Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iz tvojih usta u Bozje usi ;)
 
Desi se, pogreši čovek. :D Ja očekujem par stvari. Videćemo šta će biti.
 
Teško da će biti bolje, ali nikad ne reci nikad.
Meni trenutno na carini stoji pošiljka iz Hong Konga, u pitanju je strujni kabl Furukawa dužine 3 metra, izgleda da će da me puknu sa carinom.
A za par paketa poslatih početkom decembra nemam još uvek nikakve informacije, osim sa sajta da su poslati.
 
To što je "sitnica" na Novosadskoj carini je 300.- din (150+150 pdv), nema šanse da bude 0.- !!!
 
Drugu sam porucio neku foliju 16.12, stigla danas. On je iz Petrovaradina
Ja jos cekam pakete iz Novembra meseca, ja sam iz Novog Sada

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Stigle slusalice iz Kine sa alija... cekao sam ih 30-ak dana.
Carinici se malo "prevarili", umesto 48,9€ racunali dazbine (PDV) na 48,9$ ... :D
Jos kinezi bili fini pa napisali u profakturi kao sto sam im trazio tu vrednost (48,9€) umesto 54€.
Mali previd, pa neka meni i vama tako "previdjaju" i u buduce, propasti nece drzava zbog tih sotinjak dinara... :d
 
To što je "sitnica" na Novosadskoj carini je 300.- din (150+150 pdv), nema šanse da bude 0.- !!!
Netačno. 9/10 sitnica u proteklih par meseci mi prošlo kroz sa nulom. Čak mi je i bluetooth zvučnik X3 preko turske pošte prošao sa krompirom. :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Da li se rascistila guzva u Beogradu, koliko bi okvirno trebalo da cekam za paket koji je danas "Za carinu"? (uz pretpostavku da mora da se carini, ako prodje bez carine onda ekstra). Znam da je nedavno bilo skoro 15ak dana cekanja.
 
Ako vam se carini i prodje ispod 10 dana u BG, idite i uplatite loto :p
 
Kako se ovo računa? Da uplaćujem?

3hIRuOG.png
 
Jel zna neko koliko koštaju troškovi slanja telefona za kinu? Uvalili mi kinezi stari model telefona sa lošijom kamerom, hoću da im vratim nazad i da mi vrate sve pare do zadnjeg dinara.
 
Imas na postinom sajtu kalkulator, ako izaberes pismo valjda oko 500-600 din
Ili pogledaj zadnjh par postova u temi Aliexpres pisalo se bas o slanju nazad u Kinu

Послато са Lenovo A7600-F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bolje ga prodaj kod nas na oglasima, ako ga vratiš za Kinu bićeš u gubitku za dažbine koje si platio. Brzo ćeš ga prodati, ako staviš realnu cenu
 
Poslednja izmena:
Iskreno, zainatio sam se da im vratim nazad i da mi refundiraju sve do zadnjeg dinara, sa troškovima slanja i carinskim troškovima (sačuvao sam papir), jedino što me hvata nova godina pa mi je dugo da čekam sve to. Videću, hvala.
 
Zasto bi ga vracao? Otvori zalbu

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
U buyer protection piše da ako proizvod ne odgovara opisu ide partial refund ili full refund ali da se pošalje nazad. Naravno ako je ispravan.

Sent from my LEX626 using Tapatalk
 
Uvozne dazbine da vrate? Siguran?
 
Ni u šta više nisam siguran ali sam jutros bio spreman da tražim oda alija da mi se sve refundira i da im pišem romane, pošto sam bio baš poludeo. Kolega iz druge teme me je lepo posavetovao (hvala mu na tome) a telefon je već prodat, nisam nao da je tako tražena roba, naravno, naglasio sam to za kameru. Inače postoji x626 4gb sa dve verzije kamere, vidi se na kutiji, da ne smaram ovde okačiću kasnije na temi o kinezima, pazite.

U stvari bila je ova tema ali prethodna strana, nebitno.
 
Poslednja izmena:
Strava kad si vec uspeo :)
Pogledao sam inace, na PPu je return shipping refund limitiran na 30$ po claimu, a ne pise da i uvizne dazbine vracaju :(
 
Kod svakog prodavca piše da uvozne dažbine nisu njihova odgovornost, tako da nema šanse to da vrate.

Kod nas se brzo proda kada se stavi realna cena, jer većina prodavca na oglasima ništa ne radi bez 50 evra profita. Konkretno za taj telefon traže između 150 i 170 evra, a realni troškovi sa carinom su ispod 110 evra.
 
Mene je više koštao od 110e. Za cenu koju sam ga prodao i ako(!) mi prođe dispute biću u plusu nešto sitno, što opet nema nikakvo značenje jer je telefon sad skuplji (skuplji je sad rozi nego pre mesec dana zlatni), plus čekanje još mesec dana minimum, i to ako izađe odande pre NG, a meni treba telefon, ne zanima me nikakva trgovina niti zarada. Recimo geekbuying ga drži na stanju a nemaju ga već mesec dana i malo jače, cimao sam ih i onda i sad, a uredno menjaju cenu.
 
Kod svakog prodavca piše da uvozne dažbine nisu njihova odgovornost, tako da nema šanse to da vrate.
Mogu oni pisati sta hoce, bitno je sta Ali, eBay i PayPal kazu :) Konkretno PP kaze i da return shipping se vraca, dok Ali kaze da ne vraca. eBay vec ostavlja da prodavci biraju neki tip template-a koje eBay dozvoljava.
Za customs duties nisam nasao nista igde od njih. Nerealno je da odgovaramo za tako nesto, kada je greska prodavca, ali ne verujem da stvarno postoji izbor po tom pitanju.
I da postoji, vrlo brzo bi ga ukinuli za Srbiju i slicne :)

Kod nas se brzo proda kada se stavi realna cena, jer većina prodavca na oglasima ništa ne radi bez 50 evra profita. Konkretno za taj telefon traže između 150 i 170 evra, a realni troškovi sa carinom su ispod 110 evra.
Kad god sam dao oglas za nesto, i kad stavim i najnizu cenu u oglasima, uvek svi pitaju "koliko je krajnja cena" ili traze popust, ispod 10% popusta niko... mislim da zato i svi stave cene vece.

@Psaras, po cemu je taj telefon poseban, i koja varijanta? Moze i na PM.
 
Poslednja izmena:
Meni najviše stiže poruka za neke bezveze zamene ali kada te neko pozove velike su šanse da će kupiti šta god da mu kažeš. Ja uvek naglasim da je cena fiksna i da ne prihvatam zamene.
 
Zamene su obavezne, i to neke nebulozne :( Ali meni obavezno stize i "dajem <10% manje od moje cene>" ili "moze 10% manje", nema sanse da prodje bez toga, iako uvek stavim fixno, a kazem nekada i najniza bukvalno cena na oglasima :(
 
Kad god sam dao oglas za nesto, i kad stavim i najnizu cenu u oglasima, uvek svi pitaju "koliko je krajnja cena" ili traze popust, ispod 10% popusta niko... mislim da zato i svi stave cene vece.

Ja stavim realnu cenu i po toj i prodajem.
Javljaju se kojekakvi bolidi, mufljuzi i preprodavci i daju nebulozne ponude. Samo ih fino preskočim i ne odgovorim, a uvek na kraju pre ili kasnije prodam.
Problem je kad je čoveku frka za kintu, a lešinari namirišu krv.
 
Kad god sam dao oglas za nesto, i kad stavim i najnizu cenu u oglasima, uvek svi pitaju "koliko je krajnja cena" ili traze popust, ispod 10% popusta niko... mislim da zato i svi stave cene vece.

Dobro je dok se interesuju i pitaju, gadno je kad niko ne zove :)
 
Danas mi je stigao neki paket UPS-om na mene.

Od fabrike>na mene kao fizicko lice.

Sad za to je potrebna spedicija, iz UPS-a mi kazu da ne rade oni :smash: Nego moram privatno.

Da li je slucajno neko saradjivao sa njima ili me farbaju samo?

Realno za glupost od 2kg moram da se cimam sa spediterima i papirima.
 
Čuo sam (urbani mit ili ne) ako se roba pošalje preko DHL expres-a i stavi se, lupam sad, 30USD vrednost, da prolazi bez carine.
To bi doduše moglo da se isplati samo sa stvari veće vrednosti, pa ko voli da kocka:d Dakle ne preko državne pošte, već preko DHL.
 
Ali ti niko nece DHLom poslati robu za koju ne prikaze tacnu vrednost (zbog osiguranja).
 
Dosle mi slusalice sa gearbesta narucene 24 januara. Paket vrednosti 42 dolara. Nikakve dazbine nisam platio. U nedelju dosao u Srbiju, danas dobio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno