Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa sad i jeste i nije tako, ko je štekao altove što je kopao u samo jedno malom delu npr 15-20% u poslednjih 2-3 godine ima mnogo više $ u altovima nego da je direktno kopao btc preko nicehash-a npr.... Nemožeš ceo cripto svet da svedeš da pozitivan trend btc-a od par meseci ili dnevnu trgovinu.... Dugoročno gledano treba imati BTC al svakako treba imati pre svega ETH, LTC, Zec, Dash, Monero.... Verujem da će vremenom i mnogi ETH klonovi/tokeni da dožive veliki procvat Golem/StoreJ/OmiseGo/EXP pa i recimo Zen... doduše to se nikad nezna sa altovima, vera ostaje u dugogodišnju praksu da kada je nekom alt-u pada cena a diff mu neopada drastično (znači kopa se) npr. LTC/DASH/XMR uvek može da se očekuje žestok oporavak cene.
Davati generalni savet da će BTC sve više da raste, a da će altovi sve više da propadaju je u najmanju ruku pogrešan.....
 
Slazem se. Moje laicko mislenje je da u skorijoj buducnosti posle ovog novog forka sledi ozbiljniji dump BTC a.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nemojte da me razumete pogrešno, svakako navijam za BTC, još uvek je najpoznatiji coin i verovatno će to dugo vremena biti, za sada vuče sve napred, ako je njemu dobro ide i altovi će biti na dobrom mestu.... Verujem da BTC može da dobaci do par desetina hiljada $ (možda i stotina u nekoj srednje bliskoj budućnosti), svakako će tad ETH u pos fazi vredeti bar 10-20x nego sada kao i XMR/DASH i eto sreće za nas srpljive ;)

Stvar je u tome da malo ljudi bar ovde na forumu i generalno u Srbiji ima uopšte neku pristojnu količinu BTC-a 20-100 kom (nekažem da nema, ali su retki, ima ih i te kako), uglavnom su to 1-2-3 do 10btc-a ko je duže u ovome i znao je malo da udari kočnicu pogotovo zadnje dve godine kad je krenula cena da se oporavlja od 400-500$ (nažalost ja nisam imao dovoljno pameti).... Tako da je sada već jedina realna mogućnost da se izmajnuju altovi ko koliko može ili da se kupi nešto od altova....
Ja lično planiram od nove godine ukoliko potraje sadašnje stanje sa cenama i isplativošću da krenem da rasprodajem jednim delom hardware, a sve manje coine....
 
Poslednja izmena:
Trenutno je ok trenutak da se udje u NEO.
Support bi bio na 0.0046, a target profit 0.0056-0.0057.

Inace sutra imaju neki skup u Seulu gde ce pricati o nekim novitetima i investiciji u Qlink, tako da se skok vrlo izvesno moze ocekivati.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Niko vise ne naseda na te price o skupovima. Cak i kad se najavi neka teatralna inovacija, prodje prvo neko vreme pre nego sto pocnu da ga pumpaju.
 
Pozdrav ekipa,

Nov sam u ovome. Prvi put kupujem neku od kriptovaluta, da li je sada ok da se kupi BTC ili cekati jos malo da padne(ako padne uopste). Planiram uzeti 1BTC za pocetak. Ako ne BTC da li uzeti neki altcoin, mada za pocetak mi BTC deluje sigurnije a posle mogu trgovati menjati za altcoine.
Preporuke za servis za kupovinu i neke osnovne smernice za pocetnike bi znacile. Mislio sam pazariti na ecd ili coinmama, ali koliko vidim coinmama uzima vecu proviziju kada se sve sabere.
I koji hotwallet je najbolji? Za cold sam mislio ledger nano s da uzmem. Za trgovinu bittrex.

Hvala
p.s izvinjavam se ako sam promasio temu
 
Obratite paznju, nesto se kuva, altovi idu na gore, ripple, neo, zec, bch, syacoin, monero a vrv ce i eth.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Deluje mi da je taj talas vec gotov, a da su rasli jutros / sinoc...
 
Rekao bih da talas nije gotov (moje misljenje)..
Ethereum se nije ni mrdnuo.
 
Talas je sirok pojam a inace tako gleda samo onaj ko je daily trgovac.

Edit: pazite, pre nekoliko dana sam pisao za stratis, ulazak na 47.5-55k, izlaz i main profit na 80k. Koliko je? ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ethereum tek ima da skace, a jos kad udje u pos, duplirace mu se cena. Ako je diamond mogao tako, zasto ne i ethereum..
 
Kako mogu altovi jos dole, pa gdje ce gore od ovoga :D 3x su dole vecina od prije dva mjeseca.... Ja ih cekam do proljeca.... Sada sam uletio na ovom crvenilu u altove.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ekipa,

Nov sam u ovome. Prvi put kupujem neku od kriptovaluta, da li je sada ok da se kupi BTC ili cekati jos malo da padne(ako padne uopste). Planiram uzeti 1BTC za pocetak. Ako ne BTC da li uzeti neki altcoin, mada za pocetak mi BTC deluje sigurnije a posle mogu trgovati menjati za altcoine.
Preporuke za servis za kupovinu i neke osnovne smernice za pocetnike bi znacile. Mislio sam pazariti na ecd ili coinmama, ali koliko vidim coinmama uzima vecu proviziju kada se sve sabere.
I koji hotwallet je najbolji? Za cold sam mislio ledger nano s da uzmem. Za trgovinu bittrex.

Hvala
p.s izvinjavam se ako sam promasio temu

SAmo lagano i citaj dan/noc. Od hardverskih walleta, ja imam "Trezor" i prezadovoljan sam. Sa ovim drugim nemam iskustvo...
Vezano za kupovinu preko banke, ako neces uzivo sa nekim da se nadjes je po meni najbolje da otvoris besplatni racun u telenor banci i na karticu polozis eure (master card debitna) povezes sa cex.io i verifikujes nalog i tu da kupis BTC za Eure (minimalna provizija). NE KUPUJ NA POCETNOJ STRANI na Cex-u BTC za eure ni sucajno, uzasan kurs. Mnogi su tako izgubili uzasno mnogo novca, i sam sam par stotina eura, jer mi niko nije znao ovo reci. Kada uradis DEPOSIT eura sa svoje karticu na cex.io, ides na TRADE i onda trejdas eure za btc po super kursu (na njihovoj berzi, ne na prvoj-pocetnoj strani). Nadam se da ce ti koristiti ovo.
Mene su ,nazalost, prosle godine mnogi odgovarali od kripto svijeta (ljubomora,pakost ili sta vec), tako da sam propustio 10x skok btc-a. Ali, sada sam debelo zaglibio u ovo i vise nema nazad. Pa sta bude. Ako bankrotiram, barem mi je savjest mirna sto sam poslusao intuiciju, pa makar bila pogresna. Srecno ti :D
 
Poslednja izmena:
Izasao sam iz BTC-a na 5850, nije se ostvarilo ono sto sam mislio da hoce, ali delovao je na pocetku jako ubedljivo da ce doci do novog ATH-a, sada sledi dobar pad, tako da cu da udjem u altove, imam par dobrih kandidata. LTC i ETH mi je i dalje cine vecinu portfolia tako da mirujem do kraja godine pa sta bude bice...
 
Obratite paznju na Blochchain Index (BLX) sa Iconomi platforme (www.iconomi.net). Ubedljivo najsigurnije ulaganje jer prati cenu 20-tak najjacih coina. Automatik diversifikacija, pratite kretanje prakticnog celokupnog kripto trzista. Po meni je jos i Monero prilicno siguran da ce da raste dosta, jer je praticno jedini pravi anonimni koin skoro besprekorne istorije za razliku od Dasha i Zcasha.
 
Za volumen od soma dolara dnevno kazes da je najsigurnije za ulaganje? :)
 
Volume za mali kada se gleda trgovina samo na EtherDelta P2P exchange-u, ali isti moze da se kupi i na Iconomi platformi, i tamo je sigurno mnogo veci volume. A Iconomi ima veoma dobru reputaciju i prakticno je jedini funkcionalni proizvod na tu temu za sada. BLX ce uskoro biti moguce kupiti i prodati na mnogo menjacnica. Kako to kazu ono... "mark my words". :)
 
Izasao sam iz BTC-a na 5850, nije se ostvarilo ono sto sam mislio da hoce, ali delovao je na pocetku jako ubedljivo da ce doci do novog ATH-a, sada sledi dobar pad, tako da cu da udjem u altove, imam par dobrih kandidata. LTC i ETH mi je i dalje cine vecinu portfolia tako da mirujem do kraja godine pa sta bude bice...
Nebih se slozio. Mislim da ce tek da pumpa do 16 stog. A posle mega dump.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Sto to mislis?
Ja sam ga pratio kada je trebao da predje 6000 i jako je to slabo delovalo, iako sam ocekivao mnogo ozbiljniji napad, koprcao se tu par sati, odbio i sada ako probije liniju trenda koja je na ~5600 pada na ~5000... posle nemam pojma, ali je definitivno potrebna ozbiljnija korekcija za zdraviji BTC.
LTC, ETH i DASH su imali dobru akumulaciju posle onog forka, sad pitanje je vremena kada ce se cena povecati, licno najvise navijam za LTC jer sam u njega najvise i ulozio :)
 
Sto to mislis?
Ja sam ga pratio kada je trebao da predje 6000 i jako je to slabo delovalo, iako sam ocekivao mnogo ozbiljniji napad, koprcao se tu par sati, odbio i sada ako probije liniju trenda koja je na ~5600 pada na ~5000... posle nemam pojma, ali je definitivno potrebna ozbiljnija korekcija za zdraviji BTC.
LTC, ETH i DASH su imali dobru akumulaciju posle onog forka, sad pitanje je vremena kada ce se cena povecati, licno najvise navijam za LTC jer sam u njega najvise i ulozio :)
Prerano je za ozbiljnu korekciju BTC-a jer ljudi sad opet žele da ga kupe zbog Segwita i time dodato zarade holdujući BTC. Iako su se mnogi ispalili kupovinom BTC-a da bi dobili gold (time digli cenu BTC-u na 6200), a Gold prilično omanuo, opet mislim da ima snage da se probije i taj ATH uskoro - a dumpa (prilične korekcije) će biti odmah nakon 2X segwita jer je velika zbrka koji novčić će biti deklarisan kao BTC, u najavi.. tu BTC zaista ozbiljno može da izgubi vrednost i ugled ako se brzo ne iskristališe koji chain je jači nakon forka. navijam za 2X.
Pri svakom veliom pumpu BTC-a vrednost ALT-ova se bukvalno isisava i prebacuje u BTC, tako je već par meseci, pazite ! .. i ne vidim zašto bi altovi imali ikakvu vrednost ako BTC uspešno prođe Segwit2X i nakon toga dobije npr Lightening network, i time reši probleme velikih cena transakcija, brzine transakcija itd... sve sem Ethera i par darkcoina za anonimne transfere nema nikakvu upotrebnu vrednost u poređenju sa tako unapređenim BTC-om. Pogotovo jer sad nema ko nije čuo u svetu za BTC i veliki igrači tek treba da ulete.. sigurno neće uleteti u altove tim intenzitetom kao u BTC.
Naravno non stop vesti o balonu mu ne idu u prilog, i to može da pokoleba investitore, ali npr skok na iznad 6000 čak i posle krize sa Kinom i onom bankarskom dilejom nikog nije ostavio ravnodušnim.. "Loše" vesti nemaju više toliko uticaja kao ranije.. svi žele da uskoče u voz..
 
Eh, govoris kao da altovi skacu i divljaju jer imaju neku upotrebnu vrednost.

Manipulisanje & jeftino uzimanje kesa.
 
Mene brine ETH, vec razmisljam da prebacim sve u vertcoin (mozda bude greska, a mozda i mnogo veci profit).
Zbog cega ETH stagnira ?
 
Cuj stagnira pa prosle godine u ovo doba bio je 10$ vi novi koji ste usli u kripto mislite da se svaki dan bogatite tako sto ce bas oni altovi koje vi imate stalno da skacu, hoce malo morgen.

Treba biti sretan i zadovoljan stanjem koje je sad "stagniranjem"
 
poceo sam da majnujem pre mesec dana i jos uvek nisam zaradio da kupim nova kola...

odustajem i prodajem rig :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno