Šta je novo?

Erste banka

Ja mislim da nisam cekirao tu opciju sms. Bas zato sto sam ovde citao da ne radi i da mi je ne bi naplacivali.

Ako nije naznačio hitno onda u ponedeljak leže
Hvala druze. Leglo je danas. 🍻🙂
U app ne pise vreme primanja uplate samo današnji datum. Nije mi nista pisalo da imam neku uplatu na čekanju.

Ne znam zasto nije odmah da li zbog oznake hitno kod posiljaoca ili zbog malog minusa u kom sam bio. Zvao sam nekoliko puta call centar i svi su bili operateri zauzeti.
 
Ja mislim da nisam cekirao tu opciju sms. Bas zato sto sam ovde citao da ne radi i da mi je ne bi naplacivali.


Hvala druze. Leglo je danas. 🍻🙂
U app ne pise vreme primanja uplate samo današnji datum. Nije mi nista pisalo da imam neku uplatu na čekanju.

Ne znam zasto nije odmah da li zbog oznake hitno kod posiljaoca ili zbog malog minusa u kom sam bio. Zvao sam nekoliko puta call centar i svi su bili operateri zauzeti.
Kod nekih banaka je instant plaćanje po defaultu (Rajfajzen, Intesa...) , i to leže iste sekunde bili radni dani ili vikend ili praznici.
A druge strane veći deo banaka ima opciju instant plaćanje ili hitan nalog i kada to štikliraju onda leže isto odmah, a ako ne onda leže u toku dana ako je uplatio pre 17h dokle radi platni promet. Ako je uplatio posle 17h onda to leže sutradan ili ako je vikend ili praznik, prvog sledećeg radnog dana. Zato uvek naglasi tom ko uplaćuje da odabere opciju instant plaćanje ili hitan nalog, ista je njemu provizija.
 
Opet im ne radi mBanking aplikacija.:mad:
 
Ja pokusao sad da aktiviram ovu novu aplikaciju i ne stize mi aktivacioni kod na SMS..
 
Ja ne mogu juce i danas da dobijem kol centar. Stalno su zauzeti ili samo ide muzika.
 
Bogami, sms posle placanja karticom stize bukvalno za 20 sekundi. Izgleda da se popravljaju...
 
Ide na bolje. To sam i ja video kada sam placao sa karticom od firme. Ostalo je jos da srede i poruke za uplate na racun. Danas sam imao par uplata ali ni jednu nisam dobio. Kontam da ce uskoro i to poceti.
 
Sta da radim u vezi ovoga sto ne dobijam aktivacioni kod na SMS? Da samo cekam ili ima svrhe da ih pozovem..
 
Na chat se javili odma, pa me pozvala i prebacila da cekam kod kolega. Posle jedno 5 min se javili, rekla mi da stavim da sam novi korisnik i da ce mi sad poslati kodove i na mejl i na SMS. Na mejl opet poslala samo onaj prvi kod, a aktivacioni nista.. A SMS-ovi i dalje ne stizu, predobro.

EDIT: stiglo konacno, na kraju aktivirana aplikacija. Da, lepsa je bila ranije :)
EDIT 2: sad zakucava na 'ucitavanje' i nece da udje u aplikaciju.
 
Poslednja izmena:
Imao sam uplatu danas. Do malo pre nisam kupovao. Na app mi pise da vec imam 6 skinute transakcije po 200, 400, 150 i tako sitno nesto.

O čemu se radi?
 
Poslednja izmena:
Jel vam radi na novoj android aplikaciji placanje skeniranjem ips qr koda?

Meni otvori kameru, kao da prepozna qr kod i samo zatvori kameru i stoji na meniju gde sam i odabrao placanje skeniranjem koda.
 
Ja platio račune pre neki dan na taj način, sve prošlo iz prve. Možda mu za IPS plaćanje trebaju sve one silne dozvole koje traži pri prvom pokretanju, pa da nisi nešto od toga odbio?
 
Jel vam radi na novoj android aplikaciji placanje skeniranjem ips qr koda?

Meni otvori kameru, kao da prepozna qr kod i samo zatvori kameru i stoji na meniju gde sam i odabrao placanje skeniranjem koda.
Radi savršeno, plaćao u više navrata sa s21. Baš sam zezao devojku pre dva dana, plaćali struju, ona sa ip 14 pro, kako prinese telefon onom sitnom kodu kamera nikako da fokusira isti jel je preblizu, ja izvadio samsung i u trenutku prepoznao sve, ja uplatio.
 
Jel vam radi na novoj android aplikaciji placanje skeniranjem ips qr koda?

Meni otvori kameru, kao da prepozna qr kod i samo zatvori kameru i stoji na meniju gde sam i odabrao placanje skeniranjem koda.
Isti slučaj i kod mene, kada sam omogućio i dozvole za Contacts i Storage, proradilo je očitavanje QR koda.
 
Moja baba znala je da kaže: "Gde ima navike, tu ima i odvike!". Znači, nema mesta za sekiraciju... :rolleyes:
 
Izgleda svima. Okacili su obavestenje na sajtu da se izvinjavaju.
 
Fala dragom Bogu pa imam i račun u Intezi i njega koristim, od ovog Erste mBankinga nema vajde.
 
Ovo je pakao, trebao sam nesto hitno da uplatim, jedva se ulogovah sad posle 30 minuta. Onda sam ih u afektu odmah prozvao na twitteru.

Svakako nemojte mnogo da se navikavate na novu aplikaciju jer to su samo pripreme za George.
Jel mislis da ce stvarno preci na George? Ako se to vec stvarno planira, zanima me zbog cega nije moglo direktno. :unsure:
 
Ovo je pakao, trebao sam nesto hitno da uplatim, jedva se ulogovah sad posle 30 minuta. Onda sam ih u afektu odmah prozvao na twitteru.


Jel mislis da ce stvarno preci na George? Ako se to vec stvarno planira, zanima me zbog cega nije moglo direktno. :unsure:
Sami su rekli da će preći i da je ovo samo pola puta do George-a. Koliko se meni čini George je kao modularni program koji se integriše u core sistem, jednostavno prošli core sistem ga nije podržavao, dok ga ovaj novi core sistem podržava. Sada je samo stvar da ga integrišu.
 
Ovo je pakao, trebao sam nesto hitno da uplatim, jedva se ulogovah sad posle 30 minuta. Onda sam ih u afektu odmah prozvao na twitteru.


Jel mislis da ce stvarno preci na George? Ako se to vec stvarno planira, zanima me zbog cega nije moglo direktno. :unsure:
Jer sistem koji su do sad koristili je poprilično zastareo i nije moglo tek tako da se prebaci na George.
Ovo im nije prvi put. Isti takav proces je bio u Hrvatskoj, Mađarskoj, itd.
George bi trebao da bude aktivan verovatno sledeće godine.
 
Aha, to onda ima smisla. Ja sam shvatio da je George full sistem, pa mi zato bilo cudno. Zivim za dan da uvedu virtuelne kartice :)
 
George jeste full sistem ali update sa starog sistema bio je praktično nemoguć.
U planu je Google i Apple Pay. Biće svega. Samo ne baš tako brzo. :ROFLMAO:
 
Da li vam funkcionise ocitavanje IPS koda i placanje preko ove nove app? Android app...
 
Moraš da omogućiš sve dozvole aplikaciji (ne samo kameru) da bi IPS radio.
 
Nazad
Vrh Dno