Šta je novo?

Erste banka

Je l' menjao neko Erste za drugu banku i koju preporučujete? Izdvajaju mi se Raiffeisen, OTP i UniCredit po onome što sam za sad video.

Ne želim da koristim ovu novu Erste aplikaciju, još su počeli i da naplaćuju proviziju na plaćanje deviznom karticom u inostranstvu, nisam ispratio kad je nastala ta promena ali prošle godine nije bilo provizije. Znam od pre da i Raiffeisenova Visa ima proviziju, kad sam plaćao AirBnb pre neku godinu tom karticom, je l' to do Vise?
 
Nema provizije, počeli su da rezervišu malo više nego što je iznos, ali posle knjiženja je sve normalno.
 
Da li se još nekome mobilna aplikacija uopšte ne loaduje?
 
Šampioni iz Erste banke su ograničili istoriju transakcija na aplikaciji na poslednjih 60 dana.
 
I startovala je nova aplikacija od 03.05. cini mi se. I da hocemo da vidimo ranije transakcije ne mozemo.
Jedino kroz izvode da vidis sta te zanima. Mozda gresim ali ja sam ih tako razumeo.
 
I dalje neće da plate google mape, ja ne verujem! Hoćeš da vidiš gde su bankomati, neće da može (na apple radi)!
 
Kad je počela nova app da radi ja sam imao nekoliko sitnih transakcija 200 do 500 600 dinara prikazanih, ali mi to nije skinulo ništa.
 
I startovala je nova aplikacija od 03.05. cini mi se. I da hocemo da vidimo ranije transakcije ne mozemo.
Jedino kroz izvode da vidis sta te zanima. Mozda gresim ali ja sam ih tako razumeo.
Pardon, u poslednjih 30 dana može samo da se vidi kroz aplikaciju.
 
Ne znam da li se dobro razumemo nas dvojica ali ja i preko n i m bankiga mogu da vidim promet po racunima od 03.05. do danas. Ako hoces od 03.05. da pregledas transakcije idi na filter pa tamo regulisi datum od-do.
 
Da li jos neko ima problem sa logovanjem na aplikaciju i plaćanje karticama?
 
Ne ja, ali osoba koju poznajem je pre pola sata pokušala da se uloguje i nije moglo.
 
Meni ne rade ni m ni net banking a na dva bankomata pre pola sata nisam mogao da uplatim pazar. Kaze da mi je istekla kartica i vrati novac nazad.
 
Imam MC iz erste banke,i imao sam multi racun euro i dolari i kad nema dovoljno sretstava na euro racunu on povuce malo i sa dolarskog racuna,Jel i dalje tako funkcionise,posto su radili neki update u banci i rekli da su sad racuni zasebni?
 
Ne radi više tako, sada moraš da imaš pun iznos u evrima.
 
Već drugi dan ne mogu da platim MTS račune preko MTS sajta jer mi ne stiže "OTP SMS poruka".
Ciketani me "teraju" da koristim app i skeniram QR kog iz app kako bi naplatili proviziju (ako platim preko sajta kucanjem broja kartice nema provizije). Isti slučaj je i račun SBB-a (koji takođe može da se plati karticom), ne stiže SMS.
 
Da li si siguran da je stavljen dobar broj mobilnog telefona i da mobilni operater ne blokira VAS brojeve? Ja plaćam tako SBB i Yettel već godinama i nikad nije bilo problema. Naravno sve u Erste banci.
 
Već drugi dan ne mogu da platim MTS račune preko MTS sajta jer mi ne stiže "OTP SMS poruka".
Ciketani me "teraju" da koristim app i skeniram QR kog iz app kako bi naplatili proviziju (ako platim preko sajta kucanjem broja kartice nema provizije). Isti slučaj je i račun SBB-a (koji takođe može da se plati karticom), ne stiže SMS.
Da li i dalje postoji sms otp ili treba da generišeš token u mobilnoj app?
 
Ako plaćaš online preko sajta koji koristi 3D secure, i dalje stiže SMS OTP.
 
