова заменска трајати дуже од оригиналне.
1709550385884.png
 
Cak 10 000 jeftiniji frizider GBB61BLJMN
u drTechno nego u ostalim.

Jel valja taj drTechno? Ja sam u Bg.

Ako birate izmedju

Gigatron, ananas, drTechno, tehnomedia, tehnomania, ctshop, shoppster, dijaspora.shop, emmezeta.

Kod koga biste kupili?
 
Cak 10 000 jeftiniji frizider GBB61BLJMN
u drTechno nego u ostalim.

Jel valja taj drTechno? Ja sam u Bg.

Ako birate izmedju

Gigatron, ananas, drTechno, tehnomedia, tehnomania, ctshop, shoppster, dijaspora.shop, emmezeta.

Kod koga biste kupili?
Ja sam pazario 4-5x neki hardware i belu tehniku od njih. Sve online. Bilo 2x da nisu imali na stanju naruceno, jednom uvalili maticnu plocu outlet kao novu, ali ajd sve radi ok i bila stvarno najniza moguca cena. Sta znam. Kupio bi opet. U sustini uvoznik i servis je bitan na dalje staze. Brzo su odgovarali na emailove.
 
Raspitaj se koliko je dostava, pc praktik ima isto jeftine ponude frižidera ali dostava preko 4000. Ja sam pre neki dan naručio kombinovani gorenje frižider od ananasa i treba stići nakon vikenda, i mene plaši ta dostava velikih uredjaja ali cena me privukla pa videću kako će sve proći.
 
Kakvi su Gorenje frizideri? Jesu bolji Beko ili su tu negde? Ogranicena sam dimenzijama, dubina gde staje frizider je 60 cm, znaci treba mi malo manje od toga. Svaki Samsung i LG sto sam gledala su preko 60 dubina. Visinu bih 180-200, ne bih ispod 180 cm. Jel ima neko preporuku?
 
Nazad
Vrh Dno