Šta je novo?

Erste banka

Storage mi je falio za IPS, kontakte im nisam dozvolio, za sada nemam problema.
 
Kakvi ste Vi sa sms porukama? Na sajtu pise da su proradile,za firmu mi stizu ali kao fizickom licu ne. Zvao,ona curica mi kaze pa kao ne znam sa svih strana mi javljaju da stizu?!? Slao sam i poruku STANJE1 na 1333 i dobijam povratnu poruku da operater ne moze da prihvati zahtev,tako nekako.
Vasa poruka ne moze biti isporucena provajderu i usluga Vam ne moze biti pruzena.
 
Kakvi ste Vi sa sms porukama? Na sajtu pise da su proradile,za firmu mi stizu ali kao fizickom licu ne. Zvao,ona curica mi kaze pa kao ne znam sa svih strana mi javljaju da stizu?!? Slao sam i poruku STANJE1 na 1333 i dobijam povratnu poruku da operater ne moze da prihvati zahtev,tako nekako.
Vasa poruka ne moze biti isporucena provajderu i usluga Vam ne moze biti pruzena.
Kod kog si operatora?
 
A1 ali mi cudno kako mi stizu na isti broj kao pravnom licu.
 
To je na starom sistemu. To onda oni moraju da poprave u novom sistemu. Moguće da ti sad uopšte nije aktiviran SMS za fizičko lice.
 
Sve banke moraju da predju na novi sistem, jer digitalni novac dolazi tj. u cilju je da se papirni izbaci potpuno. Jedan drugar koji radi u Erste kaže da je George baš to, temelj za polako uvodjenje dig. novca.
Inače sve banka moraju u naredne 2-3 godine da implementiraju novi sistem za bezkontaktno plaćanje.
 
Ja ne mogu da nađem na iOS aplikaciji tak OTP kod. Ako može nako da "uslika" gde se to nalazi bilo bi od velike pomnoći. :)

1684691813972.png
 
Klikne se na mToken dugme pre logovanja, ukuca se pin i pojavi se OTP kod. IMG_1942.jpeg
 
Ako mislimo na isto i ne treba da stigne sms. Ide se na mobilnu aplikaciju. U donjem redu ispod prijave klikne se na mtoken pa se unese broj iz drugog redam
Dervisbegovic_ je lepo pokazao
 
Moguce. Moram do njih ici da vidim sta se desava.
Evo da se pohvalim SMS za priliv stize medjutim nisam dobio nista kada sam podizao novac na bankomatu. Ne znam kako je kod drugih ali svakako se zbog poruka vise ne cimam do banke. Bicu i sa ovim zadovoljan.
 
Imao sam uplatu danas. Do malo pre nisam kupovao. Na app mi pise da vec imam 6 skinute transakcije po 200, 400, 150 i tako sitno nesto.

O čemu se radi?
Za ovo ne znam šta je bilo. Kad sam zvao dva dana po par puta nisu se javili. Vise nisam zvao ni isao tamo. Pokusacu opet ovih dana da vidim šta će reći. Mozda je od ranije , pa ga sad prikazuju. Ako je nova app onda se ceo stari sistem brise i idemo ponovo. Zovem sutra pa javljam. Jesu sitni iznosi srećom, nije mi bas alarmantno. Ipak da cujem njih.
 
Da li se i Vama desava da kada pravite nalog sa izvrsenjem na datum u buducnosti da ne moze da se skocka? I na compu i na telefonu ne prolazi.
 
Upravo odradio apdejt aplikacije. Sada moze da se napravi nalog i sa kasnijom realizacijom. Mozda bude i jos nekih poboljsanja.
 
Je li ovo sad praksa za ERSTE banku? (paušalac) Vidim da je ePismonoša valjda legitiman sajt (i u mejlu piše i moj PIB i sve), samo nisam nigde video najavu da menjaju servis ili šta već za dostavljanje... čega god, mejlova, nekih informacija, i slično.

Screenshot 2023-06-03 at 14.26.22.png
 
Dobio isti mail 2 puta, nisam otvarao. Da li salju izvode preko epismonose ili nesto drugo? Po meni nema smisla bilo sta da mi salju preko bilo god sajta, koliko god bio legitiman, ukoliko ja to nisam trazio ili me bar nisu obavestili. Meni to deluje kao forsiranje da krenes da koristis servis epismonosa, koji je cini mi se u vlasnistvu Telekoma.

Ili je navlakusa kao i one fore da platis upis u poslovni registar, sto ti stigne postom i mailom cim otvoris firmu, a u sustini je obican sajt koji navodno prati APR i salje svim firmama to, ili dovija informacije o novootverenim firmam na drugi nacin. Pa ko se upeca - upecao se.
 
Ne radi ni iOS.
 
Ne znam sta im znaci kratko kad nije radilo jos jutros. Jezivi su, najradije bih presao negde ali vidim da ni drugi nisu mnogo bolji.
 
Da li stize neka potvrda kao notifikacija ili email ili sms kada se izvrsi placanje?
 
Stize sms ali mora da se trazi aktivacija usluge u poslovnici. 5 din po sms-u.
 
Hvala na informaciji. Ova banka bas zeli da gubi klijente.
 
Nazad
Vrh Dno