Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne razumem, kako moze neki novcic da vredi 50$ ako niko ne zeli da ga kupi? Onda ne vredi 50$, zar ne?
Bas tako. Cena se moze napumpati. I dostici neku vestacku vrednost. Dokle kod neko zeli da je kupi i sto vise ljudi kupuje icice gore. Cim prestane interesovanje cena ce ici dole. Ali postoji problem. Da vise ljudi ne zele da daju ni tih 50$ za nju. Pa cak ni 40-30$ I sta cemo onda? Nema prometa, znaci nema interesovanja.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Bas tako. Cena se moze napumpati. I dostici neku vestacku vrednost. Dokle kod neko zeli da je kupi i sto vise ljudi kupuje icice gore. Cim prestane interesovanje cena ce ici dole. Ali postoji problem. Da vise ljudi ne zele da daju ni tih 50$ za nju. Pa cak ni 40-30$ I sta cemo onda? Nema prometa, znaci nema interesovanja.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

Zaboravljas jednu bitnu stvar a to je da na cenu na uticemo ti, ja ili druga sitna boranija sa po par soma dolara vec vise igraca sa ozbiljnom lovom, koji ce prvo sebe osigurati tako sto ce izdejstvovati da isti taj coin bude izlistan na nekoj od vecih menjacnica kako bi nakon pumpa izvukli kajmak napolje. Probaj da nadjes i jedan novcic koji je napravio bar 50x+ a da se ne nalazi na Bittrex-u ili nekoj drugoj menjacnici sa vecim dnevnim volumenom.
 
Bas tako. Cena se moze napumpati. I dostici neku vestacku vrednost. Dokle kod neko zeli da je kupi i sto vise ljudi kupuje icice gore. Cim prestane interesovanje cena ce ici dole. Ali postoji problem. Da vise ljudi ne zele da daju ni tih 50$ za nju. Pa cak ni 40-30$ I sta cemo onda? Nema prometa, znaci nema interesovanja.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

Osnove matematike, ekonomije, zakona ponude i tražnje i zdravog razuma ti manjkaju u ovom sada pisanju.

Ako nema prometa i interesovanja cena će se korigovati do tačke u kojoj ima interesovanja ili do gašenja novčića.


Ne može da vredi 50$, a da nema interesovanja jer samo zbog interesovanja drugih toliko i vredi, a ne zato što je neko rekao da vredi 50.

Jedino ako imaš nekoliko miliona dolara u tom novćiću pa ako ga zeliš prodati odjednom povući ćeš cenu dole tako što će probiti nivoe podrške (interesovanja drugih) za odredjenu cenu i uticati na pad cene srazmerno količini koju si izbacio na tržište i interesovanju drugih za pomenuti imaginarni novčić.
 
Poslednja izmena:
Osnove matematike, ekonomije, zakona ponude i tražnje i zdravog razuma ti manjkaju u ovom sada pisanju.

Ako nema prometa i interesovanja cena će se korigovati do tačke u kojoj ima interesovanja ili do gašenja novčića.


Ne može da vredi 50$, a da nema interesovanja jer samo zbog interesovanja drugih toliko i vredi, a ne zato što je neko rekao da vredi 50.

Jedino ako imaš nekoliko miliona dolara u tom novćiću pa ako ga zeliš prodati odjednom povući ćeš cenu dole tako što će probiti nivoe podrške (interesovanja drugih) za odredjenu cenu i uticati na pad cene srazmerno količini koju si izbacio na tržište i interesovanju drugih za pomenuti imaginarni novčić.

Veruj mi da moze. Usao sam bio u UNO u februaru, sjajna cena i svi su rasprodavali. Posle toga je rastao konstantno ali jako sporo, sa dnevnim volumeom od 1-2BTC, porastao je do sredine septembra preko 30x u odnosu na BTC. Support je uvek bio oko 10BTC-a, stim da je pri vrhu (a to je deo koji odgovara trenutnoj ceni) bilo svega 0.1-0.2BTC-a, a ostatak je bio dosta nize. E zbog takvog low vol trzista, prodavao sam UNO skoro dve nedelje dok nisam istresao tih 500-tinak komada. UNO je specifican konj, low supply i sektaski odnos, tako da je jako tesko trgovati njime, pogotovo daily.
 
On priča o par stotina EUR i nekoj imaginarnoj ceni.
Ali sve jedno, prodao si ga po ceni koja je bila, dodavali su pažljivo support da ih neko ne oljušti pokušavajući da uvuku svež novac. Znači to mu je realna cena. Da si ga istresao, testirao bi njihovu rešenost da brane cenu,i možda bi je branili, možda ne.

U takve novčiće ulagati je kocka.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti sto odvajas dio slobodnog vremena i na nas pocetnike.
@La.prestige. Zlata vrijedni savjeti kada razmisljas ovako na glas :) Svakako cu se drzati odredjene taktike i stekati. Jos je nisam odredio, ali je svakako na duze staze, jer to nije novac bez kojeg sada ne mogu. Stavicu detaljnije na papir sve.
 
On priča o par stotina EUR i nekoj imaginarnoj ceni.
Ali sve jedno, prodao si ga po ceni koja je bila, dodavali su pažljivo support da ih neko ne oljušti pokušavajući da uvuku svež novac. Znači to mu je realna cena. Da si ga istresao, testirao bi njihovu rešenost da brane cenu,i možda bi je branili, možda ne.

U takve novčiće ulagati je kocka.

Jedino ulaganje u takve novcice moze mu doneti puno za malo. Posto covek pominje 200e, bolje da proba sa takvima nego sa top10 konjima, gde ce uzeti 100% max i to za godinu dana uz mnogo srece...U svom protfoliu imam i "teske" ali i dosta smesnih konja, i kad pogledam godinu dana unazad, daleko vise sam zaradio na tim smesnim nego na "ozbiljnim" konjima.
 
E sad gledajte kako će BTC da isisa altove.. Već mesecima je ovako, altovi se pumpaju, ljudi se nalože i onda sledi hladan tuš.. Sve se na kraju prelije u btc. Nema ništa I'd korekcije do segwita.
 
Ma kakva korekcija, ko je od malo iskusnijih pomenuo korekciju u ovom momentu? :)

Ovo je ultra bullish, $6800 veoma uskoro. Razbudice se i altovi u medjuvremenu.
 
Altovi se nisu posteno pumpali... Eth je bio 0.072 u odnosu na BTC. Sto bi znacilo da treba da je 430$, a ne 306
Nadam se da ce eth ovaj put probiti 400$. Ako se ikada vrati do 0.07, prelazim u btc.. A i La.Prestige uglavnom daje za btc, pa je lakse zaraditi.. :)
 
ETH je u junu dosao i do 0.15 a nakon toga se neko vreme zadrzao oko 0.094 pre sto je pao i odzao na 0.072 pre da dodje ovaj potop gde smo sada.
Ja ga cekam na 0.09-0.1
 
ETH je u junu dosao i do 0.15 a nakon toga se neko vreme zadrzao oko 0.094 pre sto je pao i odzao na 0.072 pre da dodje ovaj potop gde smo sada.
Ja ga cekam na 0.09-0.1

Koliko je realno da dodje do 0.09?
Mozda posle POS-a?
 
Bitcoin cash vam je zicer, uvek se zna kad će pump - kada Bitmain izbacuje nove batch-ove Antminera, svi poslednji su bili Bitcoin Cash only payment... Sad je trenutno L3+ na prodaju i može samo da se plati btcash-om, ljudi izlaze iz BTC i pumpaju btcash za njih, tako da imaju duplu zaradu, čim se rasproda batch oni prodaju btcash i vrate ga na normalnu vrednost... Pogledajte malo to se dešavalo zadnja 4 puta kad su izbacivali L3+ i S9, mogle su lepe parice da se zarade...
 
E sad gledajte kako će BTC da isisa altove.. Već mesecima je ovako, altovi se pumpaju, ljudi se nalože i onda sledi hladan tuš.. Sve se na kraju prelije u btc. Nema ništa I'd korekcije do segwita.

Znas i sam... Logika je retardirana, ali se nekako svaki put desi #altsareback, ali bez greske. Ovo sa altovima sada su uglavnom predpumpe, odnosno akumulacije, sem onih koji su na ili oko ATH...
 
Je l’ ovo Kina opet vraca crypto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znas i sam... Logika je retardirana, ali se nekako svaki put desi #altsareback, ali bez greske. Ovo sa altovima sada su uglavnom predpumpe, odnosno akumulacije, sem onih koji su na ili oko ATH...

Obrazloži šta znači Alt are back i gde su se to altovi vratili u zadnje vreme?! Imaš svaki dan neki Alt koji skoči po 20-30 posto, u odnosu na BTC, da.. Ali generalno dugoročno, totalni downtrend u kapitalno vrednosti. Pa jedan XMR, DSH, ETh dakle najjači altovi više ni u dolarima ne mogu da prate vrednost prema skoku Btca.. Ja ne znam kako ljudi ovo ne vide na grafovima još od juna..
 
Obrazloži šta znači Alt are back i gde su se to altovi vratili u zadnje vreme?! Imaš svaki dan neki Alt koji skoči po 20-30 posto, u odnosu na BTC, da.. Ali generalno dugoročno, totalni downtrend u kapitalno vrednosti. Pa jedan XMR, DSH, ETh dakle najjači altovi više ni u dolarima ne mogu da prate vrednost prema skoku Btca.. Ja ne znam kako ljudi ovo ne vide na grafovima još od juna..

Nema potrebe da ti objasnjavam, video si i sam godinama unazad. Ne znam zasto je to tako ali uvek do sada je tako bilo. Pre konacnog raspada BTC-a sve poludi. Alts are back znaci da marketcap BTC-a padne na ATL. https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage
 
Kakav raspad Btca??
 
Nema potrebe da ti objasnjavam, video si i sam godinama unazad. Ne znam zasto je to tako ali uvek do sada je tako bilo. Pre konacnog raspada BTC-a sve poludi. Alts are back znaci da marketcap BTC-a padne na ATL. https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage

Vrlo zanimljiv grafik i naravno tacan. Moze da se objasni jedino time da u trenucima kada se desavalo prelivanje vrednosti iz BTC-a u altove, nije ulazio svez kes u kriptosvet, ili ga bar nije ulazilo dovoljno.

Naravno niko ne zna kada ce i da li biti slicnog prelivanja. Istorija kaze da hoce, a sve vece interesovanje za BTC ostavlja ponavljanje istorije neizvesnom, ili je bar odlaze na neodredjeno vreme za sada.

Licno bih voleo da se ponovi, da svi kupimo jeftino BTC ponovo, a zaradimo na altovima koji ce tada skociti. Jos samo da nam neko sapne, kada ce to biti, pa da na vreme izadjemo u dolar ili altove. :D
Trenutno nemam utisak da ce biti uskoro.
Taj utisak, izmedju ostalog, je formiran i cinjenicom da je moj kolega s posla, koji meri svaki dinar gde ce da mu ode, pre mesec dana usao u BTC sa 1000 evra. Dve koleginice koje do juce nisu ni cule za BTC su pocele da se raspituju kako da uskoce u voz. Jedna razmislja da ulozi u opremu za rudarenje, druga razmislja da kupi BTC...

Naravno da on jedan nije pomerio cenu na gore sa navedenim iznosom, ali ovo navodim samo kao cinjenicu da BTC polako, ali sigurno (odavno), ne od juce, ali od skoro sve brze i brze silazi u siroke narodne mase svuda u svetu, sto naravno vec drasticno utice i na kolicinu svezeg kesa koji ulazi u kripto.
Ako na sve to ulete i veliki investitori, o cemu se suska sve vise...mozda se ipak nacekamo dok ne vidimo sledece prelivanje u altove.

Nisam zaboravio na Segwit2x fork, mada ni prethodna dva nisu uzdramala cenu, pa nesto ne vidim da moze i ovaj, dugorocno.

Mada, opet, sve je ovo jedna logika...a u kriptosvetu vlada neka sasvim druga, pa cemo videti sta ce biti.
 
Poslednja izmena:
Plasim se da vise nema logike. Sve je vise ljudi kao sto je tvoj kolega koji su usli u btc da ostanu a u altove sve vise ulazu "tviter" trgovci koji reaguju na svaku vest ,ma koliko ona stvarno bila tacna ili znacajna. Polazi se od logike da ce pre neki alt sa mar.cap od 10 mil$ da skupi jos 10mil$ i duplira cenu nego btc da skupi jos 90 milijardi...sto se pokazalo manje vise tacno netacno :)
 
Ja se natankao raznoraznim sh1tovima, imam osecaj da ce kroz koju nedelju eksplodirati.

LTC i ETH standardno. Pored toga sam uzeo BCH, XRP, ZEC i nesto XMR-a. Bogami na kraju kad sam video koliko fali $$$, sokirao sam se. :d
Ako raspolazem nadu u BTC i verujem u skok, onda necu ni malo pogresiti kod ovih altova koji ce 99% pratiti skok BTC-a. Mozda ne odmah, ali kasnije verovatno.

Prvi scenario je da ih BTC odmah povuce gore cim krene skok.

Drugi scenario je da krenu gore kad se BTC prenaduva i krene izduvavanje(desilo se mnogo puta ovih godina)

Post broj #23144

Da citiram samog sebe jer me dosta ljudi pita u koje altove sam ulozio.

Dakle ETH i LTC su mi glavni kandidati a i najsigurnije i najzdravije izgledaju.

BCH je vec skocio 60% tako da ko nije usao, neka ga preskoci. Neko je jos pre 20-ak dana objavio dobru vest da bitmain prima narudzbine za cipove a isplata Bitcoin cahs only. 50% dizu cenu pumperi, 25% oni koji stvarno uzimaju, 25% mali trgovci koji su poslenji u lancanoj reakciji.

XRP, ZEC i XMR - ovi zadnja tri novcica vredi pratiti ali nose i dosta veci rizik od ova prva tri. Ripple nisam nikad gotivio ali je sampion za ovu godinu, zajedno sa ETH-om i skidam kapu. XMR je sjajan novcic ali dosta potcenjen i nekako nije omiljen medju pumperima. ZEC je lud, ima tanki sell orderbook i on kad raste, ode za sat-dva ~50% gore pa smatram da ga treba imati sa unapred postavljenim orderima 80% od steka.
 
Poslednja izmena:
Koliko je realno da dodje do 0.09?
Mozda posle POS-a?
A POS moze da bude 2020 a mozda ni tad.
Post broj #23144

Da citiram samog sebe jer me dosta ljudi pita u koje altove sam ulozio.

Dakle ETH i LTC su mi glavni kandidati a i najsigurnije i najzdravije izgledaju.

BCH je vec skocio 60% tako da ko nije usao, neka ga preskoci. Neko je jos pre 20-ak dana objavio dobru vest da bitmain prima narudzbine za cipove a isplata Bitcoin cahs only. 50% dizu cenu pumperi, 25% oni koji stvarno uzimaju, 25% mali trgovci koji su poslenji u lancanoj reakciji.

XRP, ZEC i XMR - ovi zadnja tri novcica vredi pratiti ali nose i dosta veci rizik od ova prva tri. Ripple nisam nikad gotivio ali je sampion za ovu godinu, zajedno sa ETH-om i skidam kapu. XMR je sjajan novcic ali dosta potcenjen i nekako nije omiljen medju pumperima. ZEC je lud, ima tanki sell orderbook i on kad raste, ode za sat-dva ~50% gore pa smatram da ga treba imati sa unapred postavljenim orderima 80% od steka.
Gledam te ne brini druze stari... i Saj-a naravno
 
Post broj #23144

Da citiram samog sebe jer me dosta ljudi pita u koje altove sam ulozio.

Dakle ETH i LTC su mi glavni kandidati a i najsigurnije i najzdravije izgledaju.

BCH je vec skocio 60% tako da ko nije usao, neka ga preskoci. Neko je jos pre 20-ak dana objavio dobru vest da bitmain prima narudzbine za cipove a isplata Bitcoin cahs only. 50% dizu cenu pumperi, 25% oni koji stvarno uzimaju, 25% mali trgovci koji su poslenji u lancanoj reakciji.

XRP, ZEC i XMR - ovi zadnja tri novcica vredi pratiti ali nose i dosta veci rizik od ova prva tri. Ripple nisam nikad gotivio ali je sampion za ovu godinu, zajedno sa ETH-om i skidam kapu. XMR je sjajan novcic ali dosta potcenjen i nekako nije omiljen medju pumperima. ZEC je lud, ima tanki sell orderbook i on kad raste, ode za sat-dva ~50% gore pa smatram da ga treba imati sa unapred postavljenim orderima 80% od steka.
Kad planiraš da izađeš iz BCH? Ja razmišljao da prodam nakon ovog skoka, ali s obzirom na količinu koju imam, ne gine mi smaranje sa verifikacijom na bilo kojoj menjačnici.
 
Udjes u kripto i zaboravis do 2021. (pod tim zaboravis mislim 20 pita dvevno radis refresh na telefonu)
 
Deluje mi kao da pocinje novi PUMP MONA coina ( znacemo za dva sta ) :)
 
Kad planiraš da izađeš iz BCH? Ja razmišljao da prodam nakon ovog skoka, ali s obzirom na količinu koju imam, ne gine mi smaranje sa verifikacijom na bilo kojoj menjačnici.

Usao na ~$310, 50% prodao na $498, tj automatski order koji sam postavio cim sam kupio. Sledecih 25% je bilo na $539, pa jos 25$ na 588, ali ta dva zadnja nisam docekao jos. :)

Gledam ga sad, pa moguc je jos jedan bounce tu do 500-520 ali ne ocekujem previse. 60% profita mi je dosta za par dana, na 7-8 BTC-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno