Šta je novo?

Elden Ring

Idi prvo u močvaru (pretpostavljam da misliš na Liurniju?). Tamo ima hrpe stvari, pećina, katakombi, bitan boss koji omogućava respec...Liurnia je krcata a i lakša.
Na istoku ili severoistoku Liurnije ima i jedna inkantacija (Faith spell) koja mi je olakšala život, Flame Cleanse Me. Čisti otrov i scarlet rot, dobro će ti doći...ona je razlog što svakom liku dam 12 Faith umesto da jurim sastojke da kraftujem iteme koji čiste otrov i rot.
 
Ja i igram faith, uzeo sam vec Flame Cleanse Me.
Idem onda severno prvo. Mislim, sve sam ja to otvorio i pobio tu brdo svacega, samo da znam sta prvo da cistim :)
Namerno ne guglam sta i gde da radim, jer mi je u igri otkrivanje zapravo i najzanimljivije, a toga ovde ima na pregrst.
Ovakvo mi je trenutno stanje nakon 77 sati ingame(steam pokazuje 83h), slike su krs zbog HDR-a, ali se vidi sta je sta:
 

Prilozi

  • Screenshot (560).png
    Screenshot (560).png
    2.9 MB · Pregleda: 56
  • Screenshot (559).png
    Screenshot (559).png
    3.4 MB · Pregleda: 32
  • Screenshot (558).png
    Screenshot (558).png
    2.7 MB · Pregleda: 28
  • Screenshot (557).png
    Screenshot (557).png
    4.1 MB · Pregleda: 36
Namerno ne guglam sta i gde da radim, jer mi je u igri otkrivanje zapravo i najzanimljivije, a toga ovde ima na pregrst.
my-man-my-man-denzel.gif

Istraživanje je i meni glavni razlog prelaska skoro svake Souls igre.
A posebno je svet Elden Ring-a savršen za to, obožavam kad svaka lokacija priča priču koju onda sastavljaš deo po deo.
Bosevi su mi onako, neizbežna prepreka na putu ali ne i glavni razlog igranja.
 
Preporucujem ti da odradis Ranni questline, samo tako se otkriva jedan deo mape za istrazivanje na koji nikako drugacije ne mozes doci koliko ja znam. A da bi odradio taj questline mislim da moras da konsultujes internet, jer cisto sumnjam da ces ga resiti sam na svoju ruku.
 
Uz Flame Cleanse Me se u jednoj pecini punoj otrovnih gadosti od bossa dobija set koji povecava immunity na scarlet rot. Nema sanse napamet da se setim naziva pecine niti gde se nalazi.
 
Ja imam bolji incantation za otrov, baca resistenciju i cisti isti, a kosta samo 7fp, upola flame cleanse me. To je ova 4. po redu gore na slici, samo je izbledeo SS, pa se retko sta razaznaje :)
 
Šta imaš od oružja?
Moj prvi lik je bio STR/FTH, ima jako dobrih oružja za taj kombo...
Vidim da si došao do Layndella...ako si naleteo na one bele spodobe sa trubama, farmuj onu veliku sa dugačkom trubom. Dropuje jedno od najblesavihih oružja u igri koje je i jedno od najboljih Faith oružja, ali je šansa za drop prilično mala...
 
Modovana Malenia za sve one kojima je obična verzija bila prelaka, znam samo da ja ovo ne bi hteo da probam jer bi olupao nešto od hardvera :D

 
Šta imaš od oružja?
Moj prvi lik je bio STR/FTH, ima jako dobrih oružja za taj kombo...
Vidim da si došao do Layndella...ako si naleteo na one bele spodobe sa trubama, farmuj onu veliku sa dugačkom trubom. Dropuje jedno od najblesavihih oružja u igri koje je i jedno od najboljih Faith oružja, ali je šansa za drop prilično mala...
Koristim Winged Scythe +6 reaper, odlicno mi se pokazao, bas lep ash of war ima, 55 blood buildup, holy damage i jako dobro staggeruje 90% neprijatelja.
Posle ako naletim na nesto bolje, ce promenim. Trenutno mi je i damage dosta jak, vecinu standardnih NPC-eva ubijam iz 1-2 udarca, za onog velikog kera mi recimo treba 5 udaraca, ako se dobro secam.
Za sada sam ocistio Limgrave i Weeping Peninsula, pa sada idem dalje, nista nesto mnogo nisam cistio van toga, ali sam usput ubio nekih par bossova i isfarmovao dosta regularnih NPC-eva.

Zato me zanimalo da li prvo da idem severno ili da idem istocno na Caelid i Dragonbarrow.
Meni je i ako mi je istok tezi, logicnije bilo da to prvo ocistim pa da nastavim na sever, ali cu onda ici prvo na sever da ocistim Liurnia of The Lakes regiju pre no sto pocistim one letece gustere i kerove desno :)
 
Poslednja izmena:
Imam jednu nedoumicu. :) Kupio sam Elden Ring poodavno vec, nesto pre par meseci recimo, ali nisam poterao igranje, jer sam resavao Witcher 3 Remastered + DLC-ove (nisam hteo da kvarim ni jednu ni drugu igru sebi). Sada sam skoro resio Witcher-a posle nesto manje od 200h, pa se pitam sledece - da li igrati odmah Elden Ring ili cekati jun i DLC? Jako sam probirljiv sa igrama od kako sam zaglavio srednje zivotno doba, tako da ne bih voleo da 'treba' da krenem od pocetka u junu. A opet... vuce me sada. :) Kao sto se moze naslutiti, strpljiv sam, nije problem, ako je bolje cekati, tako ce i biti.
 
Ja bih ti savetovao da igras sad, DLC ce traziti end game lika vrv. A i nema razloga da cekas, igra je ogromna i nudi mnogo mnogo sati uzivanja, pogotovo ako igras na slepo (you lucky bastard).
Uostalom, uvek mozes da odigras sve opet sa drugom klasom, magic gameplay se jako razlikuje od melee, mada te igra sigurno nece terati da to uradis.
 
radahn i mohg su potrebni za dlc, tako da je najbolje da igra vec sad
 
Blagodarim, to mi je odgovor koji sam trazio. :)
 
Zavrsena igra, mogu samo reci da sam ekstremno uzivao igrajuci je.
Manje, vise sam sve odradio, jedine achievemente koje nisam dobio su legendary armaments i legendary talismans, sve ostalo je otkljucano, bez naravno ostalih krajeva.
Kraj koji sam dobio je frenzied flame, play time je 240 sati.
 

Prilozi

  • ELDEN RING™ 09-Apr-24 06_25_58.png
    ELDEN RING™ 09-Apr-24 06_25_58.png
    2.1 MB · Pregleda: 38
  • Screenshot (587).png
    Screenshot (587).png
    517.5 KB · Pregleda: 40
Pozdrav svima.

Da li je neko imao problem sa slow walk bug-om u ER, igrajući na PC-ju?

Teško je opisati kako se bug manifestuje, ali suštinski, kada se ne drži dugme za trčanje karakter hoda brzinom kao da se prikrada (doduše uspravno, ne u čučnju).

Karakter nije overburden i sl.

Odigrao sam dosta souls igara DS1, DS3, BB i DS:Remake, pola na PC, pola na PS, i ni u jednoj karakter nije tako sporo hodao kad se ne trči...

EDIT: Ako mislite da znači igram na DS4 džojstiku povezanom na PC. A mogu probati da uparim i DS5 na PC, ali deluje mi da nije do džojstika.
 
Nazad
Vrh Dno