Šta je novo?

Frižideri

^ kapacitet zamrzavanja mu je blago receno kriminalan ako ti je cilj da zamrzavas svezu hranu. Ako ces samo da odrzavas vec industrijski smrznuto, onda ok.
 
Pise da je NeoFrost i E razred. Jedino deluje da je malo bučniji - 37db, naspram 35 koliko sam planirao.
To sa oznakom buke kao da nekad stavljaju nasumične brojke. Ako je zaista 37dB, to je odlično i nećeš ga čuti uopšte.
Razliku između 35 i 37db teško da bi primetio. Naravno, ukoliko te oznake predstavljaju stvarnu vrednost.
 
Imam stariji klasičan Gorenje frižider sa odvojenim zamrzivačem.

Pre godinu dana, kako sam primetio da već neko vreme slabije hladi, pozovem majstora i on zameni termostat.
Od tada i na 1 jako hladi, ali se retko isključuje i pojavljivao se led u frižideru.
Zamenio sam i gumu, ali nije pomoglo.

Kako tokom ovih vrućina posebno, ali i inače, jako dugo radi-čuje se, bez gašenja, ja ga povremeno isključim na 30min, 1-2h, dnevno ili u nekoliko dana, primetim da se led u frižideru otopi.
Da li mu ovo isključivanje smeta, inače kad otvorim vrata da ga uključim i dalje je hladno unutra?
 
Ja bi da uzmem frizider da me ne oderu da trosi malo struje(tipa ono a+++) i da je kombinovani da ima i zamrzivac i da ima i frizider(cak moze i deo za zamrzivac da bude veci al nebitno)
Volela bi da bude do 45000,al ako ima neka dobra akcija moze i 20k preko..
I kontam za sve proizvode najvise vredjaju kako se Gorenje pokvario kvalitet kako je Beko neka zlatna sredina i kako je Miele vrh..
Miele su ludacke cene jedino polovno al mise to ne uzima.
Kad smo kod toga jel bolje mzda uzeti polovnu belu tehinku iz uvoza recimo iz Nemacke nego novu za nase trziste?
koje marke da izbegfavam za frizidere?
 
Poslednja izmena:
U sustini meni je bitno samo da trosi sto manje struje i da ima veci zamrzivac ono 3 reda minimum
 
a inace ne vidim da ima kod nas al je nko nekad video visoke frizidere ispod 40cm ili 40 maks sirine
 
Pozdrav ljudi, potreban mi je savet u vezi frizidera Candy cdd 2145 e. Od pre 2 dana sam primetila da se gomila leda nakupila sa spoljasnje strane iza, na cevima pored motora (nesto leda je i na motoru) i sad to kaplje kako se topi malo po malo. Skinula sam led ali se opet nakupilo, dosta ima i u frizideru unutra na ledjima a zamrzivac je ok. Frizider takodje UOPSTE ne iskljucuje nikako, zvala sam majstora koji mi je rekao da je to normalno tokom ovih vrucina zbog preopterecenosti? Ne znam da li je u pravu ili da zovem nekog drugog? To se proslog leta nije desavalo, kako sad da iskljucujem frizider svaka 2 dana da bi se to topilo ili da ostavim tako da kaplje...
 
Takvo nakupljanje leda može biti znak manjka rashladnog gasa, tj. njegovog curenja. To mora majstor da pregleda.
 
Pozdrav svima molio bih za pomoc oko bele tehnike. Citajuci mnogo komentara sa sajtova pa i nekih licnih iskustava sastavio sam ovu listu uredjaja. Frizider RCNA406E40ZBN, masina za ves WUE 8722 XCW, za sudove DFN 26420 X, rerna BBIS 13300 XMSE, i aspirator HNT 61310 X. E sad molio bih za potvrdu ili preporuku za nesto drugo slicnih gabarita i cene. P.S. Sve sam stavo u ovu temu da ne bih pisao u svakoj pojedinacno ako ovo ne valja obrisite komentar moja greska ;). Unapred hvala
 
Citam na netu da noviji Samsung frizideri moraju da se resetuju i nece sami da se upale posle nestanka struje.

Da li neko ima Samsunga da potvrdi posto je to veliki smor ako niste kuci i sve se pokvari.
 
Bojim se da je tačno :mad: frižider stigao u četvrtak, uključen uveče, radio evo dva dana, isključismo ga da ga pomerimo i nismo ga uključili 3-4h. Temperatura logično porasla, uključim ga, pišti alarm već 7 minuta i ne radi, čeka da neko stisne OK dugme. Potpuno neverovatno. Zovem Samsung u ponedeljak da pitam jel' realno da im je ovo default podešavanje i da, ako mi nestane struja na par sati dok sam na odmoru, mora neko da dođe da stisne OK ili bilo koje dugme da bi frižider nastavio da radi posle dolaska struje. Odbijam da verujem da ovo ne može da se promeni.

Edit/Update. Posle cenim da je ~10tak minuta je ipak poterao motor, tako da aktivirao je hlađenje, ali je ostao da pišti alarm sve dok ga ne ugasih. Rezime - pištaće, ali će se iapk uključiti posle nekog vremena. E sad, pošto imam 14 dana da ga vratim koliko god mi gnusobno bilo, sutra ujutru ću ga testirati - isključiti, uključiti posle 4h i ostaviti da pišti, pa javljam da li će u ponedeljak ujutru i dalje da pišti, ali barem da hladi. Možda očekuju da ga prebacimo u Holiday mode svaki put kad izlazimo iz kuće... no comment svakako.

Edit2. U pitanju je ranije pomenuti RB38A7B63B1/EF model.
 
Poslednja izmena:
Update posle guglanja i testiranja 🙃

Ako nestane struja relativno kratak period, tako da temperatura unutra ostane OK, po uključivanju ne pišti, nastavlja da radi normalno.
Ako temperatura poraste previše, po uključivanju se ohlašava alarm (bip bip, bip bip...) i nekih 15 minuta samo pišti, pa tek onda pali motor, ali nastavlja da pišti sve dok ne dostigne podešene temperature kada će sam ugasiti alarm. Zaista fenomenalno podešavanje...

Inače, uzeh ga za 108k tako da nije baš 1000eur. 😎
Što se buke tiče (deklarisan na 35db), tu je skroz OK, čuje se samo dok je motor na max kada se uključi, kasnije dok održava temperaturu jedva čujan. Potrošnju ću ispratiti, deklarisana je dosta niža od većine drugih modela.
Lepo izgleda, mada je front magnet za prašinu i nenormalno osetljiv na ulubljenja. Ima neku blagu brushed teksturu, nije skroz crn kao manji Bespoke modeli koji su svuda izloženi, ovog nema nigde u radnjama a obišao sam gomilu. Stranice su tamne, ali svetlije od fronta, opet, bolje nego kod većine ostalih gde je sve sivo, samo front eventualno crn.
Unutrašnjost prostrana, ali nema previše kombinatorike sa policama, metalna koja nosi plastiku za flaše se jedva vadi i to tako što mora prvo plastika da se skine sa nje unutar frižidera, pa tek onda izlazi samo ram, a i to jedva jer se vrata otvaraju svega nekih 15tak stepeni preko 90 pa police udaraju u vrata prilikim vađenja.
Bitno da su u uputstvu naveli milijardu bezbedonosnih upozorenja i na 20 strana opisali kako se okreću vrata iako to treba da radi ovlašćeni serviser, a osnovne stvari tipa kako da izvadiš glupavu policu za flaše ili zašto će pištati i kako se ponaša po nestanku struje moraš sam da izmozgaš...
 

Prilozi

  • DSC_6291.JPG
    DSC_6291.JPG
    56.1 KB · Pregleda: 132
Hehe kao da slušam sebe iz februara, frustracija je izgleda neizbežna prilikom kupovine novog frižidera.
Međutim vremenom to sve legne tako da sam sada zadovoljan.
Inače i moj pišti, ali meni je to baš super jer signalizira da su vrata predugo otvorena (5 minuta čini mi se), i svetlo kreće da se pali/gasi i to je takođe signal.
 
Da meni pišti ja bih ga čekićem po pištavcu. Veš mašine kad procure ili spadne crevo treba da pište, kakav frižider da diže uzbunu.
 
Sve što je trebalo da urade je da detaljnije napišu u uputstvu kako se ponaša posle dužeg prekida napajanja umesto gomile stvarno besmislenih upozorenja na 20-30 strana, a osnovno nisu naveli sem što su rekli eto, može da se aktivira high temp alarm posle uključivanja ili prekida struje i toliko.
Ima i taj za otvorena vrata, to mi je isto OK, samo ne razumem zašto 15 minuta čeka da uključi motor posle dolaska struje. No dobro, sad sam bar miran da ne mora niko da ga obilazi, prestaće da pišti ako nisam tu, ako jesam, stisnem dugme i ćao.
Druga stvar koja mi se nije baš svidela je to nedovoljno otvaranje vrata za izvlačenje polica, ali ajd... nije ni to nešto što se radi stalno, samo, moglo je da bude dokumentovano i onda ne moraš da juriš google jer je manual beskoristan. Ili stojiš kao Homer Simpson ispred frižidera i mozgaš kojom kombinacijom rotiranja i pod kojim uglom se vadi koja polica...
Sve u svemu, sad kad je sve rešeno i zauzeo je svoju konačnu poziciju, može da se uživa u tišini i hladnim tekućinama. 😎
 
Pozdrav ekipa.

Trenutno kupujem kombinovani frižider u cjenovnom rangu oko 60 hiljada dinara, i nakon iščitavanja vaših poruka danas sam u Tehnomaniji naišao na:


Djevojka je zadovoljna izgledom i klasičnim bijelim dizajnom, vi ste ovdje rekli da bi Total No Frost LG trebao biti zadovoljavajući, garancija je 5 godina, cijena 65.790.

Elem, ima li neko neki dodatni komentar ili prijedlog šta bi se trenutno bolje moglo kupiti u tom cjenovnom rangu? Hvala velika!
 
Ljudi jel NoFrost Plus koji ima Gorenje isto sto i NoFrost ili neka njihova fora koja je losija tehnologija od NoFrost?
 
Pozdrav,
sta vredi uzeti od kominovanih frizidera do 40.000 din?
 
mislim da je za te pare najbolji izbor VOX NF3830WF koji se sada moze naci za 39000. Pogledaj na eponudi gde je najpovoljnija cena.
 
Neka preporuka za frižider kombinovani do 80 000, taman da se uzme za black friday, raymatram boš, lg i samsung?
nisam siguran na šta baš treba da obratim pažnju kod odabira modela, inače zbog elemenata max visina do 190cm.
Hvala unapred
 
Dvoumim se izmedju LG i Liebherr kombinovanih . Kakva su vam iskustva sa Liebherr i kakav im je servis?
 
Mislim da nema greške šta god da uzmeš. Ja imam neki Liebherr dve ipo godine, radi odlično i njime smo zadovoljniji nego prethodnim Samsungom, koji je isto bio dobar.
Ja sam se takođe dvoumio između jednog modela Liebherr i LG, a uzeo sam Liebherr jer je bio na dobrom popustu.
Za servis ne znam, ali posle užasnog iskustva sa jednim Bosch servisom (koji je ujedno ovlašćeni i za LG), ne znam ima li svrhe da se to gleda.
 
mislim da je za te pare najbolji izbor VOX NF3830WF koji se sada moze naci za 39000. Pogledaj na eponudi gde je najpovoljnija cena.
Imam taj frizider u sivoj boji vec 2god. Kvalitet izrade veci od ocekivanog. Malo je bucniji tj ispusta cudne zvukove, ali se covek navikne.
Malo sam dotezao i smestao onaj isparivac od plastike sto ide na motor jel nije bas najsrecnije konstruisan pa je i on drndao od vibracija motora.
Iako je No Frost u poredjenju sa drugim strijim LG No Frost kruzenje mirisa je dosta primetnije iako bi bas No Frost po tome trebali biti dobri.
Hladi odlicno, lim i plastika iznad ocekivanog kvaliteta i bolji nego u novim Gorenjima. I bas je velik, on spada u kategoriju friziderao od 2m, a mnogo veca ponuda frizidera je do 190cm.
 
Poslednja izmena:
ja bih preporucio liebherr frizidere 5 god garancija samo fiskalni racun i to je to,naravno to je za kupca koji zeli kvalitet i pouzdan rad a spreman je na kompromis po pitanju dizajna.
Lg bi bio i jedno i drugo i lep i dobar samo su malko skuplji.
bosch je takodje dobar.
sto se tice no frost ,po meni je ok da je zamrzivac no frost nema potrebe frizider da bude no frost cak naprotiv suse se namirnice daleko brze u no frost-u.
decibeli i cuda specifikacije su bezveze prica ok je inverter motor zbog potrosnje i dugotrajnosti i najvaznije je pogledati uzivo kvalitet plastike da ne kupite da pise samsung a on losiji od gorenja.
 
Ono sto sam napomenuo da deluje da Vox ima bolji kvalitet izrade (robustniji) od Gorenja, zbog toga sto smo na poslu imali 2 nova Gorenja pa mogu kazem da je poredjenje objektivno :)
Naravno to ne mora da znaci da je i stvarno kvalitetniji, ali na slicnom frizideru NO Frost, kombinovani od 2m Vox je tezi 10kg tj oko 15%. Prepostavka da je sve tu pomalo "teze".
 

Prilozi

  • vox.PNG
    vox.PNG
    10.4 KB · Pregleda: 50
  • gorenje.PNG
    gorenje.PNG
    16.8 KB · Pregleda: 50
Po nekom mom citanju i istrazivanju, do 100.000 najbolji izbor je LG? Jel ima neko drugi predlog?
 
Nazad
Vrh Dno