Šta je novo?

Elden Ring

Nije problem, svakako cu uvek offline.
Probao sam flawless widescreen na piratu i radi bez problema.
Zanima me da li je neko to probao da kaze iz prve ruke da ne popijem ban.
To je jedini mod koji bih koristio.
Citao sam po redditu i ostalim forumima ali nikako mi ne deluju odgovori previse ubedljivo.

Mogu i pirata da nastavim da igram ali ne volim to, vise sam za preko steama.

Možeš da napraviš drugi steam nalog, šeruješ igre sa tvog glavnog, igraš na drugom nalogu offline sa modom pa i ako dobiješ ban, biće ban na drugom nalogu, glavni ostaje čist
 
Pa ovije šta su izdali igru,tipične postavke za konzolu

Ne govorim za devove

Dynasty warrior bilo koji dio,kontrole u kukuruzu

Sve soul igre,sekiro,FF serial.....sve komande za konzolu
 
Hvala za info ali previse cimanja a hteo sam bas na svom nalogu da igram, to je bila poenta. Dobro je ovako, radi i pirat.

Komande mi ni malo ne smetaju, cak mi je nekako intuitivnije na kontroleru da igram iako sve max sto moze igram na m+k.
 
Moram da odustanem od igre. Umorio sam se, nikad više vremena nisam potrošio na neku, kao na ovu. Znam da mnogi spucaju i 200h ali meni je došlo vreme za pauzu posle 70h.
Stigao sam do 100 lev. I onda me je jedan bos mlatio i mlatio. Bio sam uporan. Ipak je odneo pobedu posle 2h pokušaja. Često dođem blizu do pobede, malo helta mu ostane i jedan kiks me odvede na početak. Skapirao sam, posto je to izgleda neki bedni bos za ostale koje slede, da ću patiti jos više. Da, znam to je suština souls igara ali moram na pauzu. Verovatno ću jednog dana nastaviti...
 
Nikome se ne moras pravdati, potpuno je tvoja stvar sta ces raditi sa igrom. Pauza je sasvim legitimna, mozda cak i pozeljna imajuci u vidu i dolazak DLC-a.
Cisto iz znatizelje - koji glavni je u pitanju?
 
Mozda ce ti biti smesno jer sam vec takvog jednog ubio (slabijeg).
Putrid Tree Spirit u War-Dead Catacombs.
Jednostavno mi nije legao. Onda sam odustao i probao Black Blade Kindred-a ali naravno on je gori.
 
To nije naivan glavni (ni jedan ni drugi). Ostavi ih za kasnije. Nabudzi nekog summona do kraja, ako vec nemas nekog da ti pomogne online, pa ga (Putrid Tree Spirit) napadni kasnije. Za njega bih savetovao dobar stit i da ne koristis camera lock, jer ce ti samo odmoci.
Siguran sam da imas jos gde da ides i sta da radis u igri osim da se bakces sa ovo dvoje.
Sad cu da ti kazem da postoji deo u igri gde ces se boriti sa 3 takva Putrid Tree Spirit istovremeno :)
Cuvaju jedan jako dobar item. Ali su opcioni, isto kao i ovaj jedan.
Pauziraj, pogledaj mozda neki klip o Elden Ringu ili skokni do wiki-a, mozda ti padne neka ideja na pamet, pa kad se budes osecao spremnim, sa srecom.
 
I obavezno ovo


Nabildaš se negde,i onda udri ga žestoko :p

Probaj da nadješ Banished Knight Oleg,nabildaj ga,puno puta mi je rešio probleme sa bosovima

Edit:sad baš gledam di je taj putrid....ono nisam mogao niti sa Olegom +9 rešit.....možda probam sa Tiche
 
Poslednja izmena:
Ima onih bosova, gde vidis da nemas sta da trazis i onda ga ostavis za neka bolja vremena.
Ali za ovog mi je par puta falilo da ga dokusurim 😁
@Markomaniax ovaj komentar sa 3x Putrid Tree Spirit me uopste nije ohrabrio :)
@-bahamud- da, mapa je obavezna stvar da se ne pogubis gde si i sta treba ;)
 
Heh, ako ih budes nasao, najverovatnije ces vec biti spreman za njih.
Srecom mozes da ih cheesujes, mada ni sama borba nije toliko teska jer mogu medjusobno da se ranjavaju/ubijaju.
Link ka videu ti je ovde ako ikad budes pozeleo da spoilujes sebi.
 
Da li se nekome javio problem da pritiskom na L2 i R2 dobije camera spinning?
Igram na ds5 kontroleru i koristim ds4windows drajver. Sve je radilo najnormalnije i iz cista mira dobijem ovo. Ne mogu da nastavim da igram ovako jer nemam heavy attack.

Koliko god voleo from igre uvek neki problemi i bagovi. Igra lose radi na 4090 karti, konstantno dobijam dropove na 45fps kad izadjem na otvoreno koji nisu stabilni nego variraju sto cini igranje jos gorim.
 
imas DSX na steamu i emuliraj xbox360 kontroler, tako sam barem ja morao jer sam imao problem da mi se vrtela kamera non stop :D
sta su ti japanski developeri kad jedva kontroler radi na pc.
 
Igram pirata iako imam kupljenu igru na steamu. Morao sam zbog uw monitora koji oni ne zele nikako da podrze.
Ako neko ima neku ideju neka javi posto zadnja 3 dana ne igram zbog ovoga.
Inace sam 45 lvl uz 30h igranja i bas mi je sve leglo ali ovo je dealbreak.
 
Koliko god voleo from igre uvek neki problemi i bagovi. Igra lose radi na 4090 karti, konstantno dobijam dropove na 45fps kad izadjem na otvoreno koji nisu stabilni nego variraju sto cini igranje jos gorim.
Nesto je do tebe, ne do "From"
 
Verovatno ali ne znam sta. Nista nije apdejtovano niti menjano. Zato me i cudi da se ovo desilo. Probao sam sva resenja sa neta, foruma i reddita ali uvek isto. Porucio sam i xbox elite 2 kontroler pa cu videti da li ce on da resi.
Nesto je do tebe, ne do "From"
Ovo je vec do njih jer nisu samo kod mene lose performanse.
Konzolaski port je sigurno glavni problem.

Imao sam i na DS3 camera spinning problem pa sam ga resio instalacijom nekog frameworka koliko se secam.
 
Da li se nekome javio problem da pritiskom na L2 i R2 dobije camera spinning?
Igram na ds5 kontroleru i koristim ds4windows drajver. Sve je radilo najnormalnije i iz cista mira dobijem ovo. Ne mogu da nastavim da igram ovako jer nemam heavy attack.

Koliko god voleo from igre uvek neki problemi i bagovi. Igra lose radi na 4090 karti, konstantno dobijam dropove na 45fps kad izadjem na otvoreno koji nisu stabilni nego variraju sto cini igranje jos gorim.
Procesor ti je problem. I mene je zezala dosta igra na 8700k, kada sam presao na 13600k progledao sam.
Sto se tice kontrolera, meni je dualsense radio bez ikakvih problema. Doduse, nisam instalirao nikakve dodatne drajvere, Steam je prepoznao kontroler.
 
Da, drugacije je preko steama, ni ja tada nemam problema ali ovo je drugi slucaj jer moram da koristim drajver.
Verujem da i cpu moze da pravi problem jer mu fali klok. Videcu kasnije da klokujem barem prih nekoliko jezgara, mozda pomogne. Ne mogu da ga ohladim vazduhom jer all cores na 4.6 Ghz trosi 400w a ne vraca mi se na mainstream platformu nikako.
 
Resih glupi problem. Kopirao sam xinput i ostale dll fajlove u folder igre. Mapirao sve tastere i kontrole i radi bez greske.
Nadam se da cu da zavrsim igru bez daljih bagova jer postaje polako frustrirajuce da se bavim ovim stvarima.
 
Jel neko mozda pravi nekog novog lika za DLC ili cete igrati sa postojecim likom iz nekog NG+ ciklusa? Navodno na godisnjicu ce izaci trejler za DLC tamo valjda 24.02, a DLC je mozda moguce ocekivati u avgustu, mada nikad se ne zna. Ja sam iz fazona da krenem skroz novi run sa likom i lagano da ga bildujem i resavam mapu i jurim oruzja al da ne odradjujem bossove, pa da budem tako spreman za DLC nego da igram sa NG+3 likom.
 
Ja sam presao oko 80% igre, quality build, mada vise vuce na dex. Maksimalno sve cistim. Mapa je ogromna. Predobra je igra ali planiram da nastavim dlc sa postojecim likom jer mi se ne igra sve iz pocetka.
Do izlaska dlc-a planiram da odigram DS3 i sekiro posto to jos nisam pa u buducnosti moze opet da se obrne elden na ng+.
 
Ja sam odradio 100% achievments za Elden Ring pre 2 godine kad je izasla i tu sam spucao skoro 180h, odradio sve moguce i nemoguce u igri, tako da igram tek sad opet ispocetka jer je proslo nekako dovoljno vremena da je se opet uzelim.

Kao i sve souls igre i elden sam presao na misu i tastaturi, cak i skrnavi DS2 sam nekim silama udesio kontrole za mis i tastaturu... neki bi rekli jos dodatni hard mode al ono, no pain no gain.
 
Ja nisam ljubitelj kontrolera ali za souls igre mi je nekako bas legao. Verovatno zato sto sam od pocetka krenuo da ih igram na kontroleru pa je preslo u naviku.
Nikada ne igram ni jednu igru zbog achievementa, najbolji prelaz mi je uvek onako kako sam mislio da treba da ga predjem. Videcemo kako ce na kraju proci elden posto sam ga bas temeljno cistio zbog otvorenog sveta pa da nesto ne propustim.
 
Pa to, sve je stvar navike, ja ceo zivot igram na misu i tastaturi a samo 2D igre na dzojstiku. Kapiram da su souls igre dizajnirane za dzojstik, al eto nije nemoguce ni na misu i tastaturi. Cak i ove soulslike igre tipa Lies of P i ove moderne Star Wars igre koje te bombarduju i siluju da je sve dzojstik najbolje iskustvo odma cim pokrenes igru, ja to sve iskuliram i igram kako meni odgovara. Probao sam Elden da igram na dzojstiku i donekle se snalazim ok, ortak me ubedjuje da jeste u pocetku krvavo navikavanje i da jeste mis mnogo dominantniji za kontrolu kamere al za sve ostalo je dzojstik dominantniji, ponajvise zbog dodge preciznosti...
 
Resih i ja da se upustim u Elden Ring, za 5 dana imam 57 sati igre, drugi dan sam igrao 18 sati odjednom :)
Nista manje od ove igre nisam ocekivao, ne mogu da se zaustavim.
Hteo sam neke SS da okacim, ali sam zaboravio da igram sa HDR i svi su isprani, katastrofa.

Trenutno sam 63. nivo, igram pretezno faith build, furam Winged scythe reaper.

1708504302157.png
 

Prilozi

  • Screenshot (546).png
    Screenshot (546).png
    3 MB · Pregleda: 43
Nazad
Vrh Dno