Šta je novo?

Elden Ring

Drugari, ako stavim na neko oruzije ashes of war, da li se ono aktivira nekako ili reaguje samo po sebi?
Znam da je noob pitanje ali tako to ide kod pocetnika 😁
 
Drugari, ako stavim na neko oruzije ashes of war, da li se ono aktivira nekako ili reaguje samo po sebi?
Znam da je noob pitanje ali tako to ide kod pocetnika 😁
Ashes of war napad koristiš pritiskom na L2(na soniju), s tim što moraš da držiš oružje sa obe ruke. Verujem da ima izuzetaka, najbolje da izguglaš za konkretno oružije i ash od War koji si stavio.
 
Odredjeni site of grace ima plamen pored sebe koji je kao putokaz. I tako sam dosao do zamka Morne Lift.
Mislim da sam ocistio sve, predao pismo, resio Leonine bossa.
Zasto me putokaz navodi tamo?


Screenshot_20231024_223712_Chrome.jpg
 
Spržio 25h za par dana
Daleko je sad bolje kad sam skontao malo gde šta kako uz pomoć guide koje loakcije igrati Jer bukvalno nisam imao blage gde da idem i šta da radim
Ashes of war onaj dal sword storm kidam sve bukvalno, bez toga igra je daleko teža
Negde sam video podatak da ima 150 boss?
Grafika je nešto bolja u podzemnim delovima, početak je stvarno tuga koliko loše boje
Neki katana quality build kao pravim uništavam sve živo pred sobom kako sam uradio dal na +11 već tipa level 45 tek
 
30-40h sam u igri pobio desetine boss ova, a i dalje nemam pojma gde treba da idem, kad jurim na konju vidim tamo dvorac ali ne znaš kako doći do njega.
Znači bez Google Elden ring ovo ono ja nemam pojma kako ljudi skontaju gde treba da ideš čak i sa tim je jako jako konfuzno.
Volim da istražujem ali baš su ga preterali, ovo novi igrači batale posle 2h.
Jbt i dalje ima glupih ogromnih bosseva u nikad manjoj areni i aj ga ti ubi tek tako.
Svaki boss ima bukvalno neograničeno stamine...
Japanci jednostavno koriste druge droge od nas 😂
 
па ако си на тим дрогама од 2009 и Демонс соулс, као многи од нас овде,
постане скроз интуитивно. идеш без компаса, тачно где треба. :)
 
30-40h sam u igri pobio desetine boss ova, a i dalje nemam pojma gde treba da idem, kad jurim na konju vidim tamo dvorac ali ne znaš kako doći do njega.
Znači bez Google Elden ring ovo ono ja nemam pojma kako ljudi skontaju gde treba da ideš čak i sa tim je jako jako konfuzno.
Volim da istražujem ali baš su ga preterali, ovo novi igrači batale posle 2h.
Jbt i dalje ima glupih ogromnih bosseva u nikad manjoj areni i aj ga ti ubi tek tako.
Svaki boss ima bukvalno neograničeno stamine...
Japanci jednostavno koriste druge droge od nas 😂
246h sati mi je trebalo da pobijem sve bosove kad je igra izasla, tad nije bilo google-a :D .Jedini savet imam je da pratis pricu. Ali da, ima preko 200 boseva ako racunas i dungeon/mini/world/level boseve..Ako si spreman na to putovanje, ima da se guli ne brini :ROFLMAO: Za nekih 30-50h mozes da pretrcis igru, sve je pitanje sta zelis od igre.
 
Koju priču?
Nikad nisam blage veze sta se dešava u Soulsborne igrama, samo sam išao klao i grindao.
Nemam ja volje sa 40g da igram nešto 250h
Max 100-120h i tu je kraj krene da me smara
Više sam sad za igre koje imaju dobru priču, atmosferu traju 20-30h
 
^Slicno sam razmisljao, ali upravo me ER demantovao...(a stariji sam koju godinu :cool: ) Dakle bolje jedna ovakva igra 200h (svaki dan po malo), nego 10 prosečnih po 20h igranja ;)
 
Koju priču?
Nikad nisam blage veze sta se dešava u Soulsborne igrama, samo sam išao klao i grindao.
Nemam ja volje sa 40g da igram nešto 250h
Max 100-120h i tu je kraj krene da me smara
Više sam sad za igre koje imaju dobru priču, atmosferu traju 20-30h
Sad sam pogledao bas u steamu. 3 meseca ravno sam je igrao 😂 Razumem te skroz.Jedino sto ja imam poremecaj da kad je open world moram da prevrnem svaki kamen.Mada licno misljenje je da je svaki deo mape mali univerzum za sebe sa neprijateljima atmosferom i okruzenjem i da vredi imati izlete u svakom delu mape.Ali sto bi se reklo "pijes sta ti prija" pa tako i sa igrom.U ostalom napucaces levele pa mozda promenis misljenje i upustis se u istrazivanje..👍
 
Koliko me samo namučio onaj Draconic Tree Sentinel.... Bar 30x sam pokušavao jer naravno nemam adekvatne resistance iteme
Radmana sam ubio iz trećeg pokušaja
U suštini nije igra toliko ni dugačka ako bi znao unapred gde šta da radiš i ideš
Gledam neke buildove bukvalno bolesno ljudi one shoot svakog bossa u igri...
Dal to ljudi imaju život??? 😂
 
Imaju. From igre su proporcionalno teže, što više ličnih frustracija čovek vuče.
Kad (koliko-toliko) središ život, počinješ mnogo bolje da igraš.

Nešto otprilike kao fliper, reaguje na svaku negativnu promenu u bioritmu.
Kod Froma se zna- u 90 posto situacija si sam kriv, pa ti bato, menjaj.
 
Odredjeni site of grace ima plamen pored sebe koji je kao putokaz. I tako sam dosao do zamka Morne Lift.
Mislim da sam ocistio sve, predao pismo, resio Leonine bossa.
Zasto me putokaz navodi tamo?


Pogledajte prilog 410420
Ja ne mogu da nadjem starog,pobio sve u i oko zamka,cura je u večnim lovištima,al kapetana nema nigde

BTW,tražio rešenje,za ovaj qest,ispao mi neki maosoleum za grind para....teški exploit

Milion+ para za sat vremen

Sa 80lv na 95lv
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako bih ti objasnio. Kad se popnes na zamak i pobijes dve letece spodobe, ide se levo. Jedino na YouTube-u da pogledas ako me ne razumes :)
Nego mene zanima kako do tog levelovanja. Sada sam negde oko 70. I sve se teze dize.
 
Uvek je tako bilo sa souls igrama, gde i ER spada. Svaki sledeci level je skuplji od prethodnog.
Ne znam koliko su upoznat sa konceptom ali ako pogines na nekom mestu, da bi ponovo stekao te duse koje koristis kao valutu za sve, moras da dodjes do istog mesta i da ih pokupis.
Pogines li ponovo bez da si to uradio, izgubice se trajno. Imas cak i item-e koji ti pomazu da ih ne izgubis nakon smrti, ali nisu toliko cesti pa savetujem da ih koristis jedino kada ti se nakupi bas mnogo a ne mozes da ih potrosis nigde u blizini.
Ono sto bi mogao da probas je budzenje opreme ako vec nisi. Prostudiraj malo gde mozes sta i kod kog kovaca, tj. blacksmitha.
Ubijanjem jednog glavnog. moci ces i da respec-ujes svog karaktera, tj. da mu ponovo raspodelis skilove do levela do kog si stigao (u tvom slucaju do 70. ).
Isto vidi kako do magija, kako se koriste i td.
Mada sa 70. lvl-om bi trebalo da ti je vec sve to u malom prstu.
 
Poslednja izmena:
Nije to samo u soulslike igrama već i generalno u RPG igrama gde ti za levelovanje treba sebe više XP za svaki naredni nivo.
 
momboj@ gledao sam na YT,sve 5 al ja nemam tu opciju,izgleda da sam negde u questline nešto preskočio

Exploit sa runama,treba ti puno strela :p .I golden scarab + zlatna noga od kokoške.



Ako nisam izgubio 2-3 miliona onda nisam izgubio ništa,a pola od toga upadanjem u prazne liftove :p

Moj početak je bio vrlo težak,tamo negde do 30lv.Sreća pa sam našao mač StTrine,i Godrick Soldier Ashes,tako da je bilo dosta lakše

Posle sa Banished Knight Oleg,jednostavno sam prodisao :p,sad samo njega furam.Samo mi je malko slab u Akademiji

A zapravo igra počinje tek sa 100 lvom :p
 
Ima li ovde nekog ko igra na uw monitoru?
Greota mi da igram pirata pored kupljene igre samo zbog uw moda.
Moze li neko da javi iz prve ruke da li mogu da koristim recimo flawless widescreen i da igram offline uvek?
Probao sam i nema sanse da igram sa black bars sa strane.
Krenuo sam pirata i imam nekih 7h igranja i bas me je uvukao svet i vidim elden ring kao igru koja ce napokon da mi pruzi mnogo sati igranja.

Nije mi jasno zasto to ne omoguce u 2023 godini. Dark Souls Remaster sam slatko odigrao jer nativno podrzava uw. Ne znam zasto novije igre ne podrzavaju.
 
sa modovima mozes samo offline da igras, ako pokrenes online uz modove dobices ban
 
Flawless Widescreen bi trebalo da radi. Prvo se pobrini da igraš offline, da se igra ne konektuje na net, mislim da ima podešavanje i za to u FW...nisam igrao odavno pa se ne sećam 100% kako...
 
Nije problem, svakako cu uvek offline.
Probao sam flawless widescreen na piratu i radi bez problema.
Zanima me da li je neko to probao da kaze iz prve ruke da ne popijem ban.
To je jedini mod koji bih koristio.
Citao sam po redditu i ostalim forumima ali nikako mi ne deluju odgovori previse ubedljivo.

Mogu i pirata da nastavim da igram ali ne volim to, vise sam za preko steama.
 
Widescreen zvanično nije podržan i koristio bi 3rd party tool u japanskoj igri, to je definitivno "siva zona"...
Ja ne bih rizikovao sa Steamom, ne znam. Verovatno ništa ne bi bilo ako bi igrao offline ali ipak...

Lično, ako ljudi još uvek moraju da pribegavaju kerefekama da bi igrali widescreen koji je već ubačen u igru jer njih i nakon toliko vremena baš zabole da osposobe to, i ne zaslužuju da im kupiš igru.
Is sličnog razloga odbijam da kupim Nier Automatu...
 
Poslednja izmena:
Koliko se secam nier automatu sam slatko odigrao na uw jer ne igram nista bez uw podrske. Odlicna igra, pravo osvezenje i nesto novo u ponudi.

Nista, igracu onda pirata, nista ne dobijam niti gubim.
Imam sve igre od fromsoftware-a ali ne mogu da im oprostim uw podrsku.
I dalje mi nije jasno kako samo DSR ima uw a ostalo nema.
Pritom, uw monitor imam vise od 4 godine, nije to nista novo danas.
Vise mi smetaju black bars na uw-u nego kad bih igrao na 16:9.
 
ja sam pirata obrnuo, odbijam da kupim igru a da moram da je igram off zbog modova, na ps5 sam je kupio doduse :)
 
I ja razmisljam da je kupim za ps5 jer je napravljena za joypad. Mada nista opet ne dobijam jer ne placam sony pilicarima online servise.
Nista, pikam pirata a igru sam kupio da kao podrzim developera jer umeju da naprave igru. Samo sto je meni neigriva :)
 
ma jok, souls igre igram od pocetka na kontroleru, nekako mi najvise lezi tako.
 
Ovo meni strašno smeta,šta nemože da se igra ljudski na mišu i tastaturi

Jes da se navikneš al nije to to.Znači igra je za 10,al komande su im 0

Al to je Konami....sve igre su im takve

BTW,imam 150+lv....i čini mi se kako ja napredujem tako i neprijatelj napreduje

Ili sam ja jači a mač mi je slabiji......al zato Dragon rot kida
 
Koji Konami bre? :LOL:
 
Nazad
Vrh Dno