Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas bi mogao da bude uzbudljiv dan zbog CPI brojki.

Prosto receno :

  • CPI iznad 9.1 ne valja
  • CPI ispod 8.8 je odlicno

Sve izmedju toga je pretpostavljam vec ukalkulisano u trenutnu cenu.

Ako CPI bude iznad 9.1, FED ce skoro sigurno podici kamate za bar 0.75 u septembru.
Ako CPI bude ispod 8.8, FED ce podici za ocekivanih 0.5.
 
Ljudi, jel vas brine pomalo to sto je Kina napravila fabriku cipova i sto su zabranili izvoz peska na tajvan? Sve vise se sklapaju kockice za otvaranje novog sukoba. Kina ubrzano radi na usavrsavanju procesa proizvodnje. Ako i to krene unazadice nas kriza jos vise.
Razmisljam naglas ali stvarno se sve kockice slazu lagano.
 
Ljudi, jel vas brine pomalo to sto je Kina napravila fabriku cipova i sto su zabranili izvoz peska na tajvan? Sve vise se sklapaju kockice za otvaranje novog sukoba. Kina ubrzano radi na usavrsavanju procesa proizvodnje. Ako i to krene unazadice nas kriza jos vise.
Razmisljam naglas ali stvarno se sve kockice slazu lagano.
Preti nam finansijki kolaps i desice se sigurno, vrlo brzo...
 
znam samo jedno - kako god se okrenemo d()()pe nam je pozadi ...
 
Realno, možda neki double bottom. Ne očekujem čak ni to iz razloga zato što će štampanja i dalje biti i zato što su velika kriza i silni problemi toliko očigledni. Ne verujem da će berza tako očigledno reagovati, ali naravno, ko zna. U ludom vremenu živimo, mada mislim da će svetske elite sredstva modernog porobljavanja koristiti bar još koju deceniju. Nikome ne odgovara totalni reset i haos koji to može da donese.
 
Naravno da moze, samo sto vecina ovde samo teoretise i nisu bas sigurni u to sto pricaju. Znaju tacno sto ce biti, ali svoje koine holduju i ne trejduju nista od svojih predikcija. Ima izuzetaka kao npr Simke koji najavljuje sve trejdove i jos par njih, inace uglavnom je samo prica.
 
Pad inflacije, verovatno će i biti manje podizanje kamate pa vidim smirivanje situacije u narednom periodu, a zima je ta koja će nam pokazati da li ćemo imati "krizu hrane i energenata". Rat u rusiji smara i ako se ne bude širio neće uticati na tržište kao do sada. Što se mene tiče sa 70% sam ušao u voz na solidnim nivoima a sa 30% keša čekam zimu. Ne očekujem u sledećoj godini neki extra skok ali od 2024 da. Naravno naj veća opasnos da se ovo uzburka je Kina i Taiwan što nemože niko znati, voleo bi da ne bude sranja.
 
Danas bi mogao da bude uzbudljiv dan zbog CPI brojki.

Prosto receno :

  • CPI iznad 9.1 ne valja
  • CPI ispod 8.8 je odlicno

Sve izmedju toga je pretpostavljam vec ukalkulisano u trenutnu cenu.

Ako CPI bude iznad 9.1, FED ce skoro sigurno podici kamate za bar 0.75 u septembru.
Ako CPI bude ispod 8.8, FED ce podici za ocekivanih 0.5.

Na kraju je 8,5. Realno, nebitna informacija, ljudi koji pričaju o vrhu inflacije su isti oni koji su pričali da je inflacija prolazna. CPI malo usporio, jer pada cena nafte kako ekonomija ulazi u recesiju. Nedavno Mrtvi Džo obilazio OPEC da moli da povećaju proizvodnju, oni nisu hteli, jer su znali da će potražnja da uskoro opadne.

Pravog deflatornog pritiska neće biti sve dok tržište ne krene da se lomi, što verovatno nije daleko, sucker's rally napreduje baš po rasporedu. Verovatno će i tokom pokolja inflacija nastaviti da bude iznad ciljanih 2%, ali to ostaje da se vidi.
 
Na kraju je 8,5. Realno, nebitna informacija, ljudi koji pričaju o vrhu inflacije su isti oni koji su pričali da je inflacija prolazna. CPI malo usporio, jer pada cena nafte kako ekonomija ulazi u recesiju. Nedavno Mrtvi Džo obilazio OPEC da moli da povećaju proizvodnju, oni nisu hteli, jer su znali da će potražnja da uskoro opadne.

Pravog deflatornog pritiska neće biti sve dok tržište ne krene da se lomi, što verovatno nije daleko, sucker's rally napreduje baš po rasporedu. Verovatno će i tokom pokolja inflacija nastaviti da bude iznad ciljanih 2%, ali to ostaje da se vidi.
Kao da Nouriel Roubini govori iz tebe :)
 
Vitalik Buterin Eth GIF by MonkexNFT
 
Ne znam za vas ali moj portfolio mnogo bolje izgleda od onog potopa koji smo imali kad je BTC bio 17k.

Nije da imam nesta mnogo vise bilo cega i da im neku veliku cifru i naravno da bi bilo bolje da sam sve prodao na vrhu i tako dalje.

Ovo je meni skroz cena nije skupo moze se kupuje lagano, a ako ode dole nece pasti bas 50-70% ..

Ja mislim da smo u akumulaciji i da je bear market pri kraju ako vec nije gotov.
 
Eth ni po što ne uzimati za 900$, može da ode i na 600$. Tako je glasilo par postova pre neki mesec. Etc je od tada napravio čak x3, Matic x3 i dosta drugih bar x2. Trebalo je dokupljivati šakom i kapom..
 
Ih. Sta je sve trebalo, a nismo 🙂
A i bice prilike sto kazd drug dzuzubejac. Valjda 🙂
 
Bice, nego ne vredi cekati u nedogled, nego kupovati postepeno ako treba do nule..a nula nece biti nikada. Ja dokupljivao, doduše sitno, ali konstanto, i orderi za prodaju od x2 na više. Ako ovo nije bio dovoljno žestok pad za kupovinu, onda ne znam šta više. Mislim, kanal uvek može dublje, ali ovo što je bilo prvih šest meseci 2022 je bilo baš surovo.
 
Eth ni po što ne uzimati za 900$, može da ode i na 600$. Tako je glasilo par postova pre neki mesec. Etc je od tada napravio čak x3, Matic x3 i dosta drugih bar x2. Trebalo je dokupljivati šakom i kapom..
To se zove naknadna pamet. Samo pravi štetu, posebno u kriptu.
 
Eth ni po što ne uzimati za 900$, može da ode i na 600$. Tako je glasilo par postova pre neki mesec. Etc je od tada napravio čak x3, Matic x3 i dosta drugih bar x2. Trebalo je dokupljivati šakom i kapom..
Ako vam je plan da ih držite do minimalno 2025..ne vidim razlog zašto ne bi kupovali sada.. Ovo su super cene ako se gleda tako.. Ako vas zanima cena u narednih nekoliko meseci... Onda više treba da se okrenete trgovini i analizi charta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno