Šta je novo?

Banka Poštanska Štedionica (bivša MTS Banka) (2024)

Kako je moguće da neko iz mog telefona pročita verifikacioni kod?
Moguće da Discord ne zahteva verifikacioni kod ali da je stigao greškom to mi jedino pada napamet ako neko lično nije uzeo tvoj mobilni da ga pročita. Ne mogu 100% da tvrdim jer nisam nikad plaćao preko discorda.
 
Svakako je kartica zloupotrebljena za to plaćanje na tom servisu. Ne mogu da razbijam glavu kako, uglavnom nije inficirano sa moje strane.
 
  • Like
Reagovanja: uji
To je pravo pitanje za tebe.

Isto tako prva poruka sa 0 dinara skinutih je kada se kartica doda na neki nalog. Ostalo su kupovine. Gde si bio u to vreme? Odnosno gde ti je bila kartica, još bolje pitanje.
 
Svakako je kartica zloupotrebljena za to plaćanje na tom servisu. Ne mogu da razbijam glavu kako, uglavnom nije inficirano sa moje strane.
Moras da prijavis zloupotrebu kartice prvo banci da blokiraju karticu i potom da ides u sup i prijavis kradju podataka n.n lica. Kao dokaz poneses izvod iz banke odstampan kao i sms poruke sa detaljima transakcija.
Kad dobijes papir iz supa onda reklamaciju podnosis banci licno, znaci nista online.

8.1 ove godine supruzi su skinuli sa kartice u roku od 1 min. 3 transakcije po 59€ i jednu od 125€ apple.com okvirno nekih 300€
Posle opisane reklamacije novac je vracen pre par dana, u pitanju je Euro Bank Direktna.
 
Kod tebe su bili veći iznosi, ovo su mali iznosi, da li vredi idi u policiju prijaviti? Druga stvar, blokirana je trajno kartics apo njihovom uputstvu u aplikaciji ali evo danas opet 2 sms-a koda stižu.. Kako se to desava?
 
Procitah na netu da Madjari imaju POS terminale posebno za evre, posebno za forinte. Zna li neko ima li neke bitne razlike na kom platiti i da li je bolje da imam evre na kartici racun plusa ili su ok i dinari?

Pretpostavljam da ako odaberem placanje na POS sto racuna forinte, ide dupla konverzija HUF -> EUR -> RSD kod Postanske, a ako odaberem placanje u EUR, onda skidaju koliko i pise na terminalu, ali onda ide kurs banke ciji je terminal koji moze biti nepovoljan?
 
To je pravo pitanje za tebe.

Isto tako prva poruka sa 0 dinara skinutih je kada se kartica doda na neki nalog. Ostalo su kupovine. Gde si bio u to vreme? Odnosno gde ti je bila kartica, još bolje pitanje.
Preskočio sam tvoj post, bio sam na poslu, a kartica kod mene u novčaniku.

Pretpostavljam da ako odaberem placanje na POS sto racuna forinte, ide dupla konverzija HUF -> EUR -> RSD kod Postanske, a ako odaberem placanje u EUR, onda skidaju koliko i pise na terminalu, ali onda ide kurs banke ciji je terminal koji moze biti nepovoljan?
Idi da ti skine huf, ja sam prošli put u žurbi rekao da odabere eur i skinulo mi je 5e više na nekih 80 e nego da sam išao na huf, uvek idem da skida domaće valute pa da mi Poštanska preračunava.
 
Kolege, dal je neko skoro dobijao novu plastiku za MasterCard na Račun Plus paketu ?
Ako može neko da slika ( naravno sa blurovanim podacima )
Baš me zanima kako im sad izgleda MasterCard za Račun Plus paket bivše MTS banke
Nekad je baš dobro izgledala ona jarka crvena boja u zlatno doba dok je MTS banka bila zasebna van BPŠ
 
Samo su uzeli isti motiv (Meštrovićevog Pobednika) sa stare PŠ Dine za mts Master, što je prilično odbojno.
 
na toj dini je bar u fokusu, pa i da razumem
ali na onoj novoj master - pobednik zamućen ( da ne kažem blurovan ) u gornjem desnom uglu
mnogo ružno
 
  • Like
Reagovanja: uji
Bukvalno isto kao UniCredit Dina, razumem vas skroz! 🥴
 
Odlican je dizajn, nego ste vi hejteri....
sigurno nije bio ni jeftin... tim dizajnera je to radio
 
  • Interesting
Reagovanja: uji
@nemanjabgd84 suštinski za nas korisnike nije presudno, ali banka sebi ne sme da dozvoljava nikakav oblik propusta ( čak i ako je to blam za dizajn plastike ) jer je i to detalj koji pokazuje koliko banka treba da bude ozbiljna prema svojim klijentima u pružanju usluga.

A ako ćemo baš lično i dal je presudno - da, smeta mi što je Meštrovićev Pobednik zamućen na master plastici.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Sad se vec diskusija o dizajnu kartice vrti u krug i to ne samo na ovoj temi. Nekima je dizajn bitan, nekima je nebitan, ali mislim da diskusiji o dizajnu stvarno nije mesto na ovoj temi. Bilo bi dobro da se vratimo na pisanje korisnih informacija :)
 
Jedno pitanje:Imam neki mali kredit u raifejzen banci,i kada hocu da platim preko ove aplikacije u polju "sifra placanja" ima da se izaberu tri broja.Meni treba 189 za sifru placanja a u app tog broja nema,ima od 220 do 289,nema da sam ukucas broj.U cemu je fora?
 
Aha,znaci mogu da izaberem 289 i da normalno platim bez problema?E hvala.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nisam do sada bio klijent Poštanske. Juče sam otvorio namenski dinarski račun za Visa internet karticu. Koliko sam shvatio radnicu na šalteru, nemam pristup mobilnoj aplikaciji, a proveru stanja mogu da uradim putem sajta. Mislio sam tad da otvorim i namenski devizni račun za Visa intetnet karticu, ali mi radnica reče da je to zapravo skroz nova kartica u pitanju i da je jedini način uplate sredstava na taj devizni račun putem šaltera. Da li sam dobio prave informacije?
 
Nisam do sada bio klijent Poštanske. Juče sam otvorio namenski dinarski račun za Visa internet karticu. Koliko sam shvatio radnicu na šalteru, nemam pristup mobilnoj aplikaciji, a proveru stanja mogu da uradim putem sajta. Mislio sam tad da otvorim i namenski devizni račun za Visa intetnet karticu, ali mi radnica reče da je to zapravo skroz nova kartica u pitanju i da je jedini način uplate sredstava na taj devizni račun putem šaltera. Da li sam dobio prave informacije?

Što nisi otvorio multivalutni Račun plus preko sajta? Nego posebne dinarske i devizne?

Za to što si ti otvorio tako ti i pise na sajt. Dakle idu ti dve posebne kartice.

VISA интернет дебитна платна картица је везана за посебан текући динарски или наменски девизни рачун, а корисник сам бира да ли жели само једну (динарску или девизну), или обе картице.
 
Nazad
Vrh Dno