Šta je novo?

DFI "DARK" 965 board

Radi isto ko i pre... znaci kad radim nesto zahtevno sa diskom windows "stekce" tj bolje receno radi 10 sekundi pa stucne sekundu, pa u krug...

Ja koristim crne portove i radi normalno osim buga sa prijavljivanjem rezima rada.
Sa plavim sam imao slicne probleme
 
Pravo da ti kazem uopste ne znam kako ti uspevas da vidis u kom rezimu radi disk, jer je to iz device managera nemoguce videti. Nisam ih brisao, ali prebacio sam na ploci konektor iz drugog u treci slot, sad su beli i plavi... evo sad cu da stavim nesto da otpakuje pa da vidim kako radi.

Pa gledam na samim IDE granama.Znaci ATAPI/IDE pa gledam one primary IDE i secondary IDE.E sada ja sam podesio da mi se sata radi kao ide, pa mozda i zbog toga mogu da vidim rezime rada.Nisam pokusavao da stavim ACHI mod.
 
Da, zaboravio sam na IDE igrane. Rade u dma rezimu...

Msa: probao sam u dva crna, radi bolje ali opet nekad malo stucne.
 
Aj da pitam da li ima da se kupi kod nas PCI-E lan kartica posto mi je grom sinoc sprzio integrisani (crko samo lan, sreca u nesreci) :wall: Inace nemam vise slobodnih pci slotova (tj imam ispod graficke jedan, ali bi u tom slucaju morao da menjam 7900gs sa zalmanom za neku sa obicnim hladjenjem).
 
Poslednja izmena:
Il' sam corav il' ne vidim da je Beta :)
 
Corav si, beta je :d... i pritom je trenutno nedostupan na sajtu :trust:

A kakvi su to problemi sa USB-om, imao neko?
 
Corav si, beta je :d... i pritom je trenutno nedostupan na sajtu :trust:

A kakvi su to problemi sa USB-om, imao neko?

Meni se desilo par puta da tastatura stane sa radom ili da se neprepozna usb stik kad ubodem,ali je restart sve sredio. Nego ljudi pisite jel ima kod nas pcie mreznih karti,izludeh bez neta!
 
Meni se desilo par puta da tastatura stane sa radom ili da se neprepozna usb stik kad ubodem,ali je restart sve sredio.
To, a... dobro, to sam vec imao, ali mi se desavalo i na ASUS-u. S tim da nije protreban restart, ja to resavam u Device Manager-u, samo udarim "Scan for hardware changes" i to je to.
Mada sam ja ubedjen (ili bar bio) da mi je to zbog navrat-nanos instaliranih drajvera za cipset i ulupanog Win-a... videcu, juce sam sredjivao Windows na particiji za O/C, pa cu da vidim da li se i tamo isto desava, kada budem sve natenane i po redu instalirao.

Nego, za ove sto imaju problema sa hard(ovi)m(a) i radom u UDMA 2 modu... koliki vam je protok u HD Tach-u kad je vec takvo stanje?
 
Meni isto pise da hard disk radi u UDMA2 modu, ali HD tach daje iste rezultate u odnosu na prethodnu plocu gde je radilo kao UDMA5.
Za moj hard 55.5MB/s prosecno i onaj burst bese oko 140MB/s.

Mada i za sta liteon pise da radi u multiword2 DMA modu, a radi brzo(cita i pise, mozda eto malo sporije cita) i ne zauzima resurse koje bi zauzimao da radi u PIO modu.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pa to sto kazes, ja sam se prvo iznervirao kada sam to video, ali kada vidim da normalno radi onda me ne zanima iako to pise.
Jos samo da ili uzmem malo bolju memoriju ili da izadje bolji bios koji ce dozvoliti da se pravilno masina butuje kada memorija radi na 667MHz i to je to...vise mi ne treba.
 
"HTTP 404 Not Found" ;)


2 The Pocetnik:
Bas to... pa, stoga se pitanje samo namece: ukoliko bi hard radio po UDMA33 (UDMA2) standardu, zar prenos ne bi trebalo da mu je ogranicen upravo na tih 33MB/s?

Mogu da okacim BIOS ovde, ugrabio sam na vreme ;)
Bolje da sacekamo da bude zvanican, da ne bude da su ga povukli zobg novih bug-ova :S:
 
Vidim da ovde ima tog beta biosa, a osim njega postoji i doradjeni beta bios koji dodaje sledece:
1. Unhide 166, 250, 333, 400 strap.
2. Add Tras 3T, 4T, 5T, 6T, 7T

Da li ovo prvo bukvalno znaci da ako odaberem 333 strap da cu time i promeniti mnozioc fsb:mem na manje od 1:1(jer je na 266 strap i mem na 533 znacilo mnozioc 1:1)?
 
Poslednja izmena:
Mogu da okacim BIOS ovde, ugrabio sam na vreme ;)
Bolje da sacekamo da bude zvanican, da ne bude da su ga povukli zobg novih bug-ova :S:
Ma skin'o i ja... na vreme ;)

Ali necu ni ja jos da ga flesujem, pa nisam ni ja neki beta tester, neka probaju drugi, pa nek jave :)
Mada, ako je zaista jedini fix ono oko USB-a, onda ni nema razloga...
 
