Šta je novo?

Frižideri

Da li je neko imao susreta sa problemom stvaranja vode ispod fioka za voce/povrce. Radi se o gorenje frizideru model ora ito.
Nekada prestane da se stvara voda pa se pojavi i to traje vec dugo vremena. Frizider je star 12 godina pa bih nekako to da resim umesto kupovine novog.

Nista ne dodiruje zadnju stranu frizidera, povecavao sam i stepen hladjenja ali bez uspeha.

Frizider nema no frost tehnologiju koliko znam.

Prodžaraj malo kanal za odvod vode.
 
Hvala ljudi, bice da je to jer se secam da postoji neka cevcica na sredini. Verovao sam da je neka glupost ali ne bi mi palo na pamet da nisam pitao.
 
Procackao sam ovaj kanal. Nekako je ceo ovaj sistem jako cudno i lose odradjen, barem kod gorenja. Posudu uopste ne mogu da izvadim a vidim da ima neke prljavstine u njoj i malo vode.
Kanal mi je delovao zaprljano pa se nadam da je ovo resilo problem, videcemo kroz par dana.
Uspeo sam i odozdo da pridjem i prodzaram tako da je to maksimum koji sam mogao da uradim povodom ciscenja.

Hvala jos jednom na pomoci.
 
Da li postoji kombinovani frizider gde se moze paliti posebno frizider a posebno zamrzivac?
Bio bi za letnju kuhinju pa bi zimi koristio samo zamrzivac a frizider ugasio.
Beko GN1426234ZDXN ima odličnu foru da se i donji deo zamrzivač može prebaciti u mod da radi kao frižider, taman leti mesta za gajbu 😂
Samo vodi računa dal dobro dihtuju vrata zbog tih vrata.
Inače ubedljivo najviše mi se sviđa takav tip frižidera gde je gore sve friz dole zamrzivač jer ima suludo mesta gore možeš staviti ogromne tacne, šerpe, prase 😂
Nego kakva su iskustva sa Beko frižiderima?
Deluje za nijansu lošiji kvalitet plastike od Bosch, LG, Samsung ništa drugo ovako na oko, e sad motori trajnost ne znam
LG nema ovakve modele sve je po pola to mi se ne sviđa ništa veće ne stane u friz
U stavri ima LG multidoor modele ali su cene x2 od Beko
S obzirom da ovaj ide u garažu ne daje mi se 300k nikako
 
Stigao juče neki Neo Frost model i kad sam ga izvadio iz kutije vidim ona izolacija na dnu malo oštećena i lepljeno selotejpom(deci to ne bi palo na pamet), aj bar da su uzeli onu traku za to.
Da li je ovo nešto što će uticati na rad frižidera?
Kontaktirao sam Beko podršku kod nas poslao šta su tražili na mail čekam odgovor, friz nije pušten u rad naravno.
20230801_155259.jpg
 
Prosle nedelje kupljen Samsung RB38T600FSA/EK
Vrlo kvalitetan i lep uredjaj
Hladi odlicno i ne gubi temperaturu ako su vrata malo duze otvorena
Inverter kompresor
Svaka preporuka kome treba malo veci frizider
 
Koji "No Frost" kombinovani frižider biste preporučili, da je širine do 65 cm i da je tih?
 
Ljudi planiram majci da kupim frizider, dvoje ih je u kuci tako da bi neki manji kombinovani zadovoljio potrebe, do oko 150cm visine, zanima me kolika je razlika izmedju vox, tesla, gorenje i beko uredjaja obzirom da su svi cenovno jako blizu sada? Takodje bi neka preporuka kako mogu jeftinije da prodjem dobrodosla
 
Samsung ili LG.
Mada vidim da Hisense sad dosta dobro izgleda i deluje kvalitetno.
Gledaj da bude inverter kompresor.
Te jeftine marke se u opste ne isplate,ustedeces sad ali posle muke sa majstorima i servisom.
 
Prosle nedelje kupljen Samsung RB38T600FSA/EK
Vrlo kvalitetan i lep uredjaj
Hladi odlicno i ne gubi temperaturu ako su vrata malo duze otvorena
Inverter kompresor
Svaka preporuka kome treba malo veci frizider
Koliko si ga platio? Sad vidim da ima crni za 67000
 
Jeste ali nijedan drugi od drugih proizvođača nije deklarisan tako nisko.
 
Sve te oznake dB su manje vise nerelevantne. Nije isto 35dB visoke i niske frekvencije zvuka, nekome vise odgovara jedan zvuk nekome drugi.

Elem, kupio sam nedavno Samsung RB34T672FWW.
Odličan frižider sa puno prostora, Inverter kompresor prilično tih, Total No Frost.
Za sada smo prezadovoljni..
 

Prilozi

  • IMG_1939.jpg
    IMG_1939.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 57
E pa me i brine, ne znam kako da se odlučim osim da uživo "poslušam* kako radi
 
Ja imam whirlpool sa zamrzivacem i fantastican je, takodje i ves masina i mikrotalasna mi rade bez greske.
 
Šta bi bila dobra kupovina (ako je to i moguće) za 300-tinak eur (Tehnomedia)? Do 145 cm visine. Vidim imaju Gorenje, Liebherr, Beko...
 
Pitanje:

Koliko milimetara ili centimetara je preporučljivo da bude od frižidera do zida?
Imam predviđeni prostor za frižider koji je ravno 60cm i tu bi dakle stao frižider od 60cm knap, ali da li je to preporučljivo?
Ili uzeti onaj od 55cm pa da ostane malo lufta?
 
Ja imam gorenje koji sa zadnje strane nema onu rešetku, nego toplotu izbacuje kroz stranice. Bočne strane frižidera budu vruće, tako da ne bi smelo da se zalepi, mora da ima lufta.
 
Koji kombinovani frizider biste preporucili do nekih 60k? Ne bih beko i gorenje.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam pre par meseci lg GBB72PZVGN i registrovao se na sajtu,odnosno odstampao sertifikat za dodatnih 3 godine garancije uz dve godine koje idu uz fiskalni.
Da li treba mozda jos neka dodatna registracija da bi se ostvarila 10-godisnja garancija na inverter motor ili je to vec uracunato po automatizmu?
Pitam iz razloga sto u temi za ves masine neki spominju dve registracije,posebno za motor i posebno za produzenu garanciju od 5 god.
Pa ne znam da li je to slucaj i za lg proizvode?
 
Kakva su iskustva sa vox kombinovanim frižiderima? Garanciju imaju po 5 godina.
 
Kakav je ovaj model?
S obzirom na dimenzije i tehnologije, nekako mi je to sumnjivo niska cena, iako znam da je sniženje u pitanju (redovna je oko 48k). Još ima i 2+3 god. garanciju.
 
Koja mu je cena? I ja gledam neki frižider da kupim, gorenje do ponedeljka daje 20% popusta i ja se razmišljam da kupim jedan sličan kao taj što i ti ili jedan jeftiniji.
Skuplji je sličan kao taj beko, ima nifrost funkciju ali elektroniku od koje ja bežim. Jeftiniji je čista klasika, kompresor i to je to.
Frižider/zamrzivač · RK4181PW4 Jeftiniji 28.792
Frižider/zamrzivač · NRK6191EW4 Skuplji 32.792
 
Nazad
Vrh Dno