Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cuj stagnira pa prosle godine u ovo doba bio je 10$ vi novi koji ste usli u kripto mislite da se svaki dan bogatite tako sto ce bas oni altovi koje vi imate stalno da skacu, hoce malo morgen.

Treba biti sretan i zadovoljan stanjem koje je sad "stagniranjem"

ja ne mislim da se obogatim ili naravno da sam zadovoljan..
 
Ponovicu ponovo recenicu od pre nekoliko postova: Strpljenje je vrlina.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
ja ne mislim da se obogatim ili naravno da sam zadovoljan..

I ja sam uletio nedavno i mislio uduplati ulozeno za mjesec dana , pa sam sada u gubitku par k eura. Nije svejedno, ali je za mene trejdanje zavrseno za ovu godinu vjerovatno, dok ne skoci ponovo ono u sta sam ulozio.
Opusti se i uzivaj i cekaj barem godinu. Sta ces drugo :D
Ako bez tog novca ne mozes trenutno, e to je bas frka.
 
Problem je što ljudi dižu kredite/uzimaju od zelenaša pare da bi ušli u ovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bogme ja sam moje ulozeno za 2 meseca uduplao uglavnom profitom na altovima :)
Nisam do tog momenta imao nikakva iskustva sto se tice crypto sveta, tako da sam i vise nego zadovoljan, a i sve vise mi sve ovo deluje zanimljivije.
Hocu da uzmem par rigova za sebe te sa nekim drugarima koji su u istoj prici da napravimo neku farmicu koja ce biti snabdevana strujom iz obnovljivih izvora energija, primarno vetrogeneratorima, tako da gledam prvo da sastavim rig, malo da se tu ustosim pa onda da pocnem sa ovom nekom pricom, ali nekako uvek izvucem deblji kraj prikom sastavljanja riga.
 
Poz ljudi, prvi put ulazim u ovaj svet, hoću da uložim nekih 200e. Čitao sam neke threadove i upućen sam donekle sa situacijom. E sad treba mi savet od iskusnijih:
1) kupiti sada BTC
2) sačekati fork pa nakon forka kupiti ako mu opadne cena
3) kupiti neki alt coin

nije mi najjasnije oko ovog forkovanja, drugar mi kaže dobiješ isto onoliko BTc Golda koliko imaš BTC.. takodje ne znam da li se prognozira pad ili rast btca nakon forka? Koja je onda glavna valuta nakon forka?

Hvala unapred, ako može neko da razjasni trenutnu situaciju i najbolji “course od action” kojim mogu da krenem u ovu avanturu. (Kad sam prošle godine bio glup i nisam ušao, da ne kažem to i dogodine)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene brine ETH, vec razmisljam da prebacim sve u vertcoin (mozda bude greska, a mozda i mnogo veci profit).
Zbog cega ETH stagnira ?

Eth ne stagnira, već pada. Ja ga čekam na 200$ do kraja novembra. Dobar deo sam prodao, dok sam malo ostavio za svaki slučaj ako ode na 350-400$.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pada ? bio je 400$ kosntaantno pa sad pada ?
Vrti se konstantno oko ~ 300 dolara poslednjih 3 meseca izuzev par padova i skovoa po 50 jednom 90$
 
Poslednja izmena:
Imao je jedan pad do 140 negde u julu u avgustu se oporavio na 300 i to je to sto se tice oscilacija.
 
Bio je 400 konstantno, pa sredinom septembra otišao na 220. Posle toga pokušaj oporavka al se odbio od 330-340. Sad se mrcvari na cifama ispod 300, zato očekujem lagan pad ka 200, gde je i najveći suport


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio je 400 2 puta po jedan dan. I posle tiga su uvek bili mega dampovi.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Bio je 400 konstantno, pa sredinom septembra otišao na 220. Posle toga pokušaj oporavka al se odbio od 330-340. Sad se mrcvari na cifama ispod 300, zato očekujem lagan pad ka 200, gde je i najveći suport


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel si ti ozbiljan ?
400 konstanto ?

87PmlKn.jpg


czeS9Hl.jpg


I1nVfRa.jpg
 
Poslednja izmena:
U smislu išao je u kontinuitetu do 400, mislim da je i prešišao bio tu cifru u jednom trenutku. I posle toga se uglavnom držao iznad 300


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio je 400 konstantno

Wait, what ?

Nikad nije bio 400 konstatno , nikad nije isao u kontinuitetu do 400, uglavnom se zadnjih 2 meseca drzi ispod 300(osim par kracih skoova). Ne pada nego stagnira oko 300 vec duzi period sa kracim osilacijama 10-20% gore dole

Pogledaj neki grafik eth-a/usd zadnjih 30d 60d 90d , pa vidi sta si sve napisao.
 
Poslednja izmena:
Tako je.

Za ETH, mega resistance je $400 jer je tu 2x rikosetirao. Oba puta se odbio i to do $330-350.

$260-300 je trenutni kanal za ETH. Odrzavanje iznad ili ispod tih nivoa dosta moze predvideti gde ce ici.

Ja bih rekao da se ETH za sada solidno drzi. Jesu $400 i $500 isuvise daleko, ali konsolidacijom i osvajanjem pod nivoa se sprema odlican teren za neki buduci skok.

I da, ljudi koji su ove godine usli u kripto, tako ce pogresnu sliku stvoriti o svemu ovome da se iskreno i sam bojim reakcija i posledica kad pukne lumbalon, kad sve se vrati na svoje mesto i cene koje realno zasluzuje.

Misljenje nije formirano samo od clanova ovde na forumu, nego uopsteno i na ulici. Kad me pozove par ortaka u kafic pa kad krenu da pricaju i iznose ideje. 50 soma eura sada krnuti u nesto prenaduvano, ne daj boze od kredita ili zelenasa. Pa kad se izgubi jedno 60-70% od toga...
 
Tako je.

Za ETH, mega resistance je $400 jer je tu 2x rikosetirao. Oba puta se odbio i to do $330-350.

$260-300 je trenutni kanal za ETH. Odrzavanje iznad ili ispod tih nivoa dosta moze predvideti gde ce ici.

Ja bih rekao da se ETH za sada solidno drzi. Jesu $400 i $500 isuvise daleko, ali konsolidacijom i osvajanjem pod nivoa se sprema odlican teren za neki buduci skok.

I da, ljudi koji su ove godine usli u kripto, tako ce pogresnu sliku stvoriti o svemu ovome da se iskreno i sam bojim reakcija i posledica kad pukne lumbalon, kad sve se vrati na svoje mesto i cene koje realno zasluzuje.

Misljenje nije formirano samo od clanova ovde na forumu, nego uopsteno i na ulici. Kad me pozove par ortaka u kafic pa kad krenu da pricaju i iznose ideje. 50 soma eura sada krnuti u nesto prenaduvano, ne daj boze od kredita ili zelenasa. Pa kad se izgubi jedno 60-70% od toga...

kakvo je tvoje misljenje o vertcoinu (VTC) i feathercoinu (FTC) ?
 
Iskren da budem ne pratim ih.

Uleteo sam u par altova sa solidnom svotom, iako sam sebi rekao da sam zavrsio za ovu godinu. Ne da mi djavo mira. Kockam se a nisam kockar.

Pravo vreme za ulazak je bilo krajem prosle godine, eventualno deo Q1 '17-te. Ovo sada je cedjenje maksimuma i hodanje po zici.

Za nove clanove ne bi bilo lose da iscitaju ovu temu od recimo Juna '16-te do Marta '17-te, ako vec ne mogu celu. Sta se smatralo i pisalo za relane a sta za nerealne prognoze. Koji altovi i kako su izgledali kao dobra kupovina. Kad smo Saj i ja trubili da se uleti u LTC jos na $3-4, a niko nece da poslusa. Sada je $55-56 i ljudi ulaze da bi uzeli mooozda 5-10% profita. Jel vam se sad cini povoljnim? :)
 
Aha, kraj prosle godine je bio savrsen trenutak. Sto se tice LTC-a apsolutno razumem ljude koji su se plasili tada da ulete pouceni predjasnjim iskustvima ali opet, strah ne treba da spreci razum. LTC je bio zicer u tom trenutku. Vise manje svako ko je ubacio kes tada u bilo sta se opario debelo.
Sto se tice LTC-a on i dalje ceka da opali. Ocekujem da probije 100$ sasvim sigurno do proleca. Nemam pojma kada ce krenuti, bukvalno jedna vest moze da pokrene novi hajp.
Ulaganje sada je visokorizicno. U bilo sta. Moze da se ocekuje neki skok ali lako moze i da se pukne. Pogotovu mislim na tako neke novcice koji su skocili samo zato sto su altovi, bez ikakvog pravog razloga. Svaki shit u nekom trenutku moze da se napumpa ali ubosti pravi je igranje lutrije.
Ja sada nikome novom ne bih smeo da kazem da ulaze pare u bilo sta. Ja cekam trenutak da izvadim kes. Ljudi, pamet u glavu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
nisam iskusan trader ali pratim BCH. pa ako neko moze da mi kaze gde mu je sledeci resistance s obzirom da sada skace.
 
Tako je.

Za ETH, mega resistance je $400 jer je tu 2x rikosetirao. Oba puta se odbio i to do $330-350.

$260-300 je trenutni kanal za ETH. Odrzavanje iznad ili ispod tih nivoa dosta moze predvideti gde ce ici.

Ja bih rekao da se ETH za sada solidno drzi. Jesu $400 i $500 isuvise daleko, ali konsolidacijom i osvajanjem pod nivoa se sprema odlican teren za neki buduci skok.

I da, ljudi koji su ove godine usli u kripto, tako ce pogresnu sliku stvoriti o svemu ovome da se iskreno i sam bojim reakcija i posledica kad pukne lumbalon, kad sve se vrati na svoje mesto i cene koje realno zasluzuje.

Misljenje nije formirano samo od clanova ovde na forumu, nego uopsteno i na ulici. Kad me pozove par ortaka u kafic pa kad krenu da pricaju i iznose ideje. 50 soma eura sada krnuti u nesto prenaduvano, ne daj boze od kredita ili zelenasa. Pa kad se izgubi jedno 60-70% od toga...

I sam sam taj koji je usao ove godine na 4000$ kada je BTC bio, i dosta sam ulozio. Pola u trejd, pola u grafe. NE planiram da izlazim, gdje god da BTC bio (jer su me i ovde na forumu prosle godine odgovarali da ulozim, kada sam pitao u avgustu prosle godine, kada nista nisam znao o kripto), nego cu samo kupiti ponovo ako drasticno padne.
JEr, gledajuci istoriju, uvijek je probijao ATH do sada, pa morao cekati i par godine, ovo gledam kao investiciju u buducnost. Svakako bolje, nego drzanje novca u banci, gdje ga inflacija pojede... BTC i ostale altove cuvati.Sto masine nakopaju stekati...
Grijesim li mozda ili je bolja neka druga taktika ? Hvala
 
Poslednja izmena:
I sam sam taj koji je usao ove godine na 4000$ kada je BTC bio, i dosta sam ulozio. Pola u trejd, pola u grafe. NE planiram da izlazim, gdje god da BTC bio (jer su me i ovde na forumu prosle godine odgovarali da ulozim, kada sam pitao u avgustu prosle godine, kada nista nisam znao o kripto), nego cu samo kupiti ponovo ako drasticno padne.
JEr, gledajuci istoriju, uvijek je probijao ATH do sada, pa morao cekati i par godine, ovo gledam kao investiciju u buducnost. Svakako bolje, nego drzanje novca u banci, gdje ga inflacija pojede... BTC i ostale altove cuvati.Sto masine nakopaju stekati...
Grijesim li mozda ili je bolja neka druga taktika ? Hvala

Ne gresis pod uslovom da ti taj novac ne treba na duzi vremenski period. Ako vec gledas istorijski, taj ATH ne moze vecno da se pomera nagore, a pogotovo ne u relativno kratkom vremenskom periodu. Mi koji smo u ovom duze pamtimo da nam je trebalo skoro 4 godine da docekamo ponovo BTC preko 1200$. Uzmi u obzir da je 1200$ pre februara ove godine prethodno bio poslednjih dana novembra 2013. Ne kazem ti ni da prodas ni da kupis, nego da budes spreman da cekas jako dugo na novi ATH kada se sve srusi, a sve se kad-tad srusi.
 
Ja skupljam veca pakovanja papirnih maramica i slacu vam ih gratis na sledecem (skorom) padu Btc na <2k ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja skupljam veca pakovanja papirnih maramica i slacu vam ih gratis na sledecem (skorom) padu Btc na <2k ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Super. Taman da kupim jos BTC-a. :D Radujem se padu. A, sta ako skoci na 10k, i vise ne ode dole, a ti izasao u fiat ? Onda ce tebi biti potrebne maramice :p
 
Poslednja izmena:
BTH shitina kako ga neki smatraju fino skocio. Izgleda da se jedino na "Shitinama" moze profitirati u ovo ludo vreme :) Ocekujem i Dash da uradi nesto slicnu u narednim nedeljama.
Dodao bih nesto vezano za altove. Gomila ljudi ni ne razmislja koliko je neki coin likvidan. Odnosno da li se on moze prodati nakon njegovog skoka. To je jedna jako vazna stvar a ne prica se o tome. Recimo, udjes u "XXX coin." Njegova vrednost je 1$ nakon pola godine ode na 50$ sad zelis da ga prodas, ali ne mozes. Jer ne zeli niko da ga kupi. Sticem utisak da ljudi misle da je menjacnica ta koja kupuje novcice od vas kada vi pustite sell order. Ne, treba da se nadje neko ko ce da plati za taj vas coin 50$ i tu nastaje problem. Zato se na menjacnicama vrte 10-15 valuta i to je to. Neki svremena na vreme skoce ali se slabo trguje. O tome treba isto tako voditi racuna. Da ne bude dajem 1$ da udjem u igru a na kraju 2$ da izadjem.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam se ovajdio lepo vec. Jos sam ****** sto ga neuzeh na 320 pre neki dan. A lomio sam se dobro.

Sad je samo pitanje moze li jos gore.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
... Recimo, udjes u "XXX coin." Njegova vrednost je 1$ nakon pola godine ode na 50$ sad zelis da ga prodas, ali ne mozes. Jer ne zeli niko da ga kupi. Sticem utisak da ljudi misle da je menjacnica ta koja kupuje novcice od vas kada vi pustite sell order. Ne, treba da se nadje neko ko ce da plati za taj vas coin 50$ i tu nastaje problem. ...

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

Ne razumem, kako moze neki novcic da vredi 50$ ako niko ne zeli da ga kupi? Onda ne vredi 50$, zar ne?
 
Poz ljudi, prvi put ulazim u ovaj svet, hoću da uložim nekih 200e. Čitao sam neke threadove i upućen sam donekle sa situacijom. E sad treba mi savet od iskusnijih:
1) kupiti sada BTC
2) sačekati fork pa nakon forka kupiti ako mu opadne cena
3) kupiti neki alt coin

nije mi najjasnije oko ovog forkovanja, drugar mi kaže dobiješ isto onoliko BTc Golda koliko imaš BTC.. takodje ne znam da li se prognozira pad ili rast btca nakon forka? Koja je onda glavna valuta nakon forka?

Hvala unapred, ako može neko da razjasni trenutnu situaciju i najbolji “course od action” kojim mogu da krenem u ovu avanturu. (Kad sam prošle godine bio glup i nisam ušao, da ne kažem to i dogodine)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Predlog adminima otvoriti jednu zatvorenu temu na forumu
zalepiti ju na vrh i tamo napisati

Naslov teme "VAZNO OBAVESTENJE ( za sve koji zele uci u kripto svet )".

Niko nema pojma da li je dobro vreme za kupovinu ili nije, takav savet vam niko zaista ne moze dati jel se sve svodi na nagadjana i spekulacije ... cena Bitkoila i svoh ostalih kripto valuta moze skociti li pasti za 50% u narednih par meseci tako da niko odgovoran vam ne bi mogao dati takav save... Na vama je da skupite informacije i odluku morate doneti sami .
 
Poslednja izmena:
Predlog adminima otvoriti jednu zatvorenu temu na forumu
zalepiti ju na vrh i tamo napisati

Naslov teme "VAZNO OBAVESTENJE ( za sve koji zele uci u kripto svet )".

Niko nema pojma da li je dobro vreme za kupovinu ili nije, takav savet vam niko zaista ne moze dati jel se sve svodi na nagadjana i spekulacije ... cena Bitkoila i svoh ostalih kripto valuta moze skociti li pasti za 50% u narednih par meseci tako da niko odgovoran vam ne bi mogao dati takav save... Na vama je da skupite informacije i odluku morate doneti sami .

Slažem se sa navedenim. Samo htedoh dobiti informaciju da li je istorijski dobro ili loše kupiti BTC pre forka/posle forka.
Dakle ne očekujem da me neko uveri niti da isplanira moje ulaganje nego jednostavno ako imate iskustva dovoljno je: "pri ranijim nekim forkovima u većini slučajeva je orig. koin rastao nakon forka"
Znam da ništa nije 100% sig i da je sve promenljivo ali postavio sam pitanje jer moj educated guess vrv manje precizan od nekoga ko je ovde godinama.

Hvala u svakom slučaju :)
 
I sam sam taj koji je usao ove godine na 4000$ kada je BTC bio, i dosta sam ulozio. Pola u trejd, pola u grafe. NE planiram da izlazim, gdje god da BTC bio (jer su me i ovde na forumu prosle godine odgovarali da ulozim, kada sam pitao u avgustu prosle godine, kada nista nisam znao o kripto), nego cu samo kupiti ponovo ako drasticno padne.
JEr, gledajuci istoriju, uvijek je probijao ATH do sada, pa morao cekati i par godine, ovo gledam kao investiciju u buducnost. Svakako bolje, nego drzanje novca u banci, gdje ga inflacija pojede... BTC i ostale altove cuvati.Sto masine nakopaju stekati...
Grijesim li mozda ili je bolja neka druga taktika ? Hvala

Trebas tacno odrediti strategiju i drzati se iste.

Ako zelis da skupis sto vise BTC-a, onda ne gledaj koliko trenutno imas $ na menjacnici dokle god ih ne budes dizao. Znaci samo BTC i BTC i BTC.

Recimo: Primarni plan ti je da uzmes $500.000 do sledeceg balona tj recimo 2021.
2020 - moras imati ~33 BTC-a u walletu (jer ocekujes sledeci balon na 15k€) i tezis vec sada ka tome kao glavnom targetu.
'19/18 - ocekujes blow off fazu i zacrtao si ulazak na ~1300-1500$, tj dokle moze isti pasti. To znaci da za buduci target od 33 BTC-a, tebi treba ~42-50k $ da bi kupio izvesnu kolicinu i cekao. Mozes i manje recimo. Mozes da uzmes sada 28 BTC-a, ali onda zacrtas da ces morati godisnje dodati (kroz kupovinu, trading ili mining) 2-2,5 BTC-a kako bi dosao do zeljenog targeta.
2017 - tebi je sada glavni target da skupis tih 40k$ kako bi pazario BTC-e na padu.

Nemoj misliti da je suludo planiranje cryptoa za narednih par godina. Budi svestan da ti targeti moraju biti malo flexi, tj podlozni izvesnim promenama u buducnosti jer je gotovo nemoguce odredti i predvideti do cega sve moze doci. E zato se ti drzis tvog originalnog plana od tih 500k, a sad put do toga mozes korigovati i menjati.

Velika je sansa da ces se tuci po glavi ako ti do sledece godine ostane prosecan ulazak od $4000 za BTC. Ne zato sto ces biti trenutno u minusu sa $, nego zato sto ces ga moci dosta jetinije uzeti i imati vecu kolicinu - odnosno za moon ti nece trebati $100,000 po komadu nego samo 15K. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno