Šta je novo?

[E72] Zvanicna tema

nemaaaa stopericu, timer i te stvari, a nema ni free na ovi store-u, nego mora da se kupi
Ne moras kupiti preko OVI-ja, jer imas stopericu da skines kao free program (npr.: mobile9 je sajt koji ima samo free programe pa potrazi i vidi da li ti odgovaraju pondjene stoperice)
 
Lep ali original zenski :D

Mislim, cim dobijas i privezak itd..... :)

Ali da je lepotica jeste...
 
Podnovio sam se ovim telefonom pre 3 nedelje i s obzirom da sam cepidlaka kad su telefoni u pitanju :p - u globalu sam zadovoljan,iako sam mislio da cu se smoriti posle prelaska sa N79...ipak je E serija drugaciji dozivljaj... Desavaju se neke povremene fleske,predpostavljam zbog toga sto su ovakvom fonu ovi retardi iz Nokie stavili samo 128 rama :mad::wall: ,pa kad povuce neku web stranu preko 1mb browser pukne,pa otvori stranu iz drugog pokusaja,i povremeno izbaci "system error",ali to je bas retko...Baterija u mom rezimu koriscenja 3-3,5 dana sto je za tempo kojim koristim fon odlicno...(za 20 dana koriscenja 8,5 h razgovora 400 + sms ova ,wifi svakog dana... )


DARK SIDE: koju si karticu od 8 GB pazario za E72?.. i dal' da kupim class 4 ili 6? Jel ce se osetiti u brzini? Kakva su tvoja iskustva?
Meni ne puca i ne ponasa se tako pa mislim da je tvoj problem programske prirode/Ubacio sam 8 gb Transcenda class 4.Ta brzina je manje -vise nebitna ukoliko program sporije zapisuje i cita sa kartice.Uzaludno sto je kartica brza.A genijalci iz Nokia firme,naravno nistu stavili read/write speed telefona pa i ne znam koliko ce ti pomaka napraviti class 4.
 
moze li neko da mi preporuci jos neke linkove poput mobile9 da skidam free teme,programe itd za e72
 
Npr

www.getjar.com

Kucaj samo u google free symbian apps i imaces dosta materijala :)

Slazem se da je malo bezveze sto Symbian nema fabricki ugradjenu stopericu - mada to sam konstatovao tek par godina od kupovine prvog Symbian telefona, tako da verovatno i nije strasno toliko :smoke:
 
Imam ovaj telefon par meseci i za sada nemam zamerki, prakticno nikakvih problema nisam imao, samo jednom space taster nije radio, sto je reseno vadjenjem baterije.
Smeta mi sto copy/paste sljaka samo ako je u pitanju "live" tekst, ne mogu kopirati neki post, vest, cak ne uspevam ni adresu iz adress bara u Operi. Zadovoljan sa brzinom telefona, baterija mu drzi u proseku tri dana, pod punim opterecenjem, konstantnim surfovanjem, solidnim brojem poruka i bar sat i po razgovora dnevno.
Naravno, to je slucaj kad ga ne punim svaki cas, posto poslednjih nedelja cesto prebacujem svasta na racunar i telefon se puni cim ga nakacim preko USBa. Da li mi ova relativno cesta punjenja mogu predstavljati problem, moze li to skoditi bateriji?
 
Adresu iz adresa bara u Operi možeš da "ukradeš" tako što kreneš da staviš adresu u bookmark i kada ti ponudi da proveriš adresu i title, kopiraš adresu :)
 
Haha, svaka cast, nisam se toga setio. :) Hvala.
 
Poslednja izmena:
Adresu iz adresa bara u Operi možeš da "ukradeš" tako što kreneš da staviš adresu u bookmark i kada ti ponudi da proveriš adresu i title, kopiraš adresu :)

Ili, jos lakse, kad kliknes na adress bar, pritisnes "options", pa ukljucis fullscreen edit. Ovo dolazi u obzir iskljucivo ako koristis Operu Mini 5 oficijelnu, ne beta verziju. Ili ukljuci fullscreen edit po defaultu (u beta verzijama se to zove "inline editing", ja mislim)
 
Mene zeza podešavanje maila. Hoću da mi sinhronizuje i Sent folder sa Sent folderom mog gmail naloga. Odem ma Options>Settings>Mailbox settings>What to sync>Folder subscriptions i štikliram koje foldere želim da "skida" sa servera. Svi rade samo Sent neće. Probao sam sa brisanjem mail naloga i ponovnom aktivacijom istog, ali pomoći nema...

Ima neko rešenje?
 
Ja sam isto imao problema, kada sam podesavao Gmail, nije hteo da svuce kompletan inbox i ostalo, vec je svukao mejlove od pre par godina i stalno javljao da novih nema.
Posto mi nije neki problem da se logujem na samom sajtu, odustao sam od toga.
Ili, jos lakse, kad kliknes na adress bar, pritisnes "options", pa ukljucis fullscreen edit. Ovo dolazi u obzir iskljucivo ako koristis Operu Mini 5 oficijelnu, ne beta verziju. Ili ukljuci fullscreen edit po defaultu (u beta verzijama se to zove "inline editing", ja mislim)
Hvala, Opera 5 je sjajna, cim imam c/p i tabove. :)
 
Od pre neki dan sam vlasnik ove igracke... :D
Moram priznati da sam "progledao" u odnosu na Htc S730.
No, imam jedno pitanje.

kako iskljuciti power saving mode?
aktivirao mi se juce kad je baterija bila skoro prazna. posto se ispraznila, napunio sam je, ali i dalje stoji ukljucen pwr saving.
 
Od pre neki dan sam vlasnik ove igracke... :D
Moram priznati da sam "progledao" u odnosu na Htc S730.
No, imam jedno pitanje.

kako iskljuciti power saving mode?
aktivirao mi se juce kad je baterija bila skoro prazna. posto se ispraznila, napunio sam je, ali i dalje stoji ukljucen pwr saving.

U principu, trebalo bi samo da se deaktivira. Pritisni power dugme jednom, kratko (da se ne bi ugasio), skroluj do dole i klikni na "deactivate power saving". To bi trebalo da bude to. Ili probaj jos jednom da ga ukljucis i iskljucis sa punjaca.
 
Jel ima neka "stelka" da kad obrisem mailove u fonu (Gmail je u pitanju) da ne brise te iste mailove sa servera?? Trazio i nisam nasao...a nisam znao da odmah oznacen mail totalno brise,pa ostadoh bez vaznih mailova :wall::crash:
 
nevezano za telefon...jesi li siguran da ti je mail obrisan? koliko je meni poznato, gmail prilikom "brisanja" maila iz nekog klijent softvera, ne briše mail već mu samo skine tag tako da se ovaj ne vidi u inbox-u. klikni na "All Mail" i vidi da li ti se tamo nalazi poruka
po default podesavanjima, tel će verovatno da setuje IMAP pristup prema gmail serveru. u tom slučaju, imaćeš dvosmernu sinhronizaciju mailbox-a tj. dešavaće se da brisanje mail na telefonu "briše" i poruku na serveru. ukoliko ne želiš ovo da se dešava, proveri da li je moguće da setuješ POP pristup gmail-u (mada POP protokol nije najsrećnije rešenje za pristup gmail-u - IMAP je mnogo funkcionalniji)
 
U principu, trebalo bi samo da se deaktivira. Pritisni power dugme jednom, kratko (da se ne bi ugasio), skroluj do dole i klikni na "deactivate power saving". To bi trebalo da bude to. Ili probaj jos jednom da ga ukljucis i iskljucis sa punjaca.

Hvala, ukapirao sam posle pola sata igranja...
 
Vidim da se nekolicina hvali cinjenicom da im baterija "zivi" do 4 dana. Kako?? :wall:
Kod mene 2 dana knap, taman toliko da imam jos jednu crticu na kraju drugog.

Prvih par dana mi je bilo logicno da je tako posto sam non stop nesto cackao, ali posle 2 nedelje bez razlike kako ga koristim, 2 dana :trust:
 
Vidim da se nekolicina hvali cinjenicom da im baterija "zivi" do 4 dana. Kako?? :wall:
Kod mene 2 dana knap, taman toliko da imam jos jednu crticu na kraju drugog.

Prvih par dana mi je bilo logicno da je tako posto sam non stop nesto cackao, ali posle 2 nedelje bez razlike kako ga koristim, 2 dana :trust:

Drzim fon u GSM modu - 3G guta vise... Light time-out mi je na 15 sec,light sensor na 3/4...automatske provere update-ovanja su sva na "manual" ...drzi mi baterija u zadnje vreme cak i 6 dana...svakodnevni w-lan u trajanju oko sat vremena kada se sabere ceo dan + edge kad nema wlan...oko 450min sigurnih odlaznih poziva mesecno i oko 500 odlaznih sms-ova mesecno ...a dolazni pozivi i sms-ovi posebna prica... u najgorem slucaju mi tel drzi 4 dana bez gasenja nocu ... ovo je moje realno stanje stvari,pa ti vidi tvoj nacin koriscenja pa vidi dal vise cedis telefon pa samim tim je i normalno sto drzi 2 dana ili je ipak neki problem u telefonu...
 
Updateovao sam tel na poslednju verziu sotvera 031.023 .... Sta se desava? Sem Garmina koji radi perfektno, cini mi se da sve ostalo zakucava... Najvise me nervira sto zakucava, odnosno ne radi FB aplikacija... Ima li neko ideju sta raditi?

Pozdrav
 
Drzim fon u GSM modu - 3G guta vise... Light time-out mi je na 15 sec,light sensor na 3/4...automatske provere update-ovanja su sva na "manual" ...drzi mi baterija u zadnje vreme cak i 6 dana...svakodnevni w-lan u trajanju oko sat vremena kada se sabere ceo dan + edge kad nema wlan...oko 450min sigurnih odlaznih poziva mesecno i oko 500 odlaznih sms-ova mesecno ...a dolazni pozivi i sms-ovi posebna prica... u najgorem slucaju mi tel drzi 4 dana bez gasenja nocu ... ovo je moje realno stanje stvari,pa ti vidi tvoj nacin koriscenja pa vidi dal vise cedis telefon pa samim tim je i normalno sto drzi 2 dana ili je ipak neki problem u telefonu...

Probao sve navedeno, samo bez tolikog wifi-ja i opet 2 dana... :trust:

No, koju verziju Garmina preporucujete??
 
Kod mene bez problema radi i 5.00.50 ...
 
Probao sve navedeno, samo bez tolikog wifi-ja i opet 2 dana... :trust:

Mozda ti je problem u Garmin, s obzirom da mu ostane u pozadini "TSRAutostart.exe" process (ili kako se vec zvase) koji se startuje sa svakim restartom telefona. Jesi li to regulisao?

Koliko je trajala bez Garmina?
 
Juce sam resetovao telefon na fabricka podesavanja...
Narednih par dana ne instaliram nista dok ne vidim kako ce se ponasati u ovom stanju :)
Pa javljam utiske...

Jos jedno pitanje, jeste li uspeli da se naviknete na optical navi key ili ga gasite?

Samo mi je neverovatna stvar da E52 ima identicnu bateriju, i da su E52 i E72 identicni "under the hood" i da 4 ljudi oko mene zaboravljaju kad su poslednji put punili telefon, a ja ne mogu sebi da priustim takav luksuz (zbog cega sam i kupio Nokiu) :wall:
 
Primetio sam da ljudi mnogo kritikuju navi key, meni je super rešenje, koristim ga skoro podjednako kao i standardne strelice, njemu je samo neophodno podesiti pravi nivo osetljivosti.

Baterija je više nego fenomenalna, jedan od najjačiha aduta e72. Izdrži do 5-6 dana bez punjenja sa 3 uključene aplikacije u pozadini i dosta wifija.

Nego, od kako sam updejtovao softver najnovijom verzijom telefon je stalno počeo da zakucava, i to u nekim najbanalnijim situacijam kada hocu da ubacim broj iz imenika u SMSu. Da li se još neko primetio ovako nešto ili slično sa najnovijim softverom?
 
sa 3 uključene aplikacije u pozadini i dosta wifija.

Nego, od kako sam updejtovao softver najnovijom verzijom telefon je stalno počeo da zakucava, i to u nekim najbanalnijim situacijam kada hocu da ubacim broj iz imenika u SMSu. Da li se još neko primetio ovako nešto ili slično sa najnovijim softverom?

Mozda se bas zato desi da zakuca na nekoj gluposti...mozda najveca mana E72 je "samo"128 mb rama...posle restarta fona ,ima oko 40 mb slobodno...ako imas dosta otvorenih aplikacija u pozadini moze da se desi da na nekoj sledecoj tako zakuca...

...i da,mnogi stvarno pljuju optical track pad,kao "probaj na tom i tom fonu pa ces videti da je na E72 ocaj"... i sl...ako ga koristim i pri tom nemam zamerke na isti nemam potrebe da uporedjujem sa nekim drugim modelom jer koristim E72,a ne tamo neki fon...
 
Moguće je. Mada mislim da je neka nekompatibilnost aplikacija. Jer od kad sam instalirao f-secure, World traveler je počeo da mi pravi problem sa updejtovanjem.
Kada sam kupio telefon, otvorio sam sve moguće što se moglo otvoriti, čisto da vidim koliko će ga usporiti, i na moje oduševljenje razlika je bila gotovo zanemarljiva, i to bez blokiranja.
 
Ja od kada sam update-ovao sw , posle restarta imam oko 48-49MB slobodno i nikad mi nije ni jedna aplikacija zabola ... sve radi perfektno, garmin je takodje proradio od apdejta softvera ...

Takodje drzim na GSM mrezi i skoro sve sto je napisao Munja da se ne ponavljam, takodje mi baterija traje oko 5 dana, stvarno zaboravim kada sam je napunio, a opet ja koristim i sport tracker za trcanje koji radi preko Gps-a ...

Sto se tive Navi key-a ili ja ne mogu da se naviknem ili ne znam sta ali meni je apsolutno neupotrebljiv, daleko brze radim sa strelicama, probao sam na Blackberry-ju kako tamo radi, e to je vec druga prica, ali nikada ne bih menjao ovaj fon za bilo koji, pogotovu neki blackberry ;)

pozdrav !
 
Nazad
Vrh Dno