Stigao danas oko 16h SMS od jučerašnjeg pokušaja plaćanja. Već sam bio blizu Makedonske granice (krenuli na more). Platio sam račune skeniranjem QR koda. Platio 3x15 DIN i ne radi se o tome već o principu da im servis koji nide ne radi.

Da nemam stambeni kredit kod njih napustio bi ih momentalno. Ovako, ne isplati se, a i procedura je skupa.
 
Kontam odes u banku i kazes dobar dan, zeleo bih da zatvorim racun. Ako imas para na istom oni ti izbroje, potpises sta treba i kazes dovidjenja!
 
Jel neko potvrdio sa njima kako sada knjize/konvertuju placanja u inostranstvu preko mastera? Zvao kol centar da pitam i proverim, pitam posto je sad racun u evrima, da li ide po mastercard kursu, kaze mi ne, ide po kursu banke, ako hocete druge valute, mozete da uzmete dodatne kartice za te valute. Bacila me devojka u trip, a mrzi me da opet zovem u nadi da cu dobiti nekog drugog.

Nemam karticu, nego sam hteo da izvadim, jer sada deluju kao najpovoljnija opcija za karticu za placanje na POS terminalima u inostranstvu, ako koriste master kurs.
 
Koliko znam ne bi trebalo da rade konverziju, tj. ako imas devizni racun u evrima i platis preko pos terminala u inostranstvu karticom koja je vezana za taj racun, u evrima, taj iznas ce biti skinut sa tvog deviznog racuna.
Ono sto rade je da uvek malo vise rezervisu sredstva dok se ne realizuje transakcija. Primer: platis nesto preko pos terminala 10 evra, oni ce da rezervisu 12 dok se ne izvrsi transakcija, i tad bi trebalo da ti skinu samo 10 evra sa racuna.
 
Imam mc deviznu karticu, kojom sam do sad uvek plaćao online u evrima...sad sam u inostranstvu i na pos terminalu nisam mogao da platim...jel zna neko u čemu je problem?
 
Koliko znam ne bi trebalo da rade konverziju, tj. ako imas devizni racun u evrima i platis preko pos terminala u inostranstvu karticom koja je vezana za taj racun, u evrima, taj iznas ce biti skinut sa tvog deviznog racuna.
Ono sto rade je da uvek malo vise rezervisu sredstva dok se ne realizuje transakcija. Primer: platis nesto preko pos terminala 10 evra, oni ce da rezervisu 12 dok se ne izvrsi transakcija, i tad bi trebalo da ti skinu samo 10 evra sa racuna.
Mislio sam kada se placa u drugoj valuti, tj. kada nije evro u pitanju.



@fadeaway_dunk Ako imas sredstava, nisi potrosio preko nekog limita koji si postavio, na sajtu banke nemaju obavestenje da nece raditi kartice, niti si dobio mejl o tome, probaj opet dan kasnije, jer ume da se desi da bude neki problem i ovde kada se placa, a ne u inostranstvu(vazi za sve banke, za neke mozda vise). Ako nece kada opet pokusas dan kasnije, najbolja solucija je da kontaktiras banku, da bi s njima proverio u cemu je problem.
 
Jel su od 1 septembra i dalje bez provizije plaćanja u eurima u Erste banci?
 
Da li neko zna da li moze na net banking aplikaciji da se prati stanje racuna u datom momentu danu(kako je bilo na staroj aplikaciji). Izvod kao pdf gde se to vidi za svaku uplatu koliko ti je ostalo novaca na racunu radi kad se zavrsi mesec. Pisao sam im prigovor zasto ne mogu da vidim stanje pri svakoj transakciji koliko mi je ostalo para na racunu, odgovorili mi 15og dana u 16h jer ih tera zakonska obaveza sa nekim sturim objasnjenjem? Da li jedino mene ovo izludjueje? Koristim samo net banking na racunaru, ne znam da li je isto stanje sa mobilnom aplikacijom?
 
Ima li neko informaciju kada ce Erste Gpay? Vidim da i Mobi banka od skoro ima tu opciju.
 
Nazad
Vrh Dno