Šta je novo?

Frižideri

Po nekom mom citanju i istrazivanju, do 100.000 najbolji izbor je LG? Jel ima neko drugi predlog?
Imam LG No Frost star jedno 15 god. Da kucnem u drvo ni najmanji problem. Radi tiho i odlicno kao prvog dana. Gume i plastike odlicne i dalje. To mi je bio prvi susret sa No Frost tehnologijom. Odusevljenje radom LG friza tj No Forsta vise nikad ne dolaze u obzir "obicni" frizideri.
 
I od mene preporuka za LG No Frost. Od 2003.
Kao i za dijagonalu TV, što veća zapremina 😉
 
Ako neko ima preporuku, ili vec ima neki od ovih modela, da podeli iskustva :)

BEKO GNE60531XN

BEKO GN1406231XBN

BEKO GN1416232ZXN

BEKO GN1416231XPN

Ili neka preporuka za side by side ovog tipa (gore frizider, dole zamrzivac) cena 120-150k din
 
Pozdrav, kakva je situacija sa Samsung friziderima? Gledali smo ovaj ‘bespoke’ model RB34A7B5E12. Primetio sam da se dooosta ljudi zali na buku inverter kompresora (generalno na sve modele), a opet ima ljudi koji su snimali i necujni su (mada su oni u manjini😂). Ima li ko iskustva sa njima, kakvi su?
 
Ја имам Самсунг фрижидер и замрзивач, одвојени уређаји и нема никаквих проблема са буком.
 
Nekome je frižider u open koncept stanu gde (skoro) pa spava pored njega, a nekome je u trećoj prostoriji od spavaće sobe.
Nije isto merilo "količine buke"
 
Pozdrav, kakva je situacija sa Samsung friziderima? Gledali smo ovaj ‘bespoke’ model RB34A7B5E12. Primetio sam da se dooosta ljudi zali na buku inverter kompresora (generalno na sve modele), a opet ima ljudi koji su snimali i necujni su (mada su oni u manjini😂). Ima li ko iskustva sa njima, kakvi su?
Dobar je.Lg su isto super.
 
Svakako kad kazem na buku mislim buka direktno ispred frizidera.





Ima jos stotinu ovakvih snimaka, ljudi su sve i svasta pokusavali ali jednostavno tako im se izgleda vecini cuje kompresor
 
Стоје у кухињи, па не обраћам пажњу пуно, али нема говора о оваквој буци као на овим снимцима. Инвертери су и фрижидер и замрзивач.
RZ32M7000WW
RR39M7010WW
 
Ja sam sad uzeo taj bespoke samsung svetlo plavi za mamin stan, ali jos se sredjuje pa sam odlozio isporuku ali je bila bas dobra cena pa nisam odoleo. Moj drugar ima taj ali crni i nista se ne cuje kad si pored njega, on ga je ugradio tako da se samo front vidi, ne znam da li to ima nekog velikog uticaja...

Generalno je odusevljen, pogotovo trajanjem namirnica i zato smo i mi promenili odluku i uzeli njega, uz naravno dizajn u koji se mama zaljubila instant... A i meni se bas svidja, ako se pokaze dobro uzecu i za sebe, samo sto cu ja onda kombinovati dva sto mi je bas super fora...

I garancija je 20 godina na kompresor, ne znam sto na sajtu pise 10, verovatno jer je skinuto sa globalnog sajta...
 
To sa kompresorima je samo marketing, kao kod motora za veš mašine. To je poslednja stvar koja će se sama od sebe pokvariti.
 
U cemu je fora sa bucnim friziderima, treba da kupim neki No Frost i sad imam fobiju da mi ne zapadne neki zujeci i sumeci.
Moze neka preporuka za No Frost tu recimo 55 000 a da se ne cuje i da nema nekih zvucnih problema?
 
Pisao sam već u temi prošle godine, ~15 godina sam imao Whirlpool No Frost, prošle godine u februaru se pokvario (u najgorem mogućem trenutku po mene).
Uzeo sam novi isto Whirlpool No Frost, novi model koji je bio aktuelan u tom trenutku i evo godinu dana sve radi kako treba.
Plaćen je 56k, vidim da je i sada ista cena.

Kod kupovine frižidera treba obavezno obratiti pažnju na dimenzije i dužinu kabla. Ovaj moj je dosta bio glomazan, pogotovo u ambalaži, tako da su se dostavljači žalili da su ga jedva dopremili, a što se tiče dužine kabla bila je dosta kraća nego u specifikaciji pa sam morao da kupim i produžni.

Što se buke tiče, čuje se da prede i grgolji ali apsolutno ne smeta niti to iko i primećuje.
 
Ovaj drugi pored ociglednog spoljasnjeg displeja i bezicne kontrole ima par dodatnih funkcija u vidu FreshBalancer gde mozes da podesavas vlaznost za voce i povrce sto znaci i jedna posuda vise u frizideru, ima sklopive police i metal fresh dekoraciju i zastitu u samom frizideru i policama. I da, zaboravih, ima i stalak za flase...

Ja sam izmedju ostalih gledao i taj ali sam ipak uzeo ovaj samsung bespoke zbog dizajna prvenstveno...
 
Pozdrav, kakva je situacija sa Samsung friziderima? Gledali smo ovaj ‘bespoke’ model RB34A7B5E12. Primetio sam da se dooosta ljudi zali na buku inverter kompresora (generalno na sve modele), a opet ima ljudi koji su snimali i necujni su (mada su oni u manjini😂). Ima li ko iskustva sa njima, kakvi su?
Malo kasnim s odgovorom, letos uzet Samsung Bespoke RB38A7B63B1/EF i manje više kompresor mu jedva čujem iako je na sred prazne kuhinje i dalje.
Jedino što povremeno potera neko grgoljenje i svakakve zvuke na par desetina sekundi i posle je opet nečujan.
Kad bude došao na svoje mesto u kuhinji cenim da se ni ovi povremeni zvuci neće više toliko čuti.
 
Nisam našao bolju temu da ne otvaram novu.

Potrebno je da zamenim termostat na Elektroluxovom zamrzivaču (konkretno Ranco K58 H1010, sa druge strane piše K54/K58/K6). Ne mogu ovakav da nađem pa me interesuje koji drugi odgovara da ga zameni.
Posebno me interesuje kako se termostat podešava sa onim šrafčićima , onaj odozgo (suprotno konektorima) i onim dva pozadi iza plastičnog poklopca.
Nigde nisam (znao) našao neko uputstvo.
 
Da li postoji kombinovani frizider gde se moze paliti posebno frizider a posebno zamrzivac?
Bio bi za letnju kuhinju pa bi zimi koristio samo zamrzivac a frizider ugasio.
 
Nisam siguran da se samo frižider može skroz isključiti, ali možda može da bude korisna funkcija "holiday mode". Uglavnom svi frižideri to imaju, i u tom režimu frižider drži na nekih 15C (konkretna brojka za Liebherr) i ne radi cirkulaciju vazduha.
 
Uzeo sam u gigatronu lg no frost kombinovani frizider visine 203cm,sirine 60cm
model

LG GBB72PZVGN​

Zavrsna obrada ekstra odradjena i ono sto je bitno skoro da se uopste ne cuje dok radi.
Prostora unutra koliko hoces.
 
Sta mislite za friz Liebherr ct 2531 ?
 
Da li je dovoljan fiskalni za 5 godina garancije. Nemam pojma na kom sajtu treba registracija, za 5 godine. Ima li neko info?

Kupio sam ovaj ct 2531
 
Nije trebala, Gemma, uvoznik, daje 5 godina na sve Liebherr uredjaje samo sa fiskalnim i bez registracije, ali to je info od marta, pa najbolje proveri. Doduse na sajtu im i dalje stoji isto...
 
Jel ima u Srbiji da se kupi neki kombinovani gde je frizider zamrzivac pola- pola zapremine

Jos jedno pitanje dali no frost moze da radi do nekih 4-5 stepeni temperature
 
U Gigatronu daju poseban garantni list za 5 god garancije.
 

BEKO CNA 365 EC0 DXm kupljen pre jedno 6 godina.


Primećujem od jednom da slabije hladi, i displej prikazuje neku grešku tipa crveni uzvičnik i "-3 c".

Jel imao neko sličan problem i ima li mu nade? Tako je bilo sa prošlim gorenjem, samo prestao da hladi ali nije bilo spasa, srećom, bilo par meseci pred istek garancije, pa mi vratili pare, dodao malo i uzeo ovaj sa kojim sam uvek bio prezadovoljan.
 
Da li je neko imao susreta sa problemom stvaranja vode ispod fioka za voce/povrce. Radi se o gorenje frizideru model ora ito.
Nekada prestane da se stvara voda pa se pojavi i to traje vec dugo vremena. Frizider je star 12 godina pa bih nekako to da resim umesto kupovine novog.

Nista ne dodiruje zadnju stranu frizidera, povecavao sam i stepen hladjenja ali bez uspeha.

Frizider nema no frost tehnologiju koliko znam.
 
Frizider nema no frost tehnologiju koliko znam.

Nije no-frost, ali je verovatno samootapajući.

Treba da vidiš gde je predviđeno da se sliva voda koja se otapa sa zadnjeg zida unutar frižidera?!? Najčešće se sliva niz zid te odlazi u neki odvodni kanal koji je vodi pozadi na ugrejani kondenzator i kompresor, gde ta voda isparava. Taj odvodni kanal hoće da se zapuši te voda završava unutar frižidera.

Nađi tu rupicu i pročisti je nečim. Odvoj frižider od zida, očisti sve pozadi i očisti sud u kojem se skuplja ta voda (obično na gornjem delu kompresora).
 
Nazad
Vrh Dno