Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iskusniji, šta sledi sad? Sve je već skočilo nekih 15% u zadnja 2 dana, gledajući to i neizvesnost oko izbora da li je bolje prebaciti se u dolar i čekati korekciju?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nikako u dolar, sta ti pada na pamet?!? Ono u Americi totalno nereseno, ko zna sta ce tu jos da se zakomplikuje... Moze cak da dodje i do manje nestabilnosti dolara, to samo znaci da zlato i kripto skacu. Drz' se kripta i ne razmisljaj o shortu ;)

To vazi za sve. Daytrader-i vec mogu po osecaju da se igraju uz veliki rizik, svima ostalima je najpametnije da sede u kripti i cekaju strpljivo. Tek sada se pravi hajp, tek se ocekuje potpuna ludnica ;)

Edit: zaboravio sam da kazem za altove... Eno, cim se BTC malo primirio krenuli su i altovi da se pomeraju. Ne brinite nista, samo uzivajte u voznji. Sada je bukvalno najbolji deo price ;)
 
Poslednja izmena:
Altovi ce se oporaviti samo ako se cijena BTC-a primiri, ukoliko dodje do dumpa BTC-a tek ce pokolj biti, a sad bar za viken je vrlo moguc dump BTC-a prije da ce dole nego nastavak rasta 16k+, previse je ovo skocilo mora se malo zacrveniti.

Generalno ko ne trguje na dnevnom nivou, nema se ovde sta dirati cekati zacrtane levele i gotovo, naredne godine bice ovo smijesne cifre moze samo da bude 5-10x vise od ovoga.
 
Ja još ne mogu da se opasuljim da sam tačno predvideo izborni scenario, ali da je tržište reagovalo suprotno od logike. Mislim da svi opet debelo potcenjuju Glumpa i moć glupih ljudi u velikim brojevima. Nema šanse da ovo može da ima happy end. Ja ostajem debelo bearish, što doduše i nije neka mudrost, jer posle ovakve parabole jedino što i može da se desi je blow-off top.

Koliko sam uspeo da ispratim ti si jedan od retkih pesimisticnih ovde. Zbog cega i dalje pricas o padu, parabolama, propasti itd.? Ima li neke tehnicke pozadine za to?

Vecina misli suprotno jer je donekle i realno misliti tako pa cisto pitam radi licne procene situacije.

I mani se tih politickih stavova u ovoj temi, nije na tebi da odredjujes ko je glup a ko nije.
 
Treba uvjek sve saslusati, kad se sjetim pocetka 2018 pun forum moon bojeva koji su govorili nema pada to je to, nikad vise ispod 12-13000 nece biti, itd itd....samo par likova onaj LA i jos neko su govorili da ide dump i bear, i bili u pravu.
Srecom samo sam se igrao i sitnim parama neke altove kupovao, pola ih delistovano sad[emoji16]

Sent from my phone
 
Uvek treba imati i bearove i bulove i slusati i jedne i druge, posebno jer cena uglavnom puca kad je hajp na vrhuncu
 
Ok, optimizam vlada trenutno. Da li se sećate dump-ova? Zaboravili ste? Septembar prošle godine, BTC sa 10.000 pada na 8.000$ u nedelju dana. Da ne pričam o nekim vanrednim padovima (korona). Sećate se priče kako je kripto berza izuzetno špekulativna-manipulativna (šta kitovi odluče)?
Mene iskreno čudi da još uvek nije bilo korekcije tj. da ovi koji na nedeljnom nivou skidaju profit kad poraste preko 2.000$ BTC, da pokupe kajmak i samim tim obore cenu. I oni igraju long game? Dokle?
Zato oprez i pustite ljude da pišu, a oni koji trejduju imaju mozak za razmišljanje. Kao, ajmo svi u hype balon na ovoj temi, pa gde to vodi. Umesto prozivki drugih probajte da postavite neku informaciju ili analizu koja koristi svima.
Evo malo i vesti koje pogoduju ovom 'trenutnom' hype-u:
''Wyoming elects first Bitcoin owner to U.S. Senate''
https://fortune.com/2020/11/04/wyom...witter.com&xid=soc_socialflow_twitter_FORTUNE
A CNBC poziva na kupovinu BTC-a jer FED još uvek drži kamate blizu nuli:
''Buy bitcoin to play low interest rates and a friendly Fed, says trader who predicts 20% upside''
https://www.cnbc.com/2020/11/05/bit...and-a-friendly-fed.html?__source=twitter|main
Zanimljivo je koliko će da traje ovaj rast na krilima PayPal vesti, kad implementiraju tek tad može da se očekuje još veći rast. Sve zavisi od toga kako će vlasnici PayPal naloga (prvo USA) da to prihvate. Pretpostavljam da je to i logika svih ovih investicionih fondova, kitova itd., što sad da se keširaju kad mogu na mnogo veću vrednost. I ne zaboravite ključnu reč NESTABILNOST. To je prva reč kad se objašnjavaju kripto valute. :)
Što se tiče politike to itekako ima uticaja. Guverner Kalifornije je zatvorio državu toliko dugo da jednostavno masa biznisa ne može više da posluje, ljudi se zbog toga sele iz Kalifornije. Ako pobedi Bajden (dalje ga bilo) i krene se sa rigoroznijim zatvaranjima država, šta očekivati? Ponovnu krizu? Ponovni pad? Trump je izričito protiv toga. Tako da, hajde da vidimo kako će se stvari odvijati. :guitar:
 
Meni se ovoliki skok ni malo ne svidja.
1. Ne volim kad brzo ide gore.
2. Nisam se dopunio koliko sam hteo.
3. Zadnjih par meseci sam stekao i za kola, pa jos zbog toga nisam kupovao onoliko koliko sam planirao.

Iskreno ocekujem korekciju uskoro, ali ne verujem da necemo skoro videti BTC na 13k niti ETH ispod 400$


Ja necu prodavati i "hvatati" korekciju jel sam glup ko tocak za daily tradeing..

Nadam se da ce se malo primiriti nedelju-dve pa posle moze ponov lagano gore..

P.S. Sad mislim da postoji velika sansa da vidimo nove ATH -ove do kraja godine, mada bi voleo da ti ATH-ovi dodju u martu-aprilu.
 
@teslatesla Vec sam pisao da je paypal izjavio da je potraznja veca za 3x od njihove prognozirane. Sve ti je jasno.
Korekcije moze biti ali nece biti velika. Kao sto sam rekao desetinu puta, niko nece u ovoj situaciji da dampuje vecu kolicinu novcica. Skok je neminovan, potraznja ce biti sve veca i veca. Samo da preguramo Paypal u USA, Novu godinu, ATH verovatno i pre Nove i tek onda krenuce pravi hajp i priprema za parabolu.

Tapatalk from Poco loco
 
Samo cekam da krene dump, a kad krene ni 10k nije daleko, ljudi znamo kako ovo ide dump kad krene to za 2-3h pada po nekoliko hiljada, ovo je visoka cifra, pa ce i dump biti zestok.

Da ne budem pesimista volio bi i ja kao i vecina ovde da ode na 100k da ETh ode na 10k, ali ne ide to tako lako niti ce ici lako, bice tu manipulacija skokova/padova ta prica da necemo viditi 10k to definitivno ne bi nikad rekao, za 24h to moze opet da bude ispod 10k bez obzira kako to sad daleko zvuci.
 
Koliko sam uspeo da ispratim ti si jedan od retkih pesimisticnih ovde. Zbog cega i dalje pricas o padu, parabolama, propasti itd.? Ima li neke tehnicke pozadine za to?

Vecina misli suprotno jer je donekle i realno misliti tako pa cisto pitam radi licne procene situacije.

I mani se tih politickih stavova u ovoj temi, nije na tebi da odredjujes ko je glup a ko nije.

Kada cena nekog commodity ide parabolično naviše, to samo po sebi znači da nešto ozbiljno nije u redu na tržištu. Recimo ako vidiš da zlato naglo skače, ne moraš da čitaš vesti, znaš da je izbila svetska finansijska kriza. Ako cena nafte drastično skače, odmah znaš izbio je rat na bliskom istoku, itd. BTC je uvek pravio ovakve parabole, posledica njegovih početaka kao sredstva za klađenje među sitnim entuzijastima. Dugo je bila priča da će cena prestati da pravi takva ludila kada se uključe veliki institucionalni investitori, kao što su ETF-ovi, hedž fondovi, itd. I ja sam očekivao to isto, ali kao što vidiš, ništa od toga. Cena raste bez realnog razloga, zato što ljudi misle da će moći da ga prodaju skuplje kasnije, što se u ekonomiji zove princip veće budale. U momentu kada više ne bude investitora spremnih da plate sve višu cenu, oni koji poznaju tržište izađu i cena se strmoglavi, napravivši velike gubitke ostalima. Verujem da sve ovo znaš, čisto ti pominjem za svaki slučaj. Rast kripto tržišta je normalna stvar, kako se uvećava novčana masa i nepoverenje u finansijski sistem. Nagli rast kripto tržišta je međutim uvek posledica špekulacije i uvek se isto završava.

Moja neka prognoza, koju je možda i bolje ne slušati s obzirom koliko me tera maler u poslednje vreme, obično sam mnogo bolji u ovome:
BTC bi trebalo da se skljoka negde do 10k ili verujem i niže, ali ne očekujem da opet uđemo u bear market. Pad bi mogao da se desi i sam po sebi, ali pre kao posledica nekog drugog finansijskog ili političkog uticaja, recimo tumbanja na berzi. Posle na proleće bi trebalo da se desi sledeći veliki skok, onaj koji trebalo da nas odnese sve do limita gde BTC mreža više nije u stanju da obrađuje transakcije. Možda grešim i možda smo već sad u tom poslednjem skoku, ne mogu da tvrdim ništa.
 
Poslednja izmena:
Ima logike to sto kazes otresanje do 10k i nize od toga da se opamete jos jednom svi, pa onda na proljece pravi rast novi ATH a sto Kurajber kaze i 100k nije daleko.

Ovakva je situacija bila 2016g kad je izgledalo da je sve poletilo, pa se prizemljilo nekoliko mjeseci i onda 2017g pravi rast. Sve se poklapa sad smo u 2016g.
 
Ovako je bilo 2016, ali je vec pocetkom 2017 bio novi ath, pa je tek na leto bilo otresanje, a tako ce i sada izgleda biti

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Pa sve lici na taj scenario, uglavnom predobra je situacija, malo se naoruzat strpljenjem iako bude padova ne treba panicno reagovati, samo strpljenja rezultat ce doci na kraju.
 
Pa dobro, otresanja ce da bude u nekom trenutku sasvim sigurno. Moja procena je da to ne moze biti sada. Mozda tik pred Novu godinu kad se svode racuni malo da naprave korekciju naduvane cene zbog paypal-a. Sasvim realan scenario. Sada ne ocekujem jaci pad. Bilo bi lepo da se cena odrzi ovako par dana makar. Sve u svemu ima fore do proleca a i cela sledeca godina je dugacka, bice tu pumpanja, istresanja, parabole... Bice tu para za sve ;)
 
Otpor je na 63$, posle malo na 69 i otvoren je put ka stotki. Znam da cete me trpati zbog ovoga ali moram da kazem da bije do kraja meseca sigurno na stotku. Izdrzacu :d
Mozda je i samo pitanje dana. Do Nove godine ko zna...

LTC.jpg
 
Sat vremena kasnije cena je krenula i vec smo na 64$.

Ovih dana sve vise i vise razmisljam o tome da i BTC moze na ATH bez neke vece korekcije i to do kraja meseca. Videcemo kako se odvija sve ali za sada sve ide na tome.
 
Gotovo svi ocekuju korekciju.
Dakle, lagano moze bez korekcije.
 
Sve vise mi na to mirise. Danima razmisljam o tome kako se sve sklapa i veceras sam prvi put to izgovorio i ne zanima me uopste sta drugi pricaju. Procitam svaki post na forumu, svaku vest procitam pa onda sedim i razmisljam na miru dok svi normalni spavaju. Nije to nesto sto mi je palo na pamet kao odvala pa aj da napisem.
I ovo preko 15K je bilo van svakog razuma, toliko je lako otislo da je skoro nerealno. Znaci ili ide ozbiljna korekcija ili ide jos gore. Za ozbiljne korekcije sam vec spominjao zasto mislim da se nece desiti. Jedino mi ovo ostaje kao neki "logican" scenario ma koliko suludo delovao 99% ljudi.
Prerano je da cena skace svaki dan po 1K ali cena se vec stabilizovala posle skoka, stoji i ne mrda vec 24h sto je sjajan znak. Ljudi i dalje nisu svesni koliko je paypal krupna stvar i kakav potencijal stvara. Krupni igraci to znaju, zato i kupuju sve sto im padne saka. Svaki novcic sada je sledece godine kao od zlata ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Ne preteruj. U Junu ili julu verovatno. Ako bude pre toga bice ludilo.
Cenu za LTC ne smem vise ni da pisem ovde. Necu da trigerujem pojedinu grupaciju koja ne moze da smisli kad se spomene LTC. ETH isto jako lepo trza na gore, ocekivao sam lagano 600$ do kraja meseca ali ispasce da je premalo.

Tapatalk from Poco loco
 
Gotovo svi ocekuju korekciju.
Dakle, lagano moze bez korekcije.
Koji to svi? Ovde na temi 95% očekuje samo rast čak i bez najmanje korekcije.

Trejderi sa Tvitera sa po 200k pratilaca i discord signal grupama su totalno bullish cak i na shitove.

Greed index je sinoć 90.

Koji to svi očekuju korekciju?
 
Koji to svi? Ovde na temi 95% očekuje samo rast čak i bez najmanje korekcije.

Trejderi sa Tvitera sa po 200k pratilaca i discord signal grupama su totalno bullish cak i na shitove.

Greed index je sinoć 90.

Koji to svi očekuju korekciju?
Ave!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
ma korekcija 90% samo 10% da ce nastaviti na 20k+ bez korekcije, zasto bi pumpali kad je na dumpu najlakse otet coine - dakle ocekujem korekciju.

Ako ode na novi ATH tj. 20k+ bez korekcije, sve cu da prodam (iako se to nikad ne radi), ali sell all, buy low ;)
 
Kako koji svi? Pa evo vas trojica u tri posta zaredom, za pocetak. :)
 
Koji to svi? Ovde na temi 95% očekuje samo rast čak i bez najmanje korekcije.

Trejderi sa Tvitera sa po 200k pratilaca i discord signal grupama su totalno bullish cak i na shitove.

Greed index je sinoć 90.

Koji to svi očekuju korekciju?

Vidi ovako, 95% ljudi ocekuje rast i ja sam medju njima. Rasta ce sigurno i biti. Meni korekcija nije ni najmanje bitna. Sutra da zvekne 2K dole, za nedelju dana smo na starom. Samo daytraderi gledaju na korekciju kao neki faktor, ostali samo cekaju. Vise ljudi znam koji se muce sad da kupe novcice nego ovih koji trguju svaki dan. Da budemo realni, korekcije mora biti pre ili kasnije i na putu do novog vrha ce ih biti nekoliko. Kao i uvek. Tviterasi samo hajpuju, ne uzimam ih opste za ozbiljno. Tamo nadjem 2 normalna twitt-a dnevno, ostalo je junk.
Ja do sadasnjeg ATH ne ocekujem korekciju, do onih 20K. Da ne bude zabune da mislim na nekih 200-300K i sl.
Naravno, ne znaci ni da cu biti upravu ali mi mirise na to :d
Na 20K ce biti svakako nevidjeni otpor, to tesko da moze odmah da probije, da se ne lazemo ;)
 
mda, šta je sad problem kupiti nije mi jasno.
možda nema za 15 ali ima za 15,5 :d
Ima dana, za sutra ne znam :d
Bez sale, pocinje da se javlja sve veci broj ljudi koji bi da uvale neki kes dok nije kasno pa ih spajam s rudarima odmah.

@lates Hajde ako mi se opet neko javi danas da kupuje a ne vidi tvoj post spojicu vas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno