Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I dalje stojim iza toga da je pametnije osigurati profit na ovim levelima nego kupovati. Zapitajte se samo, da li mislite da ce BTC pasti ikada ponovo, ne na 10 nego na 13k recimo? Ako da, onda opet bolje prodati deo na ovim levelima pa se dokupiti kad bude korekcije, to vam je preko 20% gain u btc-u.

20% sam vec izvukao i postavio kao buy ordere. Bicu zadovoljan na koju god stranu krene.
 
CEO PayPal-a kaže da su već pustili kripto funkcionalnost na 10% PP za USA i da za 2 do 3 nedelje idu na 100%. Ovo se poklapa sa skokom ove nedelje. Slučajno ili ne? To bi trebalo da znači da će krajem novembra biti ponovo pump?
Vest je od pre 5 dana kad je i BTC krenuo da raste:
https://news.bitcoin.com/paypal-crypto-service-venmo/
 
da li neko ima vise informacija kako to u praksi izgleda , Paypal je poznat po " skromnim " provizijama , pa tako na primer kad meni neko posalje novac mislim da mi skida vise od 5% samo sto primim neki novac jer sam iz Srbije , a mislim da i najmanja provizija je oko 3% :) Mogu da zamislim koliko ce tek da klepaju da kupis i prodas BTC preko njih

Ako su eksperimentalno to pustili za neke klijente u USA , onda je negde procurelo i kakvi su uslovi

Sve u svemu ne mislim da ce se preko njih neke velike cifre vrteti , mozda neki mali iznosi tipa kupis nesto za 50 i manje dolara
 
Nisam stručan kao većina ljudi koji postuju na ovoj temi, ali sam primetio jedan šablon koji se do sada (skoro) uvek ponavljao. Postoji hajp pre nego se pokrene neki veliki projekat, imamo skok cene, a kada taj projekat zaživi, cena ode dole. Kao što je primetio techno, pitanje je kolike će biti provizije na PP i koja će uopšte biti svrha plaćati kriptom, ako cene u kriptu ne budu manje od FIAT cena? Cena je za mesec dana otišla skoro 50%, što nije nešto što nije viđeno u kriptu, ali je viđen i još veći pad.
 
Vec sam kacio sliku pre 2 dana kako to izgleda. Ne znam za provizije, nije trenutno ni toliko bitno kad se hajpuje. Jeste se poklopio skok s prvim informacijama o tome da je pusteno.
Nije samo poenta placati kriptom vec to da moci i da se kupuje kripto, prodaje i cuva u okviru same platforme. Hocu li placati u kriptu ili u dolarima nije mi previse bitno. Bitno mi je da imam opciju da trosim to na nesto. Bitno je drugima da se upoznaju sa kriptom, da se to malo omasovi, da i drugi pocnu da prihvataju kripto.

Tapatalk from Poco loco
 
znaci li to Simke da treba sad prodati? tvoje misljenje?
 
Prodati sada, nakon halvinga i kada su institucije pocele da ulaze u kripto?

Podsetnik kako se ponasao BTC nakon prosla dva halvinga:

bitcoin-halving-chart.png
 

Prilozi

  • bitcoin-halving-chart.png
    bitcoin-halving-chart.png
    128.7 KB · Pregleda: 99
Jedno je sigurno... 50% ljudi ce se izyebati a 50% nece(u nekom narednom periodu) ... ja koju god stranu da izaberem, ode sve u kontra smeru [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Generalno, ne možeš pogrešiti ako imaš cifre na kojima želiš da prodaš. Vidim da iskusni kriptaši sa ove teme imaju te nivoe. Već je pominjano, ako misliš da će novčić koji sada vredi 100 nečega vredeti 1000 nakon godinu ili dve, nije mnogo bitno da li si ga kupio na 80 ili 100. Jeste bankarima i onima koje zanima najveći mogući profit, ostalima i nije toliko.
Ja sam počeo da sumiram izjave sa prethodnih 2000 strana, izvinjavam se ako grešim.
 
na stvari moze da se gleda i ovako :
Kada Paypal omoguci transakcije u BTC , milioni ljudi u posedu BTC i ostalih kriptovaluta pohrlice da prodaju svoje kriptovalute i pocece da sopinguju preko Paypal :)

Posledica pad cene kriptovaluta :)

E sad ako mnogi navale da koriste Paypal za kupovinu kriptovaluta a paypal im naplati 3% za transfer sa kreditne kartice na paypal , pa onda 4 % za kupovinu btc , pa onda 2 % za cuvanje , tesko da ce neko bas kupiti preko paypal , ako ima druge nacine da kupi sa manjom provizijom .
 
I dalje stojim iza toga da je pametnije osigurati profit na ovim levelima nego kupovati. Zapitajte se samo, da li mislite da ce BTC pasti ikada ponovo, ne na 10 nego na 13k recimo? Ako da, onda opet bolje prodati deo na ovim levelima pa se dokupiti kad bude korekcije, to vam je preko 20% gain u btc-u.

Moj stav je da niko nikad nije propao što je uzeo profit. Ja sam dobrim delom u USDC dok se situacija malo ne iskristališe.

Ako se ipak rešiš da guraš još i ova parabola se suprotno mojim očekivanjima nastavi, ono što želiš da pratiš je zagušenje BTC mreže. BTC mreža može da odradi 1 MB transakcija po bloku koji se iskopa svakih desetak minuta. Višak transakcija mora da čeka, onda fees određuju ko ima prioritet, i tako dalje. Ukratko, kako broj transakcija koje čekaju raste linearno, prosečno vreme koje čekaju raste eksponencijalno. Na grafiku treba da pratiš ovu liniju što kaže Mempool txs (u jedinicama od 2k transakcija). Pošto su trenutno trejderi navalili na BTC, linija sada pokazuje negde oko 30. Najdalje što smeš da čekaš je negde 50, preko toga će mreža postati toliko zagušena da je pitanje hoćeš li uopšte moći da prodaš.

Eto, sad znaš više od 99,9% analitičara koji svašta predviđaju, ali nikad nisu čitali tehničku dokumentaciju. Meni vidiš nije bilo teško, čitanje dokumentacije je 60% svega što radim na poslu. ;)
 
prosli put kad je doslo do zagusenja mreze podivljali su altovi, vidicemo sad sta ce se desiti, ali neminovno je kako interesovanje za BTC raslo da ce se desiti opterecenje, prosli put je to bio znak tj. okidac ili ti parametar za prodaju....sve treba uzeti u obzir prilikom odredjivanja cifre za izlazak - slatke muke :d
 
na stvari moze da se gleda i ovako :
Kada Paypal omoguci transakcije u BTC , milioni ljudi u posedu BTC i ostalih kriptovaluta pohrlice da prodaju svoje kriptovalute i pocece da sopinguju preko Paypal :)

Posledica pad cene kriptovaluta :)

E sad ako mnogi navale da koriste Paypal za kupovinu kriptovaluta a paypal im naplati 3% za transfer sa kreditne kartice na paypal , pa onda 4 % za kupovinu btc , pa onda 2 % za cuvanje , tesko da ce neko bas kupiti preko paypal , ako ima druge nacine da kupi sa manjom provizijom .
Neće biti funding-a niti povlačenja kripta sa paypal-a. To će biti neka vrsta paper kripta. Ne znam šta će pp raditi iza haube.
 
znaci li to Simke da treba sad prodati? tvoje misljenje?

Ne naravno, samo sam kolegi objasnio kako mu se zove strategija, i da nije nista novo otkrio [emoji3]
Ja cu nastaviti svaki dip da longujem, short sam zaboravio do daljnjeg.
Prodati sad je isto kao da si prodao krajem 2016-te. Tada sam se opekao gadno par puta, ali ovaj put ne.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Neće biti funding-a niti povlačenja kripta sa paypal-a. To će biti neka vrsta paper kripta. Ne znam šta će pp raditi iza haube.

Ako sam te dobro razumeo , ja pojedinac necu moci na Paypal da posaljem kripto , vec ce samo moci da se kupi kripto za dolare , cuva na Paypal i onda samo taj kripto proda ponovo paypal-u ?? Koliko vidim prica se bas o tome da ce moci da se salje kripto na paypal novcanik , menja trosi i onda naravno i podize .

Ako su oni zamislili da samo mozes da manipulises sa kriptom koji si preko njih kupio , onda to nije nikakva novost
 
Tako je, sa svojim novcem/karticom/pp balansom možeš da kupiš BTC, ETH, BCH i LTC, držiš to na svom pp balansu, prodaš nazad za dolar/evro.

Nema povlačenja, nema privatnih ključeva, možda nema ni kripta. Ima kripto oznake na pp interfejsu.


Paypal je u stvari lightning network za BTC. [emoji16]
 
Poslednja izmena:
Nema povlačenja, nema privatnih ključeva, možda nema ni kripta. Ima kripto oznake na pp interfejsu.

CTR99, svaka ti čast za ovo. ''There is no crypto!'' Gledaš kroz Matrix kod kao Neo. :d :laugh:
 
Idemo na čitavu stranu off topic, al kad je bal...

Koliko čitam ovo što ste napisali, tu je kripto valuta po principu "piše na tarabi". U čitavom tom sistemu može i da nema ni jedan jedini "novčić". Ako nema ni transparentosti sistema onda je ovo samo jedan običan PR potez.
 
Da se vratimo na temu..

BTC se samo za jedan dan vratio sa 14.5 na 15.5.. Nadao sam se da ce biti na nivou od oko 14k bar neko vreme ( 4-5 dana )

Ovo moze jako lako da nagovesti da napadnemo cifre od 16-17 k do kraja meseca i novi ATH do nove godine...

Nadam se da gresim i da ce se zadrzati na ovom nivou jos neko vreme ili da ce cak pasti ja 14 ponovo..

Ocu da se pozdravim sa ovim forumom na godinu-dve dana u julu ili avgustu sledece godine, a ne u februaru.
 
Neće biti funding-a niti povlačenja kripta sa paypal-a. To će biti neka vrsta paper kripta. Ne znam šta će pp raditi iza haube.
Kao što Revolut radi već par godina unazad. Možeš slati kripto unutar njihove mreže, ali ne i izvan. Ako hoćeš da prodaš, prodaš njima, a oni tebi keš na račun.
 
Cinjenica je da mi koji smo vec u crypto smo hodleri i to vecinom. A ovi koje dolaze koje treba Paypal ili neko drugi da privuce u crypto sistem, oni ne posjeduju crypto, tzv. no coineri:d
Znaci moraju prvo da kupe BTC, ETH itd.
 
Poslednja izmena:
Kao što Revolut radi već par godina unazad. Možeš slati kripto unutar njihove mreže, ali ne i izvan. Ako hoćeš da prodaš, prodaš njima, a oni tebi keš na račun.

Koliko sam shvatio, na PayPal-u ne možeš ni da šalješ kripto drugom korisniku PayPal-a. Možeš samo da ga hodl-uješ i da ga trošiš za kupovinu, kada se kripto konvertuje nazad u fiat, pre nego što trgovac dobije novac.
 
Moracemo jos malo da sacekamo na konkretno objasnjenje jer sam nailazio na 10 poprecnih informacija i na kraju ne znam ni sam kako ce funkcionisati.
 
Da nije ATH usred totalnog raspada pa da to bude baš bullish vest.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno