Šta je novo?

Erste banka

Rekli su početkom sledeće godine Google i Apple Pay, i dalje su u gužvi jer implementiraju George-a i prlagoðuju novi core sistem za njega.
 
Počekaćemo mi još dosta za to...a siguran sam da će biti reklame na sve strane kad bude omogućeno, pa nećemo propustiti
 
Jel ima erste banka bankomate na kojima mogu euri da se podižu? Devojka je otvorila račun u hrvatskoj u Erste banci, ima eure na računu, i može da podigne pare samo na bankomatu, i to dinare, a kurs je katastrofalan. Jel postoji opcija da podigne pare na bankomatu neke druge banke koji daje eure i kolika bi provizija bila?
 
Ne postoji takva mogućnost, u Srbiji evre možeš podići isključivo srpskim karticama matične banke. A i erste svakako nema evro bankomate.
 
Ja mislim da i u ovom slučaju važi pravilo da ti u Srbiji evro možeš da podigneš jedino na bankomatu gde vodiš devizni račun. (I naravno bankomat mora to da podrži.) Znači u slučaju da ona ima devizni računa kod srpske Erste banke, a ne kod hrvatske. Iako se zovu isto, te su dve posebne banke.
 
Inače supruga ima udruženje građana koje vodi račune kod Erste banke, već godinu dana ne umeju da pronađu zašto se ne šalju izvodi na datu email adresu. Jeste da nije kritičan problem zbog malog broja transakcija, ali smo im više puta javili, konstatuju da i oni vide problem, i to je to.
 
Ja sam godinama koristio hrvatsku karticu dok su bile kune i dizao dinare u srbiji, kurs je uvek bio kao tamo u menjačnici (odličan). Tačno sam znao kad pređu u eure da će to da bude kolaps kod nas.
 
Ranije je, pre razdvajanja deviznog multivalutnog računa u ERSTE, važilo pravilo da se prilikom plaćanja u npr. USD, sa računa direktno skidaju dolari ukoliko ih ima, a ako ne, vrši se nepovoljna konverzija USD u RSD, pa RSD u EUR po kursnoj listi banke.

Platio sam sa deviznog EUR računa robu od 3,01 USD na AliExpressu, a sa računa mi je skinuto 2,84 EUR. Moj zaključak je da ovo iz prvog pasusa više nije slučaj. već da se konverzija sada obavlja kao i kod svih ostalih banaka u Srbiji (USD u EUR po MC kursu). Da li je neko imao isto iskustvo?

Bilo bi zanimljivo čuti, ako neko ima vezanu MC karticu u ERSTE za devizni ne-EUR račun, kako su mu obračunavali konverzije prilikom plaćanja. I recimo, ako je vezana za USD, pa je plaćao u dolarima, da li je bilo bez konverzije ili ne.
 
@Levu Nadam se za su zeznuli godinu u poruci jer su pre manje od mesec dana izjavili ovo:

1699214725018.png
 
Ugasio sam račun. Zadrzali 300 zbog održavanja. Bio sam u malom minusu 150 din i uplatio 500 dan ranije. Naravno ne moze iz minusa da se gasi samo to treba da prenoći.
 
Koliko im treba da izrade karticu? Čekam evo skoro tri nedelje.
 
Evo mesec dana prošlo, i dalje ništa od kartice. Stvarno nije realno koliki su to amateri.
 
Ja otišao posle 3 nedelje, kartica stigla al šifra nije pa mi ljubazna šalteruša rekla da dođem za sedam dana pošto samo karticu ne može da izda
 
ja sam čekao više od 45 dana...nakon mesec dana zvao call centar i rekli mi da je kartica stigla i da se može preuzeti,odem kod njih,kažu Stigla je kartica ali nije PIN,dođite za 10 dana...vade se na štrajk pošte...da sam znao otvorio bih račun u nekoj koliko toliko profesionalnoj banci.
 
Da li je neko u skorije vreme uzeo Mastercard karticu, da li se placa izrada? Na sajtu pise da se ne placa, a preko tel. druga info.
pozdrav
 
Koliko znam osnovna je dina i visa ili mastercard zavisi koju si trazio kada si otvarao racun. Mozda zbog toga sto vec imas visu traze da im platis izradu master zato sto bez naknade ide samo jedna ili visa ili master
 
Vidim sada na sajtu Erste banke da ko on line otvori racun i uzme Visa karticu dobija povrat od 5000 din. Promotivni period traje od 19.09.-31.12. 2022.
Je l se ova akcija ponavlja iz godine u godinu zna li neko?
 
Ja ne vidim da stoji to za 5000 din na visu. Ima ako otvoris on line da 12 meseci ne placas odrzavanje. Prosle nedelje se videlo to za 5000 ali sada ne vidim.
Moja greska. Ima i to za 5000.
 
Nazad
Vrh Dno