Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^Mesto? Izgleda mi da je to sada bitno...
 
Meni jedna posiljka stoji od petka na carini (Novi Sad), nikako da predje u otpremu ili zbog veceg obima DERACINE ne stignu sve da odradi, ili su mi i to blokirali uvoz :(
 
nema nikakvog pdv na robu do 50e,ovde je problem u zakonu sto je dozvoljeno slobodno tumacenje,ako nekome cesto stizu paketi onda ce imati mnogo vece sanse za carini nego ljudi koji ma stize par posiljki mesecno,meni je ovo bio prvi paket i prosao je bez problema...
 
nema nikakvog pdv na robu do 50e,ovde je problem u zakonu sto je dozvoljeno slobodno tumacenje,ako nekome cesto stizu paketi onda ce imati mnogo vece sanse za carini nego ljudi koji ma stize par posiljki mesecno,meni je ovo bio prvi paket i prosao je bez problema...

A kakve to veze ima, ljudima u NS carine PDV ostalima NE

I jos nisi rekao preko koje carine si dobio posiljku?
 
Carine i ostalima :(
pregledaj poslednjih 5-6 stranica...
I danas stigao paketic od 5 $ i regularno naplaceno 20% na 5$ u din...
 
verovatno beogradske,posto mi je isporuceno u cacku dhl-om,pa gldaj,pitaj te ljude koliko pkata primaju mescno,mozda je tu to slobodno carinsko uverenje:)
 
verovatno beogradske,posto mi je isporuceno u cacku dhl-om,pa gldaj,pitaj te ljude koliko pkata primaju mescno,mozda je tu to slobodno carinsko uverenje:)

Ma jok, svi iz NS se zale i ljudi koji kupuju po par predmeta mesecno, ovo je jednostavno satanizacija Vojvodine kao do sad nevidjen broj puta...u principu ako im prodje u Vojvodini mozda a i verovatno uvedu u celoj srbiji, tako se to radi ovde vec vise od 50 godina
 
Na tvu na svim vecim televizijama lepo objasnjeno bilo za ove cifre 50/70 eura da ide carina i na to pdv...kakav crni pdv na bilo sta drugo sto nije carinjeno...nekom mora glava da leti.
 
Ma jok, svi iz NS se zale i ljudi koji kupuju po par predmeta mesecno, ovo je jednostavno satanizacija Vojvodine kao do sad nevidjen broj puta...u principu ako im prodje u Vojvodini mozda a i verovatno uvedu u celoj srbiji, tako se to radi ovde vec vise od 50 godina

Novosadska carina pripada pokrajinskoj carini, a ne beogradskoj, tako da tu krivca možeš tražiti samo u NS, tj. pokrajinskov vladi, a ne u BG. :)
 
Novosadska carina pripada pokrajinskoj carini, a ne beogradskoj, tako da tu krivca možeš tražiti samo u NS, tj. pokrajinskov vladi, a ne u BG. :)

Ista GOVNA jos mislim da su u NS ovi iz SNS-a mada sve je to ista STOKA

Inace sad gledam posiljka na carini od petka, tek je danas pustena otprema, znaci PREBUKIRANI su, verovatno jer im treba vremena da NAPLATE HARAC
 
Meni treba nekoliko stvari sa ebaya da stigne, neke ima vec i 30 dana da au kupljene i tacno osjecam da ce doci od 28.04-06.05. kad nisam u bg.....sta da radim, da trazim postara u posti(koga inace ne srecem jer sam na poslu kad operise) pa da ga zamolim da me cekaju?
Pa da mi tipuje stan:D
 
Pa nije tako. Vise se puta javio Boki iz Zajecara da je platio PDV . Zajecar nije u Vojvodini i valjda paketi idu preko Beograda.
 
Savet svima koji su iz NS- ako pokusaju da Vam naplate pdv ili i carinu i pdv zajedno za paket koji ste platili 50-e... Sve sto treba da uradite je da odete do banke i trazite da vam odstampaju izvestaj sa kartice kojom ste platili.
Ako sta platili pp-om,isto odstampati i pravac Vojvodjanska 5,posta kod limanske pijace,ulaz u carinu je iza poste.
Dva puta su pokusali da mi naplate carinu i pdv za paket placen manje od 50e i oba puta sam podigao paket i platio samo 66 dinara otvaranje paketa.
Ako budete cutali i placali,gadno nam se pise..
Nemojte biti lenji vec pravac Vojvodjanska 5. Ne bitno da li je rec o 200,500 ili 5000 dinara...
Check Countdown Mailer on Catalogue AU.
 
Poslednja izmena od urednika:
Savet svima koji su iz NS- ako pokusaju da Vam naplate pdv ili i carinu i pdv zajedno za paket koji ste platili 50-e... Sve sto treba da uradite je da odete do banke i trazite da vam odstampaju izvestaj sa kartice kojom ste platili.
Ako sta platili pp-om,isto odstampati i pravac Vojvodjanska 5,posta kod limanske pijace,ulaz u carinu je iza poste.
Dva puta su pokusali da mi naplate carinu i pdv za paket placen manje od 50e i oba puta sam podigao paket i platio samo 66 dinara otvaranje paketa.
Ako budete cutali i placali,gadno nam se pise..
Nemojte biti lenji vec pravac Vojvodjanska 5. Ne bitno da li je rec o 200,500 ili 5000 dinara...

+1

Izgleda da naplata ide po sistemu "ako prođe-prođe".

E pa nema da prođe! :)
 
+1
Od mene nece dobiti ni dinara..
Ne placam nikome sta ne moram... Najveci problem je sto su ljudi lenji da se prosetaju ili provozaju i da isteraju pravdu.
Realno,j...e mi se za tih par stotina dinara,ali mrzim da me neka tamo babetina ili ko'god pravi majmunom.
Nekom je lakse da plati pa da posle place po forumima kako su ga uradili carinici...
 
Pa nije tako. Vise se puta javio Boki iz Zajecara da je platio PDV . Zajecar nije u Vojvodini i valjda paketi idu preko Beograda.

Za 2 dana 3/3 paketa placen PDV :(
Ide preko NIsa...
Doduse naruceni 20 dana pre Dana D za PayPal kod nas :)
I placeni karticom, naravno...
 
Poslednja izmena:
Za 2 dana 3/3 paketa placen PDV :(
Ide preko NIsa...
Doduse naruceni 20 dana pre Dana D za PayPal kod nas :)
I placeni karticom, naravno...

Znaci za sad Nis i NS, sutra/prekosutra BG pa ce tek onda da se digne halabuka jer jedino su oni vazni bar vecinski ;)
 
Nisam znao da postoji i Niska. Al ne bojte se nece ni Beograd biti preskocen. Paket vredan nekoliko $ , 100 % nije za carinu , stoji mi u carinarnici od petka, prodje utorak i nista. Meni to izgleda samo da su ove manje carinarnice pre opremili potrebnim softverom ili vec sa cim, pa je zastoj u BG carini, dok ne pocnu i tu da naplacuju.
 
Ako počnu stvarno da naplaćuju redom, ima da naručim 10-20-50 paketa po pola dolara, pa neka barem imaju šta da rade na carini... ako državi trebaju pare, nek je državnici manje kradu, a ne da nas deru na sitnicama.
 
PDV mora da se plati. Ja sam imao problem da ne ispadne da dva puta plaćam PDV, ovaj naš i od države koja mi pošalje, ako tamo postoji PDV, ali rešio sam tu nedoumicu:

Špartao sam po sajtovima. Uglavnom nigde ne piše, ali sam našao na jednom informacije da li se naplaćuje porez na dodatu vrednost. Obzirom da je sajt u Velikoj Britaniji, kod njih, kao članice EU, postoji PDV, tj. VAT. VAT se na tom sajtu obračunava automatski i naplaćuje prilikom porudžbine, ako je odredište robe unutar EU. Za države van EU, VAT se ne računa i prikazana i naplaćena cena je bez VAT. Ostaje da se plati PDV tamo gde roba stiže. Dakle, nema dupliranja PDV, što bi meni smetalo da je postojalo, i PDV u Srbiji pri prijemu paketa mora da se plati... za one koji ne muljaju.
 
PDV mora da se plati. Ja sam imao problem da ne ispadne da dva puta plaćam PDV, ovaj naš i od države koja mi pošalje, ako tamo postoji PDV, ali rešio sam tu nedoumicu:

Špartao sam po sajtovima. Uglavnom nigde ne piše, ali sam našao na jednom informacije da li se naplaćuje porez na dodatu vrednost. Obzirom da je sajt u Velikoj Britaniji, kod njih, kao članice EU, postoji PDV, tj. VAT. VAT se na tom sajtu obračunava automatski i naplaćuje prilikom porudžbine, ako je odredište robe unutar EU. Za države van EU, VAT se ne računa i prikazana i naplaćena cena je bez VAT. Ostaje da se plati PDV tamo gde roba stiže. Dakle, nema dupliranja PDV, što bi meni smetalo da je postojalo, i PDV u Srbiji pri prijemu paketa mora da se plati... za one koji ne muljaju.

Zavvi ne skida VAT, the hut, shopto isto.

Amazon.co.uk jedini skida VAT, americki na primer, ne
 
Ok, onda opet dolazimo do problema duplog PDV. Ako mi naplate na sajtu, nemam nameru da plati i ovde.
 
Sto se tice PDV-a ima ovde jedno veliko ali ili zasto. Stvarno na prvi pogled izgleda logicno i normalno da se plati PDV. ALi eto ga :) kada covek prenosi robu preko granice licno. Oslobodjen je placanja i carine i PDV na iznos od 100 Eura. Po meni to predstavlja veliko krsenje ni manje ni vise nego Ustava, jer dovodi gradjane u neravnopravan polozaj, ne zato sto je licni prenos veci iznos , nego sto tamo nema PDV-a , a unosi se roba u zemlju.

Ovo za SAD da ne skidaju PDV je tacno jer oni i nemaju PDV :D Imaju porez na promet kao nekadasnja SFRJ.
 
Sto se tice PDV-a ima ovde jedno veliko ali ili zasto. Stvarno na prvi pogled izgleda logicno i normalno da se plati PDV. ALi eto ga :) kada covek prenosi robu preko granice licno. Oslobodjen je placanja i carine i PDV na iznos od 100 Eura. Po meni to predstavlja veliko krsenje ni manje ni vise nego Ustava, jer dovodi gradjane u neravnopravan polozaj, ne zato sto je licni prenos veci iznos , nego sto tamo nema PDV-a , a unosi se roba u zemlju.

Ovo za SAD da ne skidaju PDV je tacno jer oni i nemaju PDV :D Imaju porez na promet kao nekadasnja SFRJ.
Ovde si potpuno u pravu, u pitanju je ozbiljna brljotina iz promenjenog zakona o PDV krajem 2012, ne mogu da tvrdim ali mi deluje kao vrlo tendenciozno podmetanje pre uvođenja PP sa namerom da se ljudi odvrate od kupovine robe male vrednosti (roba široke potrošnje). U priči na drugom forumu smo došli do konkretnog stava u jednom članu Carinskog zakona na koji se novi Zakon o PDV-u poziva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno