Šta je novo?

DFI "DARK" 965 board

S' obe ;)

E sad ste me uplashili ja teo da pazarim DFI P35 plochu, a vi tako po P965 da me sad strah... :S:

Ma kupi taj Dark....sto komplikovanije setovanje memorijskih parametara to dobijes u buducnosti veci rang na benchu (kada ga uvedu) a mozes za rezervu da kupis i onaj Abit IP35 sto sam ti predlozio....oko 7 crvenih.
 
S' obe ;)

E sad ste me uplashili ja teo da pazarim DFI P35 plochu, a vi tako po P965 da me sad strah... :S:
Pa pazari P35, ovo je ipak P965 (i to Infinity serija... to vise u zivotu nece da se gnezdi u mom kucistu, LANParty moze da prodje), pretpostavljam da su ispravljeni bagovi, P35 je prakticno samo nadogradnja P965-ice...

A i ja pricam iskljucivo o DFI Infinity P965.
 
E sad ste me uplashili ja teo da pazarim DFI P35 plochu, a vi tako po P965 da me sad strah... :S:
Ja imam DFI Blood Iron P35 plocu radi savrseno a i dosta drugova na forumima ima nju ili LanParty seriju tako da nema potrebe da se brines,uz to je i sjajna za OC,digitalna naponska sekcija...Slobodno je kupi...
 
Jel' da se krstim levom ili desnom rukom... ?

Trebalo bi da se krstis kada je ploca radila ok :d

Ovo je prva(mislim na dfi dark 965, sa ovom sadasnjom nemam za sada takvih problema) ploca na kojoj su se izvesne stavke u biosu promenile bez ulaska u isti kao i bez resetovanja cmosa(dobro, ovde ne racunam situacije kao sto su kada se doda novi hard pa se poremeti boot sekvenca tj. butuje se sa novo ubacenog harda isl).
 
Imam ovu stvar već dve godine. Duge su to bile godine. Čekao sam da prođu jer toliko trajala garancija, pa se nadao srediće se.

Stvar se, da ne bude zabune, zove se DFI 965P Dark.
Nikad goreg sranja nisam imao u životu. :wc:

Zvuk koji puca, usb koga nema dok ne osvežite device manager, zaključani pio modovi, zakucavanje, ono (kao bezbedonosno :d) gašenje po par puta kod dizanja sistema. Čačkalica je dežurala non-stop kod dugmeta za rest-prstenac...
Likovi u radnji, gde sam kupio računar podignu sistem iznova, ploča kao radi ok, oni ne znaju šta sa kompa da šalju na reklamaciju...
Imao sam 3 godine Gigabyte sa via kt600 i starim, dobrim Athlon 1600+... To je bila mašina, za 1000 dana rada nije štucnula dva puta.

Šta mislite na koliko delova pukne dfi kad se tresne lopatom po južnom mostu? :D :,,:
 
Poslednja izmena:
reci ti nama...ja sa mojim primerkom nikada ni najmanjeg problema imao nisam...eno je i danas sljaka ko bombona posle vise od tri godine kod prijatelja!
 
^ +1 Prava sportska ploca. 3 godine fsb 400+ ... nijedan restart...:)
 
Primerak koji sam ja imao je bio očajan, nikad lošiju ploču nisam imao. Koliko se sećam, dosta je ljudi bilo sa sličnim iskustvom.
 
a prvi računar sam kupio pre 7 godina...

probaću s drugim biosom mada sumnjam...
Ja se s kompjuterom druzim nesto duze... ali stoji da je ta P965-S najgora ploca koji sam ikada imao/probao.
 
đubre još radi u starom kompu ali memoriju prima samo jedan slot od 4...
 
'Oce li to djubre da crkne vise!? :D:D:D
 
i ovde u vojlovici je jedan komp sa ovim DFI i ne zelim da znam sta je sa tim kompom :D
 
Sada je i ova starudija dosla u moje ruke.E6550 i jedan slot jet rama od 2gb na 800mhz,vidi je na 667mhz.Cudnjikav je bios.Jedva nadjoh da uradim apdejt preko nekog ruskog sajta...
 
Sada je i ova starudija dosla u moje ruke.E6550 i jedan slot jet rama od 2gb na 800mhz,vidi je na 667mhz.Cudnjikav je bios.Jedva nadjoh da uradim apdejt preko nekog ruskog sajta...

Ja jos uvek cuvam negde ovaj DFI, odlicna ploca. Secam se da su dosta kasnili sa njihovim 965 modelom, a ovaj dark je bio prvi model koji je dizajnirao Oskar Vu inace glavni dizajner/inzinjer koji je tad presao iz Abita u DFI. Njihov dizajn je uvek bio nesto drugaciji. Dodatno napajanje PCI-e slota konektorom za floppy, tasteri za power i reset na pcb, kvalitetni kondezatori, "channel clk fine delay" u biosu...itd. BIOS jeste musicav i zahteva rucna podesavanja, pogotovu memorije. Procitaj spd iz memorije nekim programom pa kreni odatle. Vazno je podesiti i NB strap. Vecina primeraka je mogla da dogura do 500mhz fsb sa osnovnih 266. Moja je 4 godine radila na fsb 400 bez dodatnog povecanja napona.
 
Samo da prodje neko vreme da je istestiram i ide na prodaju...
Do sada nisam imao DFI plocu u svom posedu...jes' exotica.
Jedva nadjoh bios za nju,nadam se da nije tako i sa drajverima.
 
Za s775 ploce ti ni ne trebaju drajveri. Eventualno samo za LAN i/ili zvuk.
(naravno Sedmica i noviji Windowsi)
 
Nazad
Vrh Dno