Šta je novo?

Erste banka

Ja sam otvorio online i uzeo Visu u oktobru. Dobio sam samo besplatno održavanje računa 12 meseci (nakon kojih ću svakako da zatvorim račun jer sam nezadovoljan ovom amaterskom bankom).
 
Jel ide još nekome na živce to što su tasteri za unos PIN-a prilikom prijavljivanja u aplikaciju suviše tanki i suviše zbijeni u donji deo ekrana da bukvalno moram da ciljam jer u protivnom lako pritisnem pogrešan? Gde se žaliti da to malo koriguju?

Screenshot_20231226_135638.png

Da li je toliko teško staviti velike tastere kao recimo u ConsentID aplikaciji?

Screenshot_20231222_103056.png
 
aplikacija im je katastrofa kao i sve vezano za elektronsko bankarstvo... Kao da su zapeli u 2008.
Imaju li oni uopšte opciju plaćanja telefonom putem NFC?
 
Naravno da ne.
 
Jel ima neke najave da ce da uvedu bankomate za uplate/isplate EUR?
 
Trebalo bi oko 20ak dana. Ako ih preuzimas kod njih, onda pozovi kol centar da proveris, mozda su ti stigle u ekspozituru samo te nisu pozvali.
 
U app mi stoji da su u izradi...
Mislim da nikada nisam cekao karticu ovoliko, a izmenjao sam banaka...
 
Jel ima neko premium racun, koji je kurs za kupovinu evra?
 
117,5993 trenutno kurs
 
Da li neko ima preduzetnicki u Erste banci i da ima USD prilive, zanima me kako se krece kupovni kurs USD za preduzetnike
 
Разматрам да отворим девизни рачун у Ерсте банци, да ми буде резерва. Разматрам га само јер пише да нема одржавања и провизије на плаћања, што је, надам се, тачно. Немам никакав рачун у овој банци.

Моје очекивање је да отвороим девизни рачун у банци, узмем Мастеркард картицу (400 динара пише, али у напомени стоји да наплаћује у еврима), и немам ни један више трошак код њих. Плаћања у валутама које нису евро очекујем да се обрачунавају по Мастеркард курсу. Очекујем и да могу да користим мобилно/електронско банкарство без трошкова.

Има ли неких скривених трошкова? Има ли неких проблема у банци? Видех у скорашњим објавама да немају банкомате за уплату евра, што би свакако било корисно, али не пресудно, јер ми треба секундарни, резервни девизни рачун за плаћање на интернету и у иностранству.

Хоће ли банка бити продата ускоро? Знам да је Форбс писао пре неколико месеци да су Ерсте и Адико виђени за продају.
 
Ja imam devizni u erste sa kojeg mi se mesecno skidaju pretplate za digitalne servise i zaista nema nikakvih troskova odrzavanja. Jedini trosak je izdavanje i reizdavanje kartice (kad istekne), poslednji put mi je bilo 3.4e. Imam i dinarski pa onda prebacujem novac preko aplikacije, ti bi za uplatu morao da ides na salter svaki put.
 
@Rokitansky jel mozes da mi kazes koji kurs vidis danas? otvorio sam premium pa da proverim jel vidimo svi isto, meni pokazuje 117,5876 za prodajni
 
Od Georgea nema nista?
Bas bas bas je losa banka i sramota me ke da gasim racun posle mesec dana
 
Nazad
Vrh Dno