Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LOL [emoji41]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Cena transporta je ista, prevelika. Veca od carine i PDVa ako ne porucujes nesto gusto i vredno.
 
Čuo sam (urbani mit ili ne) ako se roba pošalje preko DHL expres-a i stavi se, lupam sad, 30USD vrednost, da prolazi bez carine.
To bi doduše moglo da se isplati samo sa stvari veće vrednosti, pa ko voli da kocka:d Dakle ne preko državne pošte, već preko DHL.
A da li je mit ili ne piše u prvom postu ;)
 
Pa ako ti dhl dopusti da napišeš 40€, u 99% DHLom ide i račun sem akon su fizička lica ali je i DHL tada mnogo oprezniji

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Pa ako ti dhl dopusti da napišeš 40€, u 99% DHLom ide i račun sem akon su fizička lica ali je i DHL tada mnogo oprezniji

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Mnoga pravna lica (posrednici) bacaju račun automatski ili po zahtevu naručioca. Što se tiče fizičkih to već zavisi kako se dogovoriš sa prodavcem, mada fizička lica ne mogu nikad da ponude cene kao pravna, jer nemaju potpisan ugovor sa DHL.

Osim ako se pod računom ne podrazumeva carinska deklaracija koja se lepi na paket.
 
Reko bih da sam imao sreće
03d682d23c90cca15ea43148895bde7d.jpg

Pitanje, dal je carinjeno uopšte, ili samo po hitnom postupku[emoji1]

Saznaću večeras, poštar ostavio izveštaj.
Sent from my x600 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako nema računa ide na carinu i carinik procenjuje vrednost!!! bez obzira šta si ti rekao DHL kao cenu. Kako misliš da dhl podnosi papire za špediciju bez računa [emoji41]

Pa ne misliš valjda da si prvi koji bi zeznuo carinu tako

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
ja sam pre neku godinu uzeo fossil sat iz usa vrednosti 150e poslat preko dhl explress, lik mi garantovo da ce proci bez carine tako i bilo, dhl je stigo pred kucu i to za 4-5 dana iz usa.

usput kolika su zadrzavanja trenutno na carinu ?
 
Vidi 2 posta iznad

Sent from my x600 using Tapatalk
 
vidim da je kod nekog proslo sa 7 otprema, kod mene je osma bila juce a danas ce biti deveta... zato pitam
 
Ako nema računa ide na carinu i carinik procenjuje vrednost!!! bez obzira šta si ti rekao DHL kao cenu. Kako misliš da dhl podnosi papire za špediciju bez računa [emoji41]

Pa ne misliš valjda da si prvi koji bi zeznuo carinu tako

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Kako može DHL da naplati špediciju ako nema carine?
 
Ko je uopšte pominjao naplatu špedicije???. Svi paketi dhla prolaze kroz carinu a carinik kaze otvaraj ovaj ovaj ako mu je sumnjiv a ako veruje onda po fakturi odradi carnjenje a ako misli da ne treba onda ga propusti bez ičega.

Ne znam šta nije jasno. Ako si mislio da ti neko pošalje robu od 400€ da napiše da vredi 40€ i da prodje bez dazbina malo si se zbunio. Može da pošalje i kao poklon tj besplatno pa će čika carinik da ti kaže koliko tek kad DHL pripremi papire za carinjenje tj špediciju ili ti angažuješ nekog drugog špeditera ali za to su potrebne tvoje izjave i računi ili će čika carinik u katalog pa kako mu se svidi

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ma carinik može šta god hoće, može čak i licu da zabrani ulazak u zemlju, to je jasno.

Al to nije odgovor na pitanje, kako može da naplati špediciju ako uvaži da je 40e vrednost? Ako je ne uvaži, onda je jasno da ide PDV+carina+špedicija (uz dokazivanje preko računa, fakture). Imao si primer na prošloj strani za sat od 150e bez dodatnih dažbina. Ja to tome govorim, a ne tome šta "čika carinik" može ili ne može (a sve može).
 
ja sam pre neku godinu uzeo fossil sat iz usa vrednosti 150e poslat preko dhl explress, lik mi garantovo da ce proci bez carine tako i bilo, dhl je stigo pred kucu i to za 4-5 dana iz usa.
Pre koliko je to godina? Posto su nekada pustali stvari bez da smaraju fizicka lica. Ja sam pre 15 godina dobijao stvari od "3000e" preko DHLa bez carine (zvanicna vrednost, mada je softver u pitanju, i to pravi free poklon).

Moze da napise neko vrednost paketa 5e i vrednost slanja 155e - mislite da ce to proci? 70e paket i 70e slanje vec prolazi. Nisu carinici glupi... a i DHL ne zeli da svi prodju bez da im plate spediciju :)

Te stvari koje nam "garantuju" iz USA/EU/Kine/Indije/Japana stavite macku o rep. Oni imaju iskustva sa normalnim zemljama, gde za uvoz vaze konkretna i javna pravila. I oni to zloupotrebe.
Nekada moze proci slucajno, nekada jer carinik smatra da ne treba da se tako nesto stvarno carini, pa po svojoj volji ga propusti, ali ne zbog pravila, vec IZUZETKA.

I ovo za DHL. Ako posaljete CPU, moze proci. Ako dobijete laptop, vrednost 40e, slanje 150e - nema nista od toga. Ide na carinjenje i spediciju, koje ce zajedno kostati vise od 190e. To budite sigurni, sem ako vam carinik nije sin/tata ;)
 
Poslednja izmena:
Na koji email se moze slati dokaz o uplati pre nego sto paket dodje na carinjenje da oni ne bi carinili kako hoce. Jel dosta invoice sa sajta slika iz aplikacije banke i izvod sa paypal?
 
Царински реферат Пошта Нови Сад
Тел: +381 21 469 133
Email: [email protected]

Odgovor sa postabg@carina : Validan dokaz pri kupovini robe su Izvod iz banke i sajt sa koga ste obavili kupovinu (screenshot).
Od trenutka kada ste na sajtu poštanskog operatera po broju Vaše pošiljke utvrdili da je ista pristigla u Srbiju, tada možete poslati gore pomenute validne dokaze (Izvod banke i screenshot) na postabg @ carina .rs
 
Poslednja izmena:
hvala

Царински реферат Пошта Нови Сад
Тел: +381 21 469 133
Email: [email protected]

Poslao sam im na oba email-a: paypal transakciju u pdf, izvod zadnjih transakcija sa telenor banke sajta, nalog za prenos u pdf sa telenor banka sajta i invoice sa sajta gde sam kupio to sto sam narucio. Kapiram da je najbitnije da se poklope paypal kodovi sa sajta i banke.
 
Poslednja izmena:
Paketić sa robom kupljenom na EBAY.de, poslat 2 januara, stigao petog na carinjenje u NS.

Danas je devetnaesti.

Tri dana Dizeldorf-Novi Sad, četrnaest dana Novi Sad-Novi Sad

Dve nedelje, za carinjenje , sa sve priloženim računom u paketu , da nije malo preterano ?

Još kad me klepe sa PDVom ( jer je total sa poštarinom manji od 35 Eur) , ima da se obradujem kad vidim poštara na vratima.

Stvarno su šampioni. Može im se.
 
Znaci ja i ne moram da se nerviram, jer je moja posiljka stigla u RS 11.01. i od tada u statusu 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
Jos par dana i carina silikonskog alatica od 5 USD ce se biti duza od puta Kina-Srbija
 
Poslednja izmena:
Tri dana Dizeldorf-Novi Sad, četrnaest dana Novi Sad-Novi Sad
Dve nedelje, za carinjenje , sa sve priloženim računom u paketu , da nije malo preterano ?
Nije. Ti si imao srece sto porucujes iz Nemacke, odakle stize expresno brzo. Ako ti smeta, idi u Nemacku, pa kupi i donesi. Ima sada za 20e karte do nekoliko gradova u DE, hostel za 10e (u Nemackoj znas da neces dobiti najgoru rupu na svetu sa tonom budji, pa ti nece smetati sigurno), jos prosetas.

Sta bi sa doba kada su po 2 meseca cekali na carini? I to kada nista iz Kine nije porucivano. A sada se zalite sto nesto ceka desetak dana U JANUARU?:)
 
Jel se vama neko javlja na ovaj broj telefona?

Carinska ispostava Pošta Beograd
Telefon: +381 11 2015-800 lok. 11822
[email protected]

Juce i danas ceo dan zovem u vise navrata, niko da podigne slusalicu.....
 
Poslednja izmena:
Ja cekam jos iz Novembra meseca, sta reci

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Ja sam već dobio povrat evAra od naručivanih predmeta sa početka novembra ....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Prekljuce mi stigla 2 paketa iz Novembra. Decembar, verovatno u Martu

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
ne znam da li ste vec videli, mrzi me da sad jurim linkove, ali evropska unija ukida propis da se pdv ne placa za posiljke male vrednosti do 22 evra...eto...eu nas kopira [emoji2]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno