Šta je novo?

DFI "DARK" 965 board

Izasao novi BIOS - v613

Skinuo sam taj bios i odradio update, i sta se desava posle toga

1. Sa starim BIOS-om mi je FSB radio na 450

2. Sa novim BIOS-om jedva digne Windows kad je FSB ne 400

ps. sva ostala podesavanja su ista

Neznam u cemu je problem, dali je taj bios nesto bagovit ili sta je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
pitaj miska ili spacea koji je bios najbolji i sta moze da te zeza
 
Poslednja izmena:
Meni sa 424 biosom vise ne vidi flash disk, sa starim je sve radilo. Ostale USB periferije rade.
 
dobro sorry pitajte CAR-a on mora da zna
 
Poslednja izmena:
Jos jedno pitanjce vezano za plocu...
Na stranim sajtovima se zale na "cviljenje" ploce (squealing noise kako to oni kazu).
Jel stvarno ploca pisti (pretpostavljam da je to samo pri velikom overkloku)?

:wave:
 
ok.

Hvala svima na savetu,

Danas sam vratio stari Bios i opet sve radi kako treba

Sacekacu jos malo da pokrpe taj BETA Bios (ako je uopste bilo do njega) pa cu ga ponovo nabacit
 
Jos jedno pitanjce vezano za plocu...
Na stranim sajtovima se zale na "cviljenje" ploce (squealing noise kako to oni kazu).
Jel stvarno ploca pisti (pretpostavljam da je to samo pri velikom overkloku)?

:wave:

Da... uz napomenu da *mozda* ipak ne cvile sve. (moja cvili, ali tako je bilo i sa prethodnim ASUS plocama)

I cvili i pri nekom umerenom overkloku, ne samo extremnom... na default-u vec ne znam, nisam probao.
 
Poslednja izmena:
Cvili qrva i na difoltu ali slabo, skoro necujno :)
 
Poslednja izmena:
Meni ne cvili iako nisam probao fsb preko 430 - memorija mi nije bas neka a imam box qler. Kazu da se cviljenje zavojnica deshava pri odredjenoj kombinaciji memorija i napajanja - uglavnom kvalitetnijih. Inace imam problema sa usb flesicem i ext.diskovima - ne poznaje ih bas uvek.
Prava "sportska" plocha ali deluje nedovrsena u finishu.:S:
 
Jesi li probao onaj 613 bios, on kao "sredjuje" probleme sa USB-om?

Cekam zvanicnu verziju, mada sam i sada na beta - I96PD402, i nemam nekih vecih problema osim sa USB.

Hint za one kojima ne radi link do beta biosa, na glavnoj download strani dfi sajta u dnu strane postoji link "beta site". Krajnje diskretno ...;)
 
Ne. Izgleda da se Oskar zabavlja sa biosom za p35 plocu koja je najavljena, jer i ona kasni sa izlaskom na trziste.
Ovo moze da bude lose po DFI jer su kupci vec iritirani stalnim kasnjenjem njihovih proizvoda "u klasi" u odnosu na Asus i Abit, i evidentnim padom kvaliteta proizvoda. Navodno se ceka dizajniranje rashladnog sistema za p35 plocu. No comment....
 
bez ljutnje ali ne vidim razlog kupovine ove ploce s obzirom da je P35 preplavio trziste i sve vise ce.
 
bez ljutnje ali ne vidim razlog kupovine ove ploce s obzirom da je P35 preplavio trziste i sve vise ce.

O tome se i radi. Dark 965 ploca je izasla dva meseca pre nego sto je konkurencija izbacila svoje p35 modele. To je veoma kratak trzisni lifetime. Normalno je da se sada kupovina 965 modela bas i ne isplati. Ja se pitam koliko je DFI zaradio ovim modelom (i para i "lovorika") i koliko cu ja koji sam vec kupio od njih cekati na podrsku u vidu redovnih bios update-a, za relativno nedovrsenu plochu.

Sad ti kupi DFI p35, kad budu ostali proizvodjaci izbacili x38 chipset modele, pa te zaborave sa podrskom, jer moraju da razvijaju novi model. Nisam razocaran Dark-om, naprotiv, samo mislim da su momci iz DFI-ja poceli da "fusherisu" :mad:
 
Poslednja izmena:
bez ljutnje ali ne vidim razlog kupovine ove ploce s obzirom da je P35 preplavio trziste i sve vise ce.

Pa naprimer cena. Ni sa jednom p35 plocom neces dobiti nesto radikalno vise i brze, a platices je dosta vise. Inace gledao sam dosta p35 ploca, ali mi je bios i dalje na Darku daleko ispred. Jedino sto mi je lose je sto nemoze da se iskljuci ono brojanje memorije na pocetku, ali ni to nije lose ;)
 
O tome se i radi. Dark 965 ploca je izasla dva meseca pre nego sto je konkurencija izbacila svoje p35 modele. To je veoma kratak trzisni lifetime. Normalno je da se sada kupovina 965 modela bas i ne isplati. Ja se pitam koliko je DFI zaradio ovim modelom (i para i "lovorika") i koliko cu ja koji sam vec kupio od njih cekati na podrsku u vidu redovnih bios update-a, za relativno nedovrsenu plochu.

Sad ti kupi DFI p35, kad budu ostali proizvodjaci izbacili x38 chipset modele, pa te zaborave sa podrskom, jer moraju da razvijaju novi model. Nisam razocaran Dark-om, naprotiv, samo mislim da su momci iz DFI-ja poceli da "fusherisu" :mad:

ako se sada prisetim ostalih brendova,a dosta sam 965 ploca probao, i sve i dan danas imaju bagove i to je vise do P965 chipa nego do brendova...dfi jeste izasao dosta kasno,al daleko od toga da je nedovrsena ploca i da su momci iz dfi poceli da fuserisu....ploca radi ekstra,brza je i jedino je quadgt brza ploca,jedini bag koji sam ja naleteo je sa usb i to je to...podrska ce se sigurno nastaviti dosta dugo i nema sanse da te zaborave sa podrskom ;)

slabo sam nesto video da je p35 mozda blizu ili mozda brzi od p965,klok za klok,jedino sto p35 moze dosta preko 600mhz fsb i bolje radi sa ramom,al treba naci dobru i pravu kombinaciju....a proc koji ide preko 600 se tesko nalazi,a i memorija koja moze 1:1 cas4...jedino modeli sa ddr3,a taj ram je jos daleko daleko od nas,a i skup
ono sto mogu reci za p35,a da je dobro,probao sam p5k vanilu,je da nisam nijednom uspeo da zabagujem bios i sto se lepo butovala i sl...ali u 24/7 ne vidim nikakav napredak,cak je ploca sporija od darka i quadgt...naravno ostake jos tu prilike za p35 da napreduje i da se malo poigra sa perfomance level-om :trust:

Jedino sto mi je lose je sto nemoze da se iskljuci ono brojanje memorije na pocetku, ali ni to nije lose ;)
to je samo butovanje,al da vidis kako se brzo izboriji kad je fsb veci od 500...ne stignes da pritisnes esc ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:
Cisto koga zanima u poslednjih par dana su izasla jos 2 beta biosa.Jos samo oficijelni da izadje, pa da se vidi da li je bolji od ovog aprilskog/martovskog.I btw lista ispravki i nije nesto, i nadam se da su osim ovoga ispravili i poneke bagove.
 
Poslednja izmena:
Da dignem thread posto je izasao novi bios za dark mb.

Date Code 2007/07/03

http://www.dfi.com.tw/Upload/BIOS/I96PD703.zip

Major Reasons of Change:
1.Fixed NV nForce 7950GX2 graphic card compatibility iuuse.
2.Fixed USB Device can not detecting when BIOS set “USB high speed”.
3.Fixed Intel Conroe-L series(420,430,440) CPU's can't enter CMOS setup function

jos nema komentara na DFI forumu. U svakom slucaju i bilo je vreme.....:banana:
 
Da dignem thread posto je izasao novi bios za dark mb.

Date Code 2007/07/03

http://www.dfi.com.tw/Upload/BIOS/I96PD703.zip

Major Reasons of Change:
1.Fixed NV nForce 7950GX2 graphic card compatibility iuuse.
2.Fixed USB Device can not detecting when BIOS set “USB high speed”.
3.Fixed Intel Conroe-L series(420,430,440) CPU's can't enter CMOS setup function

jos nema komentara na DFI forumu. U svakom slucaju i bilo je vreme.....:banana:

Komentari... http://csd.dficlub.org/forum/showthread.php?t=3430

Flashnuo sam, za sada nemam problema sa USB uredjajima (a imao sam ponekad), videcu kako ce se odraziti na OC
 
Ako si izvukao 700 prijavi se odma na xtreme, verovatno si napravio svetski rekord ;)

P.S. Imam ploču već mesec dana! I da smart guardian je odličan program, samo ga treba znati koristiti. :wave:

Nisam izvukao toliko vec kazem koliko je dozvoljen fsb na ploci.
 
Moze li na ovoj ploci da se stave ovi novi Inteli na 1333fsb? Mislim na e6550 i e6750? Odnosno hoce li raditi kako treba?
 
Poslednja izmena:
Moj utisak o ovoj ploci je fantastican , jer nisam neki overkloker ali po opcijama sam skontao da ploca ima pro setovanja.Ja nisam imao nikakav problem (sustanje , pistanje itd..)medjutim pri overkloku sam imao dosta problema .Problemi koje sam imao proizisli su od toga da ja naprosto u susretu sa ovakvim biosom i njegovim setovanjima nisam mogao da se snadjem.Brljajuci po forumima primenjivao sam sve osim fleshovanja biosa , medjutim rezultati su bili katastrofa pa sam mislio da od mog OC nema nista.
Elem citajuci bas ovaj post skontao sam sta treba i kako da uradim da bih dobio zeljeni rezultat , a cilj mi je bio 3200 mhz bez dizanja napona , a to sam i uspeo pa sam zato i odusevljen ovom plocom.Moj procesor je core 6420, memorija takems 800 mhz(divlja) , napajanje codegen 400w(ljuta KINA) dva hdd 250gb , grafika x1950pro sa 512 mb ddr3.
Evo mojih setovanja sta sam i kako uradio - strap na 266 , memorija na 533 kojoj sam rucno namestio frekfencije 5 5 5 15 i fsb 400.
Nista vise nisam dirao nikakav napon nista bas nista mozda ploca moze i vise fsb mislim ali nisam probao jel radim neki projekat , cim zavrsim probacu koliko moze josh da se dize mada sam i ovim extra zadovoljan.
Eve nekih slicica sa everesta i nadm se da ce ovo nekome pomoci i preporucujem ovu plocu kao vrh 965 ponude.
 

Prilozi

  • everest1.jpg
    everest1.jpg
    113.4 KB · Pregleda: 88
  • everest2.jpg
    everest2.jpg
    124.7 KB · Pregleda: 76
  • everest3.jpg
    everest3.jpg
    159.8 KB · Pregleda: 74
  • everest4.jpg
    everest4.jpg
    153.8 KB · Pregleda: 73
  • everest5.jpg
    everest5.jpg
    127.9 KB · Pregleda: 70
Kad si nam sve izbacio tako lepo mogao si da izbacis protok i spi1m.
 
Nazad
Vrh Dno