Šta je novo?

Elden Ring

Koliko sam ja skapirao, bespotrebno je sa konjanikom se boriti na nogama. Ako jase on, jases i ti.
 
Mounted protivnik se naravno, brze krece i samim tim iziskuje nov nacin borbe.
Ono sto bih ti savetovao je da se u pocetku prilagodjavas igri, igras onako kako ti je najlakse a ne onako kako bi ti zapravo hteo, jer postoji likusa u igri koja radi respec skillova.
Dok budes dosao do nje, vec ces imati pozamasnu kolicinu svega u inventaru, znaces koje stvari bi hteo da koristis, koji je requirement za njih i tek tada se zapravo isplati da napravis lika kakvog zelis. I ne moras da brines, respec iako ne mozes da radis beskonacno posto zavisi od nekih itema koje nalazis u igri, imaces ih sasvim dovoljno da odradis i 4-5 respeca ako treba. (mada bih ja uvek cuvao recimo 2-3 za nekog glavnog kada zaglavim).
 
Night Calvary su mozda najtezi world bossevi koji se pojavljuju samo nocu. I meni kao iskusnom igracu predstavljaju problem. Samo sa katanom imao sam 10 pokusaja da ubijem prvog. Uvek roll KA njemu da ostanes u dometu. Uglavnom imaju dva uzastopna napada, konj jedan i on drugi ili on dva. Mozes da ubijes konja, i kada padne odmah na njega i light attack za critical strike, oduzece mu mnogo healtha.
Ne vredi da se boris sa njim na svom konju.
Koristi ash of war obavezno. Koje oruyje i ash of war koristis?
 
Night Calvary su mozda najtezi world bossevi koji se pojavljuju samo nocu. I meni kao iskusnom igracu predstavljaju problem. Samo sa katanom imao sam 10 pokusaja da ubijem prvog. Uvek roll KA njemu da ostanes u dometu. Uglavnom imaju dva uzastopna napada, konj jedan i on drugi ili on dva. Mozes da ubijes konja, i kada padne odmah na njega i light attack za critical strike, oduzece mu mnogo healtha.
Ne vredi da se boris sa njim na svom konju.
Koristi ash of war obavezno. Koje oruyje i ash of war koristis?
Baš to i pričam, on se zatrčava ka meni, ja rol ka njemu, efekat, mimoilazimo se jer idemo suprotnim pravcima, i on je nakon toga van mog domašaja...
I tako možemo do sutra da se mimoilazimo...
Više ima logike ovo što je @Markomaniax (možda i nesvesno) pomenuo da probam da se izmaknem hodom, a ne da rolam, tj. da mu stojim blizu i kad rolam, rolam od njega a ne ka njemu, jer tako idemo u istom pravcu i on kad se zaustavi tu mi je kod mača...

Koristim onaj starter Confessor Broadsword +4 trenutno.
Ne iz razloga što volim light i straight mačeve u souls igrama (najčešće koristim claymore/mace kombinaciju, tj gledam da uvek imam više različitih vrsta dmg u opticaju i različitih elemenata na oružjima), ali ova igra je baš brza i kao u DS3 verovatno ću biti osuđen na korišćenje štita i brzih jednoručnih oružja i spamovanaj R1...
U DS1 koji je najsporiji 10% igre sam prešao sa buzdovanom, jedno 20% sa holly claymore i 70% igre sam koristio fire zweihander većinom i jednoručno, jer je onaj R2 paincake udarac bio majka mara za 99% mobova...

A štit po navici koristim čak i sa dvoručnim mačevima, jer u ovim igrama imam neku psihičku barijeru da mi treba, zato sam se jedva i naterao da igram BB jer nema štita.
Nevolja je u tome što sam BB poodavno igrao i prešao, pa sam se sad uz DS:R ponovo "odvikao" od toga da mi štit ipak ne treba...
To se vidi i iz toga što ponekad cvikam i da prebacim u dvoručni mod, koliko sam zavistan od štita i mislim da mi treba...

Naravno znam da rolam i znam da ne mogu sve blokrati.

EDIT: Jedino što mi se čini da ER ipak više "nagrađuje" agresivan pristup borbe od defanzivnog, ali to jednostavno nije moj tip borbe u souls igrama (dual wield, win blade i sl)...
EDIT2: Mada sad mi je palo na pamet da kod mount neprijatelja u ER ja uopšte ne poštujem "osnovno" pravilo defanzivno orjentisanih igrača souls igara, a to je da oko neprijatelja uvek kružiš od ruke koja nosi oružje (pogotovo ako ima i štit). Sad sam uhvatio sebe da sam iz nepoznatog razloga radio upravo suprotno, a to njima daje više šansi za udarac...
 
Poslednja izmena:
Mislim da me nisi razumeo. Batali tog konjanika za sad posto vidim da bi ti da zalazis u taktike sa njim iako za to nema povoda. Kasnije se vrati na njega kad budes neki 50. lvl ako treba jer nema poente kompikovati nesto sto komplikovano nije (mozda u pocetku). Ako bi da "taktiziras" na njima, videces tek kasnije sta te ceka. Oni su sparring pertneri u odnosu na prave karakondule koje te tek ocekuju a koje stvarno iziskuju skill.

Imas na pocetku sasvim upotrebljivu katanu koja za razliku od tog broadsword-a kao dodatni efekat ima i bleeding build-up i to nakon samo par vezanih poteza. Overi neki video na yt kako da dodjes do nje tacno, ali koliko se secam to je jedna od prvih pecina i to nesto na pocetku, ni nemoras da je predjes.

Uchigatana​


The samurai class starts with this weapon when you create them during character creation. If you don't start as a samurai, however, you will find another Uchigatana in the Deathtouched Catacombs in Limgrave - it lies on a ledge that can be reached via a side passage. It's a very good weapon to start with when you are trying to level up your dexterity.

elden ring Uchigatana katana1715939431461.png
Damage and attack power stats


  • Physical: 115
  • Magic: 0
  • Fire: 0
  • Lightning: 0
  • Holy: 0
  • Critical: 100

More info


  • Requires: 11 Strength, 15 Dexterity
  • Scaled with: Strength (D), Dexterity (D)
  • Skill: Unsheathe
  • Weight: 5.5
  • Sell value: 100
  • Triggers blood loss (45).
  • Can be infused with Ashes Of War.
  • Can be upgraded with Smithing Stones.

Jos jedan tip - ta startna oruzja nemoj da budzis vise od lvl3 na primer, jer trosis uzalud materijale za budzenje neceg sto ce stvarno imati smisla a zafalice ti kad ti budu trebali.
lvl8 i 9 recimo traze neke retke materijale sa kojima ces se bas muciti ako se budes ovako razbacivao na pocetku sa svakim oruzjem koje vidis.
 
Poslednja izmena:
Mislim da me nisi razumeo. Batali tog konjanika za sad posto vidim da bi ti da zalazis u taktike sa njim iako za to nema povoda. Kasnije se vrati na njega kad budes neki 50. lvl ako treba jer nema poente kompikovati nesto sto komplikovano nije (mozda u pocetku). Ako bi da "taktiziras" na njima, videces tek kasnije sta te ceka. Oni su sparring pertneri u odnosu na prave karakondule koje te tek ocekuju a koje stvarno iziskuju skill.

Imas na pocetku sasvim upotrebljivu katanu koja za razliku od tog broadsword-a kao dodatni efekat ima i bleeding build-up i to nakon samo par vezanih poteza. Overi neki video na yt kako da dodjes do nje tacno, ali koliko se secam to je jedna od prvih pecina i to nesto na pocetku, ni nemoras da je predjes.

Uchigatana​


The samurai class starts with this weapon when you create them during character creation. If you don't start as a samurai, however, you will find another Uchigatana in the Deathtouched Catacombs in Limgrave - it lies on a ledge that can be reached via a side passage. It's a very good weapon to start with when you are trying to level up your dexterity.

elden ring Uchigatana katanaPogledajte prilog 442764
Damage and attack power stats


  • Physical: 115
  • Magic: 0
  • Fire: 0
  • Lightning: 0
  • Holy: 0
  • Critical: 100

More info


  • Requires: 11 Strength, 15 Dexterity
  • Scaled with: Strength (D), Dexterity (D)
  • Skill: Unsheathe
  • Weight: 5.5
  • Sell value: 100
  • Triggers blood loss (45).
  • Can be infused with Ashes Of War.
  • Can be upgraded with Smithing Stones.

Jos jedan tip - ta startna oruzja nemoj da budzis vise od lvl3 na primer, jer trosis uzalud materijale za budzenje neceg sto ce stvarno imati smisla a zafalice ti kad ti budu trebali.
lvl8 i 9 recimo traze neke retke materijale sa kojima ces se bas muciti ako se budes ovako razbacivao na pocetku sa svakim oruzjem koje vidis.
Ne sviđa mi se move set katana u bilo kojoj souls igri.
Tu su mi između light straight i heavy straight mačeva, s tim da još imaju i zadršku pri R2 udarcu (što je možda dobro kao faktor iznanađenja za PVP, ali ja igram samo PVE) pa mi nije bitno... Bleed opcija svakako deluje primamljivo, ali ne toliko da bih im "oprostio" sve mane.

Ako ću već "tolerisati" sporost i mane nekog oružja, onda bolje da idem na heavy mač, ali iz iskustva znam da mi kod brzih protivnika (a ovo je brza igra) to neće proći.

Drugo, ako nisam negde zabagovao kad sam se "pripremao" za igranje ER, do +6lvl oružja materijala ima u neograničenim količinama, preko toga treba kalkulisati.
Treće, gde god sam pogledao broadsword se kotira kao jednan od najboljih straight mačeva i oružja uopšte za tip borbe koji ja volim i praktikujem (defanzivan sa štitom u rukama)...

Ovo što ti kažeš "prođi pa se vrati" svakako ima logike, ali i tu me "ubija" navika iz svih prethodnih souls igara gde više-manje nije bilo pretrčavanja i moraš da savladaš jednu mehaniku i jedan tip neprijatelja da bi napredovao dalje.
Ovde je sve široko, pa ima zaobilaženja...ali se na to još navikavam...
 
Sneak peak jednog od bosseva iz DLC-a.

GNyjw9uWIAAOPEN.jpg
 
Samo ću kratko da updejtujem taktiku protiv Night Calvary...

Više-manje je onako kako je @Markomaniax savetovao.

Dakle koliko god preteće izgledali nemojte rolati od njih i uzmicati (osim kad se lečite), idite u susret njima i vijajte ih idući uvek ka njima pravo i malo na vašu desnu stranu (stranu dalje od oružja).

U 90% slučajeva vas tako neće udariti a kad završe napad bićete postavljeni kod konjeve guze. Tu ima vremena za dva-tri udarca. Rinse and repeat. Slična taktika i za propinjanje konja i onaj skok udarac, koji je ustvari i najveći zicer. Malo je pederski što kad ih prvi put srušite sa konja oni mogu konja odmah ponovo da summonuju sa punim health (to me prvi put iznenadilo) pa me jedan tako i ubio onim blastom, a već sam mu se cerio u lice.

Elem onog kod mosta sam prešao iz prvog puta, a onog sa Baricade shield ash (koji sam ustvari i vijao) iz trećeg ili četvrtog (mada sam se sa njim borio pre nego sa ovim na mostu pa mi je on bio za vežbanje, a i brži je i ima bleed topuz objektivno je teži protivnik).

Ovi obični konjanici se lakše ubijaju sa konja jer je smor i silaziti zbog njih a i okretniji su ne može im se stalno napadati desna strana (njihova leva).
 
Ау брате...
Мого си лепо да напишеш, рол + станс брејк.
(Уншит катана Р2) па кад падне с коња докрајчиш.

Ћао
 
 
Matori samo Mogh Sacred Spear i Katana za bleed i igra je na easy mod. Dodaj jos i faith skillove i mozes ocistiti mobove kao kosilicom.
Sorcery build je interesantan.
 
 
▪️ 10+ main bosses and additional side bosses
▪️ Map is more densely packed
▪️ Around 100 new weapons
▪️ 8 brand new weapon types
▪️ DLC reportedly around 30-40 hours
▪️ Map is roughly equal to Limgrave + Weeping Peninsula + a touch of Caelid
▪️ Devine Beast Dancing Lion (dog thing) - early game skill check for the opening area Belurat Settlement Tower
▪️ Enemies overall are faster and more agile
▪️ Shadow Realm Blessing system - beginners can use a stackable consumable (Scadutree Fragments) to reduce incoming damage and increase outgoing damage
 
 
Japanci cene naš prostor :)

Inače Sekiro je bio 14GB, Dark Souls 3 18GB, Eleden Ring 60GB

u45ewcc1jr4d1.png
 
Elden Ring mi je 48 GB, a kolika igretina...jedva cekam ekspanziju, ali bukvalno ne znam sta da radim, jer mi je lik prelevelovan, originalnu igru sam presao tako sto sam dosta bosova iz prve ubio, a samo kod par njih sam zaginuo vise od par puta, mislim da sam samo kod 2-3 ginuo dvocifreno jer sam se brzo dosta overlevelovao.
 
80$ je igra i dlc zajedno. Sam dlc je 40$, a sama igra je 60$.

Kakvo sve smece kosta i vise, ovo je premija. A i igra i From Software totalno zasluzuju da se uzme po punoj ceni.
 
Ova igra je opasno zarazna bila. Mislim da nisam spreman za još jedan takav stres i navlakušu. Tolike emocionalne rolerkostere, strah i uzbuđenje. Beži bre...
 
Kako ovo izgleda... 🤩 Prosto sam impresioniran da jos nisam krenuo da igram i pored instalacije od pre par meseci, ali cenim da DLC stvarno vredi sacekati za totalni uzitak. :)
 
Kako ovo izgleda... 🤩 Prosto sam impresioniran da jos nisam krenuo da igram i pored instalacije od pre par meseci, ali cenim da DLC stvarno vredi sacekati za totalni uzitak. :)
Nema potrebe da cekas, slobodno kreni, ako igras na slepo 100% neces zavrsiti pre izlaska DLC-a... a na slepo je jedini pravi nacin za prvi playthrough.
 
Едит на едит -
(Јуродиви, био си у праву)

ЕР је нажалост неоригинална игра.
То је заправо Дарк Соулс 4, са свим акумулираним гимицима, рециклираним плот твистовима и темама из свих досадашњих фром игара.

Борба је слабија него у претходним инстанцама, чак је и обилно нерфована да би шире масе могле да је лајкују.

Цела игра има два или три оригинална фајта. Чак и маленија захтева консултацију са јутјуб, за пар курвинских фазона.

Леп опис целе франшизе је пружен у длц дарк соулса 3, кроз крајолик Дрег Хеап.
Набацане рециклиране кулисе кој се провлаче кроз дс "наставке".

Искрено сумЉам да ДЛЦ може да поправи овај високо комерцијализовани рециклирани бехемот.
(Који може да буде драгоцен само онима који нису играли ни једну соулс игру до сад.)

Ако хоћете прави Мијазакијев лејбор оф лав, пун израз слободе, квалитета и поезије,
Играјте Бладборн.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da cekas, slobodno kreni, ako igras na slepo 100% neces zavrsiti pre izlaska DLC-a... a na slepo je jedini pravi nacin za prvi playthrough.
Normalno, kao i sve igre - na slepo i svoj način. 🙂 Nego, imam Witchera još uvek da završim Blood and wine, pa taman bez žurbe. Ionako nemam vremena da grindam. 🫠
 
Едит на едит -
(Јуродиви, био си у праву)

ЕР је нажалост неоригинална игра.
То је заправо Дарк Соулс 4, са свим акумулираним гимицима, рециклираним плот твистовима и темама из свих досадашњих фром игара.

Борба је слабија него у претходним инстанцама, чак је и обилно нерфована да би шире масе могле да је лајкују.

Цела игра има два или три оригинална фајта. Чак и маленија захтева консултацију са јутјуб, за пар курвинских фазона.

Леп опис целе франшизе је пружен у длц дарк соулса 3, кроз крајолик Дрег Хеап.
Набацане рециклиране кулисе кој се провлаче кроз дс "наставке".

Искрено сумЉам да ДЛЦ може да поправи овај високо комерцијализовани рециклирани бехемот.
(Који може да буде драгоцен само онима који нису играли ни једну соулс игру до сад.)

Ако хоћете прави Мијазакијев лејбор оф лав, пун израз слободе, квалитета и поезије,
Играјте Бладборн.
Čekaj, jesi li seriozno razočaran il' se zezaš? 😆
 
Nazad
Vrh Dno