Vidim da ovde ima tog beta biosa, a osim njega postoji i doradjeni beta bios koji dodaje sledece:
1. Unhide 166, 250, 333, 400 strap.
2. Add Tras 3T, 4T, 5T, 6T, 7T

Da li ovo prvo bukvalno znaci da ako odaberem 333 strap da cu time i promeniti mnozioc fsb:mem na manje od 1:1(jer je na 266 strap i mem na 533 znacilo mnozioc 1:1)?
Mislim da ne vredi ni da pricamo o toj "sta bi bilo kad bi bilo" :) mogucnosti, jer ovi sa tog sajta vele da ne radi nista sem 250 strap-a...
 
To, a... dobro, to sam vec imao, ali mi se desavalo i na ASUS-u. S tim da nije protreban restart, ja to resavam u Device Manager-u, samo udarim "Scan for hardware changes" i to je to.
Mada sam ja ubedjen (ili bar bio) da mi je to zbog navrat-nanos instaliranih drajvera za cipset i ulupanog Win-a... videcu, juce sam sredjivao Windows na particiji za O/C, pa cu da vidim da li se i tamo isto desava, kada budem sve natenane i po redu instalirao.

Nego, za ove sto imaju problema sa hard(ovi)m(a) i radom u UDMA 2 modu... koliki vam je protok u HD Tach-u kad je vec takvo stanje?

Da "Scan for hardware changes" i ne bude uvek transfer isti tj nekad je normalan, a nekad je kao sa FDD !? (nisu "navrat nanos" driveri i nije ulupan win) Nadam se da ce bios ovo da koriguje, ni meni se ne flashuje jer je flash time najduzi koji sam video - mislim da traje citavih 5 min - oprez za nestrpljive !!! :d
 
Poslednja izmena:
Vidim da ovde ima tog beta biosa, a osim njega postoji i doradjeni beta bios koji dodaje sledece:
1. Unhide 166, 250, 333, 400 strap.
2. Add Tras 3T, 4T, 5T, 6T, 7T

Da li ovo prvo bukvalno znaci da ako odaberem 333 strap da cu time i promeniti mnozioc fsb:mem na manje od 1:1(jer je na 266 strap i mem na 533 znacilo mnozioc 1:1)?

Verovatno ima razloga zasto su ove vrednosti za strap sakrivene. Mislim da ce ove vrednosti da dobiju znacenje kada se pojave procesori sa native 1333 fsb. Ne znam da li bi postali dostupni kada bi se uradio BSEL mod cpu?
 
Da "Scan for hardware changes" i ne bude uvek transfer isti tj nekad je normalan, a nekad je kao sa FDD !? (nisu "navrat nanos" driveri i nije ulupan win)
Aj' probacu i ja par puta, bas da vidim hoce li biti nekada razlike (inace je za sada sve potpuno isto kao i na prethodnim plocama, prosecan transfer oko 55MB/s... a UDMA2 rezim ;))
Nadam se da ce bios ovo da koriguje, ni meni se ne flashuje jer je flash time najduzi koji sam video - mislim da traje citavih 5 min - oprez za nestrpljive !!! :d
Istina, ja juce flesovah 424 bios... koliko se ono cudo oduzilo, vec sam pomislio da sam - o, cuda - skokao jos jednu :)
Mada, i sami bios fajlovi su enormno veliki, po megabajt okruglo... sad bas gledam neke stare biose sa DFI nF4 ploce, oni su bili po 512 kila... jeb'ga, treba vremena da se to upise u EEPROM :)
 
Uhm... procitao sam ceo thread ali mi i dalje nije jasno da li preporucujete ovu plocu ili ne (vidim da kod svakog od vas postoje neke bubice) :D

Upario bih je sa E4300 ili E2160 + 2Gb DDR2 800.

Da uzimam ili ne?
 
Uhm... procitao sam ceo thread ali mi i dalje nije jasno da li preporucujete ovu plocu ili ne (vidim da kod svakog od vas postoje neke bubice) :D

Upario bih je sa E4300 ili E2160 + 2Gb DDR2 800.

Da uzimam ili ne?

Sitne bubice postoje na svim 965 plocama to nemoj da te brine :d . Ovo je sigurno ako ne najbolja onda jedna od najboljih 965 ploca.
 
Uhm... procitao sam ceo thread ali mi i dalje nije jasno da li preporucujete ovu plocu ili ne (vidim da kod svakog od vas postoje neke bubice) :D

Upario bih je sa E4300 ili E2160 + 2Gb DDR2 800.

Da uzimam ili ne?

sve zavisi od tvojih potreba svaka ploca nesto zeza:smash:
recimo neko sa tom ide 500+:p fsb a neko ne moze 450 da predje :wall:

ali i asus p5b deluxe je ok i biostar tforce 965pt mana biostar mali napon za mem 2.15v max ali ima mali vmod koji to sredjuje tako da jako tezak izbor opet kazem sve zavisi za sta ti treba:wave:
 
pa neko!?
ja moj biostar ne mogu preko 490 :(
a neko ga vozi i na 520 sta da se radi inace imam dobre primerke mem zahvaljujuci tom nekom:)
pozdrav doktore
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno