Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima dana, za sutra ne znam :d
Bez sale, pocinje da se javlja sve veci broj ljudi koji bi da uvale neki kes dok nije kasno pa ih spajam s rudarima odmah.

To je odlicna vest, treba milion naivaca da proguta pricu i kupi BTC na 16000 ili cak i vise , da bi nekoliko ozbiljnih graca koji su ulozili stotine miliona u BTC kad je bio 4000 moglo da lagano izadje ,

Zasto ti [SAJ]ber Kurajber nisi ovako pricao kad je btc u martu bio 4000 zar nije bilo logicnije tada ga kupiti nego sad kad je na 3 godine maksimumu :)



Da uvale kes dok nije kasno na 16000 jer ce sad ici na 100 000 zanimljivo razmisljanje , a nisu se setili da ga kupe na 4000 , tad su verovatno prodavali
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: MPM
Ja i dalje stojim iza toga sto sam pricao. Uvek je bolje uci na minimum ali malo ko ima mooda da udje tada jer se plase. Razumem i to, nismo svi isti. Ne mozes uvek ni da procenis dobro gde je dno. Nisam tako pricao u Martu jer nas je mart zatekao sve, prepolovio je sve berze. Nista se ja tu nisam razlikovao, zateklo je i mene. Ja sam i pre toga usao pa sam cekao razvoj situacije. Gledao sam kako pada pa sam gledao kako se vraca. Nisam tada dirao crni fond, nisam kupovao na dnu.

A sto da ne kupe sada? Ti si od juce u ovome kao pa se sad pravis naivan ko sobarica? :d Sve i ti to sam jako dobro znas. Sada kad krene na gore krece masa da se pali. Ali ovo jos i nije nista, ovo su jos izolovani slucajevi. Prava pomama krece tek sledece godine kad bude najveci hajp. Prodavace se automobili, kuce, stanovi i njive samo da se kupi kripto. Kad krene gore svi bi na brzaka da obrnu pare. I to je cak ok jer za jako kratko vreme mogu da dupliraju pare.
I onda nagrabuse oni koji su poslednji usli, koji su se mesecima femkali da li da udju ili ne i koji su propustili termin. Na kraju udju, kupe blizu topa i sacekaju polovljenje cene. Koliko njih i ne proda ni tada nego kao ceka da se cena vrati gore i onda krvare lagano. Svega sam se nagledao. Svi ti gore pomenuti su oni koji nisu u ovoj prici stalno nego ulete kad krene hajp. Na 4K takvi ne ulaze.

Ja sam cak i poranio s ulazom u LTC, nesto sam posle dokupio na 60$ jer sam hteo da se obezbedim na vreme na i da cekam rastereceno. Kad je cena pala sve pare sto sam imao sam uvalio na 50$ da smanjim prosek na kome sam usao i to je bilo to. Sad skupljam kajmak do kraja sledece godine.

Jesi ti usao na 4K? Malo ko je usao na 4K i ja ne znam nikoga. Tu se nije mnogo kupovalo. Najveca akumulacija je bila na 10K ali ko je pametan uzimao je i pre toga. Kupuje se i sad, kupovace se i na 30K opusteno. Ja sam usao 2 godine pre sledeceg topa (prognoza) i kupio sam 3x vec kolicinu od nekoga ko ce uci za 6 meseci i koji ce da obrne 3x manje za 4x manje vremena. Ko je bolje prosao :d Bicemo zadovoljni i on i ja ;)
 
BTC stoji jedan dan na istoj vrednosti, altovi (ETH gledam) sad rastu.
Niko ne krvari :D
 
Eth ce zestoko da raste do kraja godine. ETH 2.0 plan se odvija polako i sasvim je sigurno da se rasti. Plus paypal na sve to...

Tapatalk from Poco loco
 
Koliko god ne treba da ovde pričamo o politici, nema nikakvog spora da će ona dikirati cenu BTC-a, davno su prošla vremena kad je BTC bio odvojen od ekonomije, a ekonomija od vlasti. SPX je u petak napravio doji na trendline-u, femka se gde će. Berze više ne raguju na QE i zahtevaju direktni stimulus, Gamon je sve lepo objasnio na linku koji sam postavio, svima preporučujem da ga pogledaju.

Svi očekuju da Bajden troši kao pijani Grk, cene svega bi trebalo da polete, trebalo bi imamo jedno kratkotrajnu blagostanje, najzad ni epidemija neće večno trajati, što berze sve uračunavaju. Sad, da li će dekica imati kontrolu nad Kongresom, da li će se stara garnitura opirati, da li će Slump moći da održi kontrolu nad strankom sada kad više ne moraju da ga trpe, itd.

Stimulusa u svakom slučaju za sad nema. Znate da sam zbog toga najavljivao crash za septembar, nije se ostvarilo. Najavljivao sam ga i u oktobru, nije se ostvarilo. I ovog meseca ga očekujem, videćemo. Ako se dogovore oko novog stimulusa, to je to, ništa neće biti. Ako se Blump opire, onda zavisi hoće li ajkule imati strpljenja da sačekaju prolećno otapanje ekonomije ili će biti krvi sada. Svaki dan što prođe, smanjuje šansu za slom. Ako ništa ne bude do kraja godine, mislim da je gotovo s tim.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    15 KB · Pregleda: 128
Sad formiramo novu cifru na 16 000 i ko kupi na tom iznosu je naivcina ?
DO juce ko je kupovao na 13xxx je bio naivicna.
Na pocetku leta ko je kupovao na 10 000 je bio naivcina.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam bio 2,7 ETH na 404 dolara, prodao sad za 458 dolara.
Cekam sledeci pad :)
 
Ja sam kupio na 4k, cak sam i pisao ovdje, ne sjecam se, fino je kad se ubode dno.
Uzeo i ETH ispod 100$, tako da ima sigurno ljudi koji kupuju.
 
Svaka cast.
Ja sam mislio da je tad otislo sve dodjavola, kad je ETH spao na 100 dolara, to prosto niko nije ocekivao, toliki pad.
Mozda cak ni Cex nalog nisam imao tada. A i da sam imao, sigurno ne bih kupovao :)
 
Niko nije ocekivao taj pad ali kad se desio znao sam da je prilika i da je tih 5000 poklon za veliki ulaz. Medjutim realnost me brzo smorila - kesh mi je stajao orocen u banci, za razrocavanje treba 3 dana, za realizovan wire transfer jos bar 4-5 radnih dana(iz iskustva), pa sam odustao od cijele akcije, jer mi se nije kupovalo na 7-8000 koliko sam ocekivao da bude posle 5 dana, pa da cim kupim opet ljosne ispod 6000 zbog korone. Naravno velika greska, jer mi se tek na 10000 nije kupovalo

Sent from my phone
 
Niko nije ocekivao taj pad ali kad se desio znao sam da je prilika i da je tih 5000 poklon za veliki ulaz. Medjutim realnost me brzo smorila - kesh mi je stajao orocen u banci, za razrocavanje treba 3 dana, za realizovan wire transfer jos bar 4-5 radnih dana(iz iskustva), pa sam odustao od cijele akcije, jer mi se nije kupovalo na 7-8000 koliko sam ocekivao da bude posle 5 dana, pa da cim kupim opet ljosne ispod 6000 zbog korone. Naravno velika greska, jer mi se tek na 10000 nije kupovalo

Sent from my phone

evo sad prilike kupi na 16000 , neki ljudi imaju teoriju da je nebitno na koju cenu si kupio :) za one koji eventualno ne znaju zasto kazem 16000 , a ne 13 000 ili 25 000 . 16000 je najvisa cena koju smo imali od 2017 i desila se pre nekoliko dana . Zato kazem kupi na 16000 a ne recimo oko 4000 , koja je bila minimum u zadnje dve godine
 
Poslednja izmena:
Niko nije ocekivao taj pad ali kad se desio znao sam da je prilika i da je tih 5000 poklon za veliki ulaz. Medjutim realnost me brzo smorila - kesh mi je stajao orocen u banci, za razrocavanje treba 3 dana, za realizovan wire transfer jos bar 4-5 radnih dana(iz iskustva), pa sam odustao od cijele akcije, jer mi se nije kupovalo na 7-8000 koliko sam ocekivao da bude posle 5 dana, pa da cim kupim opet ljosne ispod 6000 zbog korone. Naravno velika greska, jer mi se tek na 10000 nije kupovalo

Sent from my phone


To je najveci problem, taj wire transfer, pa pozivi od banke, pa svasta nesto i prodje par dana a cena je vec dosta skocila. Ja sam uzeo 100eth 15 marta za 111.78eur, nisam imao kolicinu novca na eur wallet-u a taj wire transfer je nikakva solucija u tom momentu tako da sam direktno karticom kupio a fee je bio 460eur na totalnu kupovinu od 11 178eur, isplatilo je se itekako.
 
To je najveci problem, taj wire transfer, pa pozivi od banke, pa svasta nesto i prodje par dana a cena je vec dosta skocila. Ja sam uzeo 100eth 15 marta za 111.78eur, nisam imao kolicinu novca na eur wallet-u a taj wire transfer je nikakva solucija u tom momentu tako da sam direktno karticom kupio a fee je bio 460eur na totalnu kupovinu od 11 178eur, isplatilo je se itekako.
Hahahaha meni je 200e limit dnevni na kartici, ne bi daleko dogurao

Sent from my phone
 
Nije nerealno. Nisam siguran da ću svoj ETH dotle držati ali nije nerealno svakako.
 
Ja cu ETH da prodajem deo na ceni 2000-5000, zavisno od situacije... ostatak na >10000
 
Neki ne kapiraju da je bitna razlika ulaza i izlaza , a ne na samo sto nize uci.

Kao sto oneko ima teoriju 16 jer je zadnje 2 godine neko ima teoriju 13800 jer je prosle godine high, neko 20 000 jer je ath, neko su imali 10 000 neki imaju 6000 neki 60 000.
 
provozali su BTC od 14k do 16k lako, da li ce jos lakse nazad na 14k sve nekako lici na taj scenario
 
Neki ne kapiraju da je bitna razlika ulaza i izlaza , a ne na samo sto nize uci.

Kao sto oneko ima teoriju 16 jer je zadnje 2 godine neko ima teoriju 13800 jer je prosle godine high, neko 20 000 jer je ath, neko su imali 10 000 neki imaju 6000 neki 60 000.
Sa aspekta mene koji nisam day trader i gledam da svoj kripto držim na hardware wallet-u koliko je god moguće, nizak ulaz je jako važan za miran san.

Ne mogu danas kupiti na 13.800 ili 15.000 i taj BTC držati na hw wallet-u bez stop loss-a.

Dakle, razumem šta govoriš ali to nije tačno iz ugla većine nas ovde koji nismo ni day traderi ni eventualno price average investitori.

Sve što sam stekao u kriptu sam stekao zato što nisam kupovao visoko i prodavao nisko.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da sam pogodio koliko toliko max ETH i izasao na 458 dolara.

Sad udri munjo em grome i teraj to dole :d
 
Pročitaj ponovo poruku. Napisao sam da Nije SAMO važno nisko uči a ne da nije važno.
 
jako optimisticno, daj boze da docekas ;)

Ja sam spreman i 10 godina da cekam... s tim da ne planiram ikada da 100% izadjem iz kripta jer svakako mislim da ce doci vreme kada ce svaki servis, usluga na internetu moci da se plati kriptom... paypal i mogucnosti koje daje eth 2.0 svakako obecavaju da ce doci to vreme...
 
Da li je pametno prodati eth sad?
Hoce li pasti koliko ima li ko predvidjanja :)
Hvala
 
Do kraja godine verujem da hoće.
 
Ja sam spreman i 10 godina da cekam... s tim da ne planiram ikada da 100% izadjem iz kripta jer svakako mislim da ce doci vreme kada ce svaki servis, usluga na internetu moci da se plati kriptom... paypal i mogucnosti koje daje eth 2.0 svakako obecavaju da ce doci to vreme...

To je ok strategija, imas vremena :d

Korekcija je ipak krenula rekao sam u gore nekom postu da je 90% sansa za korekciju, a samo 10% da nastavi prema 20k bez korekcije......sve se ponavlja kao i prije P/D korekcije zdrav rast.....sve se odvija bas kako je i ocekivano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno