Šta je novo?

Frižideri

LoFi

Poštovan
Učlanjen(a)
03.02.2021
Poruke
195
Poena
60
Da imamo i jednu opštu temu za frižidere.

Prvi upis je za pomoć: može li se ikako sanirati ovo, nakon neiskusnog skidanja deklaracije noktima?

Po specifikaciji je boja platinasto srebrna.

LG.JPG
 
Hvala puno.
Da se ne nadam potpunom oporavku ili je izvodljiv?
 
Hvala još jednom. Javiću rezultate. :)
 
Imam frižider sličnog materijala na prednjoj strani. I dvoje dece...

Nešto razmišljam da zalepim onu foliju što ide na vozila?!? :unsure:
 
Danas mi je zamenjena guma na Gorenje komb frizideru...Uskoro istice 5odisnja garancija. Da ih pohvalim. Pitao sam se kako ce da rese ali majstor dosao zameni i otisao. Kaze da im se desavalo da pred kraj garnacije od 5 godine zamene i ceo frizider ako ne moze da se popravi :) SAd dal je malo ih hvalio ili ne, ne znam... Ali jako lepo iskustvo sa garancijom
 
Tja, lepo što je zamenili, ali te gume su nekada trajale mnogo duže. Onaj neki gorenje frizider kod roditelja, ceo frižider, pa i originalna guma, sada su stari preko 40 godina.
 
@LoFi Ako je inox u pitanju zaboravi na peglanje ogrebotina.
 
Tja, lepo što je zamenili, ali te gume su nekada trajale mnogo duže. Onaj neki gorenje frizider kod roditelja, ceo frižider, pa i originalna guma, sada su stari preko 40 godina.

Pa meni je guma pukla na jednom mestu. Sad mozda sam i ja kriv za to? Ne znam. Nije ona propala nego je pukla a onda se lakse desi da se vrata slucajno sama otvore - ako ih pritisne malo neka flasa i sl...Realno da nije garancije ne bih menjao gumu, mrzelo bi me. Iako to naravno mogu i sam da zamenim jer je jednostavno. Barem tako deluje :)

Dakle nije da je istrulila ili se generalno raspala, nego je pukla na jednom mestu i lakse se otvara. Tako mi radi mozda i godinu dana , al sad rekoh ajd dok je jos u garanciji da to resim. Pitao sam se i dal ce reci da na gumu nema garancije 5 god. Ali sve uradise

ps.
ali da se ne lazemo ovaj frizider nece moci ni 15 godina da izgura. Nije to kao nekada :) To svi znamo i X puta smo pricali... Ali opet i jeftino je relativno sada. Jeftino cak i u SRbiji sa niskim prosecnim platama. A tek negde u sloveniji, austriji i sl.... Od jedne plate opremis ceo stan sa gorenjem i ostane ti jos i para ako radis u Austriji :) To nije tako moglo pre 40 godina
 
Sta god da je neces te ogrebotine eliminisati a da ne napravis jos gore.
 
Znači bolje da ne diram?
Kao što fotka kaže, vidi se tek kad mu se približi i pod određenim uglovima se vidi, preko dana se uopšte ne vidi.
 
Ne diraj.
 
Hvala na sugestiji, možda i "istrpim" ove početne dane pa se naviknem i jednostavno ne obraćam pažnju. :)
 
Imam frižider sličnog materijala na prednjoj strani. I dvoje dece...

Nešto razmišljam da zalepim onu foliju što ide na vozila?!? :unsure:


Lepio sam. Zauzima četvrtinu frižidera. Dete mi je tada bilo malo, i odlepljivalo je na spot i pesmu



Na foliji piše

"Gone daddy gone
The love is gone"

Posle toga ceo frižider je izlepljen Jagodicom Bobicom, i onim ženskim suncokretom. Ne mogu da se setim kako se zove. Folija je dobra kao i prvog dana - oko 15 godiina.
 
Moja iskustva sa fržiderom u poslednjih par dana (nedelja):
Kupio sam Beko kombinovani 2017. godine (5g garancije me privuklo, uz veličinu i cenu) i nisam bio zadovoljan hlađenjem frižidera. Zamrzivač je bio ok. Posle godinu dana je pukla guma na jednom mestu, zamenili su je (mada sam ih čekao dugo da dođu), da bi nakon 3 godine (znači 2020. godine) riknuo motor (ostao sam bez frižidera i zamrzivača 45 dana, nisam se setio da im tražim privremeni zamenski). Bio je bučan i prethodni ali novi motor je bio 10% bučniji najmanje i siguran sam da su oba iznad deklarisane buke i to prilično (nisam se setio da merim tada). Dolazili su, merili i sve je navodno bilo ok, a mene mrzelo da se cimam sa njima. Ove godine frižider počeo da ledi i da ne otapa to, kao došli i dopunili. Nakon mesec dana isto, ali neće sa vrate novac ili zamenu jer oni smatraju da je ispravan a da ledi od velikih temperatura i stalnog otvaranja (nije tačno). Vratili se sa odmora početkom septembra, vidimo on zaledio ponovo, pre neki dan ih zovem opet (tempratura ambijentalna je značajno manja) oni su došli, rekli da ne može da se popravlja i isključili ga iz sistema. Nudili su mi zamenski uređaj koji sam odbio jer bih sad da zatvorim panele i bude ugradni a oni nisu imali ugradni koji nije kombinovani (devojka i ja smo se odlučili da ih razdvojimo) i kupili drugi frižider ugradni, a zamrzivač sam na kraju (peripetija sa njima i Tehnomanijom) dobio od njih danas. Nisu mi dali nikakvu garanciju iako je uređaj nov, što nije po zakonu, obavezna je dvogodišnja garancija. To se moram ćerati za inspekcijom.

Beko više nikako, njihov servis Kik je užasan, majstori prebezobrazni, kao i vlasnik servisa.

Nov frižider koji smo kupili je neki za Švajcarsku napravljen, V-ZUG. Našli smk ga u nekoj outlet radnji i dobili fiskalni. Platili smo 38k za nov uređaj, što nam je jeftinije nego ovde šta god da smo kupovali u običnim radnjama.
Pošto ja nisam upoznat za markom (navodno je rang Miele-a) imate li kakvih iskustava sa njihovim uređajima?

Za nekih nedelju dana korišćenja mogu reći da hladi fenomenalno, da je jako robustan i kvalitetan i da je neverovatno tih. Bukvalno se ne čuje. Fora LE diodama ispred svake police da je osvetljava znači mnogo.
 
V-ZUG je lux Švajcarski brend, čudno da ih uopšte i ima u Srbiji. Zvaničnu prodaju ovde nemaju, niti servis. Koštaju inače 1500+ CHF.
Za 38k... zaista ne znam kako...

 
Poslednja izmena:
Upravo tako. Outlet neki. U njemu su oštećeni ili uređaji koji su stajali neko vreme (to je bio slučaj sa našim), ali su generalno novi uređaji.
 
Ok, razumem, nego opet baš jeftino. Našao sam u međuvremenu neki sajt outlet bele tehnike; imaju baš model V-ZUG za 40k. Sa druge strane Haier, Whirpool, Candy i sl. modeli koštaju slično ili i više iako im je full cena značajno manja.
U svakom slučaju, V-ZUG je jako cenjen brend.
 
Meni se upravo pokvario kombinovani Bosch frižider zamrzivač star 5 godina (2 meseca po isteku garancije), tj. sve radi ali je ispustio freon pa ne hladi lepo. Majstor kaže napuniće ponovo pa koliko traje (a kaže da može da traje mesec, dva a možda i dve godinu dok ponovo ne ispusti). U principu mogu da premostim neki period ali moram da ga menjam.
Dajte neku preporuku koji nov kombinovani frižider zamrzivač da kupim? Da je dimenzija do 60cm širine, 65cm dubine a 200+cm visine (ne niži), 70/30 odnos frižider/zamrzivač (zamrzivač dole), bela ili roze boja, cena nije bitna, da je što kvalitetniji i da je što duža garancija?
 
Nazad
Vrh Dno