Šta je novo?

Banka Poštanska Štedionica (bivša MTS Banka) (2024)

Po poruci koju dobijaš ispada da je broj kartice neispravan u skladu sa logaritmičkim principom. Nesumnjivo mi je da nisi nešto ispustio prilikom upisa ili permutovao neki broj, ali to je što je, mada ne bi bilo zgoreg da opet proveriš i zagledaš (računam, možda se ogulila farba sa embosiranih cifara, ali sve je to uočljivo).
 
Ogulice mi se pre tastatura od kucanja brojeva sa debitne kartice. Nikad nisam imao problem sa MC-om Postanske stedionice. Kartica koju sam dobio od AIK banke je nova, bukvalno je jednom ubacena u ATM. Medjutim, ne prihvata nijednu online kupovinu. To je sto je, MC pod sankcijama u sred Srbije.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ogulice mi se pre tastatura od kucanja brojeva sa debitne kartice. Nikad nisam imao problem sa MC-om Postanske stedionice. Kartica koju sam dobio od AIK banke je nova, bukvalno je jednom ubacena u ATM. Medjutim, ne prihvata nijednu online kupovinu. To je sto je, MC pod sankcijama u sred Srbije.
Možda zato što je nisi koristio i na POS terminalu neće da se otvori online kanal. Neke banke tako funkcionišu, ali od kovida pa nadalje personalizaciju kartica mora da dovrši krajnji korisnik.
 
Da li je neko koristio Visa Internet karticu Poštanske za beskontaktno plaćanje?
Da li je za takvo plaćanje potreban PIN ili ne?
 
Da li je neko koristio Visa Internet karticu Poštanske za beskontaktno plaćanje?
Da li je za takvo plaćanje potreban PIN ili ne?
Da. PIN je potreban preko iznosa do kojeg odredi kartičarska kuća ili trgovac (kod nas standardno do 4999.99 ne unosiš pin, ali Lidl ga je na primer izjednačio sa Masterom i preko 4000 traži). U Turskoj je 500 lira, itd.
 
Znači do 4999,99 ne treba u većini prodavnica u Srbiji?
Kartica mi je vezana za dinarski račun.
 
Za ApplePay ne mogu da potvrdim da li su dodali Visa kartice, pošto mi je iPhone bypass-ovan pa mi radi kao iPod.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Jel moze Dina Unionpay na kraju da se dobije na one bivse MTS pakete?
Iz cc info nije jasan.
On mi kazu da Unionpay daju za BPS racune i da ne znaju za MTS, a iz MTS mi kazu da ide Dina, sa cipom, ali nije beskontaktna...
 
Ne moze, vec smo pricali o tome
Unionpay je samo za korisnike PS, mozes da se prebacis.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pozdrav, uskoro mi istice MTS-ova Master Card, da li znate jel salju automatski novu na kucnu adresu ili se mora u poslovnicu?
 
@AcaFCRS Na svom nalogu/aplikaciji možeš da pratiš stanje nove kartice. Kada krene izrada pojaviće se na tvom naloga sa statusom "u izradi" ili tako nešto, kada bude izrađena i poslata promeniće se status u"čeka aktivaciju" ili "neaktivna", tako nešto. Kartica se šalje na kućnu adresu.
 
Уби се @slaksm понављајући како се Мастеркард картице аутоматски реиздају и да се стање може пратити у мобилној апликацији.

Мени су обе картице, и Мастеркард и Дина истицале 01/24 и нова Мастеркард ми је стигла неких недељу дана пре краја јануара, не знам тачно који датум је био. Раније у апликацији су стајале обе картице, Дина и Мастеркард које су сада истекле. Не користим ову картицу више као примарну, па се нисам замарао праћењем када ће нова Мастеркард бити израђена, али лепо што је стигла на време.

Међутим, нове Дине нема. Стара је нестала са списка из апликације, док је стара Мастеркард видљива као истекла у мобилној апликације, али не и на сајту, где је једина видљива картица нова Мастеркард. Користио сам претрагу и листао неколицину блиских страница старе теме и нисам могао да нађем, мада се као сећам да се о томе причало.

Да ли Дина картице имају другачији третман при аутоматској обнови у односу на Мастеркард картице? Мислим и не треба ми, и не свиђа ми се што није UnionPay, али бих је покупио ако је завршила у некој експозитури.
 
@Monitor Ne, sve kartice se šalju na kućnu adresu, pa i Dina. Možda ćeš dobiti novu UnionPay pre vremena, ali bi kartica morala da se vidi na nalogu. Ako je ne vidiš onda nije ni krenuo postupak reizdavanja, jer možda kao što rekoh čekaju nove UnionPay.
 
Koliko se placa provizija kod mts banke kada se placaju racuni online?
 
@anders za Račun plus bez provizije (ručno obeleži „Hitno" da bi išlo instant plaćanje).
 
Hvala uji,obelezeno je hitno automatski,da li to znaci da nema provizije i za prebacivanje sa racuna na racun u drugoj banci.
 
Počele neke prevare izgleda, nije mi poznato da sam se na bilo kojo servis ovog tipa prijavio niti ostavljao karticu..evo sad popunjavam formulare i papire saljem na mejl da reklamiram...
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-09-13-08-00-099_com.whatsapp-edit.jpg
    Screenshot_2024-02-09-13-08-00-099_com.whatsapp-edit.jpg
    114.9 KB · Pregleda: 109
Počele neke prevare izgleda, nije mi poznato da sam se na bilo kojo servis ovog tipa prijavio niti ostavljao karticu..evo sad popunjavam formulare i papire saljem na mejl da reklamiram...

Kakva prevara? Imaš li discord nalog? Jesi se tamo pretplatio ili kupovao ovo što piše da je plaćeno?
 
Discord nalog nemam, niti koristim servis sa tim nazivom, ne znam ni čemu služi. Stigla poruka vaš verifikacioni kod je i 6 cifara i krenulo da skida. Ja bio na poslu.
 
Da nije neko od ukućana ko zna podatke koristio karticu?

Mi na primer u porodici koristimo tu karticu za online plaćanja.
 
Discord nalog nemam, niti koristim servis sa tim nazivom, ne znam ni čemu služi. Stigla poruka vaš verifikacioni kod je i 6 cifara i krenulo da skida. Ja bio na poslu.
Ovo znači da je neko imao ne samo pristup informacijama platne kartice, nego i samom telefonu zbog verifikacionog koda.
 
Nije niko od ukućana koristio tu karticu, niti znaju niti umeju i da hoće. Kako je moguće da neko iz mog telefona pročita verifikacioni kod?
 
Nazad
Vrh Dno