Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sremska Mitrovica je GPC Beograd, ne verujem da je Ruma NS carina.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@Dejan

Za Rumu i Pazovu posiljke idu iz GPC Beograd-Zemun.
Zbrka ponekad nastane kod isporuke u sela , jer iako je broj poste 224xx isporuka ide preko Pazove ( 22300 ) a ne preko Rume ( 22400 )
 
Mislio sam da je NS za čitavu Vojvodinu, ok znači oni su za samo za NS i za gradove severno od njega.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi.
Mene interesuje zasto se na sajtu Aliexpresa kod narucene stvari pojavi Confirmation Received i Buyer has confirmed order received. , a da mi jos nije ni stigao paket a kamoli jos napustio Kinu?
 
Možda još neko ima šifru od tvog naloga, pa je malo kliktao.
 
Pozdrav ljudi.
Mene interesuje zasto se na sajtu Aliexpresa kod narucene stvari pojavi Confirmation Received i Buyer has confirmed order received. , a da mi jos nije ni stigao paket a kamoli jos napustio Kinu?
To znači da je prodavac primio tvoju porudzbinu i da zna šta treba da ti pošalje. Aliexpress je samo posrednik izmedju tebe i prodavca.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nesposobnost države se neposredno ogleda preko vremena čekanja na carini, za koje nema opravdanja, a niko ne odgovara.
Pravdanje da je velika gužva nije odlika efikasnog sistema. Ako su velike gužve, zaposli više radnika ili neka radnici efikasnije rade.
Čekanje na carinjenje preko 5 dana je nedopustivo.
 
Nesposobnost države se neposredno ogleda preko vremena čekanja na carini, za koje nema opravdanja, a niko ne odgovara.
Pravdanje da je velika gužva nije odlika efikasnog sistema. Ako su velike gužve, zaposli više radnika ili neka radnici efikasnije rade.
Čekanje na carinjenje preko 5 dana je nedopustivo.

Slazem se, ali nema izgleda da ce se to poboljsati i srediti.
 
Stigla posiljka sa Gearbesta placena USD $54 carina 2650rsd

"u mom selu na jugu kupujemo jelke za BG"
 
Šta si to naručio ako nije tajna :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
nije,ipak je cena $55 alii to je znantno manje od 50e,cak i da je carinjeno po stopi od %32 nebi moglo toliko da bude
 

Prilozi

  • gearbest.jpg
    gearbest.jpg
    92.1 KB · Pregleda: 190
Trebao si samo odvojeno da narucis i prošlo bi bez dažbina,jedino bi možda TV box carinili.
Gearbest u poslednje vreme piše pravu vrednost na paketima, proveri šta su napisali.
 
Ko sto rekoh u selima na jugu carine i ulozak hemijske olovke,Gearbest je napisao je cenu koja je placena, ovo mi je skola odsad narucujem sve posebno makar kostalo i dolar, jelka mora da se plati
 
Juce stigla 3 paketa svi izmedju 7 i 10 poslati iz Prc. Od 3 do 5 evra.... svi neocarinjeni.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Trebao si samo odvojeno da narucis i prošlo bi bez dažbina,jedino bi možda TV box carinili.
Gearbest u poslednje vreme piše pravu vrednost na paketima, proveri šta su napisali.

Stiglo je u 2 paketa u jednom sat a u drugom android box i narukvica

Sat su carinili po ceni na posiljci koliko isto koliko je i placen,medjutim android box i narukcicu su procenili na $62 te su me tako unistili sa 32% carine
 
Stigle sluške s Gearbesta, naručene 27.11. Stigle na carinu 12.12. a danas isporučene u NS.

Plaćene 2359 dinara, ukupno naplaćeno 450 dinara dažbina. Vidjeću kad dođem kući šta su uzeli u obzir kao osnovicu i šta piše na paketu, da skontam je li imao efekta mail koji sam slao čim su stigle na carinu. Bila mi je frka da ne ocarine na punu cijenu od 45 dolara.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Gospodo sve sto je vezano za rokove pisite u tema Pracenje posiljki, a ovde save vezano za carinu.
 
Meni je danas stigao Anker SoundCore 2 zvučnik,koštao 35 $,platio poštaru 650rsd.
 
Ja sam danas za Anker punjač platio ~460 din. To mu dođe "Podnošenje na carinski pregled" aka "otvaranje" + poštarina/isporuka.
 
Drugu stigla bluetooth slusalica, narucio sam mu kasnije nego meni. Ja jos uvek cekam xD, od istog prodavca.

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Kako funkcioniše pregled i carinjenje paketa tokom ovog prazničkog perioda s obzirom da je trenutni priliv paketa povećan u odnosu na ostatak godine?
Više paketa prolazi bez pregleda da bi se proces ubrzao, ili se pregleda svaki i to traje danima/nedeljama?
Očekujem jedan poveći paket iz Turske, poslat 14.12. i imam osećaj da ću se načekati dok ga vidim na kućnom pragu.
 
Cisto da podelim moja iskustva u zadnjih mesec dana..
Wireless dzojstik koji sam porucio preko ali-ja (placen 22$), kinez stavio vrednost 4 $ i nije podlegao carini niti otvaranju.
Posle samo 30 minuta paket je poslat u glavnu postu.
Drugi paket je upravo prosao carinu, ovog puta je bio mis u vrednosti od 32$. Paket jos nije stigao ali je prosao carinu posle samo jednog dana.
Dal sam imao srece ili su samo prebukirani sad za praznike?
Bas me zanima da pogledam kad stigne paket koliko je kinez stavio za vrednost misa.
Inace iz BG-a sam.
 
Cisto da podelim moja iskustva u zadnjih mesec dana..
Wireless dzojstik koji sam porucio preko ali-ja (placen 22$), kinez stavio vrednost 4 $ i nije podlegao carini niti otvaranju.
Posle samo 30 minuta paket je poslat u glavnu postu.
Drugi paket je upravo prosao carinu, ovog puta je bio mis u vrednosti od 32$. Paket jos nije stigao ali je prosao carinu posle samo jednog dana.
Dal sam imao srece ili su samo prebukirani sad za praznike?
Bas me zanima da pogledam kad stigne paket koliko je kinez stavio za vrednost misa.
Inace iz BG-a sam.

Na NS carini, sve pakete nebitno sta je bilo u njima, ako je pisalo preko 5e su mi carinili, a neretko carine i one ispod te vrednosti....
trenutno su mi jos dva paketa na carini, pitanje je samo koliko ce da zaracunaju... :mad:
 
Stigla bluetooth slusalica, za voznju, platio sam je oko 2$,bez dadzbina. Lepo radi za te pare

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Na NS carini, sve pakete nebitno sta je bilo u njima, ako je pisalo preko 5e su mi carinili, a neretko carine i one ispod te vrednosti....
trenutno su mi jos dva paketa na carini, pitanje je samo koliko ce da zaracunaju... :mad:
Мени у претходних десетак дана прошла три пакета, сви вриједности нешто мало испод 5€ и нису их ни отварали. Додуше све су били мали пакети, стају у коверту.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno