Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nadjite morbius postove pre 69k šta je pisao i predictovao pa uporedite opet sa ovim iznad.
Ne znam zašto ljudi koji očigledno mrze, ne vole i ne bave se čak ni nikad ništa nisu investirali u BTC (pričam samo za Bitcoin - ne zna ostale većinu alt-coina i slično) dolaze i šire svoja giganstka znanja i neki nebulozni "prediction" kao $1k.
Neka nam morbius ispriča bolje njegova iskustva sa cryptom ili BTC-om koliko je šta izgubio pre kad je "yolo" investirao, pošto samo negativni postovi očigledno pokazuju da čovek dubinski ima neki revolt prema Bitcoin-u ili generalno prema kriptovalutama.
 
... i bunara na tavanu :ROFLMAO:

Ovde nista nije nemoguce. Vise puta me je kripto demantovao. Ako zima bude gadna kao sto mislimo da ce biti bas nista nije nemoguce. 10K nije odrzivo na iole duzi period ali verujem da cemo uskoro testirati opet 20K a i da ce u toku zime otici ispod. Videcemo.
 
Ja mislim da ce ipak ici na gore da se stabilise na 30K. Cim pukne Ukrajina a to je vrlo blizu, krene severni tok 2 Nemci vec moljakaju a Rusi ce ih na to naterati jer sto bi bacili pare u more, ide ponovo Tramp na scenu. Sve to ce malo smiriti scenu, ostaju samo Kinezi dal ce da uzmu Tajvan i to ne zbog price o integritetu vec zbog TSMC, zato ameri zure da prebace fabriku kod njih. E sad ako krene i kupovina kripta za rublje onda mozemo ocekivati zelenilo, eto malo optimizma za ovu temu:giggle:
 
Ili krece kriza i depresija vec nema novca na trzistima. Sav nastampan novac je zavrsio kod 5% populacije, idu kriza i glad. Ukraina se ne smiruje, krece rat u Izraelu i na Tajvanu. Ja ne vidim gde vi vidite i jedan pozitivan ekonomski parametar sem ako se nadopate necim? Graficke su ispod preporucenih prodajnih cena u usa pune radnje. Za fabriku u arizoni ne mogu da nadju osoblje, nece ameri rade ko kinezi.
 
Bukvalno to. Osim sto je leto i sto se sada pravimo da problema nema ne vidim nista pozitivno. Vec sam o tome pisao. Ukrajina nece skoro pasti, pogotovu ne pre zime, zapad upumpava pare i salje oruzje, ne zanima ih da se smiri situacija. Nova energetska kriza je sasvim izvesna. Sa novom energetskom krizom idu i nove zabrane kopanja u svim zemljama. Ako nista drugo cene grafickih ce pasti neki zdraviji nivo. Proizvodjaci grafickih su se strasno izbezobrazili poslednjih par godina. Drago mi je sto ce se makar to resetovati.
Kripto market nema na sta da reaguje pozitivno pre proleca, makar ne dugotrajno. Voleo bih da gresim ali mislim da nas ceka gadna zima. Trebace vremena da se sve normalizuje.
 
Malo pozitivnog .
Kripto je nastao zato što je bio potreban upravo zbog mogućih ovakvih situacija kad novac zakaže samo nije trenutak još sazreo za njega
 
Nadjite morbius postove pre 69k šta je pisao i predictovao pa uporedite opet sa ovim iznad.
Ne znam zašto ljudi koji očigledno mrze, ne vole i ne bave se čak ni nikad ništa nisu investirali u BTC (pričam samo za Bitcoin - ne zna ostale većinu alt-coina i slično) dolaze i šire svoja giganstka znanja i neki nebulozni "prediction" kao $1k.

Nađi moje postove slobodno. Ja sam bio najbliži u prognozi vrha, bio sam rekao 84k, a koliko se sećam, nije bilo ni jedne prognoze ispod 100k. Al crvc, uspelo je i mene da zezne.

Neka nam morbius ispriča bolje njegova iskustva sa cryptom ili BTC-om koliko je šta izgubio pre kad je "yolo" investirao, pošto samo negativni postovi očigledno pokazuju da čovek dubinski ima neki revolt prema Bitcoin-u ili generalno prema kriptovalutama.

Ja nikad u životu nisam yolo investirao.

Neki klinci zamislili da postoji digitalno zlato i da će kripto da promeni svet. Sve je ovo već mnogo puta viđeno. Ništa se nije promenilo. Ovaj put nije drugačije.

Čuvena scena iz Margin Call.
 
Bukvalno to. Osim sto je leto i sto se sada pravimo da problema nema ne vidim nista pozitivno. Vec sam o tome pisao. Ukrajina nece skoro pasti, pogotovu ne pre zime, zapad upumpava pare i salje oruzje, ne zanima ih da se smiri situacija. Nova energetska kriza je sasvim izvesna. Sa novom energetskom krizom idu i nove zabrane kopanja u svim zemljama. Ako nista drugo cene grafickih ce pasti neki zdraviji nivo. Proizvodjaci grafickih su se strasno izbezobrazili poslednjih par godina. Drago mi je sto ce se makar to resetovati.
Kripto market nema na sta da reaguje pozitivno pre proleca, makar ne dugotrajno. Voleo bih da gresim ali mislim da nas ceka gadna zima. Trebace vremena da se sve normalizuje.
Druže kad ti bacaš u depresiju, doslo zadnje vreme😂
 
Ви што сте сигурни у слом, да ли сте све продали, чекате ли неки раст пре тога, или нешто треће?

Рецимо ти сај, држиш ли још лтц?
 
Mene samo jedno cudi, ovoliko pametnih ljudi i prognozera a za kojim place svetska berza oni tuku po tastaturi na forumu....
... znam, revolt prema Americi😂😂😂
 
Mene samo jedno cudi, ovoliko pametnih ljudi i prognozera a za kojim place svetska berza oni tuku po tastaturi na forumu....
... znam, revolt prema Americi😂😂😂
Šta po tebi uspešan kripto investitor iz Srbije treba da radi u svoje slobodno vreme, da savetuje Klintonove u Davosu, a sve da bi zadovoljio tvoje standarde uspešnosti?
 
Šta po tebi uspešan kripto investitor iz Srbije treba da radi u svoje slobodno vreme, da savetuje Klintonove u Davosu, a sve da bi zadovoljio tvoje standarde uspešnosti?
Do sada ste trebali da naucite.

Ko je napravio apsolutno bilo kakve pare, ko ima bilo kakvo znanje o necemu on ne pise na forumu.

On ima x btca, VAUU, on sigurno 24h samo kurve/kokain i to iskljucivo na Wall streetu, odakle mu vremena da napise post na forumu na temu koja ga zanima....
 
Ви што сте сигурни у слом, да ли сте све продали, чекате ли неки раст пре тога, или нешто треће?

Рецимо ти сај, држиш ли још лтц?
Pola pola sam. Nije da sam 100% siguran u slom niti ga prognoziram ali ovaj ciklus je 2x prekinut. Globalna kriza se oseca na sve strane. Jel treba da se foliramo i da se pravimo da je sve ok?
Bio sam 99.9% siguran da ce razum prevladati i da se ovo u Ukrajini nece desiti ali ocigledno je da razuma u svetu nema. Obrazlozio sam sve zasto mislim to sto mislim. Pola pola sam jer nisam hteo da rizikujem vise. Vec neko vreme ne gedam menjacnice, imao sam smrtni slucaj, na duzem sam odmoru... Nece se sada nista bitno desiti jos uvek, treba malo odmoriti od svega.
 
Kada se vratim s mora videcu sta cu dalje, zavisi od situacije. Mozda uhvatimo neki kraci skok krajem leta pa istovarim sve i cekam da pezimimo. Otom potom, videcu kad se slegne sve.
Rast cena i energetska kriza nam je trenutno najveci neprijatelj. Frku sa strujom do pre godinu dana nismo imali otkako je kripto krenuo. To je sada najslabija karika celog kripto sistema. Koliko god su se drzave i banke borile protiv kripta nisu mu bista mogli ali nestasica struje je realan problem, kad drzava zabrani kopanje zbog toga onda je to problem.
 
Struja neće biti toliki problem ako ETH pređe na POS konačno. ETH bi u tom slučaju lepo popravio odnos sa BTC. Ali to su već špekulacije. Nemci uveliko pregovaraju sa Rusima o snabdevanju gasom, a mislim da ni ostali ne sede skrštenih ruku.
 
Nije samo ETHcpotrosac struje. Jeste da ce se deo grafika pogasiti ali dobar deo ce kopati nesto drugo (citaj: etc i ostale). Ostaje ti hiljade hangara punih asica koji kopaju btc i ltc. 2 nuklearke ne mogu to da pokriju.

Pritom, energetska kriza je postojala i pre rata u Ukrajini. Elon je u maju prosle godine pokrenuo damp kad je izjavio da Tesla ne prima vise BTC dok mreza ne bude radila na bar 50% obnovljive energije. To je naravno bio samo izgovor ali pokrenuo je lavinu sto se kripta tice. Posle toga je kina zabranila mining jer nisu imali dovoljno struje za industriju. Fabrike su radile samo polovinu vremena. To je pokrenulo ceo niz novih problema oko migracije rudnika u druge zemlje. Kini je sipatvena ekonomija bitnija od Bitcoin-a. Posle Kine to je uradilo jos desetak zemalja u jako kratkom roku jer su imale veliki manjak struje koju su pokrivali uvozom po 5-10x vecoj ceni. Nece drzava da naplacuje dize cene bez preke potrebe a s druge strane da finansiraju necije rudnike. Zato su padale zabrane u dosta zemalja. Boranija s par rigova nije bitna, ona ce se provuci uvek.
Ratom u Ukrajini taj problem je jos gori. Mogu svi da pregovaraju koliko god, problem ostaje do daljeg. Evropa se bori sada da obezbedi struju za najosnovnije potrebe.
Problem je s Ukrajinom je sto je doslo do nestasice i poskupljenja mnogih drugih stvari a inflacija nas gazi samo tako kao posledica stampanja u vreme korone sto tek sada dolazi na naplatu.
Zato kazem da nas verovatno ceka gadna zima. Ako popusti support na 20K odosmo u bunar. Znamo iz iskustva da mozemo lagani da krvarimo 2 godine bez frke i da dena ode daleko ispod cene kopanja.
Nadam se da to necemo doziveti vise ali nista nije iskljuceno.

Treba nam globalni reset, politicki, ekonomski...
 
1659955325536.png

posle 12h.

postavicu i krajme nedelje cisto da vidimo u kom pravu razmislja ekipa
 
sta sam gleda za tabelu ?

Total broj koina da ne bude preko 1 milijarde..previse utice na cenu..
kakav mu je bio pad u 30 dana i rast .

Koliko ima u cirkulaciji u odnosu na total...ako je na npr 10-20% moze to jos dole ako se otkljuca..ali ako je na 70-80% znaci ponestaje ga

koje ga investicione firme imaju ..moze da se vidi u tags..

generalno izbegavao one koji su u bull-u maj 2021 imali ATH, a u novembar 2021 se nisu ni primakli toj cifri

u sustini to je to

jer vecinu sam ubacio zbog nekih preporuka iz nekih grupa.. pa sada izbacujem i trazim nove supp nivoe
 
Cene - 01.09.2022.

DRGN - $0,03248
BTC 26.153,23 $
ETH 2080$
ADA - 0,63$
SOL - 51,34$
DOT - 11,33$
MATIC - 1,11$
ETC - 45,22$
LTC - 67,61$
1inch - 1,07$
BCH - 173,22$
DASH - 62,22$
RVN - 0,71$
RVC - 0.00003757
GT - 5,21$
BabyDoge - $0,000000001814$
NEM - $0,06297
SXP - 0,5423$
DGB - $0.02765

Interesantno je pogledati predviđanja registrovanih članova sajta CoinMarketCap za određene datume, ujedno možete dati i vašu prognozu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno