Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baci link u PM ako ti nije problem, gledao sam na KP, nema niko iz madjarske da ih dovlaci, ni fanta ni bilo ko drugi, koliko mogu da vidim po oglasima.
 
Cekaj samo taj status nista pre nista posle a sigao ti paket?
Ili samo taj status a jos ti nije stigao paket?
Ako je prvo to nisam imao i mislim da je nemoguce pogotovu na nasoj strani kad je paket u Srbiji ocitaju ga uvek.
Ako je drugo onda da.
Mada imas varijantu SE kao Poste.se i Direct link-Sweden post pa izaberi obe opcije i imaces vise statusa.
688727ede8017b2126b5b1505ca51945.jpg

Evo o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
To znaci da su kinezi slali preko SE poste, da je paket stigao u Svedsku. Treba oko nedelju dana da stigne iz SE do nas.
 
Ima iz Kine nekih statuda i sad to. Jos nije stigao.
Pa poslali su ti Svedskom postom i stiglo je u SWE i automatski se pojavio status na nadoj posti kao krajnjoj destinaciji. Sad ce Svedjani da salju za Srbiju itd.
Nista cudno najnormalniji tracking a kazem ti da ukljucis i SW postu i dl post video bi vise statusa.
To znaci da su kinezi slali preko SE poste, da je paket stigao u Svedsku. Treba oko nedelju dana da stigne iz SE do nas.
Stvarno?
Ko kaze da treba toliko a ako ti postavim SS da je od Malmea do Srbije stiglo za 2 dana, sta cemo onda?
Sve zavisi nikad put nije isti nekad se oduzi bude i 10 dana a nekad stigne i za dva.
Evo meni bas stiglo juce.
12.01 krenulo iz Malmea a 14.01 na izmenicnoj posti.
Jutros u mojoj posti u NBG a sada u rukama postara koji dolazi za sat vremena, zvao me covek da mi kaze da ima paket za mene.
 
Poslednja izmena:
Pa poslali su ti Svedskom postom i stiglo je u SWE i automatski se pojavio status na nadoj posti kao krajnjoj destinaciji. Sad ce Svedjani da salju za Srbiju itd.
Nista cudno najnormalniji tracking a kazem ti da ukljucis i SW postu i dl post video bi vise statusa.

Stvarno?
Ko kaze da treba toliko a ako ti postavim SS da je od Malmea do Srbije stiglo za 2 dana, sta cemo onda?
Sve zavisi nikad put nije isti nekad se oduzi bude i 10 dana a nekad stigne i za dva.
Evo meni bas stiglo juce.
12.01 krenulo iz Malmea a 14.01 na izmenicnoj posti.
Jutros u mojoj posti u NBG a sada u rukama postara koji dolazi za sat vremena, zvao me covek da mi kaze da ima paket za mene.

Verujem ja tebi, ali sam to rekao iz licnog iskustva :)
 
Hajde da javim, vezano za carinu Novi Sad, mada ne znam koliko ce vam koristiti jer nisam imao tracking number. Paket je poslat 11.12.2015. Koliko vidim carinjen je juče (13.01.2016.) tačno u 7:34. Danas je stigao do mene.

Meni malopre prošao u NS carinu paket koji je na izmeničnu stigao 6. januara. :)
 
8320294d4620397f689350cc54c01eb2.png
Paket koji je na carinu (BG) stigao 8. januara je danas ocarinjen. Ocekujem ga u ponedeljak, ne verujem da ce sutra...
 
Legende sa carine mi ostavili za carinjenje igračku optimus prajma od 10$, dete ima da mi pošizi. A stigao je u rekordnom roku iz kine, nepune dve nedelje. Koliko da očekujem da će se zadržati? Jel odrade makar za nedelju dana?
 
Legende sa carine mi ostavili za carinjenje igračku optimus prajma od 10$, dete ima da mi pošizi. A stigao je u rekordnom roku iz kine, nepune dve nedelje. Koliko da očekujem da će se zadržati? Jel odrade makar za nedelju dana?


Zavisi gde si. BG je trenutno oko 7 dana.
 
Pančevo, paketi mi idu preko BG, hvala.
 
U niškoj carini nema zadržavanja, ali sve otvaraju i naplaćuju. Sad su mi za neke pertle naplatili PDV 50 dinara i one fiksne troškove skoro tri puta toliko :)
 
Ljudi, sta mislite, da li bi ovi na carini (BG) pravili problem sa ovakvom igrackom (cuo sam da nekima jednostavno vrate paket nazad)?

http://www.dealsmachine.com/best_279143.html

Nigde nema naznaceno kakve dronove propustaju bez prilaganja onog odobrenja od ministarstva telekomunikacija (ona dozvola sto traze od skoro za profi dronove).
 
Ljudi, sta mislite, da li bi ovi na carini (BG) pravili problem sa ovakvom igrackom (cuo sam da nekima jednostavno vrate paket nazad)?

http://www.dealsmachine.com/best_279143.html

Nigde nema naznaceno kakve dronove propustaju bez prilaganja onog odobrenja od ministarstva telekomunikacija (ona dozvola sto traze od skoro za profi dronove).

Ima već tema vezana za dronove http://forum.benchmark.rs/showthrea...ri-(u-prevodu-dronovi)-za-snimanje-iz-vazduha
 
Ima li neko da mu je danas proslo nesto preko NS carine? Da zna do kog datuma su stigli...
 
Meni otišao špil karata na carinu, mada sad sam skapirao da se zovu Exploding Kittens :d , osećam stoje oko paketa na kome piše Exploding Kittens i ne sme niko da otvori.
 
a087620bb9b9b40d8674e0ca72856d6e.jpg
6703a692a82e6c6c72e5bd13c7e80b5d.jpg

Aj mala pomoc,dostavili mi ovu uplatnicu a uzeli mi 500din,ne znam u cemu je razlika,prosli put kada sam uzimao nesto za auto bilo je tesko 200gr,ovo sada 484gr i odmah veca postarina ili je to sa ovim placenim pdvom ili ja sad ovu uplatnicu mora da uplatim?
 
Meni tu uplatnicu nikada ne daju. Na pdv se dodaje fiksno 140 i nešto dinara, što izađe skoro 500. Ništa više ne treba da plaćaš. Masa pošiljke ne igra ulogu.
 
Hteo bi da narucim 2 Xiaomi power banka sa Pandawilla, ali mi se cini da sam negde procitao da nasa carina ume da pravi problem kad su u pitanju baterije. Da li to vazi i sta uraditi u tom slucaju?
 
6703a692a82e6c6c72e5bd13c7e80b5d.jpg

Aj mala pomoc,dostavili mi ovu uplatnicu a uzeli mi 500din,ne znam u cemu je razlika,prosli put kada sam uzimao nesto za auto bilo je tesko 200gr,ovo sada 484gr i odmah veca postarina ili je to sa ovim placenim pdvom ili ja sad ovu uplatnicu mora da uplatim?
Mislim dasu te poštari zeznuli, verovatno iz neznanja ili nepažnje, ako su ti već uzeli 500 din onda si ili trebao da dobiješ overenu uplatnicu kao dokaz da si platio ili nije trebalo ništa da dobiješ.
Kod mene je ranij bilo ovako: zajedno sa uvizno poštansko-carinskom deklaracijom je došla i uplatnica (uvek štampana i nikad ručno popunjavana) koju bi poštar skinuo/uzeo, dodao taj neki iznos koji pošta dodaje i odma odradio uplatu (zato što ja uvek pakete preuzimam na pošti) a meni dao samo UPCDZG i paket, uplatnicu nikad ne bi dobio
a od nedavno kod mene je ovako (za pakete sa praćenjem): kada poštar skenira paket bk čitačem dobije opciju da odštampa uplatnicu što ujedno znači i njenu realizaciju tj da sam platio traženi iznos ali ja opet dobijam samo UPCDZG i paket...

Proveri ti to, nemoj da ispadne da si ostao dužan državi pa da za godinu dana dobiješ da platiš 20.000 din sve sa kamatom ili 20 dana ćorke, po izboru :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno