Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko moze da mi kaze sta se desava sa mojim paketom koji mi je drugar narucio?Ovo je trcking number posiljke
RL729596985DE
Poslato je 05.12.2015 iz nemacke.Naruceno je sa ebay-a.
Mogu ga naci samo na sajtu nemacke poste i tamo stalno stoji da je u tranzitu.Nigde drugo ne mogu proveriti sta se desava sa posiljkom.
 
Evo koga zanima, mozda, najduzi rok isporuke paketa :D
Prvo je doslo kao LK125464492US
a onda menja status u RR170821028RS i obara rekord

Cela stvar jos uvek nije gotova, ali dobio sam resenje o zalbi. Reseno je u moju korist, odnosno, dazbine ce biti smanjene na pravu vrednost.
Radi se o 2x4gb rama koje sam mogao jeftinije ovde da kupim sad kad se ukalkulise i trosak zalbe. Samo se nadam da radi i da mi nisu presavili paket na 4 dela ili ga potapali ili ko zna sta vec.
 
Evo koga zanima, mozda, najduzi rok isporuke paketa :D
Prvo je doslo kao LK125464492US
a onda menja status u RR170821028RS i obara rekord

Cela stvar jos uvek nije gotova, ali dobio sam resenje o zalbi. Reseno je u moju korist, odnosno, dazbine ce biti smanjene na pravu vrednost.
Radi se o 2x4gb rama koje sam mogao jeftinije ovde da kupim sad kad se ukalkulise i trosak zalbe. Samo se nadam da radi i da mi nisu presavili paket na 4 dela ili ga potapali ili ko zna sta vec.

Sta je ovo 2x ti navodno ostavljen izvestaj da podignes u posti pa onda odjednom podnosenje na carinski pregled :D ?
Ko je ovde lud :D
 
nisam dobio nikakvo obavestenje prvi put pa su hteli da vrate paket. Zvao sam i rekao da ga donesu opet u postu. Moj postar bio na odmoru pa ovaj zamenski otaljavao i nije ni prosao pored zgrade.
vracanje na carinski pregled je zbog zalbe
 
Meni je danas prosao carinu paket koji je stigao 31 decembra u Srbiju
 
Evo koga zanima, mozda, najduzi rok isporuke paketa :D
Prvo je doslo kao LK125464492US
a onda menja status u RR170821028RS i obara rekord

Cela stvar jos uvek nije gotova, ali dobio sam resenje o zalbi. Reseno je u moju korist, odnosno, dazbine ce biti smanjene na pravu vrednost.
Radi se o 2x4gb rama koje sam mogao jeftinije ovde da kupim sad kad se ukalkulise i trosak zalbe. Samo se nadam da radi i da mi nisu presavili paket na 4 dela ili ga potapali ili ko zna sta vec.

au
rekorder. mislim da ladno mozes da odes u neke od ovih nazovi novinarskih kuca i da ti objave ovo i nagrde postu/carinu :D
 
U NS nisu. I dalje stoji paket koji je stigao u izmenicnu 28.12. Katastrofa.
 
Da li neko moze da mi kaze, da li se carina odnosi samo na pakete ili i na pisma? Konkretno, treba da mi stignu ulaznice za koncert kojima je vrednost preko 50e, ali ce to biti naizgled sasvim obicno pismo, tako da ne znam da li je to nesto sto bi otvarali i carinili ili ne.
 
ako ne pise nista na deklaraciji nece,a i da pise mislim da nece da otvaraju
 
Evo da prijavim, moja prva pošiljka iz Kine:
U pitanju je bežični miš plaćen 3.5$, zapakovan u pismo u kome je bila kutijica sa mišem, na pismu pisalo 1.96$. Prošlo bez ikakvih troškova :)
Naručen 17.12, a stigao danas, što i nije loše ako se uzmu u obzir praznici.
 
Mene zanima kad bi mi tekta poslala iz Svedske Tablet kao poklon da li bi platio nesto na carini ?
 
Bolje je da ti donese, ili pošalje po nekom. Sa carinom ti je neizvesno, možeš da prođeš bez jer je od privatnog lica, ali mogu i da te malo oderu :)
 
Mene zanima kad bi mi tekta poslala iz Svedske Tablet kao poklon da li bi platio nesto na carini ?
Da do 70€ se racuna kao poklon i ne naplacuje se nista ni pdv.
Bolje je da ti donese, ili pošalje po nekom. Sa carinom ti je neizvesno, možeš da prođeš bez jer je od privatnog lica, ali mogu i da te malo oderu :)
Bolje jeste i tako bi trebao ali nije tacno da ako je od privatnog lica da je bez troskova, kao sto rekoh po zakonu ne treba nista da plati do 70€ vrednosti, naravno prolaze i malo skuplje stvari ali tablet ce verovatno oporezovati.
 
Zdravo, narucivao sam do sad samo 2 priveska od 50 centi na aliju i to mi je stiglo. Posto se ne razumem da pitam. Narucio sam za druga neki punjac od 18 dolara, skinulo mi je 2300 dinara, to je ok, je l ce da izadje jos nesto ili je to to? Citam neki kazu pdv se placa na manje od 50$ narudzbine, neki kazu ne placa se i tako. I dobio sam broj kod za pracenje: RI708693545CN . Svuda pise da je pogresan, ne znam sto. Nisam do sad kupovao nista pa da pitam, a ovde ima milion strana, pa mi je ovako lakse :)
 
Zdravo, narucivao sam do sad samo 2 priveska od 50 centi na aliju i to mi je stiglo. Posto se ne razumem da pitam. Narucio sam za druga neki punjac od 18 dolara, skinulo mi je 2300 dinara, to je ok, je l ce da izadje jos nesto ili je to to? Citam neki kazu pdv se placa na manje od 50$ narudzbine, neki kazu ne placa se i tako. I dobio sam broj kod za pracenje: RI708693545CN . Svuda pise da je pogresan, ne znam sto. Nisam do sad kupovao nista pa da pitam, a ovde ima milion strana, pa mi je ovako lakse :)
Sve zavisi carinu verovatno neces platiti a pdv mozda i hoces ja sam placao i za manje vredne pakete(mobilni od 15 dolara naplatili mi 800 din). A broj ti je aktivan tek posle 5-10 dana tako da tada ga proveris.
 
Hvala najlepse, najvise sam se cudio za kod sto nece, ali sad mi je jasno
 
Poznanik, americki drzavljanin, treba da mi posalje tastaturu Logitech K800 vrednosti 49$. U paket bi bio ubacen racun prodavnice u kojoj je kupljena. Kakva bi bila situacija na carini i da li bi uvazili cenu i da li bi platio samo PDV ili PDV + carinu?
 
Ako ima srpsko prezime, možda ništa, ako nema može vako može nako. Trebalo bi samo pdv...
 
Uvazili bi ti cenu i platio bi pdv, a mozda bi cak i pustili bez placanja istog a 101% bi pustili bez placanja istog kada bi tvoj poznanik napisao neko nase ime kao posiljalac jer u tom slucaju si obezbedjen do vrednosti od 70€ i ne naplacuju pdv.
 
Zna li neko broj izmenicne poste 11003,tamo je posiljka iz Kine stigla 7 januara,a ja cekam vec 6 dana,i sta radi vise tamo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno