Šta je novo?

DFI "DARK" 965 board

Kod mene je 4/24/07
Znaci to pistanje je "bios related issue" izmedju ostalog.
Valjda ce namestiti to sa nekom od sl. revizija...
 
Evo seredio sam, samo mi sad ploca pisti cak i kad skrolujem sa misom :( a to nije radila sa starim biosom.
Koja je oznaka tog difoltnog biosa sa kojim ploca dolazi?

Pistanje se čuje iz zavojnica, čudno je i to da sa različitim napajanjima pistanje je prisutno ili ne. Npr. sa chieftec 560W pistanja nije bilo, a thermaltake 650W je imalo taj problem, sve je to do toga kako je "zakucana" EPS 12V grana i koliko precizno isporučuje amperažu, a samim tim voltažu celoj naponskoj jedeni koja i nije nesto na DFI Darkicu, čak je grubo gledano njesra i kad bi planirao da je zadržim razmislio bih kako da je rashladim. Kad bocnes Quad koje god napajanje da uzmes ima da pisti kao luda, i samo zbog tog je nisam ostavio sebi, a odmah posle toga je je izasao P35. :)
 
Poslednja izmena:
Kako onda objasnjavas moju situaciju, da na istom HW-u sa dva razlicita biosa pisti i ne pisti?!
 
Pa cekaj sto ne skines i ne fleshujes stari bios sa kojim je sve radilo normalno.
Imas martovski na sajtu.Ja bas martovki koristim jer mi se cini da ima manje bubica nego aprilski, sa kojim ne mogu ni 666Mhz za memoriju da prodjem, a sa ovim sada radi i na 750MHz.

BTW Proday hvala na guide-u, uspeo sam da poboljsam malo memorijski protok i da dobijem skoro 0.5s u super pi-ju na istoj frekvenciji.
 
Poslednja izmena:
masteru mozda su ti zavojnice prozujale, mozda uopste nema veze sa biosima. Mislim probaj pa vidi :wave:
 
Ajd kad sam vec pocheo da naglabam ovde sa ovom plochom,da nastavim:
ovde imate jedan novi test ove ploche:
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=220727
Postoje 2 verzije ove ploche:
965-s supports on board IEEE 1394
965 does not support on board IEEE 1394
Pa neka upuceni prokomentarishu ako je moguce.:D




Gledam tu plocu i primecujem na njoj Bakarni hladnjak na chipsetu a na hladnjaku pise Lanparty, dali je to neseto modovano ili ne, jer znam da na toj ploci i na 965S i non S ima crni hladnjak
 
Pise da je lik koristio hladnjake sa LP-a posto se poklapaju rupice :)
Vidi se da je dodao i na naponsku jedinicu jedan :wave:
 
Evo bas gledam sta da skinem, flesnucu veceras pa javljam dal ima promena.
 
thx Proday na linku naleteo sam negde na njega ranije, lik se je bas potrudio
Stari bios flesovan, vise ne pisti kad skrolujem, sad samo kad se dobro potrudim cujem blago pistanje :)
 
Eto, jos samo kada bi izbacili neki novi bios sa manje bagova i da se moze uzivati u ploci.
 
Imam tu pocu ima fire wire mada nesija kao ta druga slika . Ploca je odlicna , znaci za profi oc. Od dioda ima koliko sam ja video glavnu kaja sija crveno i pomocnu koja se nalazi ko memorijskih slotova i ona je crvena. Sto se tice softvera posebno obratiti paznju na gardian koji dolazi uz nju koji je totalno brljiv softver i netreba ga ni u ludilu stavljati. Meni je npr. zaustavljao kuler od procesora kad se podigne windows.
Inace sto se tice same ploce jeza npr. 6420 core duo radi kod mene na 3000mhz sa temperaturom od 44 stepena.Doduse sa skinutom stranicom od kucista. Ko god je kupi bice extra zadovoljan. Sto se tice cene kod altija sam je platio 168,38 evrica.
 
Ako si izvukao 700 prijavi se odma na xtreme, verovatno si napravio svetski rekord ;)

P.S. Imam ploču već mesec dana! I da smart guardian je odličan program, samo ga treba znati koristiti. :wave:
 
Eto, jos samo kada bi izbacili neki novi bios sa manje bagova i da se moze uzivati u ploci.

Ja koristim beta bios I96PD402 i nema nikakvih problema,

Major Reasons of Change:
1.Add CLK fine delay Item (for DDR1200 OC.)
2.Add CDROM boot group(for AHCI Boot)
3.Reset button+"INSERT" key to clear COMS.
4.Reset button+"Home" key to load default clock.
 
Pa postoji i noviji od tog beta biosa, a to je I96PD424 i je losiji od I96PD326, iako su recimo dodali opciju da se bira sa kojeg ce prvo cd/dvd uredjaja da butuje, a nisu dodali finije podesavanje izmedju pata i sata uredjaja koje je mislim potrebnije za svakodnevni rad i sto ima skoro svaka ploca.Mislim ako GA 945 ploca je mogla da saradjuje lepo sa ovom memorijom na 667 sto se tice butovanja, sto to ne bi mogao i DFI.

Ceka se neki I96PD6xx pa da se isproba...

p.s.Gde nalazis te beta biose i da li ima nekih novijih?
Jer kupih DFI zbog toga sto znam da cesto izbacuju biose, pa ako imam neki problem moze se brzo ukloniti, a kada ono nema zvanicnog biosa od aprila meseca, a problemi postoje, barem kod mene sa ovom memorijom.Mislim nije neka memorija, ali opet mogli bi da se malo vise potrude.Nema svako pare za ultra-turbo-mega memorijske module.

Nego jedno pitanje, da li neko na non-S modelu ima header za system fan2?
Ja ga imam, ali nijedan SW ga ne detektuje i ne mogu niti da vidim broj obrtaja kulera niti da kontrolisem isti.Cak ni ITE smart guardian isti ne vidi, kao i bios.A ni u upustvu nema pomena o njemu.
 
Poslednja izmena:
jer neko probao da se igra sa boot clockom moj 4400 nije hteo preko 3200 gde je i bio stabilan ali preko toga nije hteo boot clock je stajao na auto kada sam stavio boot na 200-250 otisa je na 3300 ali mu treba +250mV ali naravno to je nestabilno jer se jos neko igrao sa boot clockom?
jer ima jos neko ideju kako ga naterati na vise ?
c1e disabled naravno
strap 266 ram 1:1
9x367
 
Uzeo sam ovu plocu, imam sledeci problem: imam dva SATA hard diska, prikljucena na prvi i drugi sata port, znaci dva bela. Diskovi se ponasaju slicno kao kad pata diskovi predju u PIO mod... samo naravno ovo je sata. Znaci, kad se radi nesto sa diskom, windows "secka". Inace, instalirao sam sve chipset drajvere sa onog diska koji ide uz plocu, bas kao sto pise u uputstvu. Jedino sto sa onog diska nisam instalirao je raid driver, koji mi ne treba jer mi raid rezim ne treba. Sve je na defaultu, ne oc-ovano.

Izvinjavam se ako je vec bilo, nemam vremena da chitam sve...
 
Hm, pa sta onda da stavim u prvi i treci?
 
Izgleda da ces morati drugi disk da stavis u plavi ili crni konektor.Ja nikako nisam uspeo da pod XP-om nateram da mi 2 sata uredajaja(kod mene je slucaj dvd+rw + hard) rade u UDMA modu tj. jedan mi uvek radi u multiword DMA, a drugi u UDMA, ali iako se to desava nemam problem kao sto ti imas tj. sve radi kao da je UDMA modu.BTW Ovih problema nema pod vistom.

Samo sam ja instalirao najnovije intelove drajvere za cipset, jer su ovi koji dolaze uz plocu malo bajati.Evo ti i linka
 
Poslednja izmena:
Samo sam ja instalirao najnovije intelove drajvere za cipset, jer su ovi koji dolaze uz plocu malo bajati.Evo ti i linka

ne znam za vistu al na XP nikako ne treba stavljati drivere za chipset, kao ni za proc. stavis ono sto moras, audio, mreza i za hdd ako bas mora.
 
ne znam za vistu al na XP nikako ne treba stavljati drivere za chipset, kao ni za proc. stavis ono sto moras, audio, mreza i za hdd ako bas mora.

Pa ja sam uvek stavljao najnovije drajvere za intel cipset i nikada nisam imao ni najmanjih problema.Novije sam stavio jer ni sa windowsovim ni sa starijim nije bolja situacija tj. sve se isto ponasa.

Mislim nije to via iz starijih dana kada instaliras one 4in1 drajvere pod XP-om pa se obicno desi da radi losije nego sa windows-ovim.

@Geek master: Nadam se da si probao onaj recept sa brisanjem grana u device manageru i ponovnim instaliranjem istih.To je nekima pomagalo, dok meni nije u ovom slucaju.
 
Ne radi se o tome dal ima ili nema problema nego sporije radi ;), btw izasao ti je novi BIOS za dark-a :wave:
 
@Geek master: Nadam se da si probao onaj recept sa brisanjem grana u device manageru i ponovnim instaliranjem istih.To je nekima pomagalo, dok meni nije u ovom slucaju.

Pravo da ti kazem uopste ne znam kako ti uspevas da vidis u kom rezimu radi disk, jer je to iz device managera nemoguce videti. Nisam ih brisao, ali prebacio sam na ploci konektor iz drugog u treci slot, sad su beli i plavi... evo sad cu da stavim nesto da otpakuje pa da vidim kako radi.
 
Radi isto ko i pre... znaci kad radim nesto zahtevno sa diskom windows "stekce" tj bolje receno radi 10 sekundi pa stucne sekundu, pa u krug...
 
Nazad
Vrh Dno