Šta je novo?

DFI "DARK" 965 board

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
Ova plocha me je malko iznenadila.
We weren’t surprised that 480MHz worked, but what really surprised us that we were able to do 525MHz with default voltages. At 530MHz the board wouldn’t post. After CMOS clear we changed the GTL+ Driving Strength to Mode2 and tried 530MHz and we able to boot. 535MHz worked, but was unstable. Keep in mind that this was all done using default voltages and E6700 that doesn’t overclock as well as X6800. We tried stabilizing the system at 535MHz by increasing voltages, but it was not possible. We finally found a prime stable setup at 530MHz with slightly increased voltages.
Plocha nema hladnjake na napajachkom stepenu procesora.Ima
4 Phases Digital PWM
.Kod nas se pojavila pre neki dan sa cenom od oko 13 000 din.
 

Prilozi

  • 44996.jpg
    44996.jpg
    33.4 KB · Pregleda: 312
  • INFINITY P965-S.jpg
    INFINITY P965-S.jpg
    223.9 KB · Pregleda: 631
Poslednja izmena:
Nije li to ona dfi sto se ceka vec duze vreme???
 
Vifdi...ovo je infinity koji je po meni lan party a cena niza...odlichna kupovina..
 
Ovo se cekalo :D
 
Our sample was slightly damaged, to be more exact 3 capacitors were missing, but it still worked. If you can call this kind of overclocking work, actually, because we could use a lot more words for that...
:zgran: :bottle:
 
Jezivo izgleda a cena - prava sitnica;)
 
cena nije visoka....ona treba da je "lan party" po performansama a ne "infinity" DFI class.Josh bolje za nas....niza cena...
 
videcemo sta ce ovde da se uradi sa njom mnogi su je cekali treba videti dali ce quadGT ostati na 1. mestu ili ce ona to mesto preuzeti cena od 160 i neki evro i nije u opste jaka
prosek napolju kad se pojavila bila je 180e
 
Jel ima negde kod nas da se kupi ova ploca? Moze odgovor i na PM, zainteresovan sam...
 
Ajd kad sam vec pocheo da naglabam ovde sa ovom plochom,da nastavim:
ovde imate jedan novi test ove ploche:
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=220727
Postoje 2 verzije ove ploche:
965-s supports on board IEEE 1394
965 does not support on board IEEE 1394
Pa neka upuceni prokomentarishu ako je moguce.:D
 

Prilozi

  • Naked.jpg
    Naked.jpg
    136.4 KB · Pregleda: 255
  • LEds.jpg
    LEds.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 243
Poslednja izmena:
Ono shto mi nije jasno je: dali je moguce da nisu stavili rev. 3- 965 chipseta koji podrzava 1333mhz fsb-a?Na sajtu stoji da podrzava 1066mhz....Mislim da bi trebalo daje rev 3 965 jer ga sad samo takvog i rade.Jedino ako nisu u pitanju stare zalihe :D
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno gde je ovde digitalna naponska??
 
prosvetlite me, sta ono svetli na drugoj slici???
i jel ima negde test QuadGT vs 965-S?
 
Poslednja izmena:
Pogledaj onaj link koji sam postovao.Tu je tip radi test.Odatle su slike.
Ne vidim ni ja digitalni napajachki stepen za CPU.ILI sam obnevideo....:D
Stize mi ovo chudo ove nedelje da cu javiti utiske.Bilo bi korektno od mene kad sam vec pocheo sa ovim...
 
Stize mi ovo chudo ove nedelje da cu javiti utiske.Bilo bi korektno od mene kad sam vec pocheo sa ovim...

Kako sad to, a na prvom postu si napisao ovo : .Kod nas se pojavila pre neki dan sa cenom od oko 13 000 din.

Da li nemaju vise kod nas pa si narucio preko ili je nesto drugo u pitanju ?
Molim te javi koja je revizija NB ?
 
Kako sad to, a na prvom postu si napisao ovo : .Kod nas se pojavila pre neki dan sa cenom od oko 13 000 din.

Da li nemaju vise kod nas pa si narucio preko ili je nesto drugo u pitanju ?
Molim te javi koja je revizija NB ?
Chinjenica da je firma koja prodaje tu plochu stavila na sajt kao punudu iako su je tek naruchili(9 kom).I tako ja naruchio preko mog prijatelja koji je njihov diler.Kad ono:"dana-sutra-prekosutra...."Tako da su oglasavanjem na sajtu doveli mene u zabludu.Tip iz magacina tog dana kada sam postovao jer rekao da je navodno imaju mada po glasu mi se uchinilo kao da nikada nije drzao matichnu plochu u rukama jer je meshao nforce i intel....ali ajd' sad nema veze...posle sam video o chemu se radi.Ma nije ni to problem...stici ce....rev. chip seta bi trebalo biti trojka.Videcu...
 
Porucih i ja, odlagao sam prelazak na C2D do dolaska ove ploce ;)
 
Izgleda da je tolika navala da nece biti dovoljno za sve, u prvoj turi doduse :p
 
Stize uskoro jos, ne brinite ;)
 
E vala i vreme je bilo. Ajd dajte rezultate sto pre, pa da i ja vidim da li mi se isplati prelazak na istu!!! Najbitniji su mi max fsb i mem protok :wave:
Plocha cepa na default voltazi 530mhz fsb-a.Zato sam napisao da me je iznenadila.
Ono shto i mene zbunjuje je:
-gde joj je 4 Phases Digital PWM????????????
Obviously since DFI is never content to use inferior components they have chosen to use the advanced 4-phase digital PWM instead of the ordinary 3-phase PWM that is commonly seen in the market these days. A digital PWM supplies components with stabilized current which is a necessity for all enthusiasts and is extremely important when the time comes to select the right type of motherboard for gaming. In addition do to its design the digital PWM works without the worry of capacitor explosion and electrolyte leakage, it gives every enthusiast unlimited freedom from fear while he is overclocking or gaming.
http://us.dfi.com.tw/Press/press_he...&TITLE_ID=8252&LINKED_URL=arch456.jsp&SITE=US
 
Poslednja izmena:
@Dark
Javi utiske, nestrpljivo ih ocekujem ;)
 
@Dark
Javi utiske, nestrpljivo ih ocekujem ;)
Plocha mi stize sutra oko 14 chasova.Obzirom da sam tada na terenu,tek uveche cu valjda stici da montiram.Inache svih 9 plocha su prodate pre nego shto su stigle.Znam neke iz ovog threada koji su vec kupili.Mozda postuju oni brze od mene rezove.;)
 
:D Oni nece nista da obecaju za sutra ali ovih dana...
 
Bas tako, ovih dana... :D
 
DFI P965-S in tha house :D
Potrudicu se da javim utiske ovih dana :)
 

Prilozi

  • DSC05086.jpg
    DSC05086.jpg
    109.7 KB · Pregleda: 225
Moja tek sutra stize :(
 
Nazad
Vrh Dno