Šta je novo?

Elden Ring

Naleteo slucajno. Pocinje za 15 minuta.

 
Nice još više bolesno teških bossova
Onaj Tree sentinal put sa Draconic munjama nije ovako bio dovoljno iritantan i težak.
Možda oni imaju neki ingame statics gde skuplja info koji boss je najteži ljudima pa ih u DLC čipuju?
 
Dovoljno je da pogledaju po forumima ili cak i u komentarima na yt. Po meni je to korisniji nacin za feedback jer mogu da procitaju koje metode igraci koriste da ih predju a koje ignorisu u poptunosti.
Zanimljiv trailer i definitivno nas vodi u proslost. Ono sto sam video su definitivno Micula, i mladjani Rajhard. Prepoznao sam jos neke ali se ne secam kako se zovu.
 
40€ za DLC :rolleyes:
Mada FromSoftware retko kad napravi kiks, sa ovakvom cenom znaci samo da ce DLC imati sadrzaja skoro kao da izbacuju Elden Ring 2.
 
 
Mijazaki kaze da ce biti 10 novih boss fajtova sto je bas ludilo, deluje da ce ovaj Messmer The Impaler biti najjaci fajt u igri. Kaze da je ovo najveci DLC koji su ikada odradili, verovatno tu ima nekih 30-40 sati novog sadrzaja.
 
Au znači na leto opet cela igra + dlc da se obrne. Uf. To 30-40 sati je kod mene verovatno puta 2.
 
Ja sam vec pripremio novog lika, dosao sam u endgame maltene, ostavio zivim Maleniu, Maliketha, Mohga i poslednju trojku za svaki slucaj, odradio celu mapu i gornji i donji deo, za to mi je trebalo 100h... al to je temeljno igranje, mislim da je 100h neki prosek za temeljno igranje. I tako ce da mi stoji dok ne izadje DLC, da odma mogu da krenem da ga igram, pretpostavljam da ce 99.9% da se pokrece tako sto se pipne Mikelina ruka posle Mohg boss fajta u Mohgwyn Palace.
 
Mislim da će DLC biti prilagojen igranju iz početka. Lakše je tako balansirati.
 
Uvek lako moze da krene ispocetka.
Pitanje je sta ce biti okidac za pocetak dlc-a. Erdtree jeste koliko se secam ono ogromno drvo gde vas na kraju ceka Melania. Verovatno avantura pocinje negde pri podnozju/korenu.

Edit. Ipak veze sa vezom nemaju moje spekulacije. Miyazaki licno je sve opovrgnuo.
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo, pominje se pružena ruka pa pretpostavljam da je trigger Miquellina ruka i čaura u Mohg areni.

Što se tiče lore-a, biće zanimljivo. Marika je najenigmatičniji lik u igri, po meni, i voleo bih da naučimo više o njoj...
Ali mi se uopšte ne podseća skrnave borbe u igri...
 
Ovo malo gaming vremena sto imam trenutno posvecujem Witcher 3ci, ali sada sa DLC-om jedva cekam da krenem sa Elden ring-om. :) Kupio sam igru pre par meseci, ali se kontrolisem da ne krenem dok ne mogu da se posvetim potpuno, jer po svemu sto procitah i videh, to je jedini nacin.
 
Da, kao sto se pretpostavljalo trigger za DLC je Mikelina ruka posle Mohg boss fajta, uz dodatni preduslov da mora i Radahn da se pobedi, iz nekog razloga.
 
Ovo malo gaming vremena sto imam trenutno posvecujem Witcher 3ci, ali sada sa DLC-om jedva cekam da krenem sa Elden ring-om. :) Kupio sam igru pre par meseci, ali se kontrolisem da ne krenem dok ne mogu da se posvetim potpuno, jer po svemu sto procitah i videh, to je jedini nacin.
Ne brini, igra ce se posvetiti tebi...Iz nekog razloga, igru je teško prestati da igras. Licno meni, zbog istrazivanja! Toliko toga sam video, a znam da u drugom prelazu cu dosta toga novog da vidim. Cak Melania i ja nisamo ukrstili maceve u prvom prelazu...
 
Dobar izazov ce biti da se DLC odigra na New Game +4. Mrzi me da pravim novog lika.
A i Elden Ring mi je bio dosta laksi od DS3 zajedno sa ekspanzijama (pogotovo Ringed City).
 
Laksi je elden jer je open i mozes lako da budes op.
U eldenu mozes cak nekad da pustis mimic teara da se sam siba sa bosom :)
Bas sam juce zavrsio ds3 sa svim dlc-ovima i ozbiljno sam se pomucio.
 
Mijazaki je veoma zainteresovan za ezoteriju uopšte (Bladborn je priča o marsejskom tarotu, pored ostalog)
A drvo je jedan od najzastupljenijih ezoterijskih simbola, od sefirota, preko ygdrassila do "what above so below"
simbol ispod je keltska predstava drveta života
i uopšte me ne bi začudilo da se drvo senke, nalazi ISPOD erdtreea
iu
 
Laksi je elden jer je open i mozes lako da budes op.
U eldenu mozes cak nekad da pustis mimic teara da se sam siba sa bosom :)
Bas sam juce zavrsio ds3 sa svim dlc-ovima i ozbiljno sam se pomucio.
Uh sa Mimic Tear je bas easy mod :LOL:
Nekako Elden Ring vise prasta button mashing od ostalih serijala.
Kad se samo setim Sekiro i Demon of Hatred ili DS3 i Darkeather Midir ili Lady Friede, ovi bosevi u Elden Ring su dosta laksi.
 
Mimic Tear trivijalizuje celu igru, to je za one koji hoce "Story Mode"

Koristim ga za neke veoma glupe nepostene boss fajtove, tipa Godskin Duo i Valiant Gargoyles npr da skinem agro sa sebe jer je nepodnosljivo, ili neke bossove u tamnicama sto imaju svoje minione, uglavnom kada ih ima vise od 3,4
 
Jeste easy mode ako i glavni lik ima dobar build.
Inace sam pred sam kraj igre izvalio da mogu da summonujem mimica sa nekim drugim oruzjem. Pre nego sto ga pozovem stavim u ruke neku buzdovancinu i nakon toga promenim u great sword recimo i zbivamo ih :)
Eto, ako neko kao ja nije ovo znao...
Naravno ne moze mu se dati da bude mejdz.
 
 
Sinoc sam resio Margitt The Fell Omen i Golden Godricka, oba iz prvog puta i poprilicno lagano, sto mi govori da verovatno nisam trebao biti 82. nivo sa 80 sati igre pre nego sto sam dosao do njih :)
Margitt mislim da nije trajao ni 2 minuta.
Iskreno, dosta mi je tezi bio onaj neki bik na koga me je neki kovceg teleportovao. Bik mislim da me je roknuo 5-6 puta sigurno.

Da li je bolje prvo resiti severnu, mocvarnu regiju ili ici istocno, na onu rot/crvenu regiju?
 
Poslednja izmena:
ako imaš magic build, onda močvara (liurnia)
 
Nazad
Vrh Dno