Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@kurkela

Ne isplati se....

Meni su telefon koji je placen 40$ ( redovna cena je oko 50 ) carinili na vrednost od oko 80 - na kraju je razlika nekih 1000 din u odnosu na cenu kod nas ,
a za "kineza" nemam apsolutno nikakvu garanciju
 
Zato sto si obicnom postom porucivao.
 
Ne kontam? Jesam trebao da narucim DHL-om ili sta?

Ja sam ranije narucivao SAMO ovaj Q10 Jarrows Formula na isti nacin i stizalo mi je bez da platim bilo sta.
 
Ne kontam? Jesam trebao da narucim DHL-om ili sta?

Ja sam ranije narucivao SAMO ovaj Q10 Jarrows Formula na isti nacin i stizalo mi je bez da platim bilo sta.

Imao si srece, ako si siguran da je ob8cnom postom. Meni iHerb od 2013.sve carine.
Ali sada je DHL preskup, pa sve porucujem za free shipping, obicnom postom. 20e jbt..m
 
Nije to carina (10%) nego je PDV (20%) ! Meni je prvi paket (vrednost oko 18$) u oktobru prošao bez ikakvih troškova (osim ono poštaru 190 din ili koliko beše) a ovaj drugi sad pred NG što je stigao (vrednost 33,96$) je naplaćen PDV ~700 din. Kutije su u oba slučaja identične veličine. I uz prvu nikakva papirologija sa carine & pošte nije stigla, uz ovu drugu zalepljen na dno kutije papir na kom pišu troškovi sa carine. Sreća pa ovi iz iHerb bar ne navode vrednost sa uračunatom pošiljkom nego vrednost samih suplemenata.

Oba paketa poslata sa "DHL Global Mail", znači običnom poštom stiže. Lud sam da plaćam DHL (Express). Mada i pored uredno naplaćenog PDV-a opet je značajno jeftinije izašlo nego da sam isto kupio kod nas u apoteci. Na iHerb $10.65 a u najjeftinijoj apoteci 1750 din!
 
Poslednja izmena:
Ako ima, odmah prijaviti za podrivanje našeg ekonomskog sistema.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Pozdrav, vec dva puta narucujem jedan kabli sa ebay-a, vrednosti 1$ i to mi ne stize. Prvi put sam narucio od prodavca iz Madjarske (ima mnogo pozitivnih) i on mi je na kraju refundirao novac. Sada sam narucio iz Kine i paket opet nije stigao. Sad je vec isteklo vreme za dostavu i mogu da trazim refund. Poslato je 15. Novembra a rok za dostavu je bio do 5. Januara. Trazicu refund ali me interesuje kako mogu da proverim sta se desava, da li posiljalac stvarno salje i da li neko u tom lancu dostave uzima paket. Paket nema pracenje.
 
Zbog datuma koji si naveo, verovatno jos nije prošao carinu

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Kabl ne bi trebalo da ide na carinu, posebno ako je kraći i u kesi.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
23cm je duzina kabla. Mozda je ovaj jos na carini ali prethodni nije stigao a narucen je u septembru. Trazicu onda refund pa ako stigne, uplaticu coveku opet novac.
 
@TheCya tako sam ja radio

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Svaka cast ovom Vladanu, mozda je nekoga i klepio i ne simpatise ga, ali u mojim slucajevima covek za sada za medalju, a ona Evica samo da joj imam broj da je zovnem da je pitam da li je ona normalna.

Znaci ne zalim se na visinu pdv-a ili carine nego na otvaranje paketa. Prvo 100 din za otvaranje paketa to je tolika kradja i otimacina da ja nemam reci, za rez makazama i malo lepljive trake 100 din svaki put ?? Ajde i to da progutam kao noj *****ov orah, ali na toliko bahato otvaranje paketa i lomljenje, guzvanje, kidanje i ne slaganje kako je i bilo nego razbacivanje ja nemam reci. Nize intelektualno bice ce za najvise 10 sekundi da shvati kako se otvara paket znaci da li je sa strane, odozgo, ili je ono zakuceno itd. Ali ne Evica recimo kida kako njoj odgovara, i sada ja narucim nekome poklon kutija fabricka lepa da lepsa ne moze da bude i sve super dok ne dodje do nje, umesto samo da pogura sa strane da ispadne ona uhvati i otkine, rascerupa tu i to je to, unisti kutiju bez ikakvog razloga i potrebe, a jos bi pre otvorila samo da je gurnura nego kidala... Da stvar bude jos crnja unutra predmet zamotan u pucketavu folju ali ne zamotan nego jednostavno ubacem u pucketavu kesicu koja uopste nije zatvorena, i ona umesto samo da ubaci ruku unutra i izvadi sta treba da izvadi ona uhvati i napravi rupu na sred keseci pa izvadi ??!! Logike bez, mozga jos vise bez.

I to da je prvi put pa ajde nego vise puta. Kolega Vladan otvori ko covek, pogleda, nista ne unisti i vrati kako je i bilo, kraj price.

Inace zadrzavanje na BG carini je trenutno 7 dana koga zanima.
 
Pakete otvaraju i pakuju radnici poste, a
ne carinici. Tako da tu Evica ti ništa nije kriva.
 
Znaci ne zalim se na visinu pdv-a ili carine nego na otvaranje paketa. Prvo 100 din za otvaranje paketa to je tolika kradja i otimacina da ja nemam reci, za rez makazama i malo lepljive trake 100 din svaki put ??
Ja sam u Sloveniji platio to 11 evra (naplaćuju između 6 i 22 evra zavisno od vrednosti paketa) e to je već pljačka, naša pošta je mala maca za njih.
Čisto da ti bude lakše nismo najgori.
 
Ali u Slovenji ne otvaraju svaki paket i pismo

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Ma koje ovo ces samo da ispadnes smesan ako ista napises...

Pakete otvaraju i pakuju radnici poste, a
ne carinici. Tako da tu Evica ti ništa nije kriva.

Znam, vidim njihovu traku, ali ne mogu da verujem da oni sve otpakuju izvade na izvolte a carinik samo da pogleda ? Valjda oni otvore paket to jest spoljnu ambalazu sto i posle lepe njihovom trakom, a carinik pregleda sadrzaj posiljke i vadi iz kutije ? Ima i carinik ruke nije valjda da on samo onako ocima skenira. Bilo kako bilo kod nje mi stalno kupus, ili je ona ili taj sto radi u tandemu sa njom.

Ja sam u Sloveniji platio to 11 evra (naplaćuju između 6 i 22 evra zavisno od vrednosti paketa) e to je već pljačka, naša pošta je mala maca za njih.
Čisto da ti bude lakše nismo najgori.

Slovenija ima bolji standard od nas prosecna plata im je oko 1000e, dok kod nas onih 400e ili koliko vode vazi ali za javni sektor...
I to je otimacina ako je tako i to zesca, ja samo kazem nije problem neka uzmu, ali neka otvaraju bar kao ljudi a ne kao da je zivotinja krenula da otvori pa kida gde stigne kao da mozga nema.
 
Forum je za razmenu misljenja, iskustava i slicno, nisam ni nameravao ovde da isteravam probleme, niti vidim da je to moguce, cak i da napises nesto da im to neko prenese ima da uzmu jos vise da kidaju jer si prijavio, naravno posto im je drzava tako nesto omogucila u civilizovanim zemljama to bi bila druga prica.
 
Nije, cim je velikim slovima napisano znači da je skraćenica, a i Dunav se malo drugačije piše.
To su poštanski kodovi DE je Nemačka, NUE je aerodrom Nirnberg, za B nisam siguran verovatno Bavarska. Kod za naš aerodrom je RSBEGA

Hoces da kazes da je od 30.12. paket na aerodromu u Nirnbergu?
PS: hvala za ispravku oko Dunava :D
 
Jel zna neko mozda da mi odgovori: narucio sam sa iherba 2 suplementa za ishranu, ukupna vrednost porudzbine je bila $51.82. Dakle u EUR ne prelazi 50 eur.

Kad mi je stiglo, morao sam da platim jos nekih 800 din za carinjenje....

Nije mi jasno zasto?

Ova 2 suplementa su u pitanju:

https://www.iherb.com/pr/Neocell-Collagen-C-Pomegranate-Liquid-16-fl-oz-473-ml/16087

https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Q-absorb-Co-Q10-30-mg-120-Softgels/119
Naplatili su ti pdv. I ja sam kupovao isto tako su mi naplatili ali mi je opet jeftinije nedo da sqm kupovao ovde vitamine i to za 30-40 %

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Danas se desilo nešto neverovatno. Niška carina je u pitanju. Stigle su mi dve pošiljke iz Kine i za obe nije ništa naplaćeno :)
Nisu ni otvarane. Jedno je bila sitnica, neki mini DIN konektor. Drugi paket je bio negde 10x10x15 cm, tester za komponente.
Nadam se da ovo znači da dolaze bolja vremena za klijente niške carine :